Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening Bokserski.
05-12-2012, 03:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2012 03:36 PM przez RoyJonesJr.)
Post: #1
Trening Bokserski.
Witam. W poście tym chciałbym zaprezentować wszystkim intensywny i skuteczny trening bokserski którzy wszysyc możecie zrealizować sami w tak zawanych domowych warkunkach. Jest to trening dla tych którzy już posiadają jakąś wiedze na temat boksowania i mają swój wystarczający staż do realizowanie swoich treningów.Do tego potrzebne będzie na pewno zainwestowanie jakiś kosztów sprzęt lub po prostu więcej kreatywności do zrealizowania niektórych ćwiczeń a przede wszystkim partner. Ćwiczenia które poniżej umieściłem i mogą okazać się niezrozumiałe pokazałem w linkach z treningów innych bokserów. Trenig jest dość ciężki ale skutecznyna celu ma zwiększenie formy i szlifowanie techniki bo daje w kość. Są zawarte w nim ćwiczenia w większości na technike z szybkością ale i na poprawe siły ciosu też się znajdą choć trening ten na sile nie dokońca się skupia.
Polecam wszystkim którzy nie mają jak dostować się do swoich klubów a nie chcą utraić na formie Smile

Faza rozgrzewkowa :
-- 20-30minut biegu (w tym wymachy, skłony i rozciąganie)
-- Obroty tułowia ze sztangą na karku 2x40-50powt.
-- Skakanka 4x5m (pierwsze 2-3serie z obciążnikami ,o ile posiadasz)
-- Spięcia brzucha na ławeczce 4x50 ost. Seria MAX powt. (bądź dowolne ćwiczenie na brzuch)
-- Pompki na piłce lekarskiej 3x20-30 (ostatnia seria max) lub drążek .

Faza treningowa :
-- Walka z cieniem 4x4min (ostatnia seria z obciążeniem)
-- Uniki na Speed bag’u 3x3m (w tym imitacja ciosów)
-- Kombinacje na worku 3x4min (30-40s. przerwy)
-- Dynamiczne uderzenia piłką lekarską (o zieme lub ściane)
-- Kombinacje na refleksówce 5x5m (30-40s. przerwy)
-- Tarczowanie 3-4x3-4m

Faza końcowa :
-- Skakanka 2x2min
-- Sparingi 3-4x3

-- Pompki na piłce lekarskiej
http://www.youtube.com/watch?v=qLdf3LGv_MY
-- Uniki na Speed bag’u
http://www.youtube.com/watch?v=O-KSvjb3a58
-- Dynamiczne uderzenia piłką lekarską
http://www.youtube.com/watch?v=aqyCcHPkYT0

Chętnie też wysłucham waszych uwag do tego treningu. Bo znajdą sie na pewno.Bo jak wiadomo "co człowiek,to teoria"

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 12:57 PM
Post: #2
RE: Trening Bokserski.
RoyJonesJr trenujesz?

Ja dzielę walkę z cieniem

- Atak
- Obrona
- Uniki/zwody

Najwięcej pracuje na nogach, nie zatrzymuję się podczas sparingów, cały czas ruch. W tym okresie nie biegam, zastępuje to 45min koszykówki i jak już pisałem nadmierną aktywnością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 01:15 PM
Post: #3
RE: Trening Bokserski.
Oczywiscie że trenuje .

Moja walka z cieniem to kombinacje. bez żadnego wydziwiania na ataki obrony itp. Ciągły ruch nie zwalniam tempa przez 4 czterominutowe rundy.

Okres ziomowy to chyba mój ulubiony na bieganie Big Grin rękawiczki,czapka kurteczka. lepiej nż w lato .
Koszykówka to dobry sport dla boksera. Smile
pozdro

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 08:20 PM
Post: #4
RE: Trening Bokserski.
A ja mam takie pytanie trochę może off top... od jakiego wieku warto zapisać dziecko na treningi bokserskie? Tzn od jakiego wieku w ogóle jest taka opcja?! Wiem, że karate jest od 3 lat, ale to zupełnie inna bajka Smile Może ktoś doradzić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2013, 07:27 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2013 07:47 PM przez Krzych.)
Post: #5
RE: Trening Bokserski.
Nie wiem dokładnie jakie są te przedziały wiekowe, zależy od klubu. Jak jeszcze trenowałem to biegały tam takie dzieciaki po może 7-8 lat w tej najmłodszej grupie. Można w tym wieku zapisać dziecko jeżeli chce ale bardziej w formie zabawy niż jakichś poważnych treningów. A tak od gimnazjum dopiero porządnie zagonić do treningów jeżeli nadal będzie mu się to podobało. Ale ogólnie myślę, że tak od 8-10 lat już na pewno można gdzieś dziecko zapisać. Wcześniej nie wiem ale to chyba nawet nie powinno się tego robić

A co do samego tematu. W klubie nie pamiętam jak to już było ale zazwyczaj skakanka-walka z cieniem-worek. Dużo osób się teraz zaśmiało ale takie są realia. Ale jak trenowałem w domu to robiłem tak:

Najpierw rozgrzewka zaczynając od jakichś różnych wymachów w biegu itp. Potem w miejscu różne tam skłony, rozciąganie itp. Partiami ciała od góry do dołu.
Potem tak:
Skakanka-Walka z cieniem-Worek-Refleksówka-Uniki pod linką z imitacją ciosów-Ciosy ciężarkami-Gruszka ta taka poddaszkowa czy jak to się tam nazywa i na koniec gumy. Wszystko po 3 minuty z minutą przerwy. 3 obwody.

Tak przynajmniej to wyglądało miesiąc po tym jak wróciłem do treningów żeby schudnąć bo przytyłem przez rok 12 kg od wagi tej, jaką miałem przed przerwaniem treningów. z 69 kg na 81. Jakbym dalej trenował to bym zmienił wszystko na 4 minuty pracy i 30 sekund odpoczynku. No ale sobie nie potrenowałem bo ciężko znaleźć motywację jak się wie, że i tak problemy zdrowotne nie pozwolą trenować na poważnie i jeździć na zawody. Schudłem te 8 kg w 1,5 miesiąca i sobie odpuściłem

Zapomniałem jeszcze o rzutach piłką lekarską 3x3min. No i wiadomo na koniec jeszcze pompki, brzuszki i przysiady z piłką lekarską.

Zazwyczaj robiłem tak, że 4 dni przeznaczałem na boks 1 dzień na bieganie i 1 dzień na trening siłowy. No i jak ktoś wraca do treningów to też polecam najpierw tydzień treningów takich typu walka z cieniem, uniki i ciosy z ciężarkami a potem porobić tydzień siłowni żeby mieć z ogóle siłę uderzać. Ja zacząłem tygodniem normlanych treningów i po paru rundach już mnie bolały ręce i nie miały siły mimo, że kondycyjnie było całkiem ok. Dużo osób twierdzi, że trening siłowy w boksie w ogóle nie jest potrzebny. I potem wychodzi taki Cycu. Jest i to bardzo ważny. Ale mądry trening nie bezmyślne pakowanie. Oczywiście musi zając niewielką część treningów ale musi być. Małymi odciążeniami i dużo powtórzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości