Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
09-11-2012, 05:30 PM
Post: #21
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Jak na moje rozeznanie, najlepiej zapowiadajacy sie prospekt, to wczesniej juz wspomniany: Garry Russell. Swietnie sie oglada tego zawodnika. Smiem twierdzic, ze ten chlopak, bedzie niebawem lapal sie do top10 p4p. Odrazu zapytam... ma ktos moze stream na jego dzisiejsza walke?

W tym roku moze blysnac Mercito Gesta. Mimo iz nie przepadam za Filipinczykiem, to ma on papiery na zdobycie pasa, a juz napewno do zawieszenia poprzeczki wysoko mistrzom swojej dywizji.

Sharif Bogere. Kolejny z mlodych wilkow, chetnie zobaczylbym go w duzej walce.



Nie wiem, czy jest sens i czy w ogole wypada, wymieniac tu Matthysse, bo o sile jego piesci chyba zdecydowana wiekszosc kibicow(rywali tezTongue) sie przekonala. Obok Garcii, glowny kandydat, do zdominowania light welterweight. Osobiscie licze, ze za szybko Lucas nie spotka sie z Dannym. Najpierw niech dopisza do swoich rekordow, po kilka znaczacych nazwisk, a w 2013/2014, ich walka bedzie mega hitem, nie mniej wyczekiwanym jak walka Floyda z Mannym.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2012, 02:51 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2012 04:30 PM przez redd.)
Post: #22
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Przyjrzałem się niektórym HW prospektom i ich ostatnim walkom:

Wiaczesław Głazkow vs Tor Hamer
Starcie dwóch bokserów, którzy podobno są perspektywiczni. Podobno, bo tylko jeden z nich może coś osiągnąć w boksie. I runda wyrównana, trochę badawcza, dałem ją Hamerowi, bo zaakcentował końcówkę. Następne dwie rundy to rosnąca dominacja Ukraińca. W czwartej Głazkow uzyskał znaczącą przewagę i zaczęło pachnieć nokautem. Po laniu w tym starciu Amerykanin postanowił się poddać. Głazkowa nieźle się ogląda, sprawia wrażenie bardzo solidnego. Dobra technika, niezła praca nóg, duża pewność siebie (nie boi się wejść w akcję cios na cios), całkiem nieźle uderza serie ciosów. Dobrze rozbijał Hamer jabem i prawym bezpośrednim. Pytanie jak sobie Ukrainiec poradzi z dwumetrowcami i jak mocna jest jego szczęka. Co do Hamera to dał plamę po całości. Można było domyślić się, że grubo się przereklamował zwycięstwem w PF, ale żeby poddawać się? Facet dostał szansę na otwartej TV i zrobił najgorszą rzecz, jaką mógł zrobić. Głazkowowi się przyjrzę, z Hamerem dam sobie spokój. Ani ciosu, ani kondycji, ani woli walki – to nie dla mnie.

Bogdan Dinu vs Eric Martel Baholei
Niepokonany Rumun obdarzony niezłymi warunkami fizycznymi. Jego rywal prezentował słaby poziom, ale ukazał też trochę zalet i słabości Dinu. Rumun jest bardzo agresywnym bokserem (zdaje się, że stylowo to swarmer), ale o dosyć przeciętnej dynamice, technice, koordynacji, sile ciosu. Trochę ciosów od Baholeia przyjął, przegrał nawet rundę. Nie widzę wielkiej przyszłości przed Dinu, chociaż nie ma on na swoim koncie nawet dziesięciu walk i jest stosunkowo młody. Zdaje się być dosyć jednowymiarowym bokserem. Być może będzie kolejnym Rumunem występującym na kanadyjskim ringu (debiut tam już ma za sobą).

Deontay Wilder vs Kelvin Price
Po tym jak wielu zachwalało pod niebiosa Wildera miałem apetyt, że zobaczę coś ekstra. A tu nic specjalnego. Bez jabu, mechaniczny, napalający się na jeden cep (chyba zły nawyk wyrobiony w walkach z kompletnymi bumami), jednowymiarowy, bez polotu, bez żadnych kombinacji, szybkość przeciętna. Ogólnie surowo. Nawet trudno powiedzieć coś więcej na temat jego ciosu, bo tego Price’a to takim cepem i Andrzej Wawrzyk by położył. Wilder dwie pierwsze rundy przegrał, nie pokazał w nich nic specjalnego. Sporo nauki przed nim, ale nie widzę aby zawojował kiedykolwiek HW. Dla mnie wydmuszka medialna jak na razie.

Bryant Jennings vs Bowie Tupou
Tupou jest przeciętny jeżeli chodzi o rzemiosło, ale dosyć silny fizycznie i potrafiący uderzyć. Jennings przez dwie rundy ładnie ogrywał rywala dobrze ruszając się na nogach i kłując lewym prostym. W trzeciej poszedł na deski i był zraniony po nieprzepisowym ciosie (cep nasadą w potylicę). Mimo kryzysu udało mu się przetrwać rundę. W czwartej powrócił do rozbijania Tupou, a w piątej efektownie znokautował go prawym podbródkowym. Walka, która na pewno dała doświadczenie Jenningsowi i pokazała, że potrafi on sobie dać radę w kryzysowej sytuacji. Występ na plus, ogólnie bardzo pewne zwycięstwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 05:48 PM
Post: #23
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Warte uwagi jeżeli chodzi o prospektów. Smile

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...qAI0K7Mw#!

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 06:51 PM
Post: #24
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Postanowiłem odnowić ten ciekawy temat i przy okazji zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. Prospekci sprzed lat kilku stali się mistrzami, średniakami lub journeymanami, a o niektórych słuch zaginął. Czas na wytypowanie nowych prospektów. Chcę jednak zmienić zasady typowania w paru punktach, a konkretnie
- obniżyć maksymalny wiek do 25 lat (nieukończonych). Co to za prospekt z 27-30 latka?
- zlikwidować wymóg 6 walk dostępnych w sieci, bo w odniesieniu do wielu ciekawych bokserów trudno o filmiki z ich walk
- zostawić wymóg 10 stoczonych walk na zawodowstwie, po to żeby pod prospektów nie podpinać utytułowanych bokserów amatorskich na początku profesjonalnej kariery. To jest trochę inna kategoria, a mi chodzi generalnie o zabawę w odkrywanie niesprawdzonych talentów.
- z tych samych względów zostawić wymóg odnośnie nie brania udziału w walkach o światowe tytuły mistrzowskie. Dokładam IBO, bo też nie jest pasek od spodni.
- wprowadzić zasadę, że każdy może typować max do 10 prospektów, ale tylko takich, jakich wcześniej nie zgłosił ktoś inny. Będzie można za rok lub 2 porównać, kto miał najlepszego nosa do talentów. Oczywiście, kto pierwszy (typuje), ten lepszy.
- kategorię "polskich prospektów" proponuję pominąć, bo prostu ich nie ma (lub prawie nie ma).
A więc podsumowując, proszę o zgłaszanie swoich typów spełniających następujące warunki:
- wiek do 25 lat (czyli w statystykach Boxreca max 24, bo oni liczą pełne lata)
- minimum 10 walk na zawodowym ringu
- nie może mieć za sobą walki o mistrzostwo świata WBA, WBC, IBF, WBO, IBO. Dotyczy to także wersji regular lub interim. Mogą być za to walki o tytuły młodzieżowe
- nie może być wcześniej zgłoszony przez innego uczestnika typowania (liczy się od tego momentu czyli 17.01.2017, wcześniejsze posty nie są brane pod uwagę)
- każdy uczestnik zabawy w typowanie może zgłosić maksymalnie 10 bokserów

Na dobry początek wrzucam swoje typy:
1. Cristofer Rosales (Nikaragua) - waga musza
2. Ryo Matsumoto (Japonia) - waga super kogucia
3. Mark Magsayo (Filipiny) - waga piórkowa
4. Kerman Lejarraga (Hiszpania) - waga półśrednia
5. Tewa Kiram (Tajlandia) - waga półśrednia
6. Magomed Kurbanow (Rosja) - waga super półśrednia
7. Antoine Douglas (USA) - waga średnia
8. David Benavidez (USA) - waga super średnia
9. Ryad Merhy (Belgia) - waga cruiser
10. Agit Kabayel (Niemcy) - waga ciężka

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 06:55 PM
Post: #25
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Moim zdaniem 27-latek może być prospektem... - nie bawię się. ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 07:25 PM
Post: #26
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Dla mnie łączenie IBO z pozostałymi federacjami to nieporozumienie. Dlaczego tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 08:48 PM
Post: #27
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Ja się pobawię Wink

1. Leon Bauer (Niemcy) - superśrednia
2. Kevin Lerena (RPA) - juniorciężka
3. Alantez Fox (USA) - superśrednia
4. Erickson Lubin (USA) - juniorśrednia
5. Rashidi Ellis (USA) - półśrednia
6. Al Riviera (Filipiny) - superlekka
7. Evgeni Pavko (Rosja) - superlekka
8. Eduardo Hernandez (Meksyk) - superpiórkowa
9. Joseph Diaz (USA) - piórkowa
10. Diego De la Hoya (Meksyk) - superkogucia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2017, 09:50 PM
Post: #28
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
(17-01-2017 07:25 PM)Gogolius napisał(a):  Dla mnie łączenie IBO z pozostałymi federacjami to nieporozumienie. Dlaczego tak?

IBO to nie to samo,co 4 główne federacje, ale nie można też traktować jej na równi z kanapowymi organizacjami, gdzie "mistrzem świata" może zostać byle bum. Mistrzowie IBO to z reguły bardzo solidni bokserzy, a dla skrajnie dyskryminowanych pięściarzy z Afryki jest to jedyna federacja, w której mają w ogóle przebicie do walk mistrzowskich. Zresztą młodych bokserów walczących o pasy IBO jest bardzo niewielu. Z powodu IBO kryterium "prospekta" nie spełnia chyba tylko Umar Sałamow.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 02:27 AM
Post: #29
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Lista Chapsona bardzo mi się podoba. Chętnie zamieniłbym kilku "swoich" na "jego" prospektów, ale już za późno. Ciekawą postacią jest np. Leon Bauer, chyba największy bokserski talent wśród "prawdziwych" Niemców od wielu lat. Mam nadzieję, że nie rzucą go za szybko na "głęboką wodę", jak Feigenbutza.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 11:48 AM
Post: #30
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Dorzucę 6 pięściarzy z niższych kategorii wagowych, których warto obserwować:

1. Christian Araneta (Filipiny) - junior musza
2. Daigo Higa (Japonia) - musza
3. Luis Nery (Meksyk) - kogucia (na boxrecu nie ma daty urodzenia, ale wg artykułu z 2016 roku, wtedy miał 21 lat)
4. Emmanuel Rodriguez (Portoryko) - kogucia
5. Ryan Burnett (Wielka Brytania, a dokładniej Irlandia Północna) - kogucia
6. Isaac Dogboe (Ghana) - superkogucia

I jako bonus dwaj Japończycy, którzy mają po 9 stoczonych walk: Tsubasa Koura (słomkowa) i Ken Shiro (junior musza), oraz jeden z 8 walkami na koncie: Takuma Inoue (kogucia)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości