Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Ogrywamy bukmachera - zabawa kubali
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Jak kiedyś wspominałem, od dłuższego czasu bawię się w bukmacherkę trochę bardziej profesjonalnie niż postawienie jednego zdarzenia na tydzień bądź AKO składającego się z 20 typów. Nie jestem w tym jeszcze mistrzem, ale umiejętności pozwalają mi już być ciągle na plusie, raz mniejszym, raz większym, ale zawsze na plusie. Dziś robiłem analizę na page'a i grupkę na fb, które prowadzę, więc pomyślałem, że wrzucę i tu, a nuż się komuś przyda. Typy dotyczą oczywiście dzisiejszych gal boksu zawodowego.
Rozpocznę też pewną zabawę. Póki co zawsze kończyło się to sukcesem, zobaczymy jak będzie teraz Smile Zacznę z budżetem wirtualnym 200 zł i w będę chciał go pomnożyć do 2000 zl. Tym razem zabawa będzie o tyle trudniejsza, że nie będę obstawiał innych sportów niż boks. Zobaczymy czy się uda Big Grin

KIERUNKI!
GALA W LIVERPOOLU
1. Callum Smith - Vladine Biosse
TYP: under 7.5 rundy - 1.44

Nie lubię grać underów rundowych, ale w tej walce jest on strasznie ewidentny. Callum na 11 zwycięstw aż 9 wygrał przez nokaut, a jego rywal na trzy porażki wszystkie przegrał przez nokaut. Co prawda w ostatniej walce niemal przetrwał cały dystans z bardzo utalentowanym Love'm, ale J'Leom przygotowywał się do arcyważnej walki z Marco Antonio Peribanem i na pewno nie był na sto procent przygotowany do tej walk. Warto też dodać, że mistrzem nokautu Love nie jest. Także naturalnym wydaje się być typ na szybkie zwycięstwo przez nokaut Calluma Smitha.

2. Stephen Smith - Pedro Navarette
TYP: Smith PTS 2.75

Ryzykowny typ. Wg bukmacherów Smith powinien wygrać tą walkę przed czasem. Jednak moim zdaniem nie jest to takie pewne. Co prawda ostatnie walki Stephen kończył przed czasem, ale nie walczył z takim twardzielem jak Pedro. Navarette jest przeciętnym bokserem, ale ma olbrzymie serce do walki. Na 18 porażek, tylko 2 razy przegrał przed czasem, m.in z bardzo dobrym Rogersem Mtagwą. Oczywiście nie wykluczam, że Smith zdoła znokautować Meksykanina, ale moim zdaniem, warto zaryzykować taki typ, tym bardziej, że kurs jest moim zdaniem zachęcający, tym bardziej, że walka jest zarezerwowana tylko na 8 rund.

3. Rocky Fielding - Noe Gonzalez Alcoba
TYP: over 8.5 rundy 2.20

Warty zagrania typ. Fielding królem nokautów nie jest. Na 18 walk, tylko 10 zakończył przed czasem. Alcoba z kolei tylko 2 walki przegrał przed czasem, ale trzeba przyznać, że z zawodnikami, którzy są minimum o 2 poziomy wyżej od Fieldinga, z Georgem Grovesem i Adonisem Stevensonem. Powiem tak. Nie znam Alcoby, ale patrząc na jego rekord i znając styl Fieldinga sądzę, że Urugwajczyk może trochę powalczyć. Zawodnicy z Ameryki Płd, często brakujące umiejętności nadrabiają wielkim sercem. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie i Alcoba nie położy się po pierwszym mocniejszym ciosie.

4. Nathan Cleverly - Alejandro Valori
TYP: under 9.5 rundy 1.45

Zagrałem na over rundowy, kiedy Cleverly walczył z Corbinem, teraz spróbuję odwrotnie. Moim zdaniem, Valori jest mimo wszystko gorszym zawodnikiem od Corbina, który wytrzymał z Nathanem jedynie niecałe 2 rundy. Oczywiście nie twierdzę, że Valori wytrzyma mniej, ale myślę, że Anglik będzie chcaił udowodnić, że jest bardzo silny w kategorii cruiser i pokona Argentyńczyka w 6-7 rundzie.

GALA W LAS VEGAS
1. Tomoki Kameda - Pungluang Sor Singyu
TYP: Kameda PTS 1.53

Nie będę zgrywał eksperta, jeśli chodzi o kategorie niższe. Tomoki Kameda jest jednak bardzo dobrym zawodnikiem, który po raz pierwszy wyściubi nosa do USA, po to, żeby na wielkiej gali po raz kolejny obronić swój pas mistrzowski. Jest wielkim faworytem tej walki i pozostaje pytanie czy uda mu się znokautować rywala. Mnie się wydaje, że nie. Singyu wygląda na bardzo solidnego zawodnika. Zresztą czy organizujący wielką galę, Showtime, sprowadziłby słabego zawodnika na takie wydarzenie? Moim zdaniem nie, dlatego zakłądam, że Tomoki trochę pomęczy się z Tajem. Kurs moim zdaniem trochę za niski, ale można zaryzykować w jakimś dublu np. z Cleverly under 9.5

2. Mauricio Herrera - Johan Perez
TYP: Herrera PTS 2.10

Dla mnie kurs dnia. Wysoki, a szanse oceniam na jakieś 75%. Perez jest bardzo dobrym zawodnikiem i na pewno sporo krwi napsuje Herrerze. Na pewno będzie to bardzo trudny pojedynek dla jednego i drugiego, taki cios za cios. Wątpię też, żeby ktoś kogoś przełamał. Werdykt zapewne będzie na styku, może nawet MD bądź UD, ale sądzę, że wygra Mauricio Herrera, który w ostatniej walce po kontrowersyjnym werdykcie przegrał z wybitnym Dannym Garcią.

3. Abner Mares - Jonathan Oquendo
TYP: Mares PTS 1.61

Jezu, jak dużo tych walk... Pozwólcie, że krótko. Mares wraca po sensacyjnej porażce z rąk Jhonnym Gonzalezem, kiedy to nie mógł podnieść się z maty ringu już w pierwszej rundzie. Dziś ma nadzieję na wielki powrót, jednak rywala wcale łatwego miał nie będzie. Oquendo to kawał boksera, myślę, że nie będącego w stanie pokonać Abnera, ale takiego, który wytrzyma cały dystans, tym bardziej, że Mares puncherem nie jest.

4. Saul Alvarez - Erislandy Lara
TYP GŁÓWNY - Alvarez PTS 2.40
b) over 9.5 rundy - 1.36

Hit roku? Niewykluczone. Kiedy staje na przeciw siebie dwóch wybitnych bokserów można spodziewać się wszystkiego. Ja sam jestem trochę w kropce. Larę uważam za najwybitniejszego technika w boksie zawodowym. Koleś potrafi po prostu wszystko. Czemu więc stawiam na Alvareza? Bo to również fantastyczny bokser, który w ostatniej walce zdeklasował silnego Ferro Angulo. Zapewne to on będzie wywierał presję na rywalu i myślę, że będą to doceniać śedziowie i to jemu przyznawać kolejne rundy. Serce: Lara, rozum nie wie, ale rozsądek podpowiada Alvareza.
Liczę przede wszystkim na kapitalną walkę, bo takie starcia są rzadkością w boksie zawodowym.

ZABAWA
BUDŻET: 200 ZŁ.
1) SINGLE:
Stephen Smith PTS
STAWKA: 20 zł
EWK: 55 zł

Mauricio Herrera PTS
STAWKA: 50 zł
EWK: 105 zł

Alvarez PTS
STAWKA: 20 zł
EWK: 48 zł

2) DUBEL:
Mares PTS + Kameda PTS
STAWKA: 20 zł
EWK: 50 zł

3) TAŚMA
Alvarez - Lara over 9.5 rundy x Cleverly - Valori under 9.5 x Smith - Biosse under 7,5 x Mares PTS
STAWKA: 20 zł
EWK: 92 zł

Wszystkie typy: BET365.com
"Mares pts" i to w dwóch zakładach..
To, że będący w Swoim szczycie JuanMa porozbijał Oquendo można pominąć, bo mało kto wytrzymałby z tamtym Lopezem cały dystans, ale widziałeś walkę Oquendo z Vazquezem? Jonathan zaczął świetnie, rzucał Papito po całym rngu, ale gdy tylko Vazquez zaczął odpowiadać i zaczęło się robić twardo - Oquendo po prostu zrezygnował. Do tego kolejna porażka przez dyskwalifikację za ciosy na dół z journeymenem.... Myślę, że Oquendo nie jest stabilny pscychicznie, a do tego dochodzi jeszcze kwestia tego jak Mares wróci po ciężkim nokaucie, długiej nieaktywności i zawirowaniach w teamie(nowy manager, różni trenerzy). Jak dla mnie za duże ryzyko przy takim kursie.
Smith - Navarette fajny kurs, tylko mimo wszystko martwiłbym się o Angielskich sędziów, bo oni lubią zastopować jednostronną walkę nawet gdy przegrywający bokser trzyma się pewnie. Wystarczy spytać Jackiewicza.
Powodzenia, będę śledził temat.
@kubala - może ten temat czułby się lepiej w temacie o wirtualnym bukmacherze? Tongue Jak dasz zgodę to przeniosę Wink
Mastrangelo
Masz sporo racji z tym Oquendo. Faktycznie być może kurs nieadekwatny do ryzyka, ale ja to myślę, że Mares przynajmniej w początkowej fazie walki równiez nie pokaże wszystkiego co ma w swoim arsenale. Wraca jednak po ciężkim nokaucie i niespodziewanej porażce, więc początek może mieć trudny. Dla Oquendo z kolei być może ostatnia szansa na jakiekolwiek szersze zaistnienie w boksie. No zobaczymy. Ale faktycznie zmartwiłeś mnie trochę tą walką Oquendo - Vazquez. Tam Jonathan faktycznie łatwo się poddawał.
Co do Smith vs Navarette to właśnie sedziowie to chyba jedyna rzecz o którą się boję. Ale akurat tutaj moim zdaniem kurs adekwatny do ryzyka.

Sander
Nie wiedziałem gdzie to umieścić. Decyduj Smile
(12-07-2014 05:55 PM)kubala1122331 napisał(a): [ -> ]Co do Smith vs Navarette to właśnie sedziowie to chyba jedyna rzecz o którą się boję. Ale akurat tutaj moim zdaniem kurs adekwatny do ryzyka.
Oj jak najbardziej.. Skoro Navarette potrafił przetrwać cały dystans z Cote(W Junior półśredniej!), czy Mikey Garcią, to może przetrwać 8 rund właściwie z każdym. Sam coś postawię, warto zaryzykować.
Dzięki Kubala, 13 złotych wpadło. Szkoda że więcej nie postawiłem, ale ah Ci Brytyjscy ringowi.. wszystkiego można się spodziewać Wink.
Podsumowanie pierwszego dnia:
Budżet początkowy: 200 zł
Budżet końcowy: 278 zł

Bardzo dobra kolejka, choć prawdę mówiąc, 5/8 w kierunkach mnie trochę zawiodło. Cieszy to, że na plus, i to prawie 50% budżetu początkowego. To bardzo dużo, tym bardziej, że na początek poleciałem małymi stawkami. Wraz ze wzrostem (oby!) budżetu, stawki będą oczywiście rosły.
W tym tygodniu biedniej z typami. Z takim ogromem wyboru to ja w dwa lata do 2000 zł nie dojdę Tongue Ale zagrać trzeba, tym razem jednak bardzo lekko i bez większego przekonania...

Kierunki:
1. Karim Mayfield - Emmanuel Taylor
Mayfield 1.70

Karim to naprawdę dobry zawodnik. Nieźle wyszkolony technicznie, potrafiący pokazać boks na wysokim poziomie. W ostatniej walce z Thomasem Dulorne pokazał się z naprawdę niezłej strony, choć przegrał. Emmanuel Taylor to z kolei dla mnie prawie anonimowy zawodnik. Widziałem tylko jedną jego walkę (do tego jednym okiem) z pogromcą Rusłana Provodnikova i następnym rywalem Manny'ego Pacquiao, Chrisem Algieri. Dziś, jak będzie mi chodził yt, obejrzę tą walkę raz jeszcze, ale moim zdaniem Taylor za wiele nie pokazał. Nie widzę zalet, które miałyby dać wygraną Emmanuelowi i dlatego stawiam na moim zdaniem lepszego Mayfielda, tym bardziej, że kurs zachęca. Choć walka będzie zapewn wyrównana, to mam nadzieję, że sędziowie wypunktują wygraną Karima.

2. Guillermo Rigondeaux - Sod Kokietgym
Rigo PTS 4.60

Szanse tego kursu oceniam na jakieś 35%. Może niewiele, ale moim zdaniem przy takim kursie stawką 1/10 naprawdę można zaryzykować. Jaki jest Rigo wie chyba każdy. Dla mnie pięściarz wybitny, obecnie nr 2 na świecie bez podziału na kategorii wagowe. Ale co z tego jesli jego walki nie sprzedają się w (ch)Ameryce. Za oceanem ludzie potrzebują krwi i śmierci w ringu, a Kubańczyk im tego nie da. To przede wszystkim doskonały technik, który najczęściej wygrywa swoje walki 120-108, ale po nudnej dla, przepraszam za wyrażenie, plebsu z Ameryki, walce. Może piszę za ostro, ale jeśli widzę z jaką pogardą traktowany jest w USA ten bokser to mi się nuż w kieszeni otwiera. Sod Kokietgym to nie przeciwnik. Bum, którego Rigo pewnie obije, może nawet pokona przed czasem. Po prostu Rigo nie chce zardzewieć i zgodził się nawet walce w jakieś podrzędnej nikomu nieznanej amerykańskiej TV. Dla mnie to hańba dla tej dyscypliny sportu, że tak wybitna postać jest zrzucana na ubocze, aczkolwiek rozumiem motywy takiego stanu rzeczy. Rigo zapewne zawalczy po swojemu i wygra tą walkę wysoko na punkty. Lub przez nokaut w końcówce walki.

ZABAWA
BUDZET: 278 zł
1) SINGIEL
Rigondeaux PTS
STAWKA: 8 zł
EWK: 37 zł

2) DUBEL
Mayfield
STAWKA: 10 zł
EWK: 17 zł

Wszystkie typy: BET365.com

Sander
I w końcu nie przeniosłeś tematu Tongue
Jeszcze myślę nad typem:
CLETUS SELDIN V BAYAN JARGAL 1.25 - 4 remis 21

Seldina zupełnie nie kojarzę. Nic, a nic. Ma napompowany rekord na bumach, żadnej weryfikacji, same zwycięstwa, większość przed czasem. Jargala kojarzę z kilku pojedynków. Jeżeli brać pod uwagę jego ostatni występ przeciwko Raheemowi... to nie wiem ;p. 7 rund facet walczył bez żadnej ambicji i wiary w wygraną, jednak w 3 ostatnich rundach przebudził się i trochę pogonił faworyta. I czego teraz się spodziewać? Widział ktoś tego Seldina w akcji? Trochę za niski kurs na Amerykanina imho.
Sod jest stary, wolny, niesamowicie się otwiera przy każdym ataku, a przy tym ofensywnie usposobiony. Jeśli Rigo jego nie znokautuje, to będę baardzo zaskoczony.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przekierowanie