Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adamek vs Cunningham II
22-10-2012, 07:29 PM
Post: #51
RE: Adamek vs Cunningham II
@Jerome
Dokładnie, masz rację. PeterManfredo się pomylił. Postura nie ma tu nic do rzeczy. Adamek uderza jak z bata. Zanim cios dojdzie do celu on cofa już rękę, minusem jest to, że być może dlatego jego ciosy nie robią aż takiego wrażenia na oponentach a plusem, że ciosy Adamka są dzięki temu szybsze i dokładniejsze. Co do Twojego wcześniejszego postu to dla mnie jest głupotą nazywaniem KOGOKOLWIEK z HW waciakiem... waciaki to są w tych wagach 40-50 kg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2012, 07:39 PM
Post: #52
RE: Adamek vs Cunningham II
Pokażcie mi kolesia poniżej 190 cm wzrostu,nie więcej niż 105 kg,walczącego na przestrzeni ostatnich kilku lat w ciężkiej który miał petardę w łapie. Tylko z Tysonem nie wyjeżdżajcieWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2012, 07:43 PM
Post: #53
RE: Adamek vs Cunningham II
@Peter
Proszę, od razu mi do głowy przyszedł David Tua:
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer
Co prawda waga niezbyt się zgadza (bo zwykle ważył ponad 105 kg), ale miał "petardę". I to konkretną.

Jest jeszcze chociażby Abdusalamow (wg boxrec równo 190 cm wzrostu), który też bije strasznie mocno.

Cóż, masz w czym wybierać ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2012, 07:52 PM
Post: #54
RE: Adamek vs Cunningham II
Abdusalamov z nikim nie walczył,to mnie absolutnie nie przekonujeWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2012, 08:03 PM
Post: #55
RE: Adamek vs Cunningham II
@Peter
No fakt, Abdusalamow nie ma rozkładzie poważniejszych rywali (z wyjątkiem McCline'a), więc pomimo że ja uważam iż bije naprawdę mocno, to jednak można go sobie wpisać na listę "siła ciosu do weryfikacji".


Jest jeden bokser z "dawnych lat", który jednak w Twój model wpasowuje się doskonale: nieduży (183 cm wzrostu), stosunkowo lekki (chyba nigdy nie przekroczył na wadze 100 kg), a w rękawicach miał po prostu piekło: Earnie Shavers. Ale jego pewnie znasz i jest to nazwisko tak "poza konkursem".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2012, 08:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2012 08:10 PM przez PeterManfredo.)
Post: #56
RE: Adamek vs Cunningham II
Dokładnie. Także można jednak powiedzieć,że Adamek na swoje gabaryty nie ma ani petardy ani waty
PS
Jest to mój 555 post na tym forumWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2012, 11:32 AM
Post: #57
RE: Adamek vs Cunningham II
Ciekawe spostrzeżenia Lennoxa Lewisa m.in na temat Rogera Bloodwortha i walki Adamek-Kliczko
http://www.youtube.com/watch?v=8QctkR_Tx...ure=relmfu

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2012, 11:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012 09:26 PM przez Kikas.)
Post: #58
RE: Adamek vs Cunningham II
@Peter

Haye prawie się kwalifikuje, Holyfield miał też potężne sierpowe.
Często to powtarzają specjaliści jak i sami bokserzy, siła ciosu ma niewiele wspólnego z wagą, treningiem lub posturą, z tym się trzeba urodzić. Oczywiście waga, trening i technika mogą trochę wzmocnić, a na pewno lepiej pożytkować to co się już ma.

[edited]

A co do wywiadu (dość starego) z Lennoxem:
po a) z tego co pamiętam Lennox udzielał go przy okazji wizyty w Polsce
po b) Lennox to bardzo miły i dyplomatyczny facet, najprościej było mu powiedzieć że to wina trenera, chociaż między wierszami, dal do zrozumienia, że Adamek nie jest wybitny i tyle, trudno się z tym nie zgodzić, ja jestem świadom tego faktu, mimo że jestem fanem Adamka (nie fanbojem albo hejterem) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2012, 08:30 PM
Post: #59
RE: Adamek vs Cunningham II
Bokser klasy B;p
Co ciekawe Haye'a też tam umieścił...Lennox dla mnie to autorytet jeśli chodzi o opinie i szanuję to co mówi. Zawsze wyważony,trzeźwo patrzy na sytuację w boksie

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2012, 08:38 PM
Post: #60
RE: Adamek vs Cunningham II
@PeterManfredo
Nawet jak obecnie Haye'a oceniam na B. Mógłby być najlepszy ale z jakiegoś powodu nie jest. I nie są to bracia. Lennox to wspaniały facet. Podoba mi się ten gest którym daje znać, że już skończył mówić Tongue

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości