Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
04-09-2018, 11:31 AM
Post: #11
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Martin, Adam po drodze mial juz wiekszych miesniakow, Martin raczej jest smukly niz dopakowany, ale ilosc KO o czyms swiadczy, ma cios i sporo wiekszy zasieg ramion. Patrzac czysto boksersko, Kownacki ma male szanse, ale to tylko teoria, w praktyce licza sie tez inne elementy, jak wytrzymalosc, serce do walki, nieustepliwosc i tym podobne. Mam takiego zapychacza u nas w grupie, fakt ze jest ciezszy ode mnie okolo 15-20kg i wyzszy , ale nie ma pojedynczego ciosu, a na pewno slabszy od mojego pojedynczego, ale i tak zazwyczaj mnie zapcha ciosami Smile
Taki przeciwnik jest niewygodny, bo prawie nigdy sie nie cofa, idzie na ciebie i uderza, musisz sie skupiac na obronie, masz niewiele czasu na wyprowadzenie kontr chociaz tu akurat Martin moze nie miec tak trudno ze wzgledu na warunki fizyczne, przede wszystkim zasieg ramion.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 12:49 PM
Post: #12
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Tą wytrzymałością i sercem do walki oraz wywieraną presją Kownacki chce wygrać najbliższą walkę.
Dla mnie to wygląda trochę jakby po prostu szedł na przełamanie Martina i albo wóz, albo przewóz. Kownacki jest pewny swego, a mnie ciągle zastanawiają te wszystkie kursy i opinie sugerujące, że Adam jest faworytem. Ja wiem, że Kownacki po Glazkowie i Joshui najlepszy rywal Martina, ale bez przesady.

Na pewno walka będzie ciekawa i fantastycznie wprowadzi nas w walkę wieczoru. W obu tych pojedynkach raczej nie będzie miejsca na nudę, przez co łatwiej będzie zarwać nockę ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 02:02 PM
Post: #13
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Też tego nie rozumiem. Aż kusi pol wypłaty rzucić na KO Martina, bo ja kompletnie nie widzę Adasia w tej walce Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 08:47 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2018 08:48 AM przez eyeofthetiger.)
Post: #14
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Kubala to postaw Smile Ja jednak odradzam, Adam to jest gosc pomimo brakow w wyszkoleniu i niepotrzebnych kg.
Taka ciekawostke wczoraj uslyszalem, ze Adam przy zadawaniu mocnych ciosow, spina miesnie tylko w 17%, co pozwala mu wlasnie na ich wyprowadzanie w duzej ilosci. To by sie zgadzalo bo on nie ma pojedynczego ciosu nokautujacego.
Martin i Wilder to jego przeciwienstwa, ciosy mocne bite bardzo rzadko ale za to z potworna sila.

W tej walce jest tylko kwestia, czy Martin trafi w punkt takim ciosem i czy Kownacki to ustoi, jesli Kownacki to wytrzyma albo uniknie to Martin zostanie rozstrzelany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 06:30 PM
Post: #15
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Mnie też kusi by postawić na Martina, może nie pół wypłaty ale kursy są naprawdę jak dla mnie zaskakująco wysokie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 09:13 PM
Post: #16
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Oczywiście "pół wypłaty" to taka hiperbola, choć parę groszy postawiłem na Martina KO. No kursy są przesadzone ewidentnie, dla mnie Martin ma wszystkie argumenty w swoich pięściach, pytanie jest tylko takie, czy nie pęknie psychicznie pod presją Adasia. No bo na razie, to jeden raz w karierze ktoś go przycisnął i nie było walki. Tylko, że mówimy tutaj o pojedynku z Joshuą, a mimo wszystko ciężko porównywać Kownackiego do Anthony'ego Wink Dla mnie wyraźnym faworytem Amerykanin, 80/20, będę niezwykle miło zaskoczony, jeśli Adaś rzeczywiście go przełamie i znokautuje. Najbardziej boję się oczywiście o obronę Polaka. U niego pierwsza jest głowa - nie ma szans, żeby to przeszło z takim dzikiem jak Martin. A ta wytrzymałość szczęki to też nie mam przekonania - Kiladze bodaj w trzeciej rundzie prawie go usadził, a to przecież cruiser. Kownacki był liczony też w jednej z pierwszych walk w karierze. Myślę, że nie jest to mur nie do zdarcia. Także, Amerykanin spokojnie operujący ciosami prostymi (wg boxreca ma prawie 20 cm dłuższe ręce), zachowujący chłodną głowę przy atakach Adama, wygra to przed czasem. Chociaż chciałbym się mylić.

W walce wieczoru stawiam minimalnie na Portera. On jest świetny wydolnościowo, będzie narzucał presję Garcii, z którą ten nie zawsze będzie sobie radził. Myślę, że to zadecyduje. Spodziewam się więc bliskiej walki, ze wskazaniem na Shawna. A co będzie na kartach sędziów to cholera wie.

Ugas powinien sobie poradzić w trzecim ciekawym pojedynki na gali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 10:02 PM
Post: #17
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Chcąc mieć pogląd, jak może wyglądać pojedynek Kownackiego z Martinem, obejrzałem sobie walkę Martina z Dawejką z 2013. Co prawda, Kownacki jest dużo wyższy od Dawejki, ale pewne podobieństwo cech i stylów pomiędzy nimi istnieje. Martin zniszczył Dawejkę jabem, którym powstrzymywał skutecznie wszystkie jego ataki i jednocześnie systematycznie osłabiał. Potem stopniowo sam coraz częściej przechodził do natarcia i obijał Dawejkę zupełnie bezkarnie, wykorzystując przewagę zasięgu. To była jednostronna masakra. W 4 rundzie Dawejko był liczony i zaraz po gongu na przerwę zrezygnował z dalszej walki. A przecież Dawejko to twardziel i siłacz, który zremisował z Millerem oraz mocno postawił się Mansourowi i Jenningsowi. Nigdy wcześniej, ani później nie przegrał przed czasem.

Czy tak będzie wyglądała walka Martin - Kownacki? Oby nie, ale nie za bardzo wiem, jak Polak ma się przebić przez jab Martina. To nie jest waciany Szpilka, ani jeszcze bardziej waciany Kiładze, których ciosy Adam mógł beztrosko zbierać. Ciosy Martina ważą, a jego 85% nokautów to nie jest przypadek, ani efekt walk z samymi bumami.

A u buków zaskakujące kursy:1,45 Kownacki, 2,55 Martin, jakby Polak był zdecydowanym faworytem. Widzę 2 możliwości. Pierwsza to taka, że przy małym ogólnym zainteresowaniu walką na świecie, optymistycznie nastawieni Polacy obstawiając wygraną Kownackiego ukształtowali kursy tak, a nie inaczej. Druga ewentualność to, że szykowany jest jakiś szwindel na korzyść Polaka (ustawiona walka?, przekręt na kontuzję?), o którym buki wiedzą, a my nie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 01:09 AM
Post: #18
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Pamiętam, że na początku kursy rozkładały się w miarę po równo, dopiero potem kurs na Adama tak bardzo poleciał w dół. Z tego powodu są podstawy, żeby wierzyć, iż ta pierwsza możliwość jest bardziej możliwa. Wystarczy poczytać komentarze na twitterze czy youtube, gdzie ludzie stawiający na Martina są wręcz wyśmiewani. No bo jak to, przecież Kownacki znokautował wielkiego Szpilę, a Martin szybko położył się z Joshuą. Więc Polak nie może przegrać z takim bumem. Wątpię, żeby 95% ludzi pobieżnie śledzących boks znała więcej niż po jednej walce Kownackiego i Martina. A tylko na ich podstawie, to w sumie faworyt może być tylko jeden Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 07:36 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2018 07:39 AM przez Taran.)
Post: #19
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie w której telewizji o której czasu polskiego walczą Kownacki i Martin?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 09:46 AM
Post: #20
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
(07-09-2018 07:36 AM)Taran napisał(a):  Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie w której telewizji o której czasu polskiego walczą Kownacki i Martin?

Canal+Sport - transmisja gali od godz. 3:00.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości