Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin forum
24-02-2013, 09:58 PM
Post: #41
RE: Regulamin forum
Masz ciekawe poglądy, ale ja mam troszkę inne zdanie.Jeśli user dostaje bana na 5 miesięcy,to powinien przez te 5 miesięcy nie pisać na forum, a po tym okresie może się udzielać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:02 PM
Post: #42
RE: Regulamin forum
Ja ciągle piszę tylko o banie dożywotnim.
Co do bana na okres to masz rację.



A jeżeli ktoś został zbanowany za wulgaryzmy, ale zrozumiał swój błąd i zarejestrował się pod innym nickiem i już kulturalnie dyskutuje o boksie?

To dlaczego nie pozwolić mu pisać?
Po co jest potrzebne policyjne forum?
Ważne, aby panował porządek . Po co karać osoby ,które w innym wcieleniu są w porządku?
Przecież forum i wirtualny świat nie będzie resocjalizował userów przy pomocy kar.
Już samo nazywanie tego karą jest dla mnie śmieszne.
Ban powinien być eliminacją „Nicka” który łamie regulamin.
I tak do skutku ile razy by się nie zarejestrował jeżeli ponownie złamie regulamin.
A jeżeli ponownie nie łamie regulaminu to pisze i komu i w czym to przeszkadza?
A nie jakieś kary, nauczki, dożywocia.
Od tego jest policja, prokuratura itp.
Niech moderatorzy nie bawią się w wymiar sprawiedliwości.
Wy jesteście od porządku ,a nie od wymierzania kar osobom.
Wy jesteście od kont [ników] ,a nie od osób.
Jeżeli ktoś nie potrafi tego rozdzielić to niech idzie do policji a nie na moderatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:06 PM
Post: #43
RE: Regulamin forum
Dobrze ale peter zostanie odbanowany za (8m-cy, 2tyg, 6d, 14godz, 33min )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:07 PM
Post: #44
RE: Regulamin forum
(24-02-2013 10:02 PM)RSC-2 napisał(a):  Ja ciągle piszę tylko o banie dożywotnim.
Co do bana na okres to masz rację.
Nie rozumiem. Jeżeli ktoś dostaje bana dożywotniego, to Twoim zdaniem jeśli założy on sobie nowe konto i stosuje się już do regulaminu to wtedy jest okej i nie powinno się tego drugiego konta banować, ale gdy ktoś dostaje (dajmy na to) bana na 3 miesiące, to przez ten czas nie powinien się udzielać na forum, tylko czekać aż minie mu "wyrok"? A jeśli on założy sobie drugie konto i będzie pisał zgodnie z regulaminem to trzeba go zbanować?
Pokrętna logika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:16 PM
Post: #45
RE: Regulamin forum
Szakal jak pokrętna logika?

Ty ciągle traktujesz ban jako narzędzie kary.

A ja uważam że ban to instrument "prządkowy"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:24 PM
Post: #46
RE: Regulamin forum
Jak pokrętna logika? Ano tak, że napisałeś iż nie masz nic przeciwko jeśli ktoś z dożywotnim banem założy sobie drugie konto i z niego pisze na forum, a gdy BESTIA napisał, że jeśli ktoś dostanie bana na 5 miesięcy to powinien zacząć pisać dopiero PO UPŁYWIE tego czasu, to stwierdziłeś, że się z nim zgadzasz.

Ja wcale nie traktuję bana jako narzędzia kary. Skąd w ogóle taki wniosek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:31 PM
Post: #47
RE: Regulamin forum
Szakal
i co w tym dziwnego?

Nie bądźcie tacy represyjni, bo sami będziecie dyskutować sobie na forum.
Jeżeli dwóch userów się posprzecza i nawet w ostrych słowach to co w tym złego?
Nawet jeżeli któryś z nich użyje dosadnych słów.
Dla funkcjonowania forum lepsza jest odrobina „bałaganu” niż represyjna i rygorystyczna dyscyplina.
Jeżeli komuś się wydaje, że bezwzględna dyscyplina i eliminacja osób łamiących regulamin ożywi to forum to się grubo myli.
Jeżeli tak będzie to zostanie tu kilku userów w „krawatach” którzy będą dyskutować o statystykach i o punktach za każdą rundę.
A ci wszyscy ,którzy chcą wyładować swoje emocje , posprzeczać się i stanowczo i dosadnie zaprezentować swoje poglądy będą odchodzić straszeni karami i banami.

Nie znaczy to ,że należy pozwolić na wszystko.
To moderator powinien sam wyczuć , czy nie została przekroczona granica dobrego smaku.
Ale ta granica musi być nieco więcej przesunięta w kierunku „złego zachowania” niż jest ona w realu.
Trzeba działać w kierunku ,aby jak najwięcej było tu dyskutantów.
Bo na razie to mizernie wygląda. A bezwzględne dożywotnie bany bez dawania szansy poprawy i zmiany nie służą zwiększeniu ilości dyskutujących.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:45 PM
Post: #48
RE: Regulamin forum
(24-02-2013 10:31 PM)RSC-2 napisał(a):  Jeżeli dwóch userów się posprzecza i nawet w ostrych słowach to co w tym złego?
Nawet jeżeli któryś z nich użyje dosadnych słów.
Dla funkcjonowania forum lepsza jest odrobina „bałaganu” niż represyjna i
rygorystyczna dyscyplina.
Nie ma w tym nic złego, o ile te ostre słowa nie przekraczają pewnych granic, które (jak sam wspomniałeś w dalszej części Twojego posta) powinny być przesunięte dalej niż w realu. Jeśli user X nazwie usera Y (dla przykładu) debilem, to powinien dostać tylko upomnienie (nie ostrzeżenie, zaznaczam. Upomnienie, aby następnym razem się kontrolował). Ale jeśli user X nazwie usera Y pier***onym kretynem, to moim zdaniem powinien najpierw dostać ostrzeżenie, a jeśli sytuacja taka będzie się nagminnie powtarzać, to wtedy powinien dostać bana. Dla mnie to jest dość proste. Akcja - reakcja. Obrażasz nagminnie - dostajesz bana.

(24-02-2013 10:31 PM)RSC-2 napisał(a):  Jeżeli komuś się wydaje, że bezwzględna dyscyplina i eliminacja osób łamiących regulamin ożywi to forum to się grubo myli.
Chyba nikomu się tak nie wydaje. Tutaj się jak najbardziej z Tobą zgadzam, potrzebne jest trochę luzu, ale też ktoś (czyli w tym wypadku moderator) powinien mieć nad wszystkim kontrolę. Forum nie powinno być hyde-parkiem, gdzie każdy robi co chce. Zła jest bezwzględna dyscyplina, ale złe jest też pozwolenie userom na to, żeby robili co chcieli, gdyż nie spotka ich żadna kara. Trzeba znaleźć złoty środek, który akurat moim zdaniem na tym forum został znaleziony.

(24-02-2013 10:31 PM)RSC-2 napisał(a):  Trzeba działać w kierunku ,aby jak najwięcej było tu dyskutantów.
Bo na razie to mizernie wygląda. A bezwzględne dożywotnie bany bez dawania szansy poprawy i zmiany nie służą zwiększeniu ilości dyskutujących.
Oczywiście, takie działania są potrzebne, ale według mnie to powinna już być kwestia dla redakcji BOKSER.ORG. Jeśli oni nie działają w żaden chyba sposób, aby spopularyzować to forum (albo przynajmniej ja tego nie widzę), to co mogą zrobić zwykli "szarzy" użytkownicy?

Poza tym, mam wrażenie że podchodzisz do banów nieco zbyt... osobiście. Naprawdę, tak to odbieram. Może błędnie. A przecież to tylko forum internetowe ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 10:58 PM
Post: #49
RE: Regulamin forum
Szakal
Np. Zostaje ktoś zbanowany na 3 miesiące.
To niech sobie założy drugie konto.
A jak nie chce to niech sobie nie zakłada tylko czeka.
Jeżeli założy sobie drugie konto i tym drugim kontem nie będzie łamał regulaminu to wszystko jest ok.
Przecież porządek na forum nie będzie zagrożony.
A jak mu minie okres bana to ,albo wróci do dawnego konta , albo będzie pisał pod tym nowym.
Musi jedynie przestrzegać ,że nie można pisać z dwóch kont.
Chodzi o to, aby był porządek na forum.

A wam chodzi o to ,aby kogoś ukarać , udupić i pokazać kto tu jest silniejszy nawet wtedy jeżeli ten user się poprawił i już nie będzie łamał regulaminu.

Bo jeżeli dalej i dalej i dalej będzie łamał regulamin to banować do skutku, albo dopiero wtedy zastanowić się nad skuteczną eliminacją.
To wszystko można ustalić i dopracować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 11:03 PM
Post: #50
RE: Regulamin forum
Właśnie ustalić i dopracować ale widać nie wszystkim zależy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości