Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka ogólnie.
09-11-2016, 09:43 PM
Post: #1451
RE: Polityka ogólnie.
RSC
Mam odmienne zdanie w tej kwestii ale wzmacniać armię trzeba to nie ulega wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2016, 10:04 PM
Post: #1452
RE: Polityka ogólnie.
Tak będzie wyglądał pierwszy rok prezydentury Trumpa.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 04:00 PM
Post: #1453
RE: Polityka ogólnie.
Martin
Twoje odmienne zdanie powinno mieć jakieś uzasadnienie.

Jeżeli chodzi o moją argumentację to historia pokazała że w przypadku Polski jest tak jak ja piszę.

W 1939 roku Polska miała podpisane sojusze o pomocy zarówno z Francją jak i Wielką Brytanią .
W praktyce te sojusze nie zadziałały i sojusznicy nie udzielili nam pomocy pomimo że zobowiązywał ich do tego traktat.

Mieliśmy pakt o nieagresji ze ZSRR z 1932 roku a i tak zostaliśmy zaatakowani
Mieliśmy polsko-niemiecką deklarację z 1934 roku ,która przed niczym nas nie zabezpieczyła.

Więc dlaczego mam wierzyć i ufać traktatom? Wyjaśnij mi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 04:41 PM
Post: #1454
RE: Polityka ogólnie.
RSC
Juz pisałem ze trzeba się wykazać niesłychaną naiwnością by stwierdzić ze Polska jest w stanie sama obronić się przed takim najeźdźcą jak Rosja. A ty dalej drążysz temat. Ja uważam ze mając nawet zmodernizowaną armię nie dalibyśmy rady takiego ataku powstrzymać. I każdy logicznie myślący człowiek tez ci to powie. I nie ma tu co rozpamiętywać 39 roku bo nie ma on żadnego przełożenia do dzisiejszych realiów. Sojuszników musimy mieć i o nich zabiegać. A ty uprawiasz political fiction.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 05:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2016 05:53 PM przez RSC-2.)
Post: #1455
RE: Polityka ogólnie.
@Martin


A mając broń jądrową bylibyśmy w stanie ich powstrzymać?



[Nie lubię dyskusji bez argumentów. "Nie" bo "Nie". Nie bylibyśmy w stanie powstrzymać Rosji i koniec.
A niby dlaczego. Przecież na przestrzeni historii wielokrotnie powstrzymywaliśmy i pobiliśmy Rosję. Więc dlaczego tym razem nie?]

Oczywiście ,że sojuszników musimy mieć i o nich zabiegać.
Ale nie za wszelką cenę i nie takich którzy wielokrotnie nas zdradzili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 07:26 PM
Post: #1456
RE: Polityka ogólnie.
Boże człowieku Polska i broń jądrowa? Czy ty w ogóle masz pojęcie jakie państwa posiadają tego typu broń?
A miało być na poważnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 08:10 PM
Post: #1457
RE: Polityka ogólnie.
Pakistan czy Korea Północna to faktycznie potęgi ekonomiczne oraz wojskowe XD.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 09:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2016 09:11 PM przez RSC-2.)
Post: #1458
RE: Polityka ogólnie.
No niestety.
Przeciętny Polak jest zakompleksiony , przestraszony , zagubiony i wszystko wydaje mu się niemożliwe.
Nie może uwierzyć ,że Polska mogłaby być potęgą pod każdym względem , gdyby miała odpowiednie przywództwo, własną niezależną politykę i silne poczucie własnej wartości.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Można nie lubić żydków , ale dla mnie Izrael jest pewnego rodzaju wzorem jeżeli chodzi o dbanie o własne interesy.

Izrael posiada PKB nominalny zdecydowanie mniejszy od Polski
Izrael posiada trzykrotnie niższy od Polski PKB według parytetu siły nabywczej
Nawet per capita mamy zbliżone co działa wyraźnie na niekorzyść jezeli chodzi o obronność małego pod względem ludności Izraela.




Izrael ma wokół siebie prawie tylko wrogów i do tego takich, których potencjał gospodarczy jest o wiele większy i do tego jego wrogowie posiadają wielkie bogactwa naturalne i wię cej ludności

I co?

Kto im podskoczy?

Jeżeli chodzi o liczebność to armia Egiptu przewyższa Izrael dwukrotnie a np. armia Iranu jest trzykrotnie większa.

I czy ktoś na Bliskim Wschodzie odważy się zaatakować Izrael?


Więc dlaczego jest niemożliwe aby Polska posiadała silną, nowoczesną armię i aby Rosja bała się z Polską zadzierać.?

Ale zakompleksiony Polak powie ,ze to niemożliwe i na kolanach będzie czołgał się przed swoimi sąsiadami licząc że USA i inni sojusznicy zapewnią mu bezpieczeństwo.

Co za naiwność i głupota.
Nie ma z kim dyskutować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 09:19 PM
Post: #1459
RE: Polityka ogólnie.
Izraelowi nikt nie podskoczy bo oni oprócz świetnie wyposażonej armii posiadają broń jądrową. A Polska jej nie ma i mieć nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2016, 10:22 PM
Post: #1460
RE: Polityka ogólnie.
https://www.youtube.com/watch?v=djx3T9IEc1A

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości