Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
11-10-2013, 10:07 PM
Post: #1001
RE: Piłka nożna ogólnie
Jednak muszę napisać: )

Cytat:Fornalik niestety, ale musi odejść. On nie ma pomysłu na ten zespół. Eksperymentalne ustawienia w najważniejszych meczach, coś tam próbują grać, ale tak naprawdę pod bramką rywala jest totalny burdel.

Nie wiem czy uważnie oglądasz mecze, ale pisanie, że nie mamy pomysłu w ataku, to jest kompletna bzdura: ) W meczu tworzymy po 5-6 sytuacji i to nie ważne czy gramy z Ukrainą czy Mołdawią. Co miał Waldek zrobić więcej w obu meczach z Czarnogórą, Mołdawią, a nawet tym dzisiejszym? Czy jest jego winą, że Lewandowski w Podgoricy nie wykorzystał miliona i jednej sytuacji? Czy jego winą jest, że Rybus w Kiszyniowie marnuje setkę, którą ja czy ty byśmy pewnie strzelili, a Lewy znów kopie się w czoło? Czy jego winą jest, że Waldek Sobota mając pustą bramkę przed sobą pudłuje, a sędzia Kujipers robi wszystko byśmy nie wygrali meczu? Czy jego winą jest, że Wojtkowiak zachowuje się jak piłkarz TKKFu Grójec, lub gorzej, a Lewy z pięciu metrów w idealnej sytuacji strzela nad bramką? Trzeba zadać pytanie, co jest zadaniem selekcjonera. Dla mnie jest to tworzenie nowych wzorców gry. I to u nas jest widoczne, ale nie wymagajmy od niego, aby trafiał sytuacje! Nie jest jego winą, że Robert w Borussii wykorzystuje dużo trudniejsze sytuacje niż te, które marnuje w reprezentacji. Dla mnie reprezentacja w stylu gry wykonała kolosalny krok milowy, nie widzę chaosu, a dobrą zorganizowaną grę z przodu. I ciągnijmy to, nie zaprzepaśćmy tego. Przyjdzie nowy trener i od nowa będzie budował styl i znów pierwsze eliminacje będą poligonem doświadczalnym. Nie zwalniajmy trenera po jednych eliminacjach, bo tak to zawsze będziemy wygrywać jedynie z San Marino.
Inna sprawa to potencjalni następcy Waldka. Jeśli ma to być dobry trener zagraniczny z nazwiskiem, ok, idę na to. Ale jeśli ja słyszę kandydaturę Adama Nawałki czy Marka Zuba, to sorry...
PZPN powinien pójść w ślady PZPS-u. Po nieudanych ME w siatkówce w Polsce los Anastasiego wydawał się pewny. Trener leci. Tylko, że kto ma być następcą. Witold Roman powiedział, że jeśli uda się załatwić dobrego trenera, czyli kolejno Władimira Alekno, Hugh McCatchena czy Glenna Hogga, to trener będzie zmieniony. A jeśli nie Włoch zostanie. I to mi się podoba. Zmiana dla zmiany, sztuka dla sztuki, nie ma sensu. Najpierw zastanówmy się kogo zatrudnić dopiero później zwalnajmy trenera.

Cytat:Wojtkowiak nawet nieźle się pokazywał, ale niestety taki błąd jaki mu się dziś przydarzył dyskwalifikuje go jako zawodowego piłkarza

Jak pisałem wcześniej. Chodziłem trochę na mecze B-klasy i tam obrońcy za takie zagrania od razu schodzili z boiska i długo nie pojawiali się na boisku. Nawet na takim poziomie...

Cytat:Nie mam pojęcia co miał robić M. Lewandowski w pierwszym składzie ? Przecież to my musieliśmy ten mecz wygrać i trzeba było postawić na ofensywnie usposobionych zawodników.

Czyli co, mieliśmy rzucić się na Ukrainę? Graliśmy na trudnym terenie i zagęszczenie środka było normą. Nie mogliśmy liczyć na milion sytuacji w meczu, ale przecież swoje mieliśmy, a Ukraińcy tak naprawdę żadnej. Taktyka była IDEALNIE DOBRANA DO MECZU. Chyba pierwszy raz przez Fornalika... Piszesz, że musieliśmy grać ofensywnymi zawodnikami. To może stara "brasiliana" - 2-4-4. W sumie ofensywnie...Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 07:50 AM
Post: #1002
RE: Piłka nożna ogólnie
Fornalik jest gościem bez charyzmy i pomysłu na kadrę. Odkąd rozpoczął pracę selekcjonera nie stworzył nic. Wieczne powołania z dupy, żonglowanie składem itd Powołanie na mecz sezonu M. Lewandowskiego, Wojtkowiaka i Peszki pokazało jedynie, że tonący brzytwy się chwyta. Przez całe eliminacje grał kim innym na tych pozycjach a teraz nagle pospolite ruszenie. A gdzie Brzyski? Lepszy Wojtkowiak który nawet nie jest lewym obrońcą?
Jakim prawem na stoperze gra Jędza? Ogląda go ktoś w tej Rosji?
Waldemar - OUT.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 09:30 AM
Post: #1003
RE: Piłka nożna ogólnie
@Sander
Poniekąd się z Tobą zgadzam, tylko jaką widzisz alternatywę? Jeśli ma być jakiś trener z polskiej ligi to ja chce żeby Fornalik został. Chyba, że Boniek ściagnie kogoś z zagranicy.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 09:31 AM
Post: #1004
RE: Piłka nożna ogólnie
Tak ! Mieliśmy zagrać ultraofensywnie. Fornalik jak grał z Zielińskim i Klichem i dobrze to wyglądało. Zamiast zagrać nimi to on stawia na Mario Lewandowskiego. W takim razie po co grał nimi wcześniej w meczu z San Marino ??? Fornalika i Smudę łączy jedno. Żaden z nich nie miał doświadczenia w pracy z reprezentacją krajową. Żaden. Potrzebny jest jakiś trener z zagranicy właśnie z takim doświadczeniem. Jeśli opcja zagraniczna jest niemożliwa, to postawiłbym na Skorżę ( kiedyś asystent w kadrze ) lub nawet odkurzyłbym Janasa. Wszyscy wieszali na nim psy, ale za jego kadencji byliśmy 16 drużyną świata.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:13 AM
Post: #1005
RE: Piłka nożna ogólnie
(12-10-2013 09:31 AM)Pakman napisał(a):  Tak ! Mieliśmy zagrać ultraofensywnie.

To wtedy skończyłoby się 3-0 albo lepiej.....taktyka na mecz była dobra. Zadecydowały detale, mogło to równie dobrze pójść w drugą stronę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:26 AM
Post: #1006
RE: Piłka nożna ogólnie
Te eliminacje to była kompromitacja i tyle. Kto za Waldka? Duże nazwisko z zagranicy albo niech zostaje Fornalik.
Skorża? Confused
Ljuboja mu ustalał skład w Legii. Dupa wołowa a nie trener.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:36 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2013 10:38 AM przez Pakman.)
Post: #1007
RE: Piłka nożna ogólnie
@Martin

Przy takim a nie innym stanie naszej obrony Fornalik musiał mieć wkalkulowane stracenie przynajmniej jednego gola. Ostatnio strzelają nam je wszyscy, od Danii po San Marino. Trzeba było zagrać tak żeby strzelić ich po prostu więcej niż Ukraińcy. Graliśmy na zwycięstwo 1-0 i widzieliśmy co się stało.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:50 AM
Post: #1008
RE: Piłka nożna ogólnie
@Pakman
Wszystko się zgadza tylko to co Ty proponujesz zakończyłoby się klęską, nikt już dzisiaj nie idzie na wymianę ciosów w tak ważnym meczu, tym bardziej grając na wyjeździe. Nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem. Stało się. Trzeba myśleć o przyszłości, przed nami kolejne eliminacje, tym razem do ME i trzeba się na tym skupić, a więc podjąć decyzję co z trenerem?
Skorża? Janas? Masz jeszcze jakieś propozycje bo akurat od tych dostaję mdłości...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2013 11:29 AM przez Pakman.)
Post: #1009
RE: Piłka nożna ogólnie
@Martin

Inne propozycje są chyba nierealne: Lenczyk, Petrescu, Trappatoni, Hiddink ?

Rozumiem, że można nie lubić Skorży i Janasa. Wirtuozi to nie są, wiadomo, ale moim zdaniem takiego Smudę czy Fornalika to zjadają na śniadanie.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2013, 10:57 AM
Post: #1010
RE: Piłka nożna ogólnie
Janusz Wójcik.
''KIEŁBASY DO GÓRY I ŁADUJEMY W DUPĘ FRAJERÓW''

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości