Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Rankingi - Cruiserweight
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Ja w pierwszej kolejności biorę pod uwagę stoczone walki: klasę rywali i wynik. Do tego dokładamy formę prezentowaną przez bokserów w dłuższym okresie czasu (wyżej są ci którzy walczą nieźle dłużej niż tacy co wyskoczyli jedną walką). Potencjał i hipotetyczna wartość też mają znaczenie, ale nie aż takie. Usyk to melodia przyszłości, równie dobrze mógłbym włożyć Joshuę w HW do top10. Oczywiście że te młode zabijaki mogą posprzątać Solimanów i Taylorów tego świata dość szybko, ale ciężko wyżej w rankingu stawiać jakiegoś geniusza amatorskiego co ledwo polizał boks zawodowy nad mistrzem/sprawdzoną czołówką.
Czyli Usyk jest tak nisko głównie dlatego, że jest niesprawdzony z pierwszą ligą i wciąż się uczy zawodowego boku. Dobrze zrozumiałem? Ale czy fakt, że wyżej ulokowałeś np, Masternaka oznacza, że widzisz go jako faworyta w walce z Usykiem?
@Metzger
Ty trollujesz czy jak?
Dał mu pozycję za osiągnięcia/pokonanych rywali, nie oznacza to, ze widzi go faworytem w tej walce.
Kogo takiego Usyk pokonał? Ventera? Gdyby dawać pozycję bokserom za potencjał, to równie dobrze można by było umieścić Joshuę przed Kliczką.
Dokładnie o to chodzi. Masternak był mistrzem EBU, nie skompromitował się z obecnym mistrzem WBC, w ładnym stylu pokonał solidnego, doświadczonego Mormecka. I za te osiągnięcia jest zdecydowanie wyżej niż Usyk.

Czy Masternak ma szansę z Usykiem? Ciężko stwierdzić, ale tak samo trudno rozmyślać o szansach wszelkich Wilderów i Beterbijewów. Może Usyk to przyszły dominator, który w 2015 zje takiego Mastera na śniadanie. A może zostanie ośmieszony przez technicznego zawodnika, którego nie będzie potrafił trafić?

Jak będziemy mądrzejsi w 2015 o kolejne walki Usyka to będzie go można wstawiać wyżej Smile
(28-12-2014 12:55 AM)CCConeser2 napisał(a): [ -> ]Gdyby dawać pozycję bokserom za potencjał, to równie dobrze można by było umieścić Joshuę przed Kliczką.
Mam na myśli aktualny potencjał.

(28-12-2014 02:09 AM)Gogolius napisał(a): [ -> ]Dokładnie o to chodzi. Masternak był mistrzem EBU, nie skompromitował się z obecnym mistrzem WBC, w ładnym stylu pokonał solidnego, doświadczonego Mormecka. I za te osiągnięcia jest zdecydowanie wyżej niż Usyk.
Ok, rozumiem. Ale dla mnie ranking jest czymś innym. Jest uszeregowaniem bokserów poczynając od aktualnie najlepszego. A jeżeli zestawiam ze sobą dzisiejszego Mastera z dzisiejszym Usykiem, to ciężko wyobrazić mi Polaka jako faworyta. Tak samo z dzisiejszymi Włodarczykiem, Afolabim, Arslanem i Czakijewem. Rozumiem, że Ukrainiec jest jeszcze świeżakiem na zawodostwie, ale uważam, że można zaryzykować i umieścić go już teraz w TOP5.

1. Marco Huck
2. Grigorij Drozd
3. Denis Lebiediew
4. Yoan Pablo Hernandez
5. Ołeksandr Usyk
6. Dmitrij Kudriaszow
7. Ilunga Makabu
8. Thabiso Mchunu
9. Mateusz Masternak
10. Krzysztof Włodarczyk
1.Drozd (Wygrane nad mistrzem europy i świata w świetnym stylu + brak wpadek)
2.Huck ( Kontrowersje z Afolabi, Arslanem i Lebiediewem)
3.Lebiediew
4.Hernandez
5.Makubu/Mchunu ( ich walka wyłoni kto lepszy)
7.Arslan ( wygrana z Huckiem w pierwszej walce i dyskusyjna przegrana z Hernandezem)
8.Włodarczyk (równia pochyła)
9.Kudriaszow ( mam nadzieję, że dostanie walkę o pas w przyszłym roku i zobaczymy czy stać go na same szczyty)
10. Usyk (W przyszłym roku widzę go w topie).

W sumie Kalenga bardziej pasuje mi w top 10, ale nie wywalę Włodarczyka po jednej przegranej.
Metzger, spoko podejście do rankingów, ale... skoro liczy się potencjał to dyskusyjne jest stawianie Usyka nad Kudriaszowem, który jest chyba największą bestią w (pełnej bestii) wadze cruiser.

Tar-Ellendil, fajne uhonorowanie Drozda.
Jeszcze przed Masternakiem to był "rywal w zasięgu Masternaka, z którym Polak powinien wygrać" a dziś chłopak daje świetne walki w cruiser.
(28-12-2014 04:22 PM)Gogolius napisał(a): [ -> ]dyskusyjne jest stawianie Usyka nad Kudriaszowem, który jest chyba największą bestią w (pełnej bestii) wadze cruiser.
Są metody i na bestie. Myślę, że Usyk jest wystarczająco szybki i mobilny, aby przetrwać nienaruszonym cały dystans z Kudriaszowem.
Z Usykm jest trochę podobnie jak z Joshuą, wielu widzi ich wręcz jako przyszłych mistrzów, ale dopóki nie zostaną zweryfikowani przez czołówkę w swoich dywizjach to nie ma o czym gadać bo na dziś to tak wygląda, że są to bokserzy o ogromnym potencjale, ja jednak zdecydowanie bardziej cenię dokonania niż przypuszczenia.
Wątpliwe zeby potrafili rozkładać siły na 12 rund a to najważniejsze.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie