Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
29-05-2013, 06:19 PM
Post: #231
RE: Piłka nożna ogólnie
@Sander
Nie wiem po co, może liczą, że Śląsk nie dostanie i tylnymi drzwiami dostaną się do LE?
Co do zarządzania w Wiśle, to prawda jest taka, że pogrążył ją duet Maaskant&Valckx. Naściągali oni piłkarskiego, zużytego szrotu z zagranicy, dali im pensje większe niż byli im w stanie zapłacić kluby arabskie (Jaliens). Gwoździem do trumny był brak awansu do LM, wtedy z APOELem. Włodarze kluby planowali kasą z pucharów spłacać tych zawodników. Kolejnym żenującym przykładem jest podpisywanie 3-4 letnich kontraktów z 33 34 letnimi piłkarzami i danie im pensji w okolicach 400 tys euro rocznie. Niestety, taki zawodnik nie będzie chciał odejść z klubu bo nigdzie już tyle nie zarobi. Po sezonie mają odejść Iliev, Pareiko i Jaliens \, którzy razem zarabiają ponad 1 mln euro rocznie, czyli prawie tyle co wyjściowa jedenastka Lecha czy 3/4 tej jedenastki Legii, jest nadzieja, że po tym sezonie sytuacja finansowa Wisły wrócu do normy, bo polska piłka nie może nie mieć dobrego klubu w Krakowie, bo jej na to nie stać.
Na koniec podam wam przyklad, może wiecie, stosunku zarobków do zarabianych pieniędzy w sezonie. W Anglii jest to ok. 45%, w Niemczech 50%, a u nas? Niektóre kluby przekraczają 85%! I u nas piłka ma być normalna? Wszędzie na świecie cieszą się, że grają choćby jeden mecz więcej w sezonie, bo zarobią dodatkową kasę z dnia meczowego, a u nas prezesi mają dylemat, bo każdy dzień meczowy to...strata pieniędzy! Podoba mi się prezes Piasta, który nie boi się wyjazdu do Kazachstanu, twiedzi wręcz, że można jeszcze dodatkowo zarobić. O to powinno nam chodzić i do takich sytuacji powinniśmy dążyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 07:13 PM
Post: #232
RE: Piłka nożna ogólnie
Śląsk już dostał i było to do przewidzenia od samego początku. Co do Wisły to brak akademii z prawdziwego zdarzenia ją trawi bo chcąc mieć zawodników musi wszystkich sprowadzać. A Ci niby wychowankowie jak Chrapek, Burliga czy Czekaj sa bardzo słabi... Dużo słabsi niż produkty legijne jak Furman, Łukasik czy Kosecki. Legia zarabia co okienko spore pieniądze na wychowankach. Borysiuk, Rybus, Wolski - jak na Polskie warunki Legia zainkasowała za nich świetne pieniądze.
Co do tych zarobków , że 3/4 jedenastki Legii nie zarabia tyle co ta trójka z Krakowa to powiem tylko, że Żewłakow, Dwaliszwili i Ljuboja mieli/mają kontrakty na poziomie 400-500 tys. euro rocznie. Pareiko już odszedł, Iliew i Jaliens również odejdą tak jak Ljubo i Żewłak. Zobaczymy co to okienko przyniesie. Legia opuszcza Jędrzejczyk ale ma go zastąpić Celeban a także dojdzie 2-3 zawodników z mistrza Brazylii Fluminense - klubu partnerskiego Legii.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 08:16 PM
Post: #233
RE: Piłka nożna ogólnie
Jeśli chodzi o puchary to poza Legią, Lechem i Śląskiem nie ma za bardzo drużyn, które mogą cokolwiek zwojować w Europie. Na dzień dzisiejszy najfajniejszą piłkę oprócz tej trójki gra Piast Gliwice, ale jak będą się prezentować w przyszłym sezonie to wielka niewiadoma. Mimo iż na co dzień jestem fanem Śląska Wrocław, tak w pucharach kibicuje wszystkim polskim drużynom..........nawet Legii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 08:21 PM
Post: #234
RE: Piłka nożna ogólnie
Ljuboja przy przedłużeniu kontraktu zgodził się na obniżkę pensji nawet o sporą sumę, z tego co pamiętam to coś koło 30% i brał jakieś 150 tys. Vrdoljak też teraz obniżył kontrakt. Żewłakow teraz odchodzi. Ale nie chodzi też o to, bo jeśli prezentowali by określony poziom to ok, Ljubo co by nie mówić, parę goli strzelił, Żewłak trochę pograł, a Jaliens czy Iliew? Grają teraz za nich Uryga czy Kosowski i różnicy bardzo nie ma. Dwaliszwili z tego co gdzieś czytałem zarabia zdecydowanie mniej niż napisałeś, bo Legia za Leśnodorskiego już takich bajońskich kontraktów nie podpisuje.
Legia szykuje ciekawą pakę, ma przyjść Celeban, ci z Fluminense, B. Pawłowski, mówi się też o Kamińskim z Lecha. Z kolei Lech jest już dogadany z Szymonem Pawłowskim. Naprawdę wzmocnienia byłyby niezłe, jeśliby oczywiście wielu nie odeszło - wiadomo już, że odejdą Jędza z Legii i Tonev z Lecha, ale Celebanem i Pawłowskim spokojnie ich można zastąpić.
Co do akademii, to Legia czerpie z tego olbrzymie profity, poszli już: Rybus, Borysiuk, Wolski, są Żyro, Efir, Łukasik, Furman, Kucharczyk, Michalak czy Szumski też już podobno gotowi do pierwszego składu. A Wisła to mam wrażenie, że sztucznie wprowadza młodych, bo Stolarski, Chrapek czy Burliga lub Uryga nie prezentują ekstraklasowego poziomu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 08:48 PM
Post: #235
RE: Piłka nożna ogólnie
A jeden chłopak z Legii - brylancik - Michał Efir leczy kontuzję a jest mega zdolny. Zresztą młoda Legia wygrała również swoje rozgrywki także o czymś to świadczy. W dodatku jeśli chodzi o Legię to w kuluarach mówi się o jednym bardzo znanym zawodniku który być może zasili szeregi wojskowych.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 12:19 AM
Post: #236
RE: Piłka nożna ogólnie
Ja słyszałem o Pablo Aimarze, defensorze Benfiki i reprezentacji Argentyny. Podobno jest nawet dość blisko Legii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 12:27 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 12:27 AM przez Sander.)
Post: #237
RE: Piłka nożna ogólnie
Zgadza się. Ale to jest ofensywny gracz..
Zgadza się. Ale to jest ofensywny gracz..

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 01:22 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 01:22 AM przez kubala1122331.)
Post: #238
RE: Piłka nożna ogólnie
Tongue Zawsze myli mi się Aimar z Ayalą. Zdarza mi się nawet, jak tutaj, pomieszać ich obuSmile
Aimar gdyby nie kontuzje mógłby być jednym z najlepszych playmakerów na świecie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 11:38 AM
Post: #239
RE: Piłka nożna ogólnie
Nawet taki emeryt jak Aimiar jest w stanie zabłyszczeć w ekstraklasie Wink
To świadczy tylko o tym jak niski mamy poziom naszej ekstraklasy.
Nawet taki dziadek jak Ljuboja co nie miał nawet gdzie sie podziać w europie bo był za słaby narobił furory w polsce i walił dużo dużo bramek.. ehh.. Nawet Boniek mógłbym nim dziś zostać.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 12:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2013 12:10 PM przez BESTIA.)
Post: #240
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie znacie może jakiś stron z meczami do pobrania lub oglądania.Kibice boksu mają lepiej zaśpią lub nie znajdą czasu na oglądanie jakieś walki to za tydzien dwa już jest na youtubie czy innych stronach.Trudno znaleźć jakieś klasyki np euro 2012 Italia Anglia nie mówiąc o finale LM milan livelrpool.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 45 gości