Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Joshua vs Takam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przyznam że jestem rozczarowany. Poza sędzią to...Joshuą.
Ciągle nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ma fatalną kondycję. Walka trwała dziesięć rund - masa przestoi, spowolnienia, łapania oddechu. Jakby tak rozebrać walkę na czynniki pierwsze to można stwierdzić że po czwartej rundzie, jak Antek przeprowadzi 1-2 akcje z kilkoma ciosami to potem przez minutę jesteśmy względnie bezpieczni.
Nie rusza mnie on w ogóle, ale trzeba przyznać, że byłby faworytem z większością bokserów obecnej HW.

Takam? Szkoda że nie podjął ryzyka, ale z perspektywy walki jest wygranym bo walczył długo, pokazał charakter, zarobił i jeszcze jakieś walki dostanie (pewnie w kolejnym eliminatorze jakiegoś pasa).

Co do Whyte-Helenius - szczerze? To byłem pozytywnie zaskoczony postawą Roberta Wink Co świadczy o moich oczekiwań wobec niego Big Grin
W swoich walkach Helenius występuje z flagą i hymnem Finlandii.

Nawet fanklub na trybunach jest w barwach Finlandii.

Nie rozumiem dlaczego on jest Szwedem?

Przeszukałem prawie cały internet i nigdzie nie spotkałem, że jest Szwedem.
Tylko że Fin.
Mój typowy fart do buka:
http://s5.ifotos.pl/img/IMG201710_qrawana.jpg

Spieszyłem się, bo zaczynał się mecz Monaco, więc postawiłem na szybko najniższy kurs na zespół, który znam. Postawiłem na Milan, który jest naszprycowany "najemnikami" z tego okienka transferowego. Wynik: 0-0. :| :| :|

Co do walki, to nie ma jej niestety na Internecie w całości (/dobrej jakości), więc jeszcze nie widziałem.
Śmieszyły mnie natomiast dość posty bodajże Wietnama, o tym jak to Joshua urwie głowę Takamowi niczym drugi Tyson. Big Grin
@Wit

A mnie śmieszy twoje chwalenie bukiem.

Typowo kompleksowe.

Piłka nożna to inny dział....
@Hugo
Joshua walczył asekuracyjnie? No chyba jakiś żart,gość zklinczował ze dwa razy mając taką przewagę zasięgu i mogąc bez napinki wygrać wyłącznie lewym prostym,a on walił kombinacjami i wywierał presing.Porównywanie go do Kliczki który zawsze klinczował półdystans bzdurne .
Takam świetnie zbijał ciosy rękami,nie poszedł od razu na wojnę i dał sobie szanse na wysiadkę kondycyjną Anthonego lub jakąś kontrę,od dawna nie było walki o pas mś w wadze ciężkiej toczonej dość często z bliska bez klinczów i wreszcie się doczekałem.
@Tomasz
Asekuracyjnie można walczyć na wiele sposobów, nie tylko klinczując (przy okazji Kliczko nie zawsze klinczował). W swoich poprzednich walkach Joshua szedł do ataku od 1 rundy i dążył do szybkiego nokautu. Nawet z Kliczką walczył bardzo ofensywnie. Tymczasem z Takamem boksował na wygrywanie rund i wygraną punktową. Gdyby mu sędzia nie pomógł, to tak właśnie by się skończyło.
Widzę, że Wietnam się uraziłeś, niepotrzebnie, gdyż żadnej złej relacji do Ciebie nie żywię.
No ja już tak mam, że jestem jakimś pechowcem w tej sferze. Albo mam nosa i nie zagram, "bo coś", albo zagram i kompletnie nie trafiam/mam takiego bubla jak tu.

A poruszając tamten temat, to po prostu uważam Takama właśnie za twardziela i nie wyobrażałem sobie jego szybkiej klęski jak np. z Powitamkinem. Big Grin
(29-10-2017 07:37 PM)Wit napisał(a): [ -> ]Widzę, że Wietnam się uraziłeś, niepotrzebnie, gdyż żadnej złej relacji do Ciebie nie żywię.
No ja już tak mam, że jestem jakimś pechowcem w tej sferze. Albo mam nosa i nie zagram, "bo coś", albo zagram i kompletnie nie trafiam/mam takiego bubla jak tu.

A poruszając tamten temat, to po prostu uważam Takama właśnie za twardziela i nie wyobrażałem sobie jego szybkiej klęski jak np. z Powitamkinem. Big Grin

Nie uraźiły ja babą nie jestem Wink

Nie zauważyłem tej śmiesznej mordy po
twoim komentarzu. Sorry.

Wiesz mogłem sobie tak myśleć, w końcu
to Joshua, a Takama wiele razy w akcji
nie oglądałem Wink nie spodziewałem
się tego że może tyle wytrwać po
zaledwie 12 dniach na przygotowania.

Sorry, myślałem poprostu że ten śmiech
z moich opini na poważnie.
@RSC
Obywatelstwo i narodowość to 2 różne pojęcia. Helenius pod względem obywatelstwa jest Finem, a pod względem narodowości jest Szwedem. Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim. Zresztą obywatelstwo szwedzkie też ma, ale ponieważ mieszka w Finlandii, to ją reprezentuje. Według angielskiej Wikipedii podobno kilka razy reprezentował jednak Szwecję. Nie ma co dzielić włosa na czworo, bo kwestia odmiennych narodowości i obywatelstwa dotyczy tysięcy bokserów zawodowych.

A co do hymnu, to zwróć uwagę na ciekawy przypadek Duhaupasa w walce z Powietkinem w Moskwie. Jemu zagrano tam hymn Monako, zapewne żeby uchronić zarobione przez niego w Rosji miliony (za zastępstwo w ostatniej chwili bez żadnego przygotowania) przed francuskim fiskusem. Duhaupas pochodzi z północnej Francji, a na ślad Monako można natrafić jedynie w rosyjskiej Wikipedii, która wymienia je jako jego miejsce zamieszkania. Czy wobec tego nazwanie Duhaupasa Francuzem będzie błędem?
Dla mnie asekuracyjność Joshuy w tej walce świadczy o jego mądrości. Tuż przed rozpoczęciem pojedynku pisałem, że tak właśnie sobie wyobrażam ten pojedynek w wykonaniu AJ. Natarcie na silnego, mocno bijącego Takama mogłoby mu przynieść szybki nokaut, ale też jakąś niespodziewaną kontrę i porażkę przed czasem. Moim zdaniem, Joshua tak walcząc zupełnie zminimalizował ryzyko przypadkowej przegranej i jak dla mnie, czapki z głów za to dla niego.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie