Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
13-12-2016, 02:55 PM
Post: #4721
RE: Piłka nożna ogólnie
Umówmy się że jak ludzie mieli trzy nazwiska to zakreślali Messiego i Ronaldo, a potem wybierali między innych.

3. Antoine Griezmann (Atletico Madryt) - super sezon w Atletico, finał LM, finał Euro, super sprawa, lepszy od Lewego.
4. Luis Suarez (FC Barcelona) - marketing. Piłkarz Barcy, super trio, blabla. Za wysoko ale mnie to nie dziwi.
5. Neymar (FC Barcelona) - jw.
6. Gareth Bale (Real Madryt) - liga mistrzów, rewelacja na euro, dobry sezon + marketing
7. Riyad Mahrez (Leicester) - sympatia do Lisków, mistrzostwo Anglii
8. Jamie Vardy (Leicester) - jw.
9. Pepe (Real Madryt) - no to akurat to 110% marketingu, choć jest mistrzem Europy i zdobył Ligę Mistrzów
9. Gianluigi Buffon (Juventus) - mistrz Włoch, ćwierćfinał Euro, za nisko. Buffon to Bóg.
11. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) - król strzelców bundesligi, wyprzedzil Lewego - nie dziwi mnie że jest wyzej
12. Rui Patricio (Sporting) - no dobra, mistrz Europy ale żeby jakoś szczególnie się wybił?
13. Zlatan Ibrahimović (Manchester United) - no Zlatan to uznana marka, nazwisko, marketing, w PSG dokonywał cudów nie mniejszych niż Robert, zrozumiałe że wyżej.
14. Arturo Vidal (Bayern Monachium) - średni sezon, ale z Chile sporo ugrał, jednak mistrza Niemiec zdobył, dołożył swoją cegiełkę, porównywalny z Lewym.
14. Paul Pogba (Manchester United) - 100 milionów, wicemistrz euro, mistrz Francji, blabla - tez nie dziwi że wyżej.

Prócz CR i Messiego którzy wiadomo ze będą w top2 bo tak, to mamy trzynastu zawodników sklasyfikowanych wyżej.

Wszystkich da się usprawiedliwić, choć ja jednak Pepe, Patricio i dwóch Lisków dał niżej. Zostaje więc dziewięciu zawodników, którzy wg mnie mogą (choć nie muszą) stać wyżej niż Lewandowski bo też mają niezłe osiągnięcia.
Mamy więc ok. 10 zawodników na zapleczu top2, a to jak są ustawieni to już kwestia tych nielicznych głosów rozdanych na kogoś spoza dwójki CR-Ronaldo.

Dla mnie plebiscyt do przyjęcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 03:44 PM
Post: #4722
RE: Piłka nożna ogólnie
Jak dla mnie Greizmann powinien być drugi. Co do Aubameyanga to świetny piłkarz ale Lewego umieściłbym przed nim, bo to on w zeszłym sezonie nałożył koronę króla strzelców Bundesligi a w tym jest w czubie, w pierwszej trójce do tego świetne mecze w reprezentacji Polski. A przez Kickera został uznany najlepszym piłkarzem Bundesligi.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2016, 07:06 PM
Post: #4723
RE: Piłka nożna ogólnie
Ta cała "Złota Piłka" to farsa i jaja.

Szczególnie chodzi mi o miejsce Lewandowskiego.

On nie powinien znaleźć się w pierwszej dwudziestce.
To za wysoka pozycja dla niego.

Jego umiejętności i "sukcesy" "zasługują na miejsce około pięćdziesiątego.

Kto go umieścił tak wysoko?
To skandal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 09:14 PM
Post: #4724
RE: Piłka nożna ogólnie
Włoski beniaminek Serie A Pescara Calcio wykazuje zainteresowanie piłkarzami Legii Warszawa i Lecha Poznań - Michałem Pazdanem, Dawidem Kownackim i Tamasem Kadarem.

Jak informuje serwis Pescarasport24.it, Biancazzurri zamierzają wzmocnić kadrę piłkarzami występującymi w ekstraklasie. Dyrektor sportowy włoskiego klubu Luca Leone przebywał ostatnio w Polsce, by obserwować Kownackiego i Kadara. W grę wchodzi też transfer stopera Legii, Pazdana.

Pescara jako priorytet stawia sobie sprowadzenie napastnika Kolejorza. Spekuluje się, że Włosi musieliby zapłacić za niego około 2 mln euro.


Na miejscu Pazdana nawet bym się nie zastanawiał nad tą propozycją, w Legii gra o mistrza, i w lidze Europy,.
a Pescara jest obecnie na dnie Serie A.

Kownacki powinien iść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 11:18 PM
Post: #4725
RE: Piłka nożna ogólnie
Manu.UTD nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki, ponowne zwycięstwo w Premier League.

tym razem na wyjeździe z Crystal Palace 2:1. Gole Ibrahimovićia i Pogby który dołożył także asystę.
Zlatan trafił poraz dziewiąty w sezonie ligowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 11:53 PM
Post: #4726
RE: Piłka nożna ogólnie
Jak nie śledzę Premier League, to ta Chelsea mi mocno imponuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2016, 11:07 AM
Post: #4727
RE: Piłka nożna ogólnie
Conte tam ich ogarnia, rzuca butami po szatni, to się gwiazdki nakryły uszami i zapierdzielają. Z resztą to człowiek, który ogarnął Teveza po przyjściu z City do Juve, więc nie ma co gadać.

Tak sobie przejrzałem ligi, dawno tego nie robiłem.

W Anglii jak wygra ktoś spoza dwójki Chelsea/Liverpool to będę zaskoczony. Arsenal jak zawsze - braknie im pary.
City gra ostatnio padakę (tak słyszałem), ale może się ogarną.
Reszta ma za dużo straty, 10 punktów...no kataklizm się może zdarzyć w klubie...ale wątpię.

Nie wiedziałem że Swansea tak cienko przędzie, oni jakoś o LE nie walczyli rok-dwa lata temu?

We Francji Monaco albo PSG. Fajna ta Nicea, ale chyba nie dadzą rady. Monaco w gazie, w ogóle się nie zdziwię jak przejdą do 1/4 LM choć to jeszcze dwa miesiące to nie ma co gdybać. PSG straciło na jakości, ale jakąś rutynę sobie wypracowali.
Szkoda, że St. Etienne nie jest wyżej.

w Niemczech po staremu, Bayern i przepaść choć mniejsza niż zazwyczaj. Borussia daje ciała. Osiem punktów straty to dno przy tak grającym Bayernie.
W Lipsk nie wierzę. Tzn nie wierzę w mistrzostwo i jakiekolwiek szanse na zagrożenie Bayernowi. Jak będą puchary (myślę że LE, choć LM w zasięgu) to będzie super.

W Hiszpanii te same nudy co zawsze, jedna liga trzyma stały poziom. Tongue

Dobra, jeszcze Włoska ale to wynika z organizacji i transferów a nie z szeroko pojętej potęgi zbudowanej 100 lat temu (choć to też).
Milan coś tam gra, ale wątpię żeby zakwalifikowali się do LM. Prędzej Napoli wydaje się mieć większy potencjał. Roma chyba sobie ugruntowała pozycję numer dwa w lidze. Atalanta daje radę, miło.

Torino ósme, za wysoko Wink
Palermo to dno, jak oni się posypali na przestrzeni pięciu lat to szkoda gadać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2016, 08:50 PM
Post: #4728
RE: Piłka nożna ogólnie
Manchester United pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki Premier League. Czerwone Diabły od początku do końca kontrolowały spotkanie na The Hawthorns. Kolejne dwie bramki dla drużyny Jose Mourinho zdobył Zlatan Ibrahimović. To trzecie ligowe zwycięstwo United z rzędu.


W ekstraklaśie wszystko dzisiaj pod Legie, porażki Jagi i Lechii ( Zmienna jak kobieta w ciąży)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 12:43 PM
Post: #4729
RE: Piłka nożna ogólnie
Wygląda na to, że Lewandowski przed końcem swojej kariery nie zdąży już trafić do La Ligii. Dla mnie trochę smutno, chciałem zobaczyć go na miejscu Ronaldo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 05:30 PM
Post: #4730
RE: Piłka nożna ogólnie
Rumak wyjebany. Nareszcie.
No to czekamy na nowego trenera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 43 gości