Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
14-05-2013, 05:30 PM
Post: #191
RE: Piłka nożna ogólnie
Rumak wczoraj powiedział, że Lech będzie chciał wynik dwumeczu z Legią rozstrzygnąć na swoją korzyść. AmbitnieSmile Osobiście kibicuję Lechowi, ale będzie bardzo ciężko.

A w tamtych dwóch moja sympatia jest po stronie Benfici i Atletico.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 09:25 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 09:25 AM przez Sander.)
Post: #192
RE: Piłka nożna ogólnie
W Polsce bardzo często poruszany jest wątek szkolenia młodzieży. Podkreśla się, że to jedyna droga do sukcesu by samemu "produkować" piłkarzy zamiast ściągać do klubów zagraniczny szrot.
Jedne kluby mają fajnie działające akademie (Legia, Zagłębie, Lech) inne wolą inwestować w starnieri'ch( Wisła). Napływ młodych dobrze wyszkolonych talentów byłby zbawieniem dla naszej reprezentacji. Eliminacje Euro 2008 - Belgia-Polska 0-1(Matusiak), Polska-Belgia (2-0, Smolarek x2).
To jaką metamorfozę przeszła reprezentacji Belgii w tym czasie jest wręcz niewyobrażalne - z kopciuszka stali się europejskim potentatem. Dziś są jedną nogą na mundialu w Brazylii gdzie będą czarnym koniem bez wątpienia. Co to ma wspólnego z poruszonym na początku szkoleniem? W reprezentacji Belgii grają młodzi, zdolni i już robiący wielką karierę w największych klubach świata piłkarze - Courtouis - Atletico/Chelsea, Kompany - Man. City, Fellaini - Everton, Benteke - A.Villa, Hazard - Chelsea, Vertonghen - Tottenham, Vermealen - Arsenal, De Bruyne - Werder, Lukaku - WBA/Chelsea. ZARZĄDZAJĄCY POLSKĄ PIŁKĄ - STAWIAJCIE NA SZKOLENIE.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 10:29 AM
Post: #193
RE: Piłka nożna ogólnie
Ostatnio w polskiej lidze też widać tendencję do stawiania na młodych piłkarzy. Praktycznie w każdym zespole widzimy uzdolnionego młodzieżowca, co wynika raczej z krzyzysu finansowego polskiej piłki i tworzenia się tych tzw. kominów płacowych, do czego nie chcą już dopuszczać prezesi. Linetty, Łukasik, Furman, Żyro, Przybecki, Michalski z GKS i wielu innych, oni naprawdę mają to coś. Jednak brak akademii piłkarskiej w przypadku np Wsły Kraków to jest mały skandal. Dla mnie w dzienniku licencyjnym powinien być zapis o konieczności mienia akademii. Cieszy też to, że nastąpiła zmiana pokoleniowa wśród trenerów, którzy nie boją się stawiać na młodych - Rumak, Urban, Brosz, Kulawik itd. To jest ważne, bo jak np. patrzę na grę niektórych Czechów w Lubinie, czy Ilieva czy Jaliensa na tle Stolarskiego i Urygi to wielkiej różnicy nie widzę.
Co do Belgii, to jak przeglądałem ostatnio ich skład to jest dla mnie czarny koń mundialu w Brazylii. Pawie na wszystkie pozycje mają zawodników światowej klasy. Wątpliwości moje budzi jedynie trener, nie wiem czy Marc Wilmots, bądź co bądź legenda belgijskiej piłki, utrzyma na wodzy takie nazwiska i opracuje dla nich opowiednią taktykę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 06:01 PM
Post: #194
RE: Piłka nożna ogólnie
Dwa świetne mecze mieliśmy w weekend, w meczu Legia-Lech spodziewałem się takiego wyniku. Real-Atletico w tym meczu było wszystko i nie wiem dlaczego mój real przegrałBig Grin.Mając takie sytuacje powinni wygrać już bez dogrywki.Taki jest futbol i real przegrał wszystko w tym roku przez brak skuteczności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 06:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2013 06:56 PM przez Sander.)
Post: #195
RE: Piłka nożna ogólnie
Legia wygrała w pełni zasłużenie a Lech był cieniem drużyny z poprzednich kolejek.
Co do Realu z wczorajszego meczu to mieli jeden problem : Courtois Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 07:05 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2013 07:05 PM przez BESTIA.)
Post: #196
RE: Piłka nożna ogólnie
Sander
Courtois nie nie ich problemem były słupki.Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 07:12 PM
Post: #197
RE: Piłka nożna ogólnie
Legia - Lech mnie trochę zawiódł spodziewałem się lepszego meczu. W ogóle trochę wkurzony jestem, bo Lech dał tyłka tym meczem. Wkurzał mnie Kosecki - jeśli on przewraca się od każdego podmuchu wiatru to powienien skończyć z piłką. Co ciekawe, za każdy taki "przewrót" był faul i żółta kartka dla Lechisty. Tatuś w PZPN działaSmile No ale mój Lech przegrał zasłużenie... Legia ma mistrza, a w LM sędziowie nie będą już tak L przychylni jak w wielu meczach w Ekstraklasie. No i jak Kosa będzie się tak wywalał to dostanie parę kartek za symulkę i się chłopina nauczy.
Co do wczorajszego finału Pucharu Króla to oglądałem tylko kawałkami, bo patrzyłem na Janowicza z Federerem. Ale to co wyczyniał Courtois to był kosmos. Nie wiem jak obronił strzał Ozila w dogrywce. I pomyśleć, że kiedyś wyniósł się z belgijskiego Genku, bo przyszedł tam Grzesiek SandomierskiSmile Fajnie, że Atletico wygrało, a Real niech się cieszy, że Mou odchodzi, bo zniszczył tę drużynę na maksa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 07:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2013 07:47 PM przez Sander.)
Post: #198
RE: Piłka nożna ogólnie
Stary Lechici nie mieli na niego sposobu. Trzy żółtka na nim zrobili. Był szybki jak pocisk. Skrzydłowi Lecha przy nim jak dzieci we mgle. Może powiesz, że o dzisiejszym wyniku zdecydowali sędziowie? A karny słuszny wg Ciebie?
A co do Courtois'a to życzę każdemu takiego wyniesienia. Z Genku do Chelsea.
Kosa jest nieszablonowy, szybki ma strzał i drybling czym irytował dziś obrońców Lecha. Kebba Ceesay schodząc z boiska powiedział mu że w następnym meczu połamie mu nogi. Ale nawet gdy do tego dojdzie to pewnie zarzuci się mu symulkę.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 08:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2013 08:55 PM przez BESTIA.)
Post: #199
RE: Piłka nożna ogólnie
(18-05-2013 07:12 PM)kubala1122331 napisał(a):  Legia - Lech mnie trochę zawiódł spodziewałem się lepszego meczu. W ogóle trochę wkurzony jestem, bo Lech dał tyłka tym meczem. Wkurzał mnie Kosecki - jeśli on przewraca się od każdego podmuchu wiatru to powienien skończyć z piłką. Co ciekawe, za każdy taki "przewrót" był faul i żółta kartka dla Lechisty. Tatuś w PZPN działaSmile No ale mój Lech przegrał zasłużenie... Legia ma mistrza, a w LM sędziowie nie będą już tak L przychylni jak w wielu meczach w Ekstraklasie. No i jak Kosa będzie się tak wywalał to dostanie parę kartek za symulkę i się chłopina nauczy.
Co do wczorajszego finału Pucharu Króla to oglądałem tylko kawałkami, bo patrzyłem na Janowicza z Federerem. Ale to co wyczyniał Courtois to był kosmos. Nie wiem jak obronił strzał Ozila w dogrywce. I pomyśleć, że kiedyś wyniósł się z belgijskiego Genku, bo przyszedł tam Grzesiek SandomierskiSmile Fajnie, że Atletico wygrało, a Real niech się cieszy, że Mou odchodzi, bo zniszczył tę drużynę na maksa.


Hahhaha alę się uśmiałem ciekawa teoria.Mourinho chciał uleczyć ten klub, ale mu się nie udało i nie uda się nikomu.To za jego trenowania z realem zaczął się liczyć każdy.To on przerwał panowanie wielkiej Barcelony.Z nim real pierwszy raz od 2004r. przeszedł przez 1.8 i to dwukrotnie do 1.2.Madrytem rządzi prasa,za Szustera to skład podany przez marce był w 95% identyczny do jedenastki wybiegającej na murawe.Daje to coś do myślenia.Na koniec bomba Iker nie znoszę za to co zrobił w tym roku, powinien się wypowiedzieć wesprzeć MOU a on tylko czekał i nakręcał spiralę.Jego głupia żona dawała brednie do prasy, kolega dziennikarz zawsze info z pierwszej ręki,nawet ultrasi wyzywają na meczu tą Sarę.Za to coś powinien siedzieć do konca kariery na ławie.

Prasa chce zniszczyć MOU bo nie mają takiej władzy jak za Pellegriniego czy Schustera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2013, 09:17 PM
Post: #200
RE: Piłka nożna ogólnie
Wiesz co ja mam na tą trochę inną optykę. Dla mnie Santiago Bernabeu było takim teatrem piłkarskim, wielcy piłkarze, piękne emocje. Mou zmienił tę drużynę nie do poznania, rozprzestrzenił chamstwo, którym sam epatował, nie wiem co robią w Realu Pepe czy Coentrao - oni hańbią klub swoim zachowaniem, bijatykami. Tak naprawdę Mou w Realu, nie osiągnął nic, piszesz zdetronizował Barcę, wygrał Puchar Króla, ale czy po to był ściągany by w 3 lata zdobyć 2 trofea? Nie wiem też czy chwalić go za awans do półfinałów. Gdyby nieraz jego kompletnie niezrozumiałe decyzję, Real powinien wygrać LM w zeszłym roku. Inna sprawa: atmosfera w drużynie - Mou powinien jakoś zareagować, a nie dać się sponiewierać przez gwiazdkę Ikera i Sarę Carbonero. Uważałem, że Mou jest jedyną opcją, by wynieść Real na szczyt, jednak srodze się pomyliłem. Ja najbardziej Real ceniłem za Capello, zdobył wtedy mistrza, a został zwolniony za słabą grę. Wydaje mi się, że uzdrawianie tej drużyny powinno zacząć się od góry, to wprowadziłoby normalność w drużynie. Mou może próbował, ale na pewno przegrał tą walkę, ba, przegrał z kretesem, bo zamiast coś poprawić, to zdecydowanie więcej zepsuł Zdetronizowanie Barcy wynikało chyba też z kryzysu Barcy, który trwa do dziś. Sądzę, że każdy trener wygrałby wtedy z Katalończykami. Zobaczysz, że zmiana trenera wyjdzie Realowi na dobreSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości