Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
06-11-2013, 11:51 PM
Post: #1111
RE: Piłka nożna ogólnie
Rumak pewnie nagrywał ten sławny filmik z Drewniakiem w roli głównej Big Grin

Stawiam, że obecnie nie stać większości. Legia wyliczyła 30 milionów na akademię. Podejrzewam, że obecnie tylko ich na to stać, ale to trzeba by rozsądne wprowadzać, a nie z roku na rok.

Oczywiście, Drygas w Lechu nie miał szans, a teraz prezentuje się całkiem solidnie. W takim wieku od 17 do 21 lat najważniejsze jest to, żeby grać, bo podglądanie na treningach nawet najlepszych i brak szans w meczach może skutkować tylko najlepszym technicznie Drewniakiem, który nie potrafi prosto kopnąć piły w warunkach meczowych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 12:01 AM
Post: #1112
RE: Piłka nożna ogólnie
Legia wyłożyła 30 milionów i może tą inwestycją za te parę lat odjechać polskiej lidze jeszcze bardziej niż teraz. Zgadzam się z tobą, że nie wprowadzać z roku na rok, bo to nawet oczywiste jest, ale tak np. dać 10 lat na zbudowanie i wtedy każdy zespół E-klasy musiałby już zacząć myśleć, no i również kluby z niższych lig również musiałyby coś w tym kierunku robić, by w razie awansu do najwyższej ligi dostać licencję.
Młodzi piłkarze muszą grać, to jest oczywiste, czemu nawet tacy zawodnicy jak Courtois czy choćby Milik są wypożyczani? Bo nawet takie talenty potrzebują ogrania. No chyba, że nazywasz się Szymon Drewniak i jesteś technicznym wirtuozemSmile
Ostatnio usłyszałem zdanie, że Jakub Więzik, ten kolos z ataku Śląska jest wielkim talentem to myślałem, że nie wyrobię. Ciekawe czy osoba, która takie zdanie wypowiedziała widziała kiedyś chłopaka w akcjiTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 12:17 PM
Post: #1113
RE: Piłka nożna ogólnie
O, no Więzik na pewno. Nie pamiętam jego dobrego zagrania w naszej lidze, ale akurat słowo talent w Polsce jest nadużywane, młody, w drużynie z ekstraklasy? Talent! Tak samo Olek Jagiełło. Podobno duży talent i specjalnie kilka razy Podbieskidzie obejrzałem i raczej mnie nie zachwycił, ale w jego przypadku o tyle jest dobrze, że czasami dostaje szansę na pokazanie się w lidze.

A jeszcze odnośnie akademii, to można zacząć od takiego ogólnego środka szkoleniowego, coś typu Clairefontaine. Skoro póki co kluby nie mają akademii, to czemu by nie stworzyć jednej pod patronatem PZPNu, który wychwytywałby najzdolniejszych chłopaków ze szkółek, a później przeprowadzał ich przez kolejne szczeble piłkarskiego rzemiosła. Tu akurat był wielki błąd Wisły Kraków, jak niszczyli naszą ligę jak chcieli, to Cupiał zamiast zainwestować w szkolenie sprowadzał piłkarzy, którzy niekoniecznie się sprawdzali. Teraz widać, że świadomość w polskiej piłce wzrosła, że to jednak trzeba budować na fundamencie polskim, a zagraniczni piłkarze to powinien być ktoś kto faktycznie podnosi poziom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 12:28 PM
Post: #1114
RE: Piłka nożna ogólnie
Taka szkółka to nawet fajna rzecz, ale zastanawia mnie jedna sprawa. Jakby wybudować ją np. w Warszawie czy innym danym mieście, to i tak zapewne korzystać z niej będą tylko młodzi z danego miasta. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, by dzieciak w wieku 14-16 lat, może i młodszy rzucił szkołę, rodzinę i wyprowadził się np. z Gdyni do Warszawy. Do tego trzeba by olbrzymiej odwagi i dobrej sytuacji finansowej. Dlatego sieć szkółek klubowych byłaby chyba lepsza.
Piłkarze zagraniczni w naszej lidze to prawdziwa zmora. Jak ja widzę w Zagłębiu Lubin na ławce lub poza nią utalentowanych chłopakó typu Woźniak, a widzę na boisko Jiri Bilka czy innego Czecha/Słowaka, który nie potrafi podać do najbliższego to czegoś nie rozumiemSmile

Dzisiaj Legia (prze)gra z TrabzonsporemTongue Jak typujecie?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 12:51 PM
Post: #1115
RE: Piłka nożna ogólnie
Jasne, że sieć szkółek byłaby lepsza, ale od czegoś trzeba zacząć. Niech PZPN wyznacza ścieżkę i pokaże, że to ma sens.

Zagłębie to jest masakra. Zupełny szrot gra, a wszędzie czytam, że zdolna młodzież, świetne szkolenie. Szkoda, że tego nie widać, nie dziwne, że później grają kwiatki typu Papadopulos w ataku, który oddaje strzał średnio co 113 minut.

Legia dzisiaj nadal jedyną drużyną LE i LM bez gola i punktu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2013, 11:13 PM
Post: #1116
RE: Piłka nożna ogólnie
Meczu nie oglądałem bo nie mam czasu a suchy wynik mówi wszystko.
Piłkarsko leżymy.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 10:05 PM
Post: #1117
RE: Piłka nożna ogólnie
Legia zalicza dziwną serię
bo z jednej strony gra naprawde przyzwoicie i poziom wyżej niż można oglądac na polskich boiskach a zalicza juz 4 porazke w LE i gola nie może strzelic do własciwej bramki

ten mecz z Trabzonem to jest juz kliniczny przykład - wiecej o meczu mówią statystyki niż wynik tyle tylko że wynik jest najważniejszą ze statystyk

no i skoro już 4 mecz wyglada z grubsza podobnie to musi chodzic o coś wiecej niż brak szczescia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 10:56 PM
Post: #1118
RE: Piłka nożna ogólnie
Za nami chyba najlepsze jak dotąd spotkanie w naszej lidze w tym sezonie...Górnik - Wisła, niesamowita dramaturgia i emocje. Gdyby każdy mecz naszej ekstraklasy tak wyglądał...Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 11:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2013 11:00 PM przez kubala1122331.)
Post: #1119
RE: Piłka nożna ogólnie
Martin
Nie chcę być złośliwy, ale musisz sobie przypomnieć drugi mecz Górnika, bardzo podobny i również emocjonujący, chyba nawet bardzo od tego...Smile

Ale mecz świetny, choć początek tego nie zapowiadał...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 11:09 PM
Post: #1120
RE: Piłka nożna ogólnie
Tamten mecz, o którym już zapomniałem, był emocjonujący tylko w ostatnich 3 minutach, a tu II połowa była cała świetna. Pierwsza zresztą też.
Nasza ekstraklasa jest fascynująca , a nie tam jakieś bundesligi czy serie A...Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości