Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
11-05-2017, 05:53 PM
Post: #5321
RE: Piłka nożna ogólnie
kubala1122331

Nie manipuluj moimi wypowiedziami.

Ja jasno i precyzyjnie zdefiniowałem "kompromitację"
I takie kompromitacje Lecha czy Legii zarówno na boisku jak i poza nim mogę Ci podać.




Natomiast czym innym jest "brak sukcesu" które nie zawsze musi być łączony z "kompromitacją"

A Ty właśnie to mi sugerujesz ,że "brak sukcesu" ja nazywam "kompromitacją"
Co jest nieprawdą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 08:27 PM
Post: #5322
RE: Piłka nożna ogólnie
No to dlaczego piszesz, że dla ciebie bez różnicy czy w pucharach zagra Legia czy Miedź Legnica, bo oba kluby się skompromitują?

Legia w ostatnich 5 sezonach 5 razy grała w fazie grupowej europejskich pucharów, a ty to porownałeś do występów klubów, które odpadają w pierwszych rundach, więc uznales to za kompromitację. Nie zaprzeczaj faktom.

Dlatego też wolę Legie czy Lecha w pucharach.

W ich przypadku istnieje szansa, że się nie skompromitują i chociaż, wedle twojej definicji, nie osiągną sukcesu, ale coś zrobią, a taka Arka skompromituje się praktycznie na 100%.

Inna sprawa, że ja się kompletnie nie zgadzam z twoją definicją braku sukcesu. Jeśli w jednych rozgrywkach rywalizują ze sobą dwa zespoły o skrajnie różnych budżetach, tradycji czy potencjale to ciężko oczekiwać, żeby ten słabszy zespół mógł na równi rywalizować. Postawmy tutaj na przykład Real i Legię. Czy remis Legii z Realem nie był dla ciebie małym sukcesem, patrząc na dysproporcje pomiędzy drużynami? Czy dla klubu, który posiada budżet jakieś 1000 razy mniejszy nie powinno się stawiać innych celów niż przed tym, który może sobie kupić za każdą kwotę każdego zawodnika? Dla mnie zajęcie przez Legie 3. Miejsca, które zdecydowanie przewyższało ich możliwości było sukcesem. I jeszcze jedno. Czy jakby Legia (jakikolwiek inny klub z ekstraklasy, mniejsza o nazwę) zostałby zdegradowany do 4 ligi i tam wygrał ją w cuglach to osiągnął by sukces, a jeśli zajalby w 2 miejsce cztery ligi wyżej to już nie?

Zwyczajnie jestem ciekawy twojej teorii i nie traktuj tego broń Boże jako jakiś atak. Dla mnie sukces danego klubu to wywalczenie miejsca/dojście do określonej fazy pucharu, który na ten moment przewyższa ich obecne możliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 09:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 09:20 PM przez RSC-2.)
Post: #5323
RE: Piłka nożna ogólnie
(11-05-2017 08:27 PM)kubala1122331 napisał(a):  Dlatego też wolę Legie czy Lecha w pucharach.

W ich przypadku istnieje szansa, że się nie skompromitują i chociaż, wedle twojej definicji, nie osiągną sukcesu, ale coś zrobią, a taka Arka skompromituje się praktycznie na 100%.

Masz rację ,że istnieje tylko szansa,że się nie skompromitują. Ale pewności nie ma .

Zgadzam się także z Tobą ,że Arka prawdopodobnie skompromituje się sportowo choć nie mam na to 100% pewności a jedynie 99%

Natomiast mam także 99% pewność że Legia w pucharach skompromituje Polskę pod względem kibicowskim. To już nie mal standard ,że kibole Legii zachowują się za granicą jak bydło. [czasem prowokowani przez miejscowych]

(11-05-2017 08:27 PM)kubala1122331 napisał(a):  Czy remis Legii z Realem nie był dla ciebie małym sukcesem, patrząc na dysproporcje pomiędzy drużynami? Czy dla klubu, który posiada budżet jakieś 1000 razy mniejszy nie powinno się stawiać innych celów niż przed tym, który może sobie kupić za każdą kwotę każdego zawodnika?

Mam na ten temat zupełnie odwrotne zdanie. Ja nie uznaję "pośrednich sukcesów" chociaż doceniam wynik drużyny "biednej" z bogatą" Ale nie uznaję tego za sukces , a jedynie doceniam.
Dlatego nie uznaję za sukces finał PZP przez Górnika Zabrze.
Uznaję to za porażkę bo przegrali walkę o trofeum.

Jestem także za zmianą sposobu finansowania klubów aby uniknąć dysproporcji budżetowych i wykupu najlepszych zawodników co stawia bogate kluby w lepszej sytuacji.

Jestem za wzorem amerykańskim gdzie budżety wszystkich klubów są równe i ustala je "centrala"



[Dlaczego nikt na bieżąco nie podaje wyników meczy LE. Gdzie jest Naczelny Informator Forum]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 11:58 AM
Post: #5324
RE: Piłka nożna ogólnie
Tyle że takie ustalanie budżetu się u nas nie uda, bo musiałoby na to iść zdecydowanie zbyt wiele pieniędzy. Obecnie każda liga w Europie ma topowe zespoły i takie "do bicia" i poniekąd to jest dobre, bo wiadomo mniej więcej które spotkania będą atrakcyjne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 12:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 01:15 PM przez Gogolius.)
Post: #5325
RE: Piłka nożna ogólnie
Lyon gonił Ajax, ale nie dogonił. Skończyło się na 3:1. Pierwszy gol dla Ajaxu mógł uśpić Holendrów, ale koniec końców im się udało.
Celta Vigo postawiła się Manchesterowi, 1:1. Oglądałem taki obszerniejszy 20minutowy skrót. Nie śledzę Premier Legaue z meczu na mecz, ale ManU prezentuje się rozczarowująco. Z jednej strony to tłumaczy ich niewysokie miejsce w lidze, ale z drugiej i tak nieźle że z takim składem i taką grą mają taką dobrą passę.

Damir Skomina sędzią głównym finału Ligi Europejskiej.
W Lidze Mistrzów najważniejszy mecz poprowadzi Felix Brych.
Brych w tym roku prowadził cztery mecze LM w tym wygrane przez Juventus 2:0 spotkanie z Porto w 1/8 finału.
Trzy lata temu prowadził finał LE między Sewillą a Benficą Lizbona. Był na mundialu w Brazylii oraz Euro we Francji (prowadził nasz mecz z Portugalią).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 02:25 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 02:25 PM przez Wietnam.)
Post: #5326
RE: Piłka nożna ogólnie
Tarcza wspólnoty, Puchar Ligi , i teraz trzecie możliwe trofeum
do zdobycia w tym sezonie.

Jak na taką naszą gre na krawędzi, defensywną (To zawsze był
styl Mourinho, nawet Real za jego kadencji nie grał pięknie)

To jestem zadowolony, dwa puchary zdobyte, trzeci zgarniamy
24 maja w Sztokholmie. ! GGMU
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 10:25 PM
Post: #5327
RE: Piłka nożna ogólnie
Liga Europy w Cyfrowym Polsacie. Ładnie, do Ligi Mistrzów dorzucili kolejne cenne prawa. Czyżby kończyło powoli się nc+? Hiszpańska, włoska, francuska, Liga Mistrzów i Liga Europy stracone. Jedyne wartościowe prawa jakie im zostały, to liga angielska i Ekstraklasa, na które dużą ochotę ma Eleven.

Nie wierzę, ale chyba pierwszy raz odkąd pamiętam, Polsat będzie miał więcej i lepszą piłkę niż nc+. O innych sportach nie ma co mówić, bo tutaj przewaga Polsatu zawsze była olbrzymia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2017, 06:52 PM
Post: #5328
RE: Piłka nożna ogólnie
Bayern w meczu na szczycie pokonał wicelidera 5-4 na wyjeździe! Musiał być niezły mecz, szkoda że nie widziałem. Lewy zdobył 2 bramki i ponownie samodzielnie objął fotel lidera.

Teraz na 5 minut przed końcem Śląsk wygrywa z Ruchem Chorzów 6-0. Ruch bez Fornalika chyba leci z Ekstraklasy. A Śląsk wywalczył oddech - 2 punkty nad strefą spadkową. I chyba jeszcze szacunek kibiców oraz odbudował wiarę we własne umiejętności. Tak myślę.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2017, 08:12 PM
Post: #5329
RE: Piłka nożna ogólnie
@Martin Źiomek co ten Śląsk dzisiaj odjebał, 6 bramek zapakował, jeszcze jeden taki meczyk, i utrzymanie !
Powodzenia dla Braći, z Gdańska!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2017, 10:32 PM
Post: #5330
RE: Piłka nożna ogólnie
@Wietnam
Ja jeszcze nie popadam w euforię bo mimo pięknego dziś wyniku to droga do utrzymania daleka i pewnie sporo nerwów przed kibicami WKS-u.
Liczyłem na zwycięstwo obojętnie jakie, przed meczem wziąłbym w ciemno 1-0 po golu strzelonym w 97 minucie po problematycznym karnym, nieważne są 3 punkty i walczymy dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 191 gości