Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
21-12-2016, 05:13 PM
Post: #4731
RE: Piłka nożna ogólnie
Nemanja Nikolić odszedł do Chicago Fire. Legia Warszawa zarobi na transferze napastnika niecałe 3 miliony euro. Oferta z USA już od kilku tygodni leżała na Łazienkowskiej, a piłkarz wcześniej ustalił z Legią, że będzie mógł odejść, jeśli pojawi się korzystna oferta za niego. W niedzielę Nikolić w doskonałym stylu pożegnał się z kibicami, a już we wtorek zostały dopięte szczegóły jego transferu.

Duże prawdopodobieństwo jest też na transfer Bartosza Bereszyńskiego do Aston Villi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 05:59 PM
Post: #4732
RE: Piłka nożna ogólnie
Serio? A co w tej Aston Villi się dzieje, że aż po Bereszyńskiego sięgają?

Brawa dla Legii za transfer. Nie spodziewałem się, że tyle dostaną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 06:30 PM
Post: #4733
RE: Piłka nożna ogólnie
Nic się nie dzieje, po prostu potrzebują wzmocnienia ławki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 09:14 PM
Post: #4734
RE: Piłka nożna ogólnie
Przerwa w Monachium w spotkaniu na szczycie Bundesligi, Bayern -RB Lipsk 3:0, zupełna dominacja.
Swoją 12stą bramkę w sezonie zdobył Lewandowski, na 3-0 tuż przed przerwą z rzutu karnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 11:40 PM
Post: #4735
RE: Piłka nożna ogólnie
A więc Lipszczanie powoli spuszczają z tonu, choć na razie jeszcze mają bezpieczną przewagę nad 3 Hertą. Ciekawe, że jedyna drużyna bez porażki to "Wieśniacy" ale mają aż 11 punktów straty do lidera z Bawarii.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 01:17 AM
Post: #4736
RE: Piłka nożna ogólnie
Borussia za to w stagnacji remisowej, trzeći z rzędu tym razem z Augsburgem 1:1.
braki w defensywie dają się we wznaki, absencje kontuzjowanych Piszczka i Sokratisa
zmuszają Tuchela do ciągłych rotacji w linii defensywnej,

Z Augsburgiem grali Ginter ,Marc Bartra oraz niepewny Merino
a i nie pomaga za bardzo, Roman Weidenfeller, który zastępuje
obecnie w bramce kontuzjowanego Burkiego, masa błędów
"dźiadka" co już było widać w meczu z Legią.
Refleks już kompletnie zaginął u niego.

Bvb oddala się powoli nawet od vice mistrza na końiec, groźni zapewne będą
za to w lidze mistrzów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 01:40 AM
Post: #4737
RE: Piłka nożna ogólnie
To, że RB Lipsk przegrał z Bayernem to akurat żadna niespodzianka i nie powiedziałbym, że wyhamowali. Dla mnie bardziej miarodajny jest jednak ich weekendowy meczyk z Herthą (na który patrzyłem jednym okiem), gdzie zupełnie zdominowali przecież jeden z solidniejszych zespołów z Bundesligi. Ta porażka, ot, wkalkulowana w rachubę. Sam nie wiem na co ich stać, wciąż czekam aż przestaną grać i znajdą się gdzieś w środku tabeli, ale doczekać się nie mogę.

Co do Borussii, to taki zespół, który potrafi zagrać mecz na kapitalnym poziomie. Brakuje im jednak regularności, co sprawia, że w lidze plasują się bardzo nisko jak na swoje możliwości. Z drugiej strony jednak, jak spojrzymy na wiek tych chłopaków, to zupełnie przestaje mnie to dziwić. @Wietnam ma sporo racji. Borussia grająca na swoim najwyższym poziomie może pokonać każdego i wszędzie (i z każdym i wszędzie też przegrać).

Natomiast co do Bereszyńskiego to nie przesadzajmy. Chłopak jesień miał fantastyczną, a Aston to obecnie średniak 2. ligi angielskiej. Nie widziałem oczywiście ich żadnego meczu w tym sezonie, ale daję sobie uciąć rękę (no może pazur od palca wskazującego), że łapałby się do pierwszego składu. Tylko pytanie; co mu daje obecnie wyjazd do zespołu 2. ligi angielskiej, któremu awans raczej nie grozi, skoro gra w zespole, który na wiosnę będzie pykał w Lidze Europejskiej i ma jakieś tam szansę nie odpaść nawet w pierwszej rundzie?

Transfer Nikolicia? Mam mieszane odczucia. Legia na nim solidnie zarobiła (chociaż spodziewałem się, że te 4-5 mln wytargują), a on sam nie jest jej absolutnie niezbędny. Ja zawsze uważałem Prijovicia za kolesia z większym potencjałem i taką ogólną prezencją na boisku. Nikolić odnajduje się głownie w meczach z rywalami pokroju Górnika Łęczna i choć oczywiście nie odbieram mu znakomitej skuteczności, to jednak mam wrażenie, że ściągnięcie w jego miejsce Niezgody czy Araka nie byłoby wielkim osłabieniem dla Legii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 09:32 AM
Post: #4738
RE: Piłka nożna ogólnie
Dokładnie. Nikolić jest za słaby na mecze typu LM. Prijović gra tam niczym Smolarek 10-8 lat temu, a Węgier po prostu świetnie wykorzystuje swoje sytuacje przeciwko słabszym drużynom. Na Euro nie pokazał nic szczególnego. Brakuje mu chyba trochę szybkości i techniki na lepszych defensorów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 02:29 AM
Post: #4739
RE: Piłka nożna ogólnie
Pazdan myśli o transferze

Jestem w komfortowej sytuacji. Legia gra fajnie w piłkę, awansowała do Ligi Europy, jest super atmosfera. Z drugiej strony chciałbym spróbować czegoś nowego. Czuję – a nawet wiem – że dam sobie radę. W polskiej Ekstraklasie zagrałem już dziewięć i pół sezonu, więc może już pora spróbować czegoś nowego, żeby móc się jeszcze rozwijać. Ja cały czas patrzę na wszystko pod tym kątem - mówi Michał Pazdan w rozmowie z Weszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 10:22 AM
Post: #4740
RE: Piłka nożna ogólnie
(22-12-2016 01:40 AM)kubala1122331 napisał(a):  To, że RB Lipsk przegrał z Bayernem to akurat żadna niespodzianka i nie powiedziałbym, że wyhamowali.

Nie chodzi tylko o ten mecz z Bayernem ale i o ten z Ingolstadt, w którym zaliczyli pierwszą porażkę.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości