Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
09-03-2015, 08:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2015 08:33 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #2431
RE: Piłka nożna ogólnie
Wisła ma taką średnią pakę. Na dziś dzień Śląsk czy Lech są poza zasięgiem Wiślaków. Cupiał z takim składem i z takim niezbyt wysokim budżecie mierzył zapewne w puchary, ale to jest drużyna na środek tabeli. Moim zdaniem Smuda zdziałał tam wiele dobrego. Wycisnął z nich tyle soków ile się dało.

Co do Kasperczaka to jest to już zbyt stara i zużyta miotła. Czy będzie chciał wchodzić do Wisły? Czy w ogóle powinien? Niedawno reprezentacja Mali nie przedłużyła z nim kontraktu a więc uznali, że zapewne szału tam nie zrobił. A w Polsce jak ostatnio się zakończyła jego przygoda z Górnikiem wszyscy wiemy.

Urban też cudów nie zrobił z Osasuną. Miała być bitwa o awans, a ostatecznie pozostawił drużynę bardzo blisko strefy spadkowej. Choć to oczywiście nie byłby taki zły wybór ale czy Urban zgodzi się na niezbyt wielkie pieniądze, jakie ma do zaoferowania Cupiał? Chodzi zarówno o pensję, jak i o transfery. Bo szału latem nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 09:25 PM
Post: #2432
RE: Piłka nożna ogólnie
No właśnie nie wiem czy słuszna. Patrząc na to, że Wisła ma skład, który nie pozwala jej walczyć o wysokie cele, to moim zdaniem Smuda wykonywał kawał dobrej roboty. Zresztą nie wyszły mu CZTERY mecze. I jest od razy zwalniany. Sorry, ale to jest chore. Jak mamy zbudować choćby piłkę na średnim poziomie, jeśli trener musi wygrywać co tydzień, bo inaczej traci pracę i zespół co rok jest budowany od nowa. Tak się nie da...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 09:35 PM
Post: #2433
RE: Piłka nożna ogólnie
Jak na polskie warunki to Wisła wcale nie ma słabej drużyny.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:12 PM
Post: #2434
RE: Piłka nożna ogólnie
(09-03-2015 09:25 PM)kubala1122331 napisał(a):  Zresztą nie wyszły mu CZTERY mecze. I jest od razy zwalniany. Sorry, ale to jest chore.

@Kubala nie patrz tylko na temat statystycznie. Oglądałeś Wisłę w tych czterech meczach? Chyba nie, ale będąc na miejscu prezesa Wisły nie wiem jakbyś się zachował...
Tam już od dłuższego czasu nie wyglądało to dobrze. Można przegrać mecz jeden, drugi, ale jeśli zespół gra dobre mecze to w końcu wyniki przyjdą. Gorzej jeśli oprócz braku wyników nie ma gry. Tak było przez ostatnie tygodnie w Wiśle.

(09-03-2015 09:25 PM)kubala1122331 napisał(a):  Jak mamy zbudować choćby piłkę na średnim poziomie, jeśli trener musi wygrywać co tydzień, bo inaczej traci pracę i zespół co rok jest budowany od nowa. Tak się nie da...

A jak zbudować piłkę na jakimkolwiek poziomie jeśli trener co tydzień przegrywa? Zwolnić 20 piłkarzy?

Wisła ma potencjał na walkę o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach i tutaj trzeba było coś zmienić. Czy decyzja o zwolnieniu Smudy była słuszna dowiemy się na koniec sezonu, ale wydaje mi się, że to był ruch w dobrym kierunku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:14 PM
Post: #2435
RE: Piłka nożna ogólnie
Wiadomo, że Smuda na obozach przykręca śrubę i jego zespoły na początku każdej niemal rundy są zamulone. Jestem pewny, że Wisła spokojnie zajęłaby 4-5 miejsce na koniec sezonu, może nawet podium. Zmiana trenera w takim momencie to lipa nie z tej planety. Okienko zamknięte, zespół po obozie przogotowawczym przeprowadzonym przez innego trenera, co ten nowy ma niby zrobić na dzień dobry? Cuda jakieś?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:34 PM
Post: #2436
RE: Piłka nożna ogólnie
Wisła grała fatalnie, nie zaprzeczę. Ale spójrz @Martin na takiego Kloppa w Borussii. Dortmund był ostatni i jakoś nawet nie było mowy o jego zwolnieniu. U nas zostałby zwolniony już z 15 razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:40 PM
Post: #2437
RE: Piłka nożna ogólnie
Kuba, usuń privy bo nie mogę odp.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 12:01 AM
Post: #2438
RE: Piłka nożna ogólnie
Właśnie. Też mi się wydaje, że Wisła mogła zacząć grać, a przez te niefortunne zwolnienie na początku rundy wiosennej nie wiadomo będzie, jak Wisła zacznie grać czy to zasługa nowego trenera czy przygotowania Smudy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 07:26 AM
Post: #2439
RE: Piłka nożna ogólnie
(09-03-2015 10:14 PM)Sander napisał(a):  Jestem pewny, że Wisła spokojnie zajęłaby 4-5 miejsce na koniec sezonu, może nawet podium.

No a ja mam wątpliwości czy z taką grą weszliby do ósemki...

(09-03-2015 10:14 PM)Sander napisał(a):  Zmiana trenera w takim momencie to lipa nie z tej planety.

Dokładnie w takim momencie a nawet jeszcze szybciej (bo po dwóch meczach wiosny) zwolniony został ze Śląska Levy. Także spokojnie, jakby Smuda został zwolniony miesiąc później to byłyby pewnie zarzuty typu: skoro gra jeszcze gorsza od fatalnych wyników to dlaczego Smuda tak długo zostawał trenerem? No ale to już problem Wisły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 09:17 AM
Post: #2440
RE: Piłka nożna ogólnie
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosc...ly_krakow/

Jest nowy trener, zatem był to ruch przemyślany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości