Forum - BOKSER.ORG
Trening Bokserski. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Trening bokserski (/forum-18.html)
+--- Wątek: Trening Bokserski. (/thread-818.html)



Trening Bokserski. - RoyJonesJr - 05-12-2012 03:34 PM

Witam. W poście tym chciałbym zaprezentować wszystkim intensywny i skuteczny trening bokserski którzy wszysyc możecie zrealizować sami w tak zawanych domowych warkunkach. Jest to trening dla tych którzy już posiadają jakąś wiedze na temat boksowania i mają swój wystarczający staż do realizowanie swoich treningów.Do tego potrzebne będzie na pewno zainwestowanie jakiś kosztów sprzęt lub po prostu więcej kreatywności do zrealizowania niektórych ćwiczeń a przede wszystkim partner. Ćwiczenia które poniżej umieściłem i mogą okazać się niezrozumiałe pokazałem w linkach z treningów innych bokserów. Trenig jest dość ciężki ale skutecznyna celu ma zwiększenie formy i szlifowanie techniki bo daje w kość. Są zawarte w nim ćwiczenia w większości na technike z szybkością ale i na poprawe siły ciosu też się znajdą choć trening ten na sile nie dokońca się skupia.
Polecam wszystkim którzy nie mają jak dostować się do swoich klubów a nie chcą utraić na formie Smile

Faza rozgrzewkowa :
-- 20-30minut biegu (w tym wymachy, skłony i rozciąganie)
-- Obroty tułowia ze sztangą na karku 2x40-50powt.
-- Skakanka 4x5m (pierwsze 2-3serie z obciążnikami ,o ile posiadasz)
-- Spięcia brzucha na ławeczce 4x50 ost. Seria MAX powt. (bądź dowolne ćwiczenie na brzuch)
-- Pompki na piłce lekarskiej 3x20-30 (ostatnia seria max) lub drążek .

Faza treningowa :
-- Walka z cieniem 4x4min (ostatnia seria z obciążeniem)
-- Uniki na Speed bag’u 3x3m (w tym imitacja ciosów)
-- Kombinacje na worku 3x4min (30-40s. przerwy)
-- Dynamiczne uderzenia piłką lekarską (o zieme lub ściane)
-- Kombinacje na refleksówce 5x5m (30-40s. przerwy)
-- Tarczowanie 3-4x3-4m

Faza końcowa :
-- Skakanka 2x2min
-- Sparingi 3-4x3

-- Pompki na piłce lekarskiej
http://www.youtube.com/watch?v=qLdf3LGv_MY
-- Uniki na Speed bag’u
http://www.youtube.com/watch?v=O-KSvjb3a58
-- Dynamiczne uderzenia piłką lekarską
http://www.youtube.com/watch?v=aqyCcHPkYT0

Chętnie też wysłucham waszych uwag do tego treningu. Bo znajdą sie na pewno.Bo jak wiadomo "co człowiek,to teoria"


RE: Trening Bokserski. - CCConeser - 27-12-2012 12:57 PM

RoyJonesJr trenujesz?

Ja dzielę walkę z cieniem

- Atak
- Obrona
- Uniki/zwody

Najwięcej pracuje na nogach, nie zatrzymuję się podczas sparingów, cały czas ruch. W tym okresie nie biegam, zastępuje to 45min koszykówki i jak już pisałem nadmierną aktywnością.


RE: Trening Bokserski. - RoyJonesJr - 27-12-2012 01:15 PM

Oczywiscie że trenuje .

Moja walka z cieniem to kombinacje. bez żadnego wydziwiania na ataki obrony itp. Ciągły ruch nie zwalniam tempa przez 4 czterominutowe rundy.

Okres ziomowy to chyba mój ulubiony na bieganie Big Grin rękawiczki,czapka kurteczka. lepiej nż w lato .
Koszykówka to dobry sport dla boksera. Smile
pozdro


RE: Trening Bokserski. - mareczek - 08-10-2013 08:20 PM

A ja mam takie pytanie trochę może off top... od jakiego wieku warto zapisać dziecko na treningi bokserskie? Tzn od jakiego wieku w ogóle jest taka opcja?! Wiem, że karate jest od 3 lat, ale to zupełnie inna bajka Smile Może ktoś doradzić?


RE: Trening Bokserski. - Krzych - 10-10-2013 07:27 PM

Nie wiem dokładnie jakie są te przedziały wiekowe, zależy od klubu. Jak jeszcze trenowałem to biegały tam takie dzieciaki po może 7-8 lat w tej najmłodszej grupie. Można w tym wieku zapisać dziecko jeżeli chce ale bardziej w formie zabawy niż jakichś poważnych treningów. A tak od gimnazjum dopiero porządnie zagonić do treningów jeżeli nadal będzie mu się to podobało. Ale ogólnie myślę, że tak od 8-10 lat już na pewno można gdzieś dziecko zapisać. Wcześniej nie wiem ale to chyba nawet nie powinno się tego robić

A co do samego tematu. W klubie nie pamiętam jak to już było ale zazwyczaj skakanka-walka z cieniem-worek. Dużo osób się teraz zaśmiało ale takie są realia. Ale jak trenowałem w domu to robiłem tak:

Najpierw rozgrzewka zaczynając od jakichś różnych wymachów w biegu itp. Potem w miejscu różne tam skłony, rozciąganie itp. Partiami ciała od góry do dołu.
Potem tak:
Skakanka-Walka z cieniem-Worek-Refleksówka-Uniki pod linką z imitacją ciosów-Ciosy ciężarkami-Gruszka ta taka poddaszkowa czy jak to się tam nazywa i na koniec gumy. Wszystko po 3 minuty z minutą przerwy. 3 obwody.

Tak przynajmniej to wyglądało miesiąc po tym jak wróciłem do treningów żeby schudnąć bo przytyłem przez rok 12 kg od wagi tej, jaką miałem przed przerwaniem treningów. z 69 kg na 81. Jakbym dalej trenował to bym zmienił wszystko na 4 minuty pracy i 30 sekund odpoczynku. No ale sobie nie potrenowałem bo ciężko znaleźć motywację jak się wie, że i tak problemy zdrowotne nie pozwolą trenować na poważnie i jeździć na zawody. Schudłem te 8 kg w 1,5 miesiąca i sobie odpuściłem

Zapomniałem jeszcze o rzutach piłką lekarską 3x3min. No i wiadomo na koniec jeszcze pompki, brzuszki i przysiady z piłką lekarską.

Zazwyczaj robiłem tak, że 4 dni przeznaczałem na boks 1 dzień na bieganie i 1 dzień na trening siłowy. No i jak ktoś wraca do treningów to też polecam najpierw tydzień treningów takich typu walka z cieniem, uniki i ciosy z ciężarkami a potem porobić tydzień siłowni żeby mieć z ogóle siłę uderzać. Ja zacząłem tygodniem normlanych treningów i po paru rundach już mnie bolały ręce i nie miały siły mimo, że kondycyjnie było całkiem ok. Dużo osób twierdzi, że trening siłowy w boksie w ogóle nie jest potrzebny. I potem wychodzi taki Cycu. Jest i to bardzo ważny. Ale mądry trening nie bezmyślne pakowanie. Oczywiście musi zając niewielką część treningów ale musi być. Małymi odciążeniami i dużo powtórzeń.