Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking P4P forum Bokser.org
23-06-2018, 11:57 AM
Post: #681
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Rankingi to sprawa skomplikowana, na to wychodzi, każdy ma swoje podejście. Na przykład Hugo mówi, że nie ma przekonana że Terence pokona Spencer czy Thurmana.Ja nie mam przekonana z kolei że Joshua pokona Wildera.Stawial bym nawet na Deontaya w tym starciu. A mimo to Joshua jest u mnie w topie PAP a Wildera.Stawial nie ma. W rankingach ja zwracam uwagę na dokonania a nie tylko moje przypuszczenia. Terence dokonał unifikacji w swojej kategorii wagowe, pokonał w sposób pewny klasowych przeciwników. Idąc wyżej z automatu jest liderem wyższej kategorii. Po za tym moim zdaniem jest faworytem w starciu z Spencer, ale walka równa. Po za tym po prostu dużo wiecej osiagnal w boksie i w rankingach powinien być wyżej niż Spence. Usyk idąc w górę do ciężkiej w automatu wskakuje za Joshua przez Wildera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2018, 04:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2018 04:57 PM przez szalonyAli.)
Post: #682
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
1.Crawford
2.Łomaczenko
3.M. Garcia ( +1)
4.Usyk (+4)
5. Gołowkin(-2)
5.Alvarez( powrót)
7.Srisaket Sor Rungvisai (-2)
8.Joshua (-2)
9.Cruz (-2)
10.Hurd (-1)


Awans Garci bo unifikacji. Usyk z 8 na 4 bo zdobyciu wszystkich pasów w swojej kategorii wagowej. W walce unifikacyjnej pewnie ograł nr 10 rankingu. Gołowkin na razie nieaktywny.A kto stoi w miejscu ten się cofa.Wraca Alvarez na tej samej pozycji co Kazach. Tracą na tym wszystkim Taj i Joshua oraz Cruz. Ten ostatni pokonał ostatnio Maresa jednak to za mało by być przed Joshuą na przykład. Alvarez jednak przed aferą dopingową miał wysoką pozycję w rankingu, więc jego powrót musi być też na taką. 10 zamyka Hurd, z rankingu wypada Gassieva. Sam mam lekkie zastrzeżania do tego rankingu , ale taki przyjąłem styl ocenania zawodników i się go trzymam. A nie chce mi się tego tutaj też punktować

PL:
1. Sulęcki
2.Masternak
3. Głowacki
4.Kownacki
5. Fonfara (+1)
6.Szeremeta
7. Włodarczyk
8.Wach
9. Adamek
10. Dąbrowski (Debut)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 12:03 PM
Post: #683
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
1. Usyk
2. Spence
3. Inoue
4. Joshua
5. Gołowkin
6. Crawford
7. Eleider Alvarez
8. Saul Alvarez
9. Łomaczenko
10. Wilder

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 12:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2018 12:55 PM przez Martin.)
Post: #684
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Najpierw odniosę się krótko do rankingu Hugo a potem wstawię swój.
Skupię się bardziej na nazwiskach niż samych lokatach bo tu to już każdy wstawia wg uznania. W zasadzie poza dwoma panami o nazwisku Alvarez to nie ma się czego czepić. Canelo przegrał z Gołowkinem dlatego nie powinien być w dyszce. A co tam robi Eleider Alvarez to zupełnie nie rozumiem, czyżby "błąd w druku"? A gdzie choćby Mikey Garcia albo Wangek?

U mnie niewielkie zmiany, bezapelacyjnym numerem 1 wciąż Crawford, drugi Łomaczenko a ostatni na pudle Gołowkin, którego okradziono ze zwycięstwa nad Alvarezem. TOP 5 zamykają Joshua i Usyk. Zmiany na miejscach nr 9 i 10. Za Gassijewa wstawiłem Inoue, a za Hurda wydaje mi się, że bardziej należy się obecnie miejsce Wilderowi.

1. Crawford
2. Łomaczenko
3. Gołowkin
4. Joshua
5. Usyk
6. M. Garcia
7. Wangek
8. Spence Jr
9. Inoue
10. Wilder
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 01:58 PM
Post: #685
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Spóźnione uzasadnienie (m.in. dla Martina) mojego rankingu:
1. Pierwsze miejsce dla Usyka jest dla mnie oczywiste. Od dziesięcioleci nie było boksera, który tak dokładnie posprzątałby i zdominował swoją kategorię wagową. Kolejnych w tej wadze zawodników (Gassijew i Bellew) w różny sposób zdeklasował.
2. Eleider Alvarez jest jak najbardziej na miejscu. Prawie wszyscy widzieli Kowalowa w TOP10, więc ktoś kto go znokautował (do tego niepokonany) powinien zająć jego miejsce.
3. Łomaczenko i Crawford w swoich nowych kategoriach stoczyli za mało walk, żeby być wyżej. Łomaczenko wygrał 1 walkę, a Crawford 2 i to bynajmniej nie z czołówką tej wagi. Co innego Inoue, też 2 walki, ale obie wygrane przez nokaut w 1 rundach.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 01:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2018 02:07 PM przez RSC-2.)
Post: #686
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
(09-01-2017 03:32 PM)Hugo napisał(a):  Myślę, że Gołowkin miałby ciężko z Callumem Smithem, który (chociaż nie ma jeszcze pasa) jest dla mnie najlepszym bokserem SMW.


Więc dlaczego w Twoim rankingu Gołowkin jest a Smitha nie ma i nigdy wcześniej nie pojawiał się na liście ?

Nawet w Twoim rankingu z dnia 21-03-2017 16:48 zaraz po tej wypowiedzi Gołowkin jest na trzecim miejscu a Smitha nie ma w ogóle.

Potrafisz to wyjaśnić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 02:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2018 02:35 PM przez szalonyAli.)
Post: #687
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Ranking P4P zależy w dużej mierze od kryterium oceniana . Na przykład w UFC ostatnio Demetrius Jonhson który był liderem tego rankingu po porażce z spadł na 6 miejsce , a jego pogromca był za jego plecami na 9 pozycji. Wydaje mi sie, że oceniając najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe należy patrzeć na ich osiągniecia całościowo, bo chyba o to chodzi. Łomaczenko i Crawford zrobili wystarczająco dużo w wcześniejszych limitach, aby być wysoko w takim rankingu . Czy w nowych zrobili mało ? Obaj zdobyli tytuły mistrzowskie, z czego Łomaczenko pokonał lidera tej kategorii , zaś Crawford może i przeciętnego Horna .W tej kategorii osiągnął mniej niż Errol Spence Jr i można go tutaj umieścić za jego plecami. Ale w rankingu P4P nie można tego robić , bo ich osiągniecia są nie do porównywania.

.
1.Crawford
2.Łomaczenko
3.Usyk (+1)
4.M. Garcia ( -1)
5. Gołowkin
5.Alvarez
7.Srisaket Sor Rungvisai
8.Joshua
9.Inoue ( debut)
10.Santa Cruz (-1)


1. Głowacki (+2)-
2.Sulecki (-1)
3. Kownacki (+1)
4.Masternak (-2)
5. Fonfara
6.Szeremeta
7.Włodarczyk
8.Szpilka (Debut)
9.Wach (-1)
10.Michał Cieślak(Debut)
i


1.Główka zdobył tytuł mistrzowski po śwetnej walce. Wystarczająco aby być najlepszym polskim pieściarzem.
3. Zwycięstwo nad Martinem winduje go jako czołowego zawodnika swojej kategorii wagowej. Po za tym skalpy nad Szpilką i Kiladze
4. Master - przerwał serie zwycięstw porażką z Dorticosem. Zawalczył dobrze, ale po raz kolejny w starciu z tymi najlepszymi czegoś mu zabrakło.
8.Szpilka wyprzeda Wach, chodź wygrywa po bliskim pojedynku.
10 . Cieślak wyprzeda Dąbrowskiego , który pokonał Talarka ale jest w zasadzie mocniejszym journeymanem w swojej kategorii wagowej. Zastanawiałem się czy nie umieścić tutaj Stepnia, ale Cieślak osiągnąl na tym etapie kariery po prostu więcej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2018, 06:31 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2018 06:32 AM przez Hugo.)
Post: #688
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
(11-11-2018 01:58 PM)RSC-2 napisał(a):  
(09-01-2017 03:32 PM)Hugo napisał(a):  Myślę, że Gołowkin miałby ciężko z Callumem Smithem, który (chociaż nie ma jeszcze pasa) jest dla mnie najlepszym bokserem SMW.


Więc dlaczego w Twoim rankingu Gołowkin jest a Smitha nie ma i nigdy wcześniej nie pojawiał się na liście ?

Nawet w Twoim rankingu z dnia 21-03-2017 16:48 zaraz po tej wypowiedzi Gołowkin jest na trzecim miejscu a Smitha nie ma w ogóle.

Potrafisz to wyjaśnić?

Tak. Potrafię to wyjaśnić, chociaż już wcześniej powinno być jasne.
Gołowkin miałby ciężko ze Smithem, boksując z nim w nie swojej wadze. W swojej, czyli w średniej miałby z nim łatwo, bo Smith padłby z zagłodzenia i wyczerpania po 2 rundach. Gołowkin jest bokserem wagi średniej, jest w niej doskonały i zasługuje na czołowe miejsce w rankingu P4P. Smith jest bokserem wagi super średniej, ale jeszcze nie osiągnął w niej takiej pozycji, jak Gołowkin w średniej. Na razie nie mam go w TOP10, ale nie wykluczam, że po kolejnym efektownym zwycięstwie tam się znajdzie.
Usyka mam w tej chwili na 1 miejscu, ale jeśli przejdzie do HW, to natychmiast tę pozycję straci. Odzyska ją, jak zdeklasuje Joshuę, Wildera i innych. Myślę, że to jest dla wszystkich jasne, że najlepszy cruiser nie staje się z automatu najlepszym ciężkim, jak nabierze trochę wagi. Podobnie odnoszę się do Crawforda. Miałem go na 1 miejscu w super lekkiej i P4P, ale w półśredniej nie mogę go z automatu na tym miejscu zostawić, dopóki nie udowodni że jest lepszy od Spence'a. Dziwi mnie, że pewne rzeczy na styku cruiser/ciężka są postrzegane inaczej niż na styku lżejszych kategorii.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2018, 07:52 AM
Post: #689
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Chodziło mi tylko o Smitha

Resztę doskonalę rozumiem.

Ale z tym Smithem mnie nie przekonuje.

Lepiej trzeba było napisać ,że jest to z Twojej strony przeoczenie i brak konsekwencji.
Takie tłumaczenie jest nie logiczne.
P4P to ranking bez podziału na kategorie.

I jeżeli lepszego według Ciebie Smitha nie ma na liście a jest bardzo wysoko słabszy Gołowkin to coś tu nie gra.
A pokrętnie wytłumaczyć wszystko można.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2018, 04:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2018 04:45 PM przez szalonyAli.)
Post: #690
RE: Ranking P4P forum Bokser.org

(11-11-2018 01:58 PM)Hugo napisał(a):  Spóźnione uzasadnienie (m.in. dla Martina) mojego rankingu:
1. Pierwsze miejsce dla Usyka jest dla mnie oczywiste. Od dziesięcioleci nie było boksera, który tak dokładnie posprzątałby i zdominował swoją kategorię wagową. Kolejnych w tej wadze zawodników (Gassijew i Bellew) w różny sposób zdeklasował.
2. Eleider Alvarez jest jak najbardziej na miejscu. Prawie wszyscy widzieli Kowalowa w TOP10, więc ktoś kto go znokautował (do tego niepokonany) powinien zająć jego miejsce.
3. Łomaczenko i Crawford w swoich nowych kategoriach stoczyli za mało walk, żeby być wyżej. Łomaczenko wygrał 1 walkę, a Crawford 2 i to bynajmniej nie z czołówką tej wagi. Co innego Inoue, też 2 walki, ale obie wygrane przez nokaut w 1 rundach.

1. Można się przyczepić , że Briedisem wygrał nieznacznie, nawet punktacja na korzyść Łotysza nie była by jakiś specjalnym wałkem. Gassieva faktycznie zdeklasował, Bellew - czy on był 3 zawodnikiem w jur ciężkiej ?Kiedy on stoczył ostatnią walkę z Jr ciężkiej. Usyk to wybitny bokser top 3 bez podziału na ktegorie wagowe , ale nie ma co przesadzać póki co z tymi dziesięcioleciami , bo on też popełnia błędy. Chociaż jego potencjał jest ogromny
2. Kowaliow to jego jedyny taki skalp. Przypisywanie miejsca w rankingu zależy od podejścia do tematu , w boksie jest kilkanaście kategorii wagowych , a wnich wielu mistrzów, niektórzy posiadają pasy więcej niż jednej federacji inni skaczą bo kategoriach wagowych. Wiadomo , im wyższa kategoria wagowa tym różnice w limitach są większe a przez to trudniej zawodnikom iść w górę i odnosić sukcesy. Dla mnie ranking w danej kategorii wagowej a ranking bez podziału na kategorię wagowe to dwie odrębne sprawy. Zresztą to nie działa na tej zasadzie, że pokonując danego zawodnika ten pierwszy przejmuje wszystkie jego osiągnięcia.
3. Stoczyli mało walk , ale wygrali je , zdobyli pasy mistrzowskie. Wasyl jest numerem jeden w swojej nowej kategorii, Terence niekoniecznie, bo Horn to za mały skalp,a taki Spence i Thurman to świetni zawodnicy. Jednak Crawford zrobił o wiele więcej aby być liderem rankingu P4P niż oni obaj, żeby w ogóle znaleźć się w top 10. Inoue wygrał w 1 rundzie ale czy jego rywale byli trudniejsi , lepsi niż Łomaczenki i Crawforda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości