Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Istnieje grupa młodych, perspektywicznych pięściarzy których kariery śledzę szczególnie dokładnie. Wpadłem na pomysł podzielenia się z Wami tą grupą tworząc subiektywną Listę najciekawszych prospektów w boksie zawodowym.
Kolejność nie ma znaczenia, bokserzy uszeregowani są według kategorii wagowych w których walczą: od najniższej do najwyższej. Najpierw przedstawiam prospektów światowych, potem polskich. Zrobiłem to w formie mini-encyklopedii, bo można od razu zapoznać się z warunkami fizycznymi danego pięściarza i tak dalej.

Kryteria jakimi się kieruję są następujące:
Prospekt pojawiający się w zestawieniu
1)Może mieć co najwyżej 30 lat - wyjaśnienie chyba niepotrzebne.
2)Musi stoczyć minimum 10 zawodowych walk, z czego co najmniej 6 musi być dostępnych do obejrzenia w sieci - tworzenie listy prospektów na podstawie boxreca czy artykułów na portalach bokserskich oczywiście nie wchodzi w grę. Danego pięściarza po prostu trzeba zobaczyć. Jeżeli będę czytał o niesamowitym talencie, którego walk jednak nie można nigdzie obejrzeć - na moją listę nie trafi. Niby ten punkt jest oczywisty, ale raz natrafiłem w sieci na listę ciekawych pięściarzy pewnego pana, który o owych ciekawych pięściarzach tylko... czytał. Tak więc wolałem ten punkt dodać.
3)Nie może mieć za sobą walki o mistrzostwo świata federacji IBF, WBA (także w wersji "Regularnej"), WBC oraz WBO - gdyż wtedy niezależnie od wyniku przestaje być prospektem. Federacji IBO w tym punkcie nie biorę pod uwagę tak jak WBF czy chociażby IBA. Różne "paski i paseczki" też oczywiście nie mają znaczenia.
4)Nie musi być niepokonany - pomimo że w tym zestawieniu pojawiają się tylko pięściarze z zerami w rekordach, to ewentualna porażka nie musi nikogo dyskwalifikować. Każdemu przecież może zdarzyć się dajmy na to porażka przed czasem w początkowej fazie kariery, a potem może bardzo się poprawić i stać się jednym z najciekawszych prospektów, a przyszłości może i mistrzem świata. Mam zamiar co jakiś czas aktualizować tę listę, wtedy może na nią trafić ktoś z paroma porażkami na koncie.


Czekam też oczywiście na Wasze propozycje ciekawych, młodych pięściarzy i chciałbym aby temat z tą listą był poświęcony dyskusjom właśnie na temat prospektów. Uważacie za takowych dla przykładu Szpilkę i Wildera? A może usunęlibyście kogoś z mojej listy?
W Waszych odpowiedziach prosiłbym tylko o unikanie jednozdaniowych postów typu
Cytat: Według mnie ciekawym prospektem jest Deontay Wilder, bo ma mocny cios.
Chciałbym aby w Waszych wypowiedziach pojawiały się informacje dlaczego dany zawodnik jest ciekawy, jakie są jego najlepsze cechy i tak dalej. Nie muszą być to nie wiadomo jak długie wywody, dosłownie parę zdań, żebyśmy po prostu wiedzieli, dlaczego warto danego prospekta mieć na oku.

Liczę na Wasze odpowiedzi, bo taki temat to świetne pole do dyskusji, który może jakoś rozrusza to mało aktywne w ostatnim czasie forum i oczywiście zapraszam do dyskusji!





ŚWIAT


1)RYUJI HARA
[Obrazek: ryujihara.jpg]
Rekord: 13-0, 10KO
Wiek: 22 lata
Wzrost: 155 cm
Zasięg ramion: 159 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: słomkowa
Hara to ciekawy prospekt w najniższej kategorii wagowej. Ma za sobą niezłą karierę amatorską (ma na koncie zdobycie mistrzostwa kraju), a od 2010 roku próbuje sił na ringach zawodowych. Jest dobrze wyszkolony technicznie, jego boks jest całkiem urozmaicony (sporo kombinacji, przyspieszeń), nieźle się broni oraz cechuje się mocnym ciosem. Jego ostatnim rywalem był niezły journeyman Horikawa, z którym gładko wygrał na punkty. Niestety nie widziałem nagrania, ale mam nadzieję, że niebawem pojawi się w sieci. Dotychczasowy poziom rywali Hary może nie powala (z wyjątkiem wspomnianego Horikawy i wcześniej, niepokonanego Shunei Ito), ale mimo to uważam Japończyka za ciekawego pięściarza, którego warto mieć na oku i daję mu kredyt zaufania. Ciekawe, jak Ryuji się rozwinie? I kto wie, może to przyszła gwiazda niższych kategorii pochodząca z kraju kwitnącej wiśni?

2)CARL FRAMPTON
[Obrazek: carlframpton.jpg]
Rekord: 15-0, 10KO
Wiek: 25 lat
Wzrost: 165 cm
Zasięg ramion: 157 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: super kogucia
"Szakal" z Belfastu to mój osobisty faworyt, i to nie tylko ze względu na ringową ksywkę. Prezentuje mądry, dojrzały boks, wyróżnia się dobrą techniką i mocnym ciosem. Frampton nie jest pięściarzem szczególnie efektownym, ale na pewno jest bardzo efektywny. Do tego imponuje chłodną głową: gdy naruszy przeciwnika nie rusza na niego "na hurra" chcąc go zniszczyć, tylko ze spokojem i wyrachowaniem robi swoje. W ostatniej walce "Szakal" zdeklasował w przeciągu 6 rund byłego mistrza świata, Steve'a Molitora, który nie miał w tej walce niemal nic do powiedzenia. Promotor Framptona, Barry Hearn, jako jego kolejnych potencjalnych rywali wymienia Rico Ramosa, Jeffreya Mathebulę i Rafaela Marqueza. Ja przeciwko takim walkom nie mam absolutnie nic przeciwko.

3)TOMOKI KAMEDA
[Obrazek: tomokikameda.jpg]
Rekord: 24-0, 15KO
Wiek: 21 lat
Wzrost: 170 cm
Zasięg ramion: 174 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: super kogucia
Warto zacząć od pytania, czy Tomoki może wyrosnąć na najlepszego z trójki braci Kameda? Póki co ciężko jest na nie odpowiedzieć. Wychowany na meksykańskiej szkole Tomoki prezentuje przyjemny dla oka boks, ma na rozkładzie paru niezłych rywali (Garcia, Laurente) i obecnie kolekcjonuje skalpy (czyt: paski) WBC, której to federacji pozostaje "wierny". Według mnie najmłodszy Kameda ma całkiem spory potencjał, będę nadal śledził jego karierę, ale w świetnie obsadzonej kategorii super koguciej w ewentualnej walce mistrzowskiej będzie miał przed sobą bardzo trudne zadanie.

4)GARY RUSSELL JR
[Obrazek: garyrusseljr.jpg]
Rekord: 20-0, 12KO
Wiek: 24 lata
Wzrost: 165 cm
Zasięg ramion: 155 cm
Pozycja: odwrotna
Kategoria: piórkowa
Kiedyś bardzo dobry amator, teraz jeden z najciekawszych prospektów w boksie zawodowym. Russell Jr jest niesamowicie szybki, technicznie chyba doskonały, bardzo dużo widzi w ringu, dobrze się broni, a do tego ma jeszcze spory potencjał i wiele może pokazać. Jego boks ogląda się z wielką przyjemnością, gdyż jest bokserem efektownym, wyrachowanym i skutecznym. Na rozkładzie nie ma jeszcze jakichś bardzo znanych nazwisk, ale mierzył się już z kilkoma solidnymi journeymanami (Landeros czy Pastrana), którym nie pozostawał nawet cienia złudzeń, kto jest w ringu lepszy. W ostatniej walce zmierzył się z Christoperem Perezem, z którym wygrał przed czasem już w trzeciej rundzie. O karierę Russella można być chyba spokojnym, gdyż aktualnie regularnie występuję na undercardach dużych gal. Moim zdaniem ten pięściarz ma wszystko, aby w przyszłości być gwiazdą zawodowych ringów.

5)MIGUEL GARCIA
[Obrazek: mikeygarcia.jpg]
Rekord: 29-0, 25KO
Wiek: 24 lata
Wzrost: 168 cm
Zasięg ramion: 178 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: piórkowa
Wielki talent, wielki potencjał. Jeśli miałbym scharakteryzować Garcię w dwóch słowach, to użyłbym epitetu "zimny morderca", bo nokautujące ciosy Miguela są niesamowicie precyzyjne. Garcia jest szybki, jest efektowny, jest precyzyjny i ma mocny cios. Konkretna kariera wydaje się stać przed nim otworem. Dotychczasowych rywali pokonywał bez większych problemów i wydaje się, że przyszła pora na walkę mistrzowską. Taką miała być jego walka z aktualnym czempionem WBO, Orlando Salido, ale ze względu na kontuzję mistrza została odwołana. Mam jednak nadzieję, że do niej dojdzie, bo zapowiadała się naprawdę świetnie.

6)JAVIER FORTUNA
[Obrazek: javierfortuna.jpg]
Rekord: 20-0, 15KO
Wiek: 23 lata
Wzrost: 170 cm
Zasięg ramion: 178 cm
Pozycja: odwrotna
Kategoria: super piórkowa
Pochodzący z Dominikany Fortuna ma zadatki na pięściarza wyjątkowego: łączy świetną technikę z mocnym ciosem i efektownym stylem walki. Jeżeli dodamy do tego jeszcze wielkie doświadczenie amatorskie: 415 walk, z czego, uwaga, aż 397 (!!!) wygranych, to jasno widzimy że mamy do czynienia z nieprzeciętnym talentem. W swoim ostatnim pojedynku Javier rozbił w przeciągu dwóch rund byłego mistrza świata, Cristobala Cruza zmuszając sędziego ringowego do przerwania walki. Warto dodać, że Cruz przed czasem ostatni raz przegrał... 10 lat temu. Wracając jednak jeszcze do młodego Dominikańczyka, to "El Abejon" ma na rozkładzie też takie nazwiska jak Miguel Roman, czy Yuandale Evans, czyli jak na 23-letniego pięściarza jego resume wygląda lepiej niż dobrze. Warto mieć tego chłopaka na oku, bo przez zawodowe ringu idzie dosłownie ja burza i być może "Czas Fortuny" nadejdzie szybciej, niż nam się to wydaje.

7)KELL BROOK
[Obrazek: kellbrook.jpg]
Rekord: 28-0, 18KO
Wiek: 26 lat
Wzrost: 175 cm
Zasięg ramion: 183 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: półśrednia
Utalentowany "Special K" jest nadzieją wyspiarzy w wadze półśredniej. Brook jest pięściarzem dynamicznym, nieźle wyszkolonym technicznie i obdarzonym przyzwoitym ciosem. Na "liście ofiar" ma między innymi Jackiewicza (TKO w szóstej rundzie, choć moim zdaniem walka przerwana zbyt wcześnie), Hattona (gładkie zwycięstwo punktowe) czy nieco chyba niedocenianego Carsona Jonesa, z którym stoczył zaskakująco wyrównany, ale i ciekawy pojedynek. Kell na pewno ma szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa, ale dominatorem "diamentowej" kategorii półśredniej raczej nie zostanie.

8)THOMAS OOSTHUIZEN
[Obrazek: thomasoosthuizen.jpg]
Rekord: 20-0-1, 13KO
Wiek: 24 lata
Wzrost: 193 cm
Zasięg ramion: 198 cm
Pozycja: odwrotna
Kategoria: super średnia
Pierwszym co rzuca się w oczy w przypadku pochodzącego z RPA "Tommy Guna", aktualnego mistrza IBO, są świetne jak na wagę super średnią warunki fizyczne. Poza tym Oosthuizen "po prostu" ma talent. Pokonał już takich pięściarzy jak Pryor Jr czy Roman, zremisował także z ciekawym prospektem wagi półciężkiej, utalentowanym Chilembą. Do tej pory "Tommy Gun" prezentuje się dobrze, gładko pokonując rywali. Przez jakiś czas mówiło się o jego walce z aktualnym mistrzem świata IBF, Carlem Frochem, jednak ostatecznie temat ucichł. I moim zdaniem to dobrze, bo Oosthuizen powinien stoczyć jeszcze trzy, cztery walki aby być w pełni gotowym na walkę o tytuł. Na pewno perspektywy ma przed sobą obiecujące.

9)MIKE PEREZ
[Obrazek: mikeperez.jpg]
Rekord: 18-0, 12KO
Wiek: 26 lat
Wzrost: 183 cm
Zasięg ramion: 186 cm
Pozycja: odwrotna
Kategoria: ciężka
Uciekinier z Kuby ma za sobą udaną karierę amatorską, ale jak standardy wagi ciężkiej jest bokserem dość niskim, co nadrabia jednak innymi atutami: świetnym (jak na Kubańczyka przystało) wyszkoleniem technicznym, dobrą szybkością i mocnym, choć jednak nie dewastującym ciosem. Największym dotychczasowym zawodowym sukcesem Pereza jest zwycięstwo w turnieju "Prizefighter" (pokonał takich pięściarzy jak Kerton Manswell czy Tye Fields). Przedłużająca się nieaktywność Kubańczyka spowodowana jest ponoć jego problemami z promotorem. A szkoda, bo moim zdaniem Mike ma duży potencjał i warto byłoby go sprawdzić.

10)DAVID PRICE
[Obrazek: davidprice.jpg]
Rekord: 13-0, 11KO
Wiek: 29 lat
Wzrost: 202 cm
Zasięg ramion: 208 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: ciężka
Świetne warunki fizyczne, mocny cios, niezła szybkość, dobry lewy prosty - tak w skrócie można scharakteryzować najlepsze cechy Davida Price'a. Do tego trzeba dodać sukcesy amatorskie (brązowy medal na IO w Pekinie). Co na minus? Podejrzana szczęka, gdyż w amatorce zdarzało mu się przegrywać przed czasem oraz odkrywanie się, gdy przechodzi do bardziej zdecydowanego ataku, które moim zdaniem po prostu trzeba poprawić, bo ktoś bardziej doświadczony może to wykorzystać. Jeśli chodzi o kolejną walkę, to Price niebawem zmierzy się z Audleyem Harrisonem i chyba nikt nie myśli, że "A-Force" da radę stawić Davidowi skuteczny opór. Ja spodziewam się gładkiego zwycięstwa brytyjskiej nadziei w wadze ciężkiej.
Czy David Price to przyszły dominator "królewskiej" kategorii? Tego oczywiście być pewnym nie można, choć na pewno ma na to zadatki.


POLSKA

1)KAMIL ŁASZCZYK
Rekord: 10-0, 6KO
Wiek: 21 lat
Wzrost: 170 cm
Zasięg ramion: brak danych
Pozycja: normalna
Kategoria: piórkowa/super piórkowa
"Szczurek" to mój faworyt wśród polskich prospektów, także z powodu kategorii wagowej w której walczy. Kamil ma ciąg na rywala, chce być bokserem widowiskowym, ale momentami zamieniało się to w czekanie na zadanie jednego, kończącego ciosu (walka z Farmerem). Na szczęście widać postęp, w ostatniej walce z (z Delisandru) na gali Włodarczyk-Palacios pokazał się z bardzo dobrej strony: dobrze operował lewym prostym, był szybki, popisał się refleksem, niezłą obroną, a do tego jego boks był efektowny. Takiego Łaszczyka mogę oglądać bez przerwy. Do końca tego roku stoczy prawdopodobnie jeszcze jedną walkę, jak sam stwierdził "do nabicia rekordu".

2)DARIUSZ SĘK
Rekord: 16-0-1, 6KO
Wiek: 26 lat
Wzrost: 187 cm
Zasięg ramion: brak danych
Pozycja: odwrotna
Kategoria: półciężka
Sęk to jeden z lepiej wyszkolonych technicznie polskich pięściarzy. Do tego dużo widzi w ringu, walczy spokojnie, potrafi dostosować się do rywala. Na minus oczywiście waciany cios, ale pomimo tego "zdarza mu się" wygrywać przed czasem. Do tej pory gładko pokonuje rywali, na rozkładzie ma takie nazwiska jak Rusał, Jomardaszwili czy Siproszwili, czyli są to solidni journeymani. Tak jak pisałem w temacie poświęconym polskim półciężkim, Dariusz to dla mnie zawodnik z dużym potencjałem, ale i do weryfikacji. Jako pięściarz młody ma jednak jeszcze czas na największe wyzwania.

3)MATEUSZ MASTERNAK
Rekord: 28-0, 21KO
Wiek: 25 lat
Wzrost: 186 cm
Zasięg ramion: 189 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: junior ciężka
Postaci "Mastera" nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, gdyż jest to jeden z najciekawszych i najbardziej znanych młodych polskich pięściarzy. Prezentuje dobry technicznie boks, z równie dobrą, ułożoną obroną a do tego ma czym uderzyć (choć puncherem jednak nie jest). Jego wadą jest według mnie to, że momentami boksuje zbyt jednostajnie: brakuje przyspieszeń, które mogłyby zaskoczyć/zdezorientować rywala. Jest to jednak element, który można poprawić, a o karierę Masternaka możemy być spokojni, gdyż aktualnie promuje go grupa Sauerland Event. W kolejnej walce "Master" ma zmierzyć Aleksandrem Aleksiejewem o pas EBU w wadze junior ciężkiej.





Ja dołożyłbym do Twojej listy następujących bokserów:

Sharif Bogere - waga lekka, Uganda, 23 lata. Bardzo bojowy i ciekawie walczący bokser z Afryki. Wkrótce powalczy o pas WBA z Richardem Abrilem.

Chris van Heerden - waga półśrednia, RPA, 25 lat. Jedyną porażkę poniósł ze Stevanoviciem, ale został ewidentnie skrzywdzony. Pokonał kilku dobrych bokserów. Ostatnio bardzo wysoko zwyciężył niezłego Argentyńczyka Lujana.

Gabriel Rosado, waga junior średnia, USA, 26 lat. W przeszłości zanotował 5 porażek, ale ostatnio demonstruje wyborną formę. Rozbił przed czasem Karassa, Powella i Whittakera.

Demetrius Andrade, waga średnia, USA, 24 lata. Mistrz świata amatorów z 2007 ma doskonałe warunki fizyczne i silny cios. Nie walczył jeszcze z nikim wybitnym, bo wszyscy go unikają. Średniaków, z którymi przychodzi mu walczyć, dosłownie deklasuje.

George Groves, waga super średnia, Wielka Brytania, 24 lata. Niepokonany bokser walczący bardzo niekonwencjonalnie i obdarzony mocnym uderzeniem.

Isaac Chilemba, waga półciężka, Malawi, 25 lat. Nie ma zbyt mocnego ciosu, ale jest bardzo szybki i doskonały technicznie.

Sergiej Kowalow, waga półciężka, Rosja, 29 lat. Bardzo silny fizycznie Rosjanin dosłownie zmiata z ringu kolejnych rywali.

Mateusz Masternak, waga cruiser, Polska, 25 lat. Mateusz zasługuje na umieszczenie nie tylko na liście polskiej, ale i światowej.

Tyson Fury, waga ciężka, Wielka Brytania. 24 lata. Postać mocno kontrowersyjna, ale moim zdaniem spory talent. Jak na zaledwie 24 lata w wadze ciężkiej jego osiągnięcia mogą imponować.
Seth Mitchell gdzie jest kurdeWink Co do Price'a to popatrzmy 13 walk w wieku 29 lat...Lennox Lewis w jego wieku miał 26 walk. Niska aktywność
@Szakal
Moja propozycja:
DEONTAY WILDER
[Obrazek: scaled.php?server=141&filename=1...es=landing]
Rekord: 25-0, 25KO
Wiek: 26 lat
Wzrost: 201 cm
Zasięg ramion: 213 cm
Pozycja: normalna
Kategoria: ciężka
Deontay to brązowy medalista olimpijski z Pekinu. Na zawodowstwie jest już prawie 4 lata. Do tej pory mierzył się z kiepskimi rywalami deklasując każdego oraz knockout'ując. Chodzą głosy, że niegdyś zaliczył knock down jednak nagrania z tego pojedynku nigdzie nie ma. Niewątpliwie widać w Amerykaninie potencjał lecz nie można go stwierdzić, gdyż jest On niesprawdzony. Najlepsze nazwiska na jego liście to Damon Reed, Owen Beck i Kerston Manswell. Nie jest to lista powalająca. Deontay wciąż się rozwija. Jego boks jest co raz bardziej poukładany. Precyzyjny jab, silna i szybka prawa ręka oraz kombinacje to atuty Wildera. Obrona jest taka sobie lecz w razie problemów Deontay sobie radzi. Możliwe, że w tym roku dojdzie to jego walki z Bryantem Jenningsem co niewątpliwe da kilka odpowiedzi na postawione przed nim pytania.
Dodałeś tylko 10? przecież boks jest pełen prospektów. Dodam pare moich propozycji:

Ronnie Heffron

dobrze ze Hugo powiedział o Andrade, nie mam pojęcia czemu nie dodałeś Andre Dirella ?!?


Thomas Dulorme

Alejanrdo Lopez

Mercito Gesta

Marcos Nader

Patrick Nielsen

Matt Korobov

to tylko pare moich propozycji z "ciekawszych prospektów"
W uzupełnieniu zamieszczonych przez mnie powyżej propozycji sporządziłem jeszcze "listę rezerwową", na której umieszczam młodych bokserów bardzo dobrze rokujących, ale jeszcze (poza paroma wyjątkami, jak np. Mickey Garcia) słabo sprawdzonych. To tacy bardziej mistrzowie "na pojutrze", niż "na jutro".

Juan Francisco Estrada, Meksyk, 22 lata, waga musza
Carlos Cuadras, Meksyk, 24 lata, waga super musza
Julio Ceja, Meksyk, 19 lat, waga kogucia
Scott Quigg, Wielka Brytania, 23 lata, waga super kogucia
Miguel Angel Garcia, USA, 24 lata, waga piórkowa
Wiktor Postoł, Ukraina, 28 lat, waga junior półśrednia
Shawn Porter, USA, 24 lata, waga półśrednia
Daniel Sandoval, Meksyk, 21 lat, waga półśrednia
Wale Omotoso, Australia, 27 lat, waga półśrednia
Siarhiej Rabczenka, Białoruś, 26 lat, waga junior średnia
Michel Soro, Francja, 24 lata, waga junior średnia
Gilberto Ramirez Sanchez, Meksyk, 21 lat, waga średnia
Billy Joe Saunders, Wielka Brytania, 23 lata, waga średnia
Marcos Nader, Austria, 22 lata, waga średnia
Maksim Własow, Rosja, 26 lat, waga super średnia
Andrzej Fonfara, Polska, 24 lata, waga półciężka
Dmytro Kuczer, Ukraina, 28 lat, waga cruiser
Thabiso Mchunu, RPA, 23 lata, waga cruiser
Krzysztof Głowacki, Polska, 26 lat, waga cruiser
Wiaczesław Głazkow, Ukraina, 26 lat, waga ciężka

@PeterManfredo

Seth MItchell skończył 30 lat, a więc nie mieści się w definicji "prospekta" określonej przez Szakala.
@Hugo
Dzięki za odpowiedź i propozycje. Na takie właśnie posty czekałem.

Co do Twojego pierwszego posta:
W kwestii Masternaka i podziału Świat/Polska to pięściarz umieszczony w grupie "ŚWIAT" nie ma większego prestiżu czy nie jest ciekawszy od Polaków. Chodzi tylko i wyłącznie o pochodzenie danego boksera.

Zaś w kwestii przedstawionych przez Ciebie pięściarzy, to do dwóch się ustosunkuję:
1)Co do Grovesa, to zastanawiałem się nad nim, ale ostatecznie wybór padł na Oosthuizena, który bardziej mnie przekonuje. Nie chciałem aby ta lista została zdominowana przez ciekawych młodych super średnich (bo oprócz Oosthuizena i Grovesa jest jeszcze chociażby Rodriguez), ale mam ich wszystkich na oku. Gdybym przedstawiał piętnastu najciekawszych prospektów, to Groves na pewno na liście by się znalazł.
2)Fury mnie jakoś nie przekonuje. Nie widzę w nim póki co nic nadzwyczajnego, chociaż warunki jak najbardziej ma. Poczekam jak się rozwinie, bo tak jak piszesz ma zaledwie 24 lata i może (choć oczywiście nie musi) sporo pokazać.

Van Heerdena nie znam, ale na pewno nadrobię zaległości. Resztę wymienionych przez Ciebie pięściarzy mam na oku i staram się możliwie dokładnie śledzić ich kariery.

W kwestii drugiego posta:
Wielkie dzięki za propozycje. Kilku pięściarzy znam dokładniej, kilku słabiej, a kilku wcale. Na pewno nadrobię zaległości. Jeszcze raz dzięki.

@Jerome
Dzięki za odpowiedź, i to bardzo dokładną ;] Ja Wildera nie wziąłem pod uwagę z oczywistego względu, mianowicie jest on niesprawdzony i może się okazać że to po prostu pompowany balon. Czekam na jego walkę z kimś lepszym, ale nadal mam zamiar mieć "Bronze Bombera" na oku, bo on naprawdę ma warunki i możliwości, z tym że ktoś musi go zweryfikować.

@Bandit
(07-10-2012 10:23 AM)Bandit napisał(a): [ -> ]Dodałeś tylko 10? przecież boks jest pełen prospektów.
Jest to moja SUBIEKTYWNA lista NAJCIEKAWSZYCH prospektów. Wiadomo, że młodych, ciekawych pięściarzy jest mnóstwo, ale ja wybrałem tych MOIM ZDANIEM najciekawszych. Przecież to sugeruje już tytuł tematu...
(07-10-2012 10:23 AM)Bandit napisał(a): [ -> ]nie mam pojęcia czemu nie dodałeś Andre Dirella ?!?
Czytałeś może kryteria, jakimi się kieruję które są podane na początku mojego posta? Napisałem tam, że:
(06-10-2012 09:14 PM)Szakal napisał(a): [ -> ]Prospekt pojawiający się w zestawieniu
3)Nie może mieć za sobą walki o mistrzostwo świata federacji IBF, WBA (także w wersji "Regularnej"), WBC oraz WBO - gdyż wtedy niezależnie od wyniku przestaje być prospektem. Federacji IBO w tym punkcie nie biorę pod uwagę tak jak WBF czy chociażby IBA. Różne "paski i paseczki" też oczywiście nie mają znaczenia.
A Andre Dirrell walczył ma za sobą walkę o pas mistrza świata WBC z Carlem Frochem. Tak więc na moją listę po prostu nie mógł trafić.

Od razu zaznaczam, że się nie czepiam, tylko chciałbym zachowania jakiegoś porządku.
Ale taki fenomen jak Demetrius Andrade musi być, Dodałbym nawet jeszcze Roberto Santosa, zdeklasował niemieckiego "prospekta"
Moja lista najciekawszych prospektów na każdą kategorie wagową, niektórzy nie mieszczą się w kryteriach, ale mimo wszystko polecam przyjrzenie się im:
Waga ciężka:
Luis Ortiz - Kubańczyk ma ponad 30 lat, ale w wadze ciężkiej nie patrzy się na tą liczbę tak samo jak w niższych wagach. Ledwo dwa lata na ringu, ale ze wszystkich wysokich bokserów chyba najbardziej atletyczny. Na razie nie walczył z nikim wartościowym, ale wygląda jak prawdziwy potwór. Walczy też w sposób zupełnie nie Kubański, przypomina mi leworęcznego Riddicka Bowe Wink.
Inni: Bryant Jennings,Tyson Fury.

Waga Cruiser:
Rakhikm Chakhkiev: Kolejny potwór. Już teraz nie postawiłbym na nikogo w potencjalnej walce przeciwko niemu(chociaż dla pozytywnej nuty, styl Masternaka mógłby być dla niego ciężki).

Waga Półciężka:
Sergey Kovalev - W wadze półciężkiej naprawdę posucha.... Bardzo lubię Chilembę, ale to jest bokser tylko niezły, podobnie jak Cleverly(chociaż jego nie lubię). Ostatnio przekonałem się do Kovaleva, wcześniej widziałem go jako surowego technicznie, silnego tura, ale po obejrzeniu paru jego walk doszedłem do wniosku, że jest to cholernie wielki, silny, surowy technicznie tur. Na brakującą potencjału wagę półciężką może coś zrobi.

Waga Super Śrendnia:
Thomas Oosthuizen - Tutaj podobnie, brakuje młodych zawodników o potencjale starszych bokserów który są teraz na topie. Ale Tommy Gunn jest niezły, oby tylko nie zahamowały go problemy z rozcięciami.

Waga Średnia:
Billy Joe Saunders - Chyba najlepszy prospekt na wyspach brytyjskich. Szybki, wytrzymały, bardzo energiczny. Duża przyszłość.

Waga Junior Średnia::
Demetrius Andrade - Bokser o nieprawdopodobnych warunkach fizycznych! Wysoki, ale przy tym bardzo silny, niezły puncher, świetny atleta. Jest prowadzony bardzo wolno, ale to może być dla niego dobre. Musi jeszcze poprawić i udoskonalić parę elementów, ale potencjał jest po prostu ogromny.

Waga Półśrednia:
Kell Broook - Jestem dużym fanem i śledzę jego karierę już od jakiegoś czasu. Bardzo sprytny w ringu, można zobaczyć że wiele jego elementów pochodzi z tzw. "starej szkoły", przy tym silny fizycznie, atletyczny. Naprawdę bokser kompletny. W ostatniej walce wyszły trochę problemy z kondycją, ale myślę, że na tym etapie można nad tym popracować, a serca i szczęki nie brakuje.

Waga Junior Półśrednia:
Omar Figueroa - W tej wadze trudno mi kogoś wyróżnić, ale Omar jest niezły. Ogromne serce, mocna szczęka, wielka intensywność w ringu. Jeśli wejdzie na szczyt, fani będą go kochać.

Waga Lekka:
Sharif Bogere - Dobry do oglądania, niezły technicznie, atletyczny. Solidny, wielką gwiazdą nie będzie, ale jakiś pas powinien złapać.

Waga Super Piórkowa
Jomthong Chuwattana - Niesamowity wojownik! Problem w tym, że nie wiem, czy mogę go nazywać bokserem? Jomthong w wieku 23 lat już jest legendą w boksie tajskim. Na ringach bokserskich stoczył 3 walki, ale gołym okiem widać, że to nie jest po prostu kolejny młody bokser. Nieprawdopodobny balans umiejętności walki na dystans i w dystansie, przy tym wysoki na kategorię wagową, szybki, wygląda na to, że świetny puncher. Przypomina mi lepszą wersję Roberta Guerrero.
Veeraphol Sahaprom zdobył tytuł w Swojej 4-tej walce, Jomthong mógłby zrobić to samo, gdyby tylko dano mu szansę.

Waga Piórkowa:
Gary Russell Jr. - Tutaj również bez wątpliwości. Przyszłość boksu, po prostu:

Waga Super Kogucia:
Carl Frampton - Tutaj nie brakuje młodych, dobrych zawodników na mniej więcej tym samym poziomie. Framptona wybrałem, bo to mój ulubieniec Wink. Wszechstronny, ogólnie wszystko robi dobrze, w niczym się specjalnie nie wyróżnia.

Waga Kogucia:
Ryosuke Iwasa - Podobna sytuacja, mnóstwo młodych utalentowanych zawodników. Iwasa chyba się wśród nich trochę wyróżnia. Wysoki, mocno bijący, szybki i zwinny. W walce z Yamanaką pokazał się z bardzo dobrej strony, a wciąż tylko 23 lata i 13 walk na koncie.

Waga Super Musza:
Ryo Akaho - Mój ulubiony Japoński prospekt, chociaż widziałem tylko jedną jego walkę. Ostatnio pokonał uważanego za większy talent Tobe i w niedalekim czasie powinien dostać walkę o tytuł.

Waga Musza:
Milan Melindo - Technik z Filipin, już teraz pokonał paru niezłych bokserów i wydaje się, że jest przyszłością wagi muszej. Problemem wydaje się to, że czasem za długo czeka na idealne sytuacje do zadania ciosu, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało na najwyższym poziomie.

Waga Junior Musza:
Naoya Inoue - No dobra, wiem że ten zawodnik miał dopiero Swój debiut, ale po pierwsze - to nie był zwykły debiut, a po drugie już teraz jego promotorzy mówią o zdobyciu tytuły w 6-10 walk.
Inoue to podobno najlepszy amator Japoński w ostatnich latach i ogromna nadzieja. Już w Swoim debiucie zapełnił halę. Jego przeciwnik nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem, pokonał ostatnio niepokonanego przeciwnika i dał niezłą walkę w tajlandi Wanhengowi Menayothinowi. Tutaj Inoue rozbił go i zakończył walkę potwornym ciosem na korpus. Widziłem takich bokserów jak Kazuto Ioka, Hiroki Ioka, czy Joichiro Tatsuyoshi gdy mieli ledwie parę walk, żaden z nich nie wyglądał tak dobrze jak Naoya. Dużo widzi, jest wysoki, atletyczny, wygląda na to, że ma naprawdę mocne uderzenie, przy tym jest dobrze wyszkolony. Byłbym bardzo zaskoczony jeśli niedługo nie będzie mistrzem świata.

Waga słomkowa:
Carlos Buitrago - Następca Gonzaleza, chociaż walczy zupełnie inaczej. Świetny technik, raczej kompletny bokser, duża przyszłość(chociaż tak dobry jak Chocolatito raczej nie jest)
Ciekawy pomysł z prospektami podoba mi sie Smile
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie