Ankieta: Briggs vs Oquendo
Ankieta jest zamknięta.
Briggs KO 60.00% 3 60.00%
Briggs PTS 0% 0 0%
Remis 0% 0 0%
Oquendo KO 20.00% 1 20.00%
Oquendo PTS 20.00% 1 20.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
10-05-2017, 07:17 PM
Post: #11
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Na razie nic nie wiem. Wink

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 07:44 PM
Post: #12
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
(10-05-2017 04:03 PM)KrychuTMT napisał(a):  Dajcie spokój Oquendo zawsze był przeciętny, Shannon go skończy w 1 rundzie.

Prime Oquendo nigdy nie był przeciętnym bokserem. Nazwałbym go bardzo solidnym średniakiem, który był niewygodny dla wielu pięściarzy. Z tego, co wiem, to np. pojedynki z Holyfieldem i Toneyem, mogły równie dobrze iść na jego stronę. Boxer Oquendo zawsze byłby niepasującym rywalem dla sluggera Briggsa; jeśli obydwaj byliby w swoim prime, tak widziałbym niewielkiego faworyta we Fresie, właśnie z racji na konfrontację stylów. Teraz i on i Briggs są dziadkami, a takie potyczki bywają totalnie nieprzewidywalne. A to któryś złapie szybko kontuzję / zmacha się szybko, czy też pokaże ogólnie beznadziejną formę. Jak to bywa z dziwnymi, nieprzewidywalnymi zestawianiem: ogólnie wzbudzają większe zainteresowanie, niż o wiele bardziej wartościowe sportowo pojedynki, które są pozbawione tego elementu niespodzianki. A jak dodać do tego, że Shannon to niezły showman, to już w ogóle zainteresowanie sięgnie zenitu, jak na potyczkę "starszych panów".

Jako ciekawostkę dodam fakt, że Oquendo został solidnie przekręcony z Mormeckiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 09:01 PM
Post: #13
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Pojedynek jest zakontraktowany tak jak trzeba, na 12 rund. Briggs może do tego nie dociągnąć. Również jestem zdania, jak Gogolius, że jeżeli Briggs nie złapie czymś Fresa w początkowych rundach to sam padnie ze zmęczenia.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 10:49 PM
Post: #14
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
[/quote]
Ponoć Briggs może legalnie się koksować, ma pozwolenie na branie jakiegoś sterydu bo cierpi na jakąś chorobę związaną z płucami.
[/quote]
Nie wiem co ma Briggs ale choroba związana z płucami, podczas której bierze się "sterydy" to po prostu zwykła astma. Wiem, bo sam ją mam i też takie "sterydy" biorę Smile Piszę w cudzysłowie, gdyż te środki z anabolikami wzmacniającymi mięśnie nie mają nic wspólnego. Innymi słowy, przypakować się od tego nie da, choćby nawet przedawkowywać. Siły też nie poprawiają. Oczywiście są też stosowane jako doping ale nie w boksie, tylko w sportach wytrzymałościowych. Leki na astmę szczególnie ukochały norweskie narciarki, które bez kilku porządnych sztachnięć nie wstają nawet z łóżek Smile

W przypadku boksu raczej w niczym nie pomogą bo walka na ringu to całkowicie odmienny rodzaj wysiłku. Oczywiście mogą pomóc w poprawie wydolności na etapie treningów, jednak też nie są jakimś złotym środkiem. Biorę, to wiem. No i na pewno nie ma od nich żadnych skórnych kłopotów. Co do samej walki, osobiście stawiam jednak na Briggsa, głównie z powodu niewiary w regularne treningi Oquendo. W tym wieku człowiekowi po prostu już nie chce się regularnie trenować na zawodowym poziomie, bo to straszna harówa a organizm już nie ten, co za młodu. Dokuczają stawy i ścięgna, łatwo o kontuzję... Oczywiście to samo można powiedzieć o Briggsie, jednak ten przynajmniej w miarę regularnie trenuje i walczy a taki Fres przez trzy lata robił diabli wiedzą co.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 02:45 PM
Post: #15
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Jeśli Briggs nie trafi jakimś cepem Oquendo w pierwszej rundzie to nic z tego nie będzie. Kondycji pewnie ma na 3 minuty a potem się zapowietrzy i skończy się ten cyrk (bo z boksem to raczej nie będzie miało wiele wspólnego).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 04:22 PM
Post: #16
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
(11-05-2017 02:45 PM)Martin napisał(a):  Jeśli Briggs nie trafi jakimś cepem Oquendo w pierwszej rundzie to nic z tego nie będzie. Kondycji pewnie ma na 3 minuty a potem się zapowietrzy i skończy się ten cyrk (bo z boksem to raczej nie będzie miało wiele wspólnego).
Aż tak źle być nie powinno. Jako trenujący rekreacyjnie dziadyga w wieku zbliżonym do obu starców kondycji mam na jakieś 4 w porywach do pięciu rund w przypadku sparingu z podobnym do siebie wykopaliskiem. Wszystko to oczywiście przy założeniu, że nie rzucam się na przeciwnika i nie bombarduję go przez pierwsze trzy minuty całym swoim arsenałem, tylko człapię i regularnie wyrzucam ciosy o zróżnicowanej sile. Przy uwzględnieniu większej intensywności starcia Briggs - Oquendo oraz tego, że obaj to jakby nie było zawodowcy, z lepszą suplementacją i bardziej metodycznym treningiem ich paliwo oceniam na 6 do nawet ośmiu rund z zastrzeżeniem że jeśli któryś nie zostanie znokautowany przed piątą, to później wygra ten, kto rozpadnie się jako drugiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 04:26 PM
Post: #17
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Gadanie gadaniem, ale ta walka Emerytów jak narazie u nas na forum ma większe zainteresowanie, i więcej komentarzy
niższa wątki rewanżów Stevenson -Fonfara i Ward- Kovalev.

To dla mnie zawsze będzie zastanawiające.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 09:38 AM
Post: #18
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Ja się interesuję najbardziej ciężką, potem cruiser, i dopiero potem pół-ciężka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 12:17 PM
Post: #19
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
(11-05-2017 04:26 PM)Wietnam napisał(a):  To dla mnie zawsze będzie zastanawiające.

Wiele tu nakręca sposób bycia Briggsa. Gdyby się spotkało dwóch Oquendo to pewnie nawet o walce moglibyśmy zapomnieć. Wink A tak to się wie, że na początku czerwca dwóch dziadków skrzyżuje ze sobą rękawice. Wink

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 12:20 PM
Post: #20
RE: Shannon Briggs vs Fres Oquendo [03.06.2017 Hollywood]
Poza tym jakie to zainteresowanie, ludzie piszą na temat tego czy Briggs nie umrze na serce po kilku minutach walki Wink
Walka jest ciekawostką, poza tym za chwilę się odbędzie, a taki Kowaliow z Wardem walczą za kilka miesięcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości