Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rankingi - Cruiserweight
30-08-2014, 12:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2014 12:06 PM przez saliman1.)
Post: #11
RE: Rankingi - Cruiserweight
1.Marco Huck
2.Denis Lebiediew
3.Firat Arslan
4.Yoan Pablo Hernandez
5.Krzysztof Włodarczyk
6.Ola Afolabi
7.Ilunga Makabu
8.Grigorij Drozd
9.Thabiso Mchunu
10. Youri Kayembre Kalenga

11.Nathan Cleverly
12.Tony Bellew
13.Yunier Dorticos
14.Rachim Czakijew
15.Mateusz Masternak
16.Dimitrij Kudrjaszow
17.Mairis Briedis
18.Danie Venter
19.Nuri Seferi
20.Krzysztof Głowacki

Całkowicie nie "czaję" rankingów w których Arslan ledwo mieści się w lub jest nawet poza top 10. Moim zdaniem powinien wygrać z Huckiem, Hernandezem i Aleksiejewem i to już wystarczy, żeby był co najmniej w top 5.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2014, 08:47 PM
Post: #12
RE: Rankingi - Cruiserweight
@saliman1
W drugiej walce z Huckiem Arslan dostał okropne bęcki więc efektem wyrównanej pierwszej walki pewnie było złe przygotowanie Hucka (co wcale zaskoczeniem nie jest), w walce z Hernandezem nazwisko Arslana powróciło do wagi cruiser, ale tak czy siak on tej walki nie wygrał, nawet jeżeli był wałek moim zdaniem nie zasługuje na TOP 5 a tym bardziej TOP 3 i stawianie go nad mistrzami świata jest.... dziwne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2014, 09:44 PM
Post: #13
RE: Rankingi - Cruiserweight
Miałem duże problemy z ułożeniem top 5 tej wagi. Lebiediewa zdecydowanie za wysoko dałem. Nikogo w sumie wartościowego nie pokonał od dobrych 4 lat. Co do Arslana ja zwracam głównie uwagę jak ja osobiście widziałem te walki, a nie oficjalne rezultaty. Wg. mnie Arslan zdecydowanie przed Włodarem. Huck, Aleksiejew, Hernandez > Green, Czakijew, Palacios i to bez porównania.
Wg. moich punktacji Arslan:
-zdecydowanie pokonał obecny nr. 1 tej wagi czyli Hucka. Przegrał w rewanżu, ale nie można zapomnieć tej walki.
-pokonał dobrego Aleksiejewa.
-pokonał poprzedni nr.1 Hernandeza.
Jak to nie są osiągnięcia na top 5 to ja już nie wiem. Ale patrząc na to, że jakiś remisik z tym Hernandezem można było naciągnać i mając w pamięci nie tak dawną świetną walkę Kubańczyka z Cunnem to ułożę to tak:

1.Marco Huck
2.Yoan Pablo Hernandez
3.Firat Arslan
4.Denis Lebiediew
5.Krzysztof Włodarczyk
6.Ola Afolabi
7.Ilunga Makabu
8.Grigorij Drozd
9.Thabiso Mchunu
10. Youri Kayembre Kalenga

11.Nathan Cleverly
12.Tony Bellew
13.Yunier Dorticos
14.Rachim Czakijew
15.Mateusz Masternak
16.Dimitrij Kudrjaszow
17.Mairis Briedis
18.Danie Venter
19.Nuri Seferi
20.Krzysztof Głowacki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2014, 09:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2014 09:21 PM przez Krzych.)
Post: #14
RE: Rankingi - Cruiserweight
1. Marco Huck
2. Grigory Drozd(+6)
3. Yoan Pablo Hernandez
4. Ola Afolabi(+1)
5. Denis Lebedev(+1)
6. Thabiso Mchunu(+1)
7. Illlunga Makabu(+2)
8. Krzysztof Włodarczyk(-5)
9. Firat Arslan(+1)
10. Youri Kayembre Kalenga(!)

Drozd wchodzi na drugie miejsce. Dałbym go na pierwsze, ale Huck ma za dużo obron żeby Drozd miał go wyprzedzić po pierwszej czy tam drugiej walce z kimś z topu.
Włodarczyk spada na ósme.
Jonesa uważam za skończonego.
Kalenga nowy w rankingu.
Reszta siłą rzeczy awansuje po wypadnięciu Jonesa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2014, 02:57 PM
Post: #15
RE: Rankingi - Cruiserweight
Mój ranking cruiser na 2014:

1. Huck
2. Hernandez
3. Lebiediew
4. Drozd
5. Wlodarczyk
6. Afolabi
7. Mchunu
8. Makabu
9. Arslan
10. Masternak

Nie lubie tej kategorii za zachowanie mistrzów, ktorzy albo boksuja rzadko albo ich obrony sa niepewne.

Huck na pierwszym miejscu tylko ze wzgledu na staz. Hernandez tak samo. Wyzej cenie Lebedeva, ktory dla mnie ogrywa obu, ale jedna walka z Kolodziejem wystarcza ledwo na utrzymanie sie na podium.
Czwarty jest czwarty mistrz - Drozd, ktory wystrzelil pozytywnie ogrywajac dwoch Polakow z czolowki.
Dalej Krzysio - byly mistrz, nie ma sensu karac go bardziej skoro w mojej opinii jest lepszy np od Afolabiego. Ten z kolei to solidna firma, ale tylko solidna. Dobry na szeroka czolowke, ale do elity mu brakuje.
Dalej Makabu i Mchunu - maja walczyc miedzy soba, dla mnie Mchunu to czarny kon tej kategorii na rok 2015. Licze na niego.
Topke zamyka Masternak: pozytywnie konczy rok milo mnie zaskakujac, mysle ze na chwile obecna w formie z Mormecka robi Kalenge, ktory sila rzeczy zostaje poza rankingiem.

Mysle ze 2015 rok nalezec bedzie do wschodniej Europy: krolowac bedzie Lebedev, wysoko bedzie Drozd, mam nadzieje na Polakow. Do tego Mchunu i Makabu. Pieniadze Rabinskiego zrobia swoje i rzady Rosjan otworza te kategorie na unifikacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2014, 03:11 PM
Post: #16
RE: Rankingi - Cruiserweight
Liczę, że, być może już w 2015 roku, dojdzie do przesunięcia "środka ciężkości" w Cruiser z Niemiec do Rosji. Huck odchodzi od Sauerlanda i na pewno Riabiański będzie go kusił rewanżem z Lebiediewem. Hernandez też nie utrzyma się długo jeżeli dojdzie do potyczki z Kudriaszowem, albo chociażby z Czakijewem. Liczę, że wtedy będzie dochodziło do ciekawszych potyczek w tej kategorii wagowej. I jeżeli Rosjanie jeszcze postawiliby na większą przejrzystość werdyktów niż Niemcy. Nie spodziewam się cudów, ale gdyby tak lepszy bokser przyjezdny dostawał decyzje częściej niż wcale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 04:22 PM
Post: #17
RE: Rankingi - Cruiserweight
Ranking na koniec 2014 r.

1. Marco Huck
2. Grigorij Drozd
3. Denis Lebiediew
4. Yoan Pablo Hernandez
5. Firat Arslan
6. Krzysztof Włodarczyk
7. Ola Afolabi
8. Ilunga Makabu
9. Rachim Czakijew
10. Thabiso Mchunu

11. Dimitrij Kudrjaszow
12. Oleksandr Usyk
13. Tony Bellew
14. Youri Kayembre Kalenga
15. Mateusz Masternak
16. Yunier Dorticos
17. Krzysztof Głowacki
18. Łukasz Janik
19. Danie Venter
20. Nathan Cleverly
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 04:52 PM
Post: #18
Bug RE: Rankingi - Cruiserweight
Gogolius, naprawdę myślisz, że Włodarczyk, Arslan, Afolabi i Masternak pokonaliby Usyka?

Saliman1, stawiasz Czakijewa ponad Usykiem?

Ciekawe, ciekawe...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 05:29 PM
Post: #19
RE: Rankingi - Cruiserweight
A kto to jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2014, 07:49 PM
Post: #20
Bug RE: Rankingi - Cruiserweight
(27-12-2014 05:29 PM)Gogolius napisał(a):  A kto to jest?
Gwoli ścisłości wypada więc ustalić na jakich kryteriach układacie rankingi?
A) Na bazie wirtualnych "punktów" przyznawanych i odmierzanych na oko za walki stoczone ze znanymi przeciwnikami;
B) Na podstawie oceny aktualnego potencjału boksera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości