Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adamek vs Solis
25-09-2012, 04:51 PM
Post: #11
RE: Adamek vs Solis
Co ja widzę? Adamek v Solis? Czyżbym ostatnio przypadkiem tego nie węszył?

Powiem krótko, bo widzę, że potwierdzenia nie ma więc nie ma też się zbytnio napalać. Jeśli Solis wejdzie w pojedynek z Polakiem to znaczy, że w formie będzie. Jego promotorzy nie puszczą swojego zawodnika na pewną porażkę a patrząc na ostatnie pojedynki obu panów to Adamek powinien wygrać może nawet przez knockout. La Sombra gdy już tą formę osiągnie to jego będę stawiał jako faworyta. Jest po prostu lepszym pięściarzem od Tomka ale nie wiedzieć czemu marnuje swój potencjał jak prawie każdy świetny zawodnik.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 05:04 PM
Post: #12
RE: Adamek vs Solis
@Metzger
Gołota był najlepszym polskim zawodnikiem HW, ale Adamek jest najlepszym polskim zawodowcem w historii (ogólnie) w końcu zdobył 2 pasy mistrzowski i utrzymuje się w TOP10-15 HW. Tutaj nawet nie ma co na ten temat dyskutować. Michalczewski walczył pod flagą niemiecką więc go nie uznaje.

@Jerome
Dokładnie, Solis to dużo lepszy bokser od Adamka, wszystko zależeć będzie od jego formy zarówno psychicznej jak fizycznej. Z drugiej strony tak na prawdę Solis był ''kimś'', ale w amatorce, w boksie zawodowym już się tak pięknie nie prezentuje. Ostatnio nie pokazał się z dobrej strony z sparingpartnerem Szpilki Airichem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 05:41 PM
Post: #13
Bug RE: Adamek vs Solis
(25-09-2012 05:04 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Adamek jest najlepszym polskim zawodowcem w historii (ogólnie) w końcu zdobył 2 pasy mistrzowski i utrzymuje się w TOP10-15 HW.
Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Osiągnięcia Adamka:
- W półciężkiej zdobył pas WBC. Stracił go w trzeciej obronie.
- W juniorciężkiej zdobył pas IBF. Obronił go dwa razy po czym poszedł do ciężkiej.
- W ciężkiej nie osiągnął nic.

Osiągnięcia Michalczewskiego:
- W półciężkiej zdobył pas WBO i stracił go w dwudziestej czwartej obronie (po 10 latach od zdobycia).
- W półciężkiej zdobył pas IBF.
- W juniorciężkiej zdobył pas WBO.
- Do ciężkiej nie zaglądał, ale nie ma podstaw aby twierdzić, że osiągnąłby mniej niż Adamek.

Faktycznie, nie ma o czym dyskutować. Fakty są miażdżące dla Adamka.

(25-09-2012 05:04 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Michalczewski walczył pod flagą niemiecką więc go nie uznaje.
To czy go uznajesz nie ma znaczenia. Czy to Ci się podoba czy nie Tiger pozostaje najbardziej utytułowanym polskim zawodowcem. BTW: A jak Adamek wychodzi z flagą amerykańską to jest ok?

Rozumiem, że jesteś młody i nie pamiętasz tamtych czasów. Wszak kiedy Gołota toczył niezapomniane boje z Riddickiem, to Ty nie umiałeś nawet mówić. Ale uwierz, tamte czasy były zupełnie inne. Gołota był bohaterem narodowym. Cała Polska żyła jego walkami. Dzisiaj Adamek nie wywołuje nawet ułamka emocji jakich dostarczał nam Andrew. I to właśnie on za X lat będzie zapamiętany jako największy polski bokser zawodowy w historii, a Adamek będzie zapamiętany jako ten, który przegrał z Kliczką. Wiem, że jesteś zakochany w Adamku, ale pogódź się z tym, że nie był, nie jest i nie będzie najlepszym polskim zawodowcem ani w statystykach, ani w pamięci kibiców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 06:09 PM
Post: #14
RE: Adamek vs Solis
(25-09-2012 05:41 PM)Metzger napisał(a):  
(25-09-2012 05:04 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Michalczewski walczył pod flagą niemiecką więc go nie uznaje.
To czy go uznajesz nie ma znaczenia. Czy to Ci się podoba czy nie Tiger pozostaje najbardziej utytułowanym polskim zawodowcem. BTW: A jak Adamek wychodzi z flagą amerykańską to jest ok?

Rozumiem, że jesteś młody i nie pamiętasz tamtych czasów. Wszak kiedy Gołota toczył niezapomniane boje z Riddickiem, to Ty nie umiałeś nawet mówić. Ale uwierz, tamte czasy były zupełnie inne. Gołota był bohaterem narodowym. Cała Polska żyła jego walkami. Dzisiaj Adamek nie wywołuje nawet ułamka emocji jakich dostarczał nam Andrew. I to właśnie on za X lat będzie zapamiętany jako największy polski bokser zawodowy w historii, a Adamek będzie zapamiętany jako ten, który przegrał z Kliczką. Wiem, że jesteś zakochany w Adamku, ale pogódź się z tym, że nie był, nie jest i nie będzie najlepszym polskim zawodowcem ani w statystykach, ani w pamięci kibiców.

Co do zestawienia to się zgadzam, że Tiger wypada lepiej ale Lukas Podolski po zakończeniu kariery nie będzie uznawany za najbardziej utytułowany Polak. Rozumiesz analogię?
Flaga amerykańska u Adamka występuje ale obok Polskiej. Adamek ma wciąż Polskie obywatelstwo a tylko licencję Amerykańską.

Co do ostatniego tekstu to sam jestem tylko rok starszy od AdamkaFightPL i czasy Gołoty pamiętam końcówkę i jak przez mgłę. Oglądałem tylko raz z Tatą walkę z Brewsterem i później już tylko z Adamkiem. Wiem, że nie poznam tamtych czasów ale jeśli gadamy o statystykach to zestaw mi Gołotę i Adamka tak jak Górala z Michalczewskim Big Grin Drugi raz spytam: Rozumiesz analogię?

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 06:20 PM
Post: #15
RE: Adamek vs Solis
@Metzger
A Gołota z czego jest zapamiętany? z tego, że uciekł z ringu w walce z Tysonem po czym został obrzucony pomidorami? z tego, że przegrał wygraną walkę z Grantem, z tego, że przegrał w upokarzający sposób z Lewisem czy Brewsterem? za to jak perfidnie faulował Bowe'a ? co jak co, ale za Adamka jeszcze nie przyszło mi się wstydzić. Masz rację, że byłem bardzo mały gdy Gołota walczył wielkie boje w HW, ale mój ojciec oglądał walki Gołoty i opowiadał mi z punktu widzenia laika jak to wyglądało. On mimo, że żył w czasach kiedy Gołota był w swoim primie i oglądał jego walki nie powie dzisiaj, że Gołota był wielkim bokserem. Dlaczego wypowiadasz się za cały naród ? skąd wiesz czy Adamek nie wywołuje takich samych lub nawet większych emocji niż Gołota? przypomnij sobie galę Adamek-Kliczko i cały ten klimat związany z tą walką.

Co do Michalczewskiego to utrzymuje się przy swoim zdaniu. Może to jest i polak, ale nie walczył dla naszego kraju tylko dla Niemiec. Dlaczego miałby nosić miano najlepszego ''polskiego'' zawodowca w historii? nie mam nic do Tigera, chwała mu za to co osiągnął, ale takie są fakty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 06:36 PM
Post: #16
Bug RE: Adamek vs Solis
(25-09-2012 06:09 PM)Jerome napisał(a):  Co do zestawienia to się zgadzam, że Tiger wypada lepiej ale Lukas Podolski po zakończeniu kariery nie będzie uznawany za najbardziej utytułowany Polak. Rozumiesz analogię?
Primo: Podolski nie jest obywatelem Polski. Secundo: Podolski wychował się w Niemczech, a Tiger pojechał tam "za pracą" jak Adamek do USA.

(25-09-2012 06:09 PM)Jerome napisał(a):  Adamek ma wciąż Polskie obywatelstwo a tylko licencję Amerykańską.
A co? Tiger zrzekł się polskiego obywatelstwa?

(25-09-2012 06:09 PM)Jerome napisał(a):  Wiem, że nie poznam tamtych czasów ale jeśli gadamy o statystykach to zestaw mi Gołotę i Adamka tak jak Górala z Michalczewskim
Z wiadomych powodów zestawić można tylko karierę Gołoty z etapem HW kariery Górala. Proszę: obaj mają na koncie skalpy kelnerów i emerytów. Obaj zaliczyli też solidnych średniaków. Natomiast jeżeli chodzi o najwyższą półkę, to Adamek został zniszczony w walce o pas i wygrał z kontuzjowanym Chambersem, którego od biedy tez można zaliczyć do czołówki. 2 walki z czołówką. A Andrew? Dyptyk z Bowe'm wszedł do absolutnej klasyki historii boksu zawodowego. Do tego dobre walki z Byrdem i Ruizem (o pasy) + kilka niezłych walk z mniej znanymi zawodnikami będąc mocno past prime. Wszystko to przyćmiewa jego kompromitujące porażki. Andrew będzie legendą. Adamek nigdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 06:46 PM
Post: #17
RE: Adamek vs Solis
@Metzger
Gołota jest legendą w kategorii ''Najszybszy nokaut''. Adamek jest legendą, ale nie dla kibiców Gołoty bo spór między tymi dwoma grupami będzie trwał wieki... Byrda i Ruiza z tych czasów to Adamek mógłby śmiało pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 06:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 06:57 PM przez Metzger.)
Post: #18
Bug RE: Adamek vs Solis
(25-09-2012 06:20 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Metzger
A Gołota z czego jest zapamiętany? z tego, że uciekł z ringu w walce z Tysonem po czym został obrzucony pomidorami? z tego, że przegrał wygraną walkę z Grantem, z tego, że przegrał w upokarzający sposób z Lewisem czy Brewsterem? za to jak perfidnie faulował Bowe'a ?
Nie przeczę, że Andrew dawał dupy, ale jego osiągnięcia i tak przyćmiewają Adamka.

(25-09-2012 06:20 PM)AdamekFightPL napisał(a):  On mimo, że żył w czasach kiedy Gołota był w swoim primie i oglądał jego walki nie powie dzisiaj, że Gołota był wielkim bokserem.
Może nie schodźmy do poziomu argumentów "a mój tata powiedział...".

(25-09-2012 06:20 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Dlaczego wypowiadasz się za cały naród ? skąd wiesz czy Adamek nie wywołuje takich samych lub nawet większych emocji niż Gołota?
Nie za cały naród. Mówię o swoich subiektywnych wrażeniach. Z tym, że pamiętam tamte klimaty i mogę je porównać do dzisiejszego zainteresowania Polaków boksem i Adamkiem.

(25-09-2012 06:20 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Może to jest i polak, ale nie walczył dla naszego kraju tylko dla Niemiec. Dlaczego miałby nosić miano najlepszego ''polskiego'' zawodowca w historii? nie mam nic do Tigera, chwała mu za to co osiągnął, ale takie są fakty.
Bo był i jest Polakiem (piszemy dużą literą). Bokserzy zawodowi walczą nie dla krajów tylko dla siebie. Dla krajów walczą amatorzy. A to że wychodził pod niemiecka flagą i hymnem było oczywiście zagrywką biznesową, której nie pochwalam ale rozumiem.
(25-09-2012 06:46 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Metzger
Gołota jest legendą w kategorii ''Najszybszy nokaut''. Adamek jest legendą, ale nie dla kibiców Gołoty bo spór między tymi dwoma grupami będzie trwał wieki...
Wiesz, mówię nie o wąskich grupach kibiców, tylko o ogóle. O Gołocie wiedział każdy, nawet ci którzy nie interesowali się boksem. Bo jeżeli mówimy o wąskich grupach, to i Kostecki pewnie jest legendą. Wśród podkarpackich alfonsów.

(25-09-2012 06:46 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Byrda i Ruiza z tych czasów to Adamek mógłby śmiało pokonać.
Oczywiście Smile Tyle że Gołota przynajmniej wychodził do najlepszych, a nie wykręcał się mówiąc, że walczy z tym kogo mu Ziggy zakontraktuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 07:17 PM
Post: #19
RE: Adamek vs Solis
@Metzger
No i niestety trochę źle mnie zrozumiałeś. Po kolei.
(25-09-2012 06:36 PM)Metzger napisał(a):  Primo: Podolski nie jest obywatelem Polski. Secundo: Podolski wychował się w Niemczech, a Tiger pojechał tam "za pracą" jak Adamek do USA.
Nie rozumiem. Podolski jest Polakiem ale wyjechał do Niemiec i zmienił obywatelstwo. Z Tigerem było tak samo. Rozwiń, co masz na myśli "obywatel".

(25-09-2012 06:09 PM)Metzger napisał(a):  A co? Tiger zrzekł się polskiego obywatelstwa?
A nie? Jakie Tiger ma obywatelstwo?

(25-09-2012 06:09 PM)Metzger napisał(a):  Z wiadomych powodów zestawić można tylko karierę Gołoty z etapem HW kariery Górala. Proszę: obaj mają na koncie skalpy kelnerów i emerytów. Obaj zaliczyli też solidnych średniaków. Natomiast jeżeli chodzi o najwyższą półkę, to Adamek został zniszczony w walce o pas i wygrał z kontuzjowanym Chambersem, którego od biedy tez można zaliczyć do czołówki. 2 walki z czołówką. A Andrew? Dyptyk z Bowe'm wszedł do absolutnej klasyki historii boksu zawodowego. Do tego dobre walki z Byrdem i Ruizem (o pasy) + kilka niezłych walk z mniej znanymi zawodnikami będąc mocno past prime. Wszystko to przyćmiewa jego kompromitujące porażki. Andrew będzie legendą. Adamek nigdy.
No i właśnie. Nie chodzi nam o to, aby porównywać Adamka HW i Gołotę (naturalnie, że HW). Chodzi o porównanie mające na celu wykazanie, że Adamek jest bardziej utytułowany niż Gołota a od tego zaczęła się cała dyskusja. Nie chodzi tu o to, kto jest lepszy czy gorszy. Uważam, że prime Andrew prime Adamka brutalnie knockoutuje i upokarza. To samo z Góralem zrobiłby Ruiz a Byrd może tylko z racji słabszego ciosu Górala by przez 12 rund... upokarzał (a'la Klitschko v Briggs).

(25-09-2012 06:46 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Metzger
Gołota jest legendą w kategorii ''Najszybszy nokaut''. Adamek jest legendą, ale nie dla kibiców Gołoty bo spór między tymi dwoma grupami będzie trwał wieki... Byrda i Ruiza z tych czasów to Adamek mógłby śmiało pokonać.
Bardzo nie lubię takiego szufladkowania. Ustalmy jedno. Fan Gołoty nie równa się hejterowi Adamka i na odwrót. Oczywiście istnieją takie przypadki i to często ale jedno z drugim się nie pokrywa. Byrda i Ruiza Adamek by nie tknął. Smutne ale prawdziwe.

(25-09-2012 06:46 PM)Metzger napisał(a):  Oczywiście Smile Tyle że Gołota przynajmniej wychodził do najlepszych, a nie wykręcał się mówiąc, że walczy z tym kogo mu Ziggy zakontraktuje.
EPIC Tongue Tongue

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2012, 07:30 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 07:31 PM przez PeterManfredo.)
Post: #20
RE: Adamek vs Solis
Gołota z walk z Bowe'm zabiłby Adamka z jakiejkolwiek walki i nie mam wątpliwości co do tego. Gołota miał charyzmę,coś takiego w sobie,że Adamek mu nigdy nie dorówna...Walkami Gołoty żył cały kraj,o tym się rozmawiało na ulicach nawet gdy przegrywał był obecny w życiu na co dzień. A jak to wygląda z Adamkiem? 70% społeczeństwa zapewnie nie wie jak się nazywa ostatni rywal Adamka i kiedy walczyli

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości