Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasyl Łomaczenko
06-08-2013, 11:43 AM
Post: #1
Wasyl Łomaczenko
[Obrazek: 375px-Vasyl_Lomachenko_2.jpg]

Urodzony na Ukrainie w 1988 r. jeden z najlepszych pięściarzy amatorskich XXI wieku. Dwukrotny mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu. Najpierw w kategorii piórkowej, a następnie w lekkiej. Jest również mistrzem Europy i świata. Na wielkich imprezach niepokonany od 6 lat. Bokser w mojej opinii kompletny. Doskonały technicznie, szybki, bardzo silny i do tego leworęczny. Niedawno podpisał zawodowy kontrakt z grupą Boba Aruma. Jak sam deklaruje, już w drugim występie profesjonalnym zamierza sięgnąć po mistrzowski pas. Jego debiut jest planowany na 12 października w Las Vegas.

Oto dorobek medalowy Łomaczenki:
Igrzyska olimpijskie
- złoto (Pekin 2008, waga piórkowa)
- złoto (Londyn 2012, waga lekka)
Mistrzostwa świata
- złoto (Baku 2011, waga lekka)
- złoto (Mediolan 2009, waga piórkowa)
- srebro (Chicago 2007, waga piórkowa)
Mistrzostwa Europy
- złoto (Liverpool 2008, waga piórkowa)




[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2013, 10:52 AM
Post: #2
RE: Wasyl Łomaczenko
Łomaczenko zadebiutuje 12 października podczas gali w Las Vegas, walka zakontraktowana na 10 rund rywal nieznany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2013, 11:01 AM
Post: #3
Bug RE: Wasyl Łomaczenko
10 rund na zawodowy debiut? Zaczynają z grubej rury. Oby się nie przeliczyli, bo np. taki Shiming w swoich pierwszych walkach zawodowych nie błyszczał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2013, 11:04 AM
Post: #4
RE: Wasyl Łomaczenko
Łomaczenko podobnie walczy do Gołovkina, brakuje mu precyzji siły ale ogólnie ta sama szkoła.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 12:10 PM
Post: #5
RE: Wasyl Łomaczenko
Shiming przecież nie miał błyszczeć, on miał ściągnąć swoich rodaków przed tv, przyciągnąć do boksu i zapewnić Top Rank "wejście smoka" na dziewiczy w zasadzie rynek chiński. Łomaczenko to zupełnie inna skala talentu, materiał na gwiazdę sporego formatu nawet w USA.
W jakiej kategorii ma na razie walczyć? Lekkiej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 01:21 PM
Post: #6
RE: Wasyl Łomaczenko
Ale jednak mimo wszystko więcej się po Shimingu spodziewałem. Na razie to taki narwany cepiarz, ale założę się, że walkę o pas prędzej czy później dostanie.
A Łomaczenko pewnie w lekkiej. Niżej raczej zrzucał nie będzie, bo i prestiż mniejszy i on sam by się męczył, a wyżej też raczej nie, bo z tego co pamiętam to zaczynał w piórkowej. Myślę, że lekka to optimum na początek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 01:21 PM
Post: #7
Bug RE: Wasyl Łomaczenko
(10-08-2013 12:10 PM)Maynard napisał(a):  W jakiej kategorii ma na razie walczyć? Lekkiej?
Jeżeli to prawda, że już w drugiej walce chce walczyć o pełnowymiarowy pas, to podejrzewam, że w grę wchodzi raczej junior lekka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 01:26 PM
Post: #8
RE: Wasyl Łomaczenko
Nie za bardzo mam obraz tych dwóch kategorii, ale chyba jednak w lekkiej miałby ciekawszych rywali (Gamboa, Figueroa, deMarco, Burns i wielu innych), niż w super featherweight.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 01:29 PM
Post: #9
Bug RE: Wasyl Łomaczenko
(10-08-2013 01:26 PM)kubala1122331 napisał(a):  w lekkiej miałby ciekawszych rywali
No właśnie to mam na myśli, że w lekkiej miałby aż za ciekawych rywali jak na drugą walkę na zawodostwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 01:35 PM
Post: #10
RE: Wasyl Łomaczenko
No tak, nie do końca zrozumiałem cię, bo dopiero teraz przeczytałem, że chce do drugiej walki zdobyć pasTongue Ambitnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości