Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
28-11-2017, 07:25 PM
Post: #6081
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie daj Bóg takiej grupy w piątek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2017, 07:39 PM
Post: #6082
RE: Piłka nożna ogólnie
(28-11-2017 07:25 PM)kubala1122331 napisał(a):  Nie daj Bóg takiej grupy w piątek.

O to to, dobrze, że to tylko symulacja...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2017, 08:00 PM
Post: #6083
RE: Piłka nożna ogólnie
(28-11-2017 07:25 PM)kubala1122331 napisał(a):  Nie daj Bóg takiej grupy w piątek.

Z Kolumbią byłoby ciężko, ale z Serbią i Iranem można spokojnie walczyć.
Chociaż Serbia w składzie ma wielu dobrych zawodników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 07:12 PM
Post: #6084
RE: Piłka nożna ogólnie
Oczywiście, że bylibyśmy faworytami do awansu, ale...
Kolumbia to bardzo trudny przeciwnik. Co prawda zazwyczaj nie gra na miarę swoich możliwości, ale myślę, że na MŚ mogą być groźni dla każdego. Myślę, że obecnie możemy walczyć z nimi jak równy z równym, ale z drugiego koszyka to chyba najmnocniejsza ekipa z nieeuropejskich.
Serbia jedzie na mundial po raz pierwszy od wielu wielu lat. Nie wiem dlaczego tak długo nie mogli awansować, bo pokolenie mają kapitalne. Zawodnicy ogranicy na najwyższym poziomie w Premier League i Lidze Mistrzów, doświadczeni, ale i głodni sukcesów z reprezentacją. Ja myślę, że to jeden z czarnych koni turnieju. Nikt na nich nie stawia, a mają ogranie, umiejętności, żeby być groźni dla wszystkich. Myślę, że to oprócz Senegalu najgorszy przeciwnik z trzeciego koszyka. Stawiam ich nawet lekko wyżej niż Danię.
Iran to oczywiście słabeusz, ale piekielnie dobrze zorganizowany w defensywie. Na poprzednim mundialu każdy zespół z nimi przechodził prawdziwą katorgą. Taka Argentyna dała radę im strzelić gola dopiero chyba w doliczonym czasie gry. Trochę taka Irlandia Płn na euro. Niby do oklepania, ale jak nie strzeli się im szybko bramki, to można się potknąć. Nie byłoby to co prawda najgorsze losowanie z czwartego koszyka, ale ja poproszę jednak Arabię czy Panamę Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 07:58 PM
Post: #6085
RE: Piłka nożna ogólnie
Z czwartego koszyka wyżej od Senegalu cenie jednak Nigerie, większy potencjał, chociaż o afrykańskich ekipach
mówić że jedna może mieć większy potencjał od drugiej to może być też paradoks, i Senegal i Nigeria to zawodnicy
na codzień występujący w podstawowych jedenastkach takich europejskich potęg jak Liverpool, Chelsea czy Man City
Ale Nigeria to wysoka kultura gry, wysoka technika i duża forma ostatnio, wygrane w towarzyskich spotkaniach
między innymi z Argentyną, bramki strzelali tacy kozacy jak Iheanacho z City właśnie, oraz Alex Iwobi z Arsenalu.
Nigeria na ostatnim mundialu w Brazylii, grała w 1/8 finału, w grupie z Argentyną, Bośnią i Iranem zajęli drugie
miejsce za Argentyną, późniejszym vice mistrzem, kapitalny mecz z Argentyną w grupie porażka jedynie 2:3.
w 1/8 porażka z Francją 0:2 po ciężkim meczu dla Tricolore. Broń panie Nigerii w grupie z czwartego koszyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 08:10 PM
Post: #6086
RE: Piłka nożna ogólnie
Aż sobie luknąłem eliminacje Serbów. W 2014 mieli Belgów i Chorwatów w grupie więc niedziwne że nie dali rady. W 2006 i 2010 grali.

Na Euro dostać się trudniej, na 2016 w grupie Portugalia, Dania i niespodziewanie Albania.
W 2012 gorzej od Włochów i Estonii (najsłabszej drużyny z drugiego miejsca).
W 2008 Polska i Portugalia lepsi Wink

Bardzo często losowani z drugiego koszyka, ale często gęsto ta drużyna z trzeciego jest o porównywalnej sile plus czasem się trafi jakaś Estonia czy Albania z formą życia. Tak w ramach ciekawostki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 11:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2017 11:23 PM przez Wit.)
Post: #6087
RE: Piłka nożna ogólnie
Ciężko dla mnie wygląda słowo "generacja", jakiego użył Kubala. Raczej ta drużyna była w przebudowie. Teraz widzę mają dużo graczy w okolicach 23-26 lat. Przecież w 2010 grali jeszcze tacy zawodnicy jak Lazović, Stojković czy Zigić (nie wspominając już o Dejanie Stankoviću Big Grin).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 11:41 PM
Post: #6088
RE: Piłka nożna ogólnie
Teraz mają mocnego snajpera, który zresztą zapewnił
im awans w ostatnim meczu eliminacji z Gruzją, dobrze
nam znanego z Legii a teraz z Paok Saloniki, Prijovićia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 05:43 AM
Post: #6089
RE: Piłka nożna ogólnie
Wit
Może i tak, ale tacy goście jak Stojković, Ivanović, Nastasić, Kolarov, Obradović, Tosić, Tadić czy Matić to doświadczeni zawodnicy, którzy wiele osiągnęli w klubowej piłce, a w reprezentacji jeszcze nie zaistnieli. Nazwałem ich "generacją", bo to wszystko chłopy w wieku 29-35 lat, którzy już 8-10 lat temu mogli stworzyć bardzo silną drużynę, a ich czas powoli mija.

Gogolius
No właśnie... Estonia i Albania w życiowej formie. Przepraszam, ale dla mnie to żadne usprawiedliwienie. Ci rywale powinni zostać brutalnie zbici Tongue Zresztą eliminacje do ME 2016 to była dla nich kompletna porażka, bo z tego co pamiętam to oni chyba 4 czy 5 punktów ugrali...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 07:30 AM
Post: #6090
RE: Piłka nożna ogólnie
Może brakowało im paru zawodników. Podobnie my możemy mówić o zmarnowanych Kubie czy Piszczku, bo Peszko, Mierzejewski, Sobota nie potrafili wykorzystywać swego czasu setek. Chociaż na pewno ta lista Serbów jest dłuższa.
Wydaję mi się, że to właśnie przez to, że Ci starzy wyjadacze jeszcze kończyli reprezentacyjne kariery i blokowali miejsca tym nieco młodszym, ale może się mylę, też może wina trenerów. Szczerze to nie interesuje mnie szczególnie ta reprezentacja, a też od długiego czasu na arenie międzynarodowej po prostu nie ma wyników zwalajacych z nóg (choćby takiego osiągnięcia jak Polska na euro 2016)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości