Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thomas Oosthuizen vs Fulgencio Zuniga
10-11-2012, 05:56 AM
Post: #1
Thomas Oosthuizen vs Fulgencio Zuniga
Sobota 10 listopada to przede wszystkim dzień, w którym Mariusz Wach będzie walczył o odebranie Władimirowi Kliczce 4 pasów mistrzowskich w królewskiej kategorii. Jednak na świecie tego dnia odbędzie się wiele innych interesujących walk bokserskich. Jedną z najciekawszych powinno być starcie w wadze super średniej w RPA pomiędzy miejscowym bokserem Thomasem Oosthuizenem i Kolumbijczykiem Fulgencio Zunigą o pas IBO.

Thomas Oosthuizen jest uważany obecnie za najlepszego boksera RPA i jednego z najlepszych pięściarzy Afryki. Liczy sobie 24 lata, a jego bilans to 20(13) - 0 -1. W klasyfikacji Boxreca plasuje się na miejscu 7. Oosthuizen ma wręcz fantastyczne warunki fizyczne, a mianowicie 193 cm wzrostu i 198 cm zasięgu. Potrafi z nich znakomicie korzystać i przedarcie się przez jego długie ręce jest bardzo trudne. Oosthuizen oczywiście boksuje najchętniej na dystans. Jest dość szybki i ma poprawną technikę. Nie jest typowym królem nokautu, ale siłę jego ciosu należy ocenić jako przyzwoitą. Zadebiutował w 2008 roku i po 13 wygranych pojedynkach dostał szansę wywalczenia pasa IBO w starciu z innym afrykańskim talentem Malawijczykiem Isaakiem Chilembą. Walka zakończyła się remisem, ale ponieważ Chilemba przeszedł do wagi półciężkiej, Oosthuizen zdobył pas IBO w kolejnej walce, pokonując przed czasem Everta Bravo z Kolumbii. Zdobytego tytułu bronił z powodzeniem 6 razy, zwyciężając Williama Gare'a, Aarona Pryora Juniora, Francisco Sierrę, Serge'a Yannicka, Marcusa Johnsona i Rowlanda Bryanta. Przymierzał się też do walki z Carlem Frochem, ale ostatecznie strony nie doszły do porozumienia. Oosthuizen rokuje duże nadzieje na przyszłość i ma zadatki na boksera kompletnego.

Fulgencio Zuniga jest 35-latkiem, a jego bilans to 25(22) - 5(2) - 1. Boxrec klasyfikuje go aktualnie na 25 miejscu. Bokserzy z Kolumbii słyną na ogół z piorunującego ciosu nie popartego jednak wystarczającymi umiejętnościami, co sprawia, że często zdobywają mistrzowskie pasy, ale nie potrafią ich długo utrzymać w swoim posiadaniu. Nie inaczej jest i z Zunigą. Ma w pięści prawdziwy dynamit, lecz można mu wytknąć sporo mankamentów. O ile w ataku prezentuje się nieźle i posiada niezły repertuar ciosów, to obrona jest kompletnie dziurawa. Do tego dochodzi dość słaba szybkość i raczej skromne na wagę super średnią warunki fizyczne (po 178 cm wzrostu i zasięgu). Zuniga zadebiutował w 2001. Seria kolejnych 15 nokautów (najpóźniej do 3 rundy) doprowadziła go do pojedynku o pas WBO w junior średniej, w którym jednak uległ na punkty Danielowi Santosowi. Po przejściu do wyższych kategorii zanotował szereg zwycięstw, ale także poniósł z Kelly Pavlikiem pierwszą porażkę przed czasem (w wadze średniej). W 2007, zwyciężając w 9 rundzie Wiktora Oganowa zdobył pas IBO w super średniej, który po pewnym czasie zwakował. Próby zdobycia bardziej liczących się tytułów zakończyły się jednak niepowodzeniami. Na drodze do pasa WBO stanął mu Denis Inkin, a mistrz świata IBF Lucian Bute znokautował Zunigę w 4 rundzie. Ambitny Kolumbijczyk spróbował wtedy swych sił w półciężkiej, nie dał jednak rady Tavorisowi Cloudowi w pojedynku o pas IBF. Po przerwie powrócił do super średniej i w starciu dwóch królów nokautu w 7 rundzie rozprawił się ze swym rodakiem, byłym mistrzem świata IBF Alejandro Berrio.

Zuniga przeważa nad Oosthuizenem jedynie pod względem siły ciosu, ustępując mu w w wielu innych elementach bokserskiego rzemiosła. Oosthuizen dowiódł, że z obdarzonymi potężnym ciosem rywalami (Saul Roman, Francisco Sierra, Marcus Johnson, Rowland Bryant) potrafi sobie poradzić. Jest zdecydowanym faworytem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2012, 10:28 PM
Post: #2
RE: Thomas Oosthuizen vs Fulgencio Zuniga
Według informacji podanej przez źródło południowoafrykańskie Oosthuizen wygrał zdecydowanie na punkty po jednostronnej walce. Sędziowie punktowali: 120-108 i 2x119-109.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2012, 10:30 PM
Post: #3
RE: Thomas Oosthuizen vs Fulgencio Zuniga
Co ciekawe, Oosthuizen "nie zrobił" wagi za pierwszym razem. Nie śledziłem dalszych doniesień, ale skoro walka była o pas, raczej w końcu dał radę.

Na pewno jutro zerknę na powtórkę, bo na razie oglądam nudną walkę Nielsena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2012, 03:40 AM
Post: #4
RE: Thomas Oosthuizen vs Fulgencio Zuniga
To wskazuje, że powinien zacząć przymierzać się do półciężkiej.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości