Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Usyk na punkty 60.00% 3 60.00%
Usyk przed czasem 0% 0 0%
Gassiev na punkty 0% 0 0%
Gassiev przed czasem 40.00% 2 40.00%
no contest 0% 0 0%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
02-07-2018, 01:21 PM
Post: #1
Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
W finale Super Series kategorii cruiser zmierzą się Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) i Murat Gassiev (26-0, 19 KO).

Do walki ostatecznie dojdzie w Moskwie 21 lipca, a więc na terenie jednego z finalistów. Ustalenia w myśl których finał miał się odbyć na neutralnym gruncie w Arabii Saudyjskiej okazały się nietrwałe.

W drodze do finału Usyk zwyciężył Hucka i Breidisa, natomiast Gassiev poradził sobie z Włodarczykiem i Dorticosa.

Spotkanie to będzie pojedynkiem unifikacyjnym wszystkich pasów, gdyż Gassiev jest mistrzem WBA i IBF, natomiast Usyk dzierży tytuły WBC i WBO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2018, 11:44 PM
Post: #2
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Ja wiem, że undercard prawdopodobnie nikogo nie interesuje, ale muszę zauważyć, że zapowiada się on bardzo ciekawie.

http://boxrec.com/en/event/771640

Ogólnie chyba wydarzenie roku w boksie w tym roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 10:30 AM
Post: #3
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Mnie undercard interesuje, ale nie powala. Briedis z anonimem, Czudinow - Mohammedi to walka drugoligowców, Sirotkin i Ponomariow z jakimiś nowicjuszami. Może coś wniosą rywale Szafikowa i Madijewa, bo na razie "dupy nie urywa".

A co walki głównej, to obawiam się taktyki "nieuchwytnego uciekającego zajączka" w wykonaniu Usyka, co może zepsuć całe widowisko.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 10:59 AM
Post: #4
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Mogli bardzeij się postarać na finał. Ale walka finałowa mega. Gassiev lepiej prezentowal sie w trakcie całego turnieju. Szybko i efektownie z Krzyskiem , po świetniej wojnie przełamał twardziela Dotricosa. Usyk pewnie ogarnał Hucka na luzie. No z Briedisem ostro się przejechał. Brakło mu jaj w tym starciu. Gdy przyspieszał dominował nad łotyszem, ale momentalnie wracał to swojej taktyki ale próby walki z dystansu. I kończyło sie tak , że Briedis go dochodził i prawie wygrał walkę. Większy potencjał po stronie Usyka , jeśli dobrze ise przygotuje wygra przed czasem . Usyk ma czym przyłozyć , jego bilans nie wziął się z nikąd. Po prostu w starciahc z tymi lepszymi trzyma się taktyki i pyka. Mój typ Usyk TKO 11 runda po świetniej wojnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 12:08 PM
Post: #5
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Moim zdaniem ta walka będzie przypominała starcie Usyka z Głowackim, z tą różnicą, że Gassiev będzie w formie i w końcu Ukraińca dopadnie. Cokolwiek nie mówiłby o tym sędzie ringowy, Główce wtedy udało się zafundować Usykowi nokdaun, chociaż technicznie wyraźnie od przeciwnika odstawał. Gassiew to jednak cięższa artyleria, dlatego uważam, że w końcu przeciwnika dorwie, szczególnie w świetle formy, jaką Usyk prezentował ostatnio z Briedisem. Jeśli nie dorwie, Ukrainiec wygra na punkty, bo walcząc na wstecznym i "pykając" będzie urywał te rundy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 03:30 PM
Post: #6
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Ja spodziewam się kapitalnej walki bo walczy dwóch świetnych zawodników. Będę kibicował Gassijewowi ale tutaj wynik jest sprawą otwartą. Na punkty raczej Usyk więc liczę na nokaut ze strony Rosjanina, ale niech wygra lepszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2018, 11:43 AM
Post: #7
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Walka na ostrzu noża, obóz Usyka nie potrafi dogadać się z organizatorami. Patrząc na wiadomości podawane publicznie to chodzi chyba o to, że Ukraińcy mają pretensje o niespełnianie ich próśb organizacyjnych, które jednak nie są pozytywnie opiniowane przez WBSS co przeszkadza Rosjanom.
Niefajnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 11:20 AM
Post: #8
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Przyznam, że tuż przed pojedynkiem nachodzą mnie wątpliwości. Przez cały czas stawiałem w ciemno na Usyka, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy nie dojdzie do klasycznego zajechania boxera Usyka przez nacierającego swarmera Gassieva. Może to być walka, w której będzie dominował Usyk, ale w końcu nadejdzie taki moment że silny jak tur Gassiev go po prostu przełamie i być może nawet skończy przed czasem. Na pewno Usyk nie może boksować jak w półfinale tylko bardziej czarować na dystans. Nie mam pojęcia jak z jego szcżęką i ile może przyjąć, ale dla niego najlepszą opcja jest po prostu nudne, ale wyraźne (sędziowie, Moskwa) wypykanie przeciwnika na punkty. Każde zejście do półdystansu to szansa dla Gassieva, który rośnie z walki na walkę.
Na pewno jest to poziom na absolutnym szczycie nie tylko cruiser ale w ogóle boksu w dzisiejszych czasach, unifikacja (kolejna już po Crawford-Indogo) wszystkich pasów i coś co przejdzie do historii tej dyscypliny.
Usyk zrezygnował z treningu medialnego, zobaczymy co będzie na ważeniu. Z typem się wstrzymam pewnie do ostatniej chwili, ale na dziś prognozowałbym wygraną przez Gassieva.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 01:41 PM
Post: #9
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Miszkin uważa, że Usyk ma dużo lepszą kondycję niż Gassiev. Dla mnie dyskusyjna teorie, szczególnie że Maciej bierze pod uwagę głównie walkę z Lebedevem jako argument. Natomiast od tego czasu Murat zawalczył między innymi z Dorticosem, gdzie wprawdzie pierwszą część walki przeboksował ekonomicznie, ale potrafił docisnąć gaz w końcówce.

Kluczem do zwycięstwa wg Miszkina dla Gassieva musi być duża aktywność od początku walki i obijanie tułowia Usyka by go zamęczyć i przystopować. Sam z siebie Usyk się nie zmęczy (na co czekał m.in. Głowacki w walce z Ukraińcem i się nie doczekał).

Miszkin uważa, że resume Gassieva jest większe (uważa, że Włodarczyk był lepszym skalpem niż Huck) - co mnie w ogóle powaliło na łopatki. A Briedis jest słabszy od Dorticosa (też kontrowersyjna teza).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 04:36 PM
Post: #10
RE: Usyk vs Gassiev - 21.07.2018 (Moskwa)
Walka ok. 23 polskiego czasu. Ma ktoś może jednak jakieś linki do undercardu? Czytałem, że na YT zawsze były transmisje gal WBSS, ale tym razem nic nie widzę, nawet jak zmieniłem VPN Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości