Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
16-06-2018, 04:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2018 04:57 PM przez kubala1122331.)
Post: #6611
RE: Piłka nożna ogólnie
Oglądałem drugie połowy, było bardzo ciekawie. Argentyna bardzo słaba, jeśli ich Messi sam nie pociągnie to mogą nie wyjść z grupy.
Francja rozkręci się, dziś było bardzo słabo.

Swoją drogą, Adrian Mierzejewski swietnie sprawdza sie jako ekspert.

W tle mundialu. Widzew Łódź za 45 minut chyba skompromituje się i kolejny rok z rzędu nie da rady awansować, mając budżet na poziomie Ekstraklasy i piłkarzy z przeszłością w niej, takich jak np. Demjan... Trochę wstyd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 07:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2018 07:07 PM przez kubala1122331.)
Post: #6612
RE: Piłka nożna ogólnie
Jednak awansowali Smile

Fajnie mi się ogląda ten turniej na antenie TVP, ale nigdy nie zrozumiem wystawienie do komentowania pary Jońca-Trzeciak. To jest jakiś chory skandal. Goście komentują już szósty mundial, za każdym razem są fatalni, i za każdym razem musimy ich słuchać. Dzisiejsze zastanawianie się, czemu Pione Sisto siedzi na ławce w drużynie Peru, skoro jest tam kluczową postacią, a następnie twierdzenie, że gra fatalnie, jak cały sezon w Celcie (w której strzelił 10 goli i zanotował 5 asyst, będąc absolutną gwiazdą) to zwyczajnie nie wypada. Kolejne stwierdzenie, że zawodnik strzelił głową z woleja... No brak słów, no Sad Jest tylu młodych, utalentowanych chłopaków, którzy świetnie by sobie poradzili, to muszą ustępować miejsca takim tuzom...

Sam meczyk bardzo dobry. Peru lepsze, tysiące sytuacji, ale Dania wygrała doświadczeniem i umiejętnością zachowania zimnej krwi w dobrej sytuacji. Francja i Dania miały ciężko, ale wygrały. Nieśmiało twierdzę, że ta grupa jest już pozamiatana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 08:21 PM
Post: #6613
RE: Piłka nożna ogólnie
Jońca nadaje się tylko do skrótów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 08:25 PM
Post: #6614
RE: Piłka nożna ogólnie
I do tenisa Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 08:47 PM
Post: #6615
RE: Piłka nożna ogólnie
Ale Trzeciak mnie rozczarował, uważałem go za
fachowca, ale z tym Sisto to poleciał.... Wink

Mierzej jest ok, bez zbędnych uśmieszków, i z dużą
pokorną wiedzą, dobrze się ogląda, raz tylko wyskoczyli
z tym Małyszem w studio, z szacunkiem do Adama
ale na futbolu to on się mało zna. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 10:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2018 10:55 PM przez Gogolius.)
Post: #6616
RE: Piłka nożna ogólnie
Co do wczorajszego meczu to w sumie niewiele jest sens pisać. Kto nie widział niech żałuje, bo 3:3 mówi samo za siebie. Pamiętam lata 2010-2012 gdzie Hiszpania była półkę wyżej od Portugalii, którą stać było tylko na minimalne porażki.
A teraz to oni wydają się być półkę wyżej od Hiszpanów - zaczęli z animuszem, bojowo a CR z karnych myli się rzadko. Później Costa zrobił to co umie najlepiej - dosłownie powalczył i w moim odczuciu strzelił najładniejszą bramkę mistrzostw (do tej pory oczywiście). Fajnie pozwodził i strzelił. Hiszpanie próbowali tej tiki-taki, ale jednym Iniestą nie da się tego robić tak jak 6-10 lat temu z pomocą Xaviego. Niemniej Iniesta ciągle daje radę co mnie osobiście cieszy. Iniesta Iniestą, a Cristiano szybko wpakował drugą bramkę. Wydawało się, że Hiszpanie zyskali kontrolę, a przegrywali. Gdy wydawało się, ze tutaj Portugalia na dłużej zyska przewagę, szybko doszło do remisu a później wynik był już 3:2 - trochę Cristiano przyćmił Costę, a trzeba wyróżnić brazylijskiego Hiszpana bo chłop odnajduje się w reprezentacji dużo lepiej niż 4 lata temu (tzn dalej pasuje tu jak pięść do nosa, ale jakoś to zaczyna współgrać, też trochę zaczął bardziej się cofać).
No i gdy (znów) zaczęło się wydawać że będzie 3:2 tak Cristiano cudownie uderzył z wolnego - po tym poznaje się wielkich zawodników. Przegrywamy 2:3, końcówka meczu, wolny, Ramos i Busquets pilnują słupka a piłka i tak wpada <szacun>
No i może dzięki świetnemu występowi Cristiano, Costy i ogółem fantastycznemu spotkaniu, ludzie jakoś ominą babola De Gei Wink

Australia-Francja

Pamiętam Włochów, którzy wygrali z Australią w 2006 roku po niby-karnym w 1/8 finału. I w sumie z tą Australią zawsze tak - Chile i Holandia także męczyli się z nimi w grupie w 2014, więc nie ma co na Francuzach wieszać psów. Trochę szczęśliwa bramka na 2:1, ale ostatecznie liczy się że wpadła i Francuzi inkasują 3 punkty. Taka drużyna też pokazuje siłę wygrywając tak trudny mecz, który nie za bardzo się układał. Pogba sam uznaje, że gol na 2:1 powinien być samobójczym. Umtiti z nagrodą Darwina. Australia jest super Wink

Argenyna-Islandia

Argentyńczycy z kolei taką mocną drużyną nie są bo trudnego meczu nie wygrali. Islandie ogląda się fantastycznie, po prostu fantastycznie. Biegają, wracają, ustawiają się, no normalnie oglądałem z wypiekami organizację tej gry. Chyba podobają mi sie najbardziej ze wszystkich dotychczasowych zespołów. Osobna sprawa to pojedynek Messi-Ronaldo, drugi ustrzelił hattricka w tym karnego i wolnego w końcówce. Pierwszy gola nie strzelił, karnego nie strzelił, wolnego w końcówce nie strzelił.
Inna rzecz, że można było gwizdnąć karnego dla Argentyny, choć ja się zaczynam gubić w tych (nie)odgwizdywanych rękach Wink

Peru-Dania

Paradoks futbolu, brutalność piłki i w ogóle zło. Tyle mieć z gry, tyle próbować, tyle gnieść, wyłączyć Eriksena przez prawie cały mecz, mieć karnego i... przegrać 0:1. Obie drużyny będą miały ciężko z Francją i Australią w kolejnych meczach, ale nie skreślałby żadnej z ekip. Tutaj może być bardzo, bardzo ciekawie i daleko mi do twierdzenia, że Francja i Dania wyjdą z tej grupy (choć oczywiście są faworytami bo to jednak 3 punkty przewagi). Fajne wykorzystanie VAR odnośnie karnego Peru - gra toczy się dalej, a jak się okazało, że trzeba ją cofnąć to cofamy i lajt. Gorzej jak podczas tych kilkunastu sekund doszłoby do czegoś skomplikowanego (jak drugi karny).
Osobna wzmianka odnośnie fanboja Peru w osobie jednego z komentatorów.

Chorwacja-Nigeria
Wszyscy sie jarają koszulkami Nigerii, a oni w pierwszym meczu w jednolitych zielonych Wink
Chorwaci z pół-bogiem Mandżukiciem, który każdym dotykiem piłki zmieniał historię futbolu, chcieli grać technicznie, a Nigeryjczycy fizycznie. Mecz w sumie wolno się rozkręcał, ale więcej z gry mieli Chorwaci. Po rzucie rożnym (po strzale który wynikł z asysty Mandżukića) Europejczycy strzelili pierwszego gola - fantastyczny szczupak Mandżukića i samobój Nigerii.
Później dominacja piłkarskiego IQ Chorwatów, podkreślone karnym wywalocznym przez Mandżukića - chyba wiadomo, kto był bohaterem tego meczu? Wink
Swoją drogą taka ciekawostka, że Mandżukić zszedł z boiska w 85 minucie, a sędzia miał czelność niekończyć jeszcze meczu <dziwne>.
Ogółem dobry mecz, trochę Nigeria rozczarowała że tak niewiele była w stanie zrobić. Czy ten zespół jak na Afrykańczyków się posypie w kolejnych meczach? Chyba tak.

Swoją drogą znowu (może to norma) mamy masę karniaczków - pamietam jak 4 lata temu długo mieliśmy średnią karny/dzień, a teraz jest to samo. W meczu otwarcia obyło się, ale wczoraj Ronaldo, a dziś aż pięć karnych (Francja, Peru, Chorwacja, Argentyna, Australia)

Z innej beczki: miałem przez chwilę lekką wizję, że Mbappe może powtórzyć historię Pele sprzed 60 lat.

Myślę, że dziś aż sześć drużyn (bez Argentyny i Nigerii) pokazało się z bardzo dobrej strony. Super! Smile

W sumie faktycznie: Maroko i Nigeria -dwie afrykańskie drużyny do tej pory przegrały i obie strzeliły sobie samobója... Niestety ale ta Afryka to się jednak chyba nie obudziła i śpi dalej...
Oby tak zostało do końca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-06-2018, 11:32 PM
Post: #6617
RE: Piłka nożna ogólnie
Dla mnie grupa Francja dania Peru i Australia jest najtrudniejsza. Francja ma ogromny potencjał, dania jak dla mnie jest jedn z czarnych koni, Peru z tą defensywa może stawić się każdemu zespołowi, jeszcze jakby atak poprawili. Australia zawsze niebezpieczna i nieobliczalna. Argentyna dała ciała z Islandia, teraz mecz z Chorwacja gdzie nie są faworytem. Więc zobaczymy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2018, 10:01 AM
Post: #6618
RE: Piłka nożna ogólnie
(16-06-2018 07:03 PM)kubala1122331 napisał(a):  Jednak awansowali Smile

Widzew, Widzew łódzki Widzew ja tej...........

(16-06-2018 07:03 PM)kubala1122331 napisał(a):  Fajnie mi się ogląda ten turniej na antenie TVP, ale nigdy nie zrozumiem wystawienie do komentowania pary Jońca-Trzeciak. To jest jakiś chory skandal. Goście komentują już szósty mundial, za każdym razem są fatalni, i za każdym razem musimy ich słuchać.

To prawda, że komentatorzy TVP (poza Laskowskim) to jest druga liga, dlatego gdy jest możliwość to oglądam mundial w C+, który dzięki współpracy z TVP pokaże w sumie 12 spotkań w tym 8 spotkań grupowych, jeden mecz 1/8 finału, jeden ćwierćfinał, jeden półfinał oraz finał. Tam komentarz jest na zdecydowanie wyższym poziomie.

(16-06-2018 10:48 PM)Gogolius napisał(a):  Niestety ale ta Afryka to się jednak chyba nie obudziła i śpi dalej...
Oby tak zostało do końca

No oby. A tak poza tym to już tylko Europa bez porażki na Mundialu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2018, 12:28 PM
Post: #6619
RE: Piłka nożna ogólnie
Typy na dziś ,Kostaryka - Serbia , skromnie Serbia, Niemcy Meksyk - Meksyk, Brazylia -- Szwajcaria skromnie Brazylia ale remis nie będzien iespodzianką
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2018, 03:23 PM
Post: #6620
RE: Piłka nożna ogólnie
Niemcy spokojnie wygrają z Meksykiem 3:0.

To będzie popis gry podopiecznych Loewa.

Dziś zobaczymy najlepszy skład, jeszcze lepszy
niż cztery lata temu, bo z Reusem, i z napastnikiem
który według mnie będzie jednym z kandydatów na
króla strzelców Timo Wernerem .

Towarzyskie to była specjalna patatajnia, Niemcy
nigdy nie darzyli specjalną troską sparingów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości