Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
11-10-2017, 10:54 PM
Post: #5941
RE: Piłka nożna ogólnie
Uśmiałem się mocno, jak o tym Chile dzisiaj czytałem Big Grin

Dał nam trochę ten pierwszy koszyk. Jednak możemy trafić na Peru, Szwajcarię, Meksyk czy Urugwaj będące w naszym zasięgu, a z drugiego (jakbyśmy byli losowani) same potęgi, a ew. meczyk z Rosją byłby piekłem.

Moja grupa śmierci
Polska, Hiszpania, Kostaryka, Japonia - do ocykania

Moja grupa marzeń
Polska, Peru, Islandia (Tunezja), Arabia Saudyjska

Jak ja bym chciał
Polska, Peru, Egipt, Panama Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 08:07 AM
Post: #5942
RE: Piłka nożna ogólnie
Moim zdaniem dużo zależy od tego kogo trafimy w 3. koszyku, ale jeszcze przed losowaniem chciałbym w ciemno drugie miejsce w grupie. Swoją drogą zastanawiam się czego chcieliby rywale z koszyków 2-4. Chyba jednak najbardziej chcieliby trafić do grupy z nami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 11:23 AM
Post: #5943
RE: Piłka nożna ogólnie
Jeszcze co do Polski, to przytomna analiza faktu, który Lewandowski wygłosił tuż po ostatnim meczu: mamy problemy z koncentracją w obronie i tracimy ogrom bramek.
Skończyliśmy eliminacje z 14 straconymi golami: najwięcej ze wszystkich drużyn z 1 i 2 miejsc w grupach. Więc od Albanii czy Rumunii (ogólnie w tej klasyfikacji jesteśmy na 30. miejscu na bodajże 52 zespoły).
Dla porównania Wyspy Owcze straciły 16 bramek.

Już to chyba powyżej było opisane że własciwie co drugi mecz to prowadzenie i strata bramek zakończona nerwówką. Na szczęście drużyna zdaje sobie sprawę z tematu i nie ma mowy o popadanie w jakiś huraoptymizm.


Widze, że Holandia też nie awansowała na mundial. Podobnie Walia, Ukraina, Turcja.
Robben skończył karierę reprezentacyjna. Vidal też, ale za chwilę to odwołał Wink
Islandia wielkie brawa bo bardzo trudna, równa grupa i ich zwycięstwo zasługuje na szacunek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 01:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 01:19 PM przez Wietnam.)
Post: #5944
RE: Piłka nożna ogólnie
Ta bramka panowie co zabrała USA, mundial to
dla mniej skandal osobiście, możemy​ pśioczyć
na var że opóźnia gre itp, ale on poprostu musi
być, dobrze że World Cup w Rosji będzie funkcjonował
z varem .

Unikniemy sytuacji jak z mundialu w RPA, kiedy
to w spotkaniu Niemcy vs Anglia 1/8 finału piłka
ewidentnie po strzale Lamparda przekroczyła linię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 02:03 PM
Post: #5945
RE: Piłka nożna ogólnie
Zawsze są i będą kontrowersje. 8 lat temu (albo 12?) Henry zagrał ręką dzięki czemu utrzymał się przy piłce i asystował przy golu, który w barażach wyrzucił Irlandie z mundialu kosztem Francji.

Teraz podobnie, tylko tym razem przyfarciło się małej biednej Panamie w walce z USA. W ogole dla mnie podejście USA do tematu eliminacji jest jakieś niezrozumiałe, ten kraj powinien wygrywać to w przedbiegach. Na MŚ prezentują dobry równy poziom od kilku lat spokojnie wychodząc z grupy, zawsze mają za rywali zespoły pokroju Meksyku (jedyny teoreytcznie godny rywal), Panamy, Hondurasu, Salvadoru czy Kostaryki i nie wchodzą. To tak jakby Nowa Zelandia miała przegrywac z tymi wysepkami pokroju Samoa, Vanuatu i Fidżi.

Oczywiście ta sytuacja jest argumentem za VAR-em bo nawet zwykłe powtórki tv wyjaśniają sprawę w 100%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 04:05 PM
Post: #5946
RE: Piłka nożna ogólnie
(12-10-2017 11:23 AM)Gogolius napisał(a):  Skończyliśmy eliminacje z 14 straconymi golami: najwięcej ze wszystkich drużyn z 1 i 2 miejsc w grupach. Więc od Albanii czy Rumunii (ogólnie w tej klasyfikacji jesteśmy na 30. miejscu na bodajże 52 zespoły).
Dla porównania Wyspy Owcze straciły 16 bramek.

Skończyliśmy też te eliminacje z 28 strzelonymi golami co daje 5 miejsce na 54 zespoły.
Dla porównania Wyspy Owcze strzeliły 4 bramki...

(12-10-2017 11:23 AM)Gogolius napisał(a):  Już to chyba powyżej było opisane że własciwie co drugi mecz to prowadzenie i strata bramek zakończona nerwówką. Na szczęście drużyna zdaje sobie sprawę z tematu i nie ma mowy o popadanie w jakiś huraoptymizm.

Cała kadra począwszy od Nawałki przez sztab a skończywszy na piłkarzach wie i rozumie, że mamy z tym problem. Jednak inne granie było w eliminacjach a inne będzie na turnieju. Patrz EURO 2016.

(12-10-2017 02:03 PM)Gogolius napisał(a):  W ogole dla mnie podejście USA do tematu eliminacji jest jakieś niezrozumiałe, ten kraj powinien wygrywać to w przedbiegach. Na MŚ prezentują dobry równy poziom od kilku lat spokojnie wychodząc z grupy, zawsze mają za rywali zespoły pokroju Meksyku (jedyny teoreytcznie godny rywal), Panamy, Hondurasu, Salvadoru czy Kostaryki i nie wchodzą. To tak jakby Nowa Zelandia miała przegrywac z tymi wysepkami pokroju Samoa, Vanuatu i Fidżi.

W USA soccer to wciąż w dużej mierze niszowy sport, tam nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia na wyniki poza tym tak naprawdę stosunkowo niewielu Amerykanów się tym interesuje może stąd mają właśnie takie podejście do eliminacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2017, 11:35 AM
Post: #5947
RE: Piłka nożna ogólnie
Mimo wszystko jednak trochę wstyd dla nich, tym bardziej że MŚ będą w Rosji, a to pewnie tylko podkręcałoby niektórych Jankesów Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2017, 11:06 AM
Post: #5948
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja wcale się nie zdziwiłem, że USA nie przeszło eliminacji. Od jakiegoś czasu nie zależy im na międzynarodowym graniu.
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2017, 04:00 PM
Post: #5949
RE: Piłka nożna ogólnie
Martin
Akurat ten brak startu USA w MŚ to dla nich dramat. Raz, że tak zaciekle próbuje się tam walczyc o sympatię dla tego sportu, a taki brak udziału w MŚ dramatycznie to zatrzyma. Względy finansowe to kolejna rzecz. Piłka nożna w USA, szczególnie reprezentacyjna, straci na tym w cholerę milionów.
Czy to sensacja? Tak, ale regres USA było już widać od dłuższego czasu. Może trochę spłycam problem, ale jak dla mnie wszystko zaczęło się sypać w momencie, kiedy zaczął ich trenować Klinsmann. Dla mnie to dość przeciętny trener, który, okazało się, nie potrafi niczego zbudować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2017, 01:14 PM
Post: #5950
RE: Piłka nożna ogólnie
Amerykanie na pewno zaczynają tak interesować się tym ich "soccerem"? Średnio jest to zauważalne, ciągle baseball, futbol amerykański i koszykówka są na topie.

A na nasze podwórko wróciła liga Tongue Cieszy mnie wygrana Wisły ze Śląskiem, a w przyszły weekend szlagier, Wisła - Legia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości