Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
06-11-2013, 07:45 PM
Post: #1101
RE: Piłka nożna ogólnie
Jednak tego Rumaka to naprawdę powinni wypierdolić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 07:47 PM
Post: #1102
RE: Piłka nożna ogólnie
To już nie Rumak, to co najwyżej nasza Szkapa.

Lech się prezentuje beznadziejnie szczerze mówiąc. Co prawda oglądam mecz raczej jednym okiem, ale trudno byłoby obronić tezę, że Miedź nie zasłużyła na wygraną. Dawać tam W. Fornalika, on w klubach daje radę jeśli dostanie trochę czasu, a patrząc na Rumaka i staż jego pracy mimo mizernych wyników to prezes i właściciel są dość wyrozumiali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 07:54 PM
Post: #1103
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja lubię Rumaka, ale jako trener jest co najwyżej słaby. Naprawdę, mając takich klasowych zawodników w składzie odpaść z Miedzią Legnica? Sam spodziewałem się trudnej przeprawy, ale raczej porażki nawet nie dopuszczałem do myśli.
Miedź była lepsza, nie ma co mówić. Lech to teraz cienizna jakich mało...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 08:04 PM
Post: #1104
RE: Piłka nożna ogólnie
Dla mnie jest irytujący. Pewnie dzisiaj znowu na konferencji rzuci jakimś fochem wielce urażony, że Miedź Legnica miała czelność z nim wygrać.

Im dłużej będzie w Lechu tym bardziej drużyna będzie dołować. Gdzieś widziałem, że w połowie sezonu, w którym przejął Lecha od Bakero robił 2.5 pkt na mecz. W kolejnym 2.1 albo 2.2, a w obecnym chyba 1.6. Nie są to dobre liczby dla fanów Lecha.

A swoją drogą, jak się Tobie podoba Drewniak? Bo nie raz się spotykałem z opiniami, że talent, że coś z niego będzie, a dla mnie to przeciętniak (albo nawet poniżej przeciętnej), którego jedynym atutem jest wiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 08:48 PM
Post: #1105
RE: Piłka nożna ogólnie
(06-11-2013 07:45 PM)kubala1122331 napisał(a):  Jednak tego Rumaka to naprawdę powinni wypierdolić...

Im szybciej to zrobią tym lepiej dla Lecha. Dziwie się, że w stolicy Pyrlandii jeszcze tego nie zauważyli. Toż to nasz Stasiu Levy jest już lepszy Big Grin

Brawa dla Miedzi! W momencie gdy z Pucharu Polski odpadł Śląsk kibicuje właśnie Miedziance.....no i Lechii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 09:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2013 09:02 PM przez kubala1122331.)
Post: #1106
RE: Piłka nożna ogólnie
Drewniak? Powiem tak. Akurat w jego przypadku nazwisko mówi samo za siebie. Nie oglądałem meczu w którym by dobrze zagrał. Jego największym atutem jest wiek i taniec na golasa, nic innego nie potrafi.
Trener Rumak w sondzie na facebooku wyraził kiedyś opinie, że jest to NAJLEPIEJ WYSZKOLONY TECHNICZNIE ZAWODNIK W POLSKIEJ LIDZE! Jednak tylko na treningach i gdyby się nie palił na meczach to... Spoko, chłopaki na orliku też mówią, że jestem przebojowy, kreatywny i lepiej prowadzę piłkę od Messiego i gdyby nie masa to by mnie Barca kupiła za 150 mln euro.
Tak na poważnie, koleś nie osiągnął nic i nic nie osiągnie bo jest słaby. Zresztą drugi mega utalentowany chłopak w Lechu, czyli Linetty, też nie powala. Oni razem zagrali w Lechu 50 coś meczów w Lechu i zaliczyli tylko jednego gola i jedną asystę. Razem. Nie wiem od której strony są oni utalentowani, choć jeszcze w Karolu coś widzę. Drewniak to dla mnie zero.

Ja nie widzę godnego zastępcy na polskim rynku. Jeśli ma być wymiana to tylko morda za mordę, co w ogóle nie wpłynie na grę Lechitów, to nie jest potrzebna zmiana. Jeśli ma być trenerem jakikolwiek trener z Polski niech zostanie już ten Mariusz, trochę bufonowaty, ale z charakterem. Jak ma przyjść cipcia typu Waldek Fornalik czy Jacek Zieliński to ja wolę naszego konika. Jedynym wyjściem jest trener z zagranicy, a nie wiadomo czy jest Lecha na jakiego stać.
Zawsze najłatwiej jest mówić: "Zmieńcie trenera" jak kibica po meczu Lech - Górnik. Ja się zawsze wtedy pytam: "OK, ale kogo wziąć na godnego zastępcę?".

Martin
Ja bym chciał w Lechu takiego Staszka. Fajny, sympatyczny, niezły szkoleniowiecSmile Chyba mój ulubiony trener w polskiej lidzeTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 10:47 PM
Post: #1107
RE: Piłka nożna ogólnie
Ale właśnie wydaje mi się, że Rumakowi brakuje po prostu warsztatu. Nawet w porównaniu do Fornalika, czy Czesia 'Telefonisty' Michniewicza. Potencjał jest na pewno, tylko trzeba to chwycić za ryje i ustawić do pionu. Drużyna na top3 na 100%, o ile będą grali nieźle pod względem taktyki, jak chociażby Ruch Fornalika.

Poza tym, mam wrażenie, że Rumak nie ma podejścia do młodzieży. Gdzieś się Ci młodzi zawodnicy zatracają, a jedyny który idzie w niezłym kierunku to Kamiński. Możdżeń cofa się w rozwoju, bo kiedyś solidny ligowiec, a teraz cienki bolek. Parę razy widziałem wchodził Kędziora, małą mam próbkę bo nie oglądam każdego meczu Lecha, ale też nic specjalnego. O Drewniaku wszystko już bylo powiedziane. Gdzieś jeszcze Linetty, Golla (też ciężko coś o nim powiedzieć). Ogólnie marniutko to wygląda jeśli chodzi o młodzież. Zresztą w tak chwalonej Legii młodzież też nie powala, mimo że tak promowana. Nie ma perspektyw w tym kraju jeśli chodzi o futbol, trzeba się przerzucić na San Marino Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 11:09 PM
Post: #1108
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie porównuj Rumaka do Michniewicza, bo to nawet nie ma co porównywać. Warsztat, doświadczenie, po prostu wszystkie elementy pracy trenerskiej po stronie Czesława.
Lech ma drużynę, która skutecznie powinna rywalizować o mistrza z Legią. Nie ma trzeciego zespołu w naszej Ekstraklasie, który potencjałem mógłby zbliżyć się do tej dwójki. Nawet Śląsk, który po odejściu Soboty stracił 50% wartości. Jednak to teoria. W praktyce taka bidna Pogoń przyjeżdża do Poznania i jedzie Pyroków jak chce.
Co do "niebieskiej" młodzieży. Kamiński to talent czystej wody, człowiek, który ma preferencje by stanowić o sile solidnego zespołu Bundesligi. Takiego zawodnika to nawet Rumak nie umie zepsuć, choć był czas, że i on był cieniem samego siebie. Możdżeń nigdy nie był nawet solidnym ligowcem, chłopak całą karierę ciągnie bramką z Manchesterem City, a póki co oprócz dwóch pięknych goli w karierze nic nie pokazuje. Jego miejsce to drużyna pokroju Podbeskidzia, tam by sobie poradził. Kędziora to też niezły zawodnik, ma niezły tajming, fajnie się ustawia i szuka pozycji w polu karnym. Ale popełnia też błędy, wynikające pewnie też z młodego wieku. Wstrzymam się jeszcze z poważniejszą oceną. O Drewniaku i Linettym już pisałem. Golla z kolei to już trzeci sezon w Pogoni Szczecin gra i powiem Ci, że jest jak dla mnie, bardzo solidnym stoperem. Występował już nawet w kadrze U-21 i widzę w tym chłopaku spory potencjał. Ja bym tu jeszcze dodał Formellę, kolesia, który jest uważany za jeden z największych talentów w polskim futbolu. Młody, 17-letni chłopak. Widać, że ma to coś. Szkoda tylko, że trener Rumak wolał zostawić dwa razy wolne krzesełko na ławce rezerwowych niż posadzić na nim właśnie Darka. Lech ma w ogóle nieźle zapowiadających się młodych obrońców. Cyfert, Siwek czy Bednarek to na pewno zawodnicy, którzy za parę lat będą występować w polskiej Ekstraklasie. Jakóbowski, skrzydłowy, też solidny chłopak, za silny na Wartę, za słaby na Lecha. Zagrał dwa mecze, bardzo dobre, ale niestety, trener Rumak znów wolał pozostawiać puste krzesełka...
Młodzież Legii jest najlepsza w Polsce i przede wszystkim masowo produkuje zawodników, a przecież kilku z nich już gra za granicami naszego kraju, a kilku już niedługo tam wyjedzie. Legia ma naprawdę utalentowanych młodych i wielki plus dla trenera Urbana, że na nich stawia. Borysiuk, Rybus, Szumski, Efir, Mikita, Kopczyński, Wienczatek, Furman, Łukasik, Cichocki, Żyro, Kosecki i jeszcze paru innych to naprawdę solidna podstawa futbolu młodzieżowego. Jeśli dodamy do tego ludzi pokroju Milika, Wolskiego (w sumie też z Legii), Chrapka, Kamińskiego to ja o naszą przyszłość jestem w miarę spokojny. Jeśli tylko rozwiną się tak jak powinni...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 11:25 PM
Post: #1109
RE: Piłka nożna ogólnie
No właśnie kwestia stawiania na młodzież, sam piszesz, że Rumak nawet na ławkę młodzianów czasami nie bierze. Szkoda, że często polskie kluby wolą wziąć zagraniczny szrot niż postawić na polskiego młodziana. Nie mówię o Lechu czy Legii, ale ogólnie często można coś takiego zaobserwować, a czasami można wypożyczyć chociażby wymienionego przez Ciebie Formellę, żeby grał chociażby w Piaście, czy innej drużynie w której dostawałby szanse.

Chociaż jest tendencja do przeceniania piłkarzy ze względu na wiek, młody to musi być być talent i nakręcana jest karuzela oczekiwań. Przez to młodzi nie mają często szansy na spokojny rozwój, bo od razu oczekujemy jakiegoś mega poziomu. Nie mówię, żeby nie wymagać nic, ale nie twórzmy zbawców kadry czy drużyny po jednym meczu. No i czekam wreszcie na czasy, w których posiadanie akademii będzie wymagane przez PZPN, bo to jest szansa na podniesienie poziomu i kadry i ligi. Ale trzeba poczekać, czy się rozwiną Ci, którzy już są i czy inni dostaną szansę na porządny rozwój
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2013, 11:44 PM
Post: #1110
RE: Piłka nożna ogólnie
W polskiej lidze to w sumie coraz odważniej się na młodzież stawia i chyba jedynym wyjątkiem jest właśnie Lech, gdzie puste krzesełko jest cenniejsze.
Jak Kosteq czekasz na akademie w każdym polskim klubie to obawiam się, że możesz nie doczekaćTongue PZPN nie zaryzykuje czegoś takiego, a powinien, bo mogłoby to kilka firm zmusić do obcięcia kosztów, a drugie by musiały Ekstraklasę opuścić. Np. takiego Widzewa to raczej nie stać by akademię wybudować, ale jako warunek licencyjny coś takiego faktycznie powinno się pojawić.
Wracając jeszcze do Formelli. Dać chłopakowi grywać, jak piszesz, w naszej lidze regularnie. Przecież taki Drygas w zeszłym sezonie ciągnął Zawiszę do Ekstraklasy i dziś jest tam dość ważnym zawodnikiem (choć nie pierwszoplanowym). Swoją drogą to Kamil jest gdzieś trzy poziomy wyżej od Drewniaka. Chyba wysportowane ciało Szymona tak Rumakowi zaimponowałoSmileTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości