Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Pacquaio przed czasem
Pacquaio na punkty
Horn przed czasem
Horn na punkty
Będzie remis
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pacquiao - Horn (2.07.2017)
04-07-2017, 08:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2017 08:10 PM przez Tar-Ellendil.)
Post: #131
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Wypunktowałem za drugim razem w dobrej jakości i bez komentarza 116-115 Horn. W remisowych rundach mogło iść w dwie strony, bliżej mi do wygranej Horna jednym punktem, w grę wchodzi jeszcze remis.

Ale warto dodać, że Hornet walczył bardzo brudnie i z innym sędzią ringowym to mogło wyglądać z goła inaczej.

Ostatecznie dałbym 114-113 Hornet, bez 10-8 w 9 rundzie wyjdzie nam 115-113.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2017, 08:17 PM
Post: #132
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Punktowałem kilkanaście razy.

Także na zwolnionych obrotach .

Zawsze wychodzi remis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 06:55 AM
Post: #133
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Ciekawa jest ocena walki Boba Aruma:
Z jego obozu co chwilę dobiegały głosy, że to tylko walka na przetarcie przed dużo większymi wyzwaniami. I tak to się kończy, gdy zawodnik jest zbyt pewny siebie, a do tego ma jeszcze głupków w drużynie, którzy co chwilę powtarzają, że Horn może wygrać tylko wtedy, jeśli Pacquiao potknie się i przewróci podczas wchodzenia do ringu. Oglądałem przecież wcześniej w akcji Horna i oczywiste było, że to będzie trudna przeprawa dla Manny'ego - mówi wieloletni promotor Filipińczyka.

- Do rewanżu dojdzie tylko jeśli taką decyzję podejmie Pacquiao, nie będę decydował za niego. Wynik pierwszej walki oczywiście mógł pójść w drugą stronę, ale wiele rund było bardzo ciasnych i trudnych do punktowania. Nie można tu mówić o żadnym przekręcie - zarzeka się po raz kolejny Arum.


Wypada się z nim zgodzić. Manny był dobrze przygotowany fizycznie, kondycyjnie i szybkościowo, ale planu na walkę z jego strony nie było. Przez kilka początkowych rund wyglądał na bardzo zaskoczonego zarówno siłą fizyczną Horna, jak i jego agresywną postawą w ringu. Dopiero potem opanował sytuację, ale myślę że bardziej dzięki własnemu doświadczeniu i inteligencji ringowej, niż podpowiedziom narożnika. Być może natomiast fatalne nie wykorzystanie szansy na nokaut w 10 rundzie to własnie efekt głupiej podpowiedzi. Do takiego błędu w pojedynku młodszego Kliczki z Joshuą przyznał się jego brat Witalij. Ciekawe, czy teraz ktoś weźmie winę na siebie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 10:21 AM
Post: #134
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Ja się na temat tej walki nie wypowiadałem, ale przyznam, że dziwiło mnie jak wiele osób robiło z Horna buma. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 10:47 AM
Post: #135
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Walka wyrównana miałem 114-114, mogła iść w obie strony, gadki o wałku to brednie.
@RSC-2
A mi się podoba obecny sposób punktowania walk i na moje szczęście taki pozostanie a ty sobie możesz płakać i tak nic ci to nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 05:49 PM
Post: #136
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Obecny sposób punktowania walk podoba Ci się dlatego bo jest fajny, kolorowy, sympatyczny, i bajkowy?

No bo jeżeli nie podajesz powodów i argumentów co w tym punktowaniu jest dobre to Twój wpis jest goowno wart.

Ja wymieniłem jakie są mankamenty tego typu punktowań , a zasadniczym jest to że wypacza wynik walki co udowadniałem wcześniej.

A Tobie tylko się podoba.

Mnie bez argumentów to podoba się czasem tylko dziewczyna.
A system punktowania może być albo dobry,albo zły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 06:12 PM
Post: #137
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
(05-07-2017 10:47 AM)TomaszX napisał(a):  Walka wyrównana miałem 114-114, mogła iść w obie strony, gadki o wałku to brednie.
@RSC-2
A mi się podoba obecny sposób punktowania walk i na moje szczęście taki pozostanie a ty sobie możesz płakać i tak nic ci to nie da.

117-111 i 116-112 , dla Horna to nie jest wałek? To są brednie?

Czytając tak te ostatnie wypowiedzi Aruma to już wiadomo
że szykował wałek i go zrobił . Nigdy nie szkalował Paca
a teraz to robi. No ale mógł to zgred lepiej zorganizować
niż kazać punktowemu napisać na karcie 117-111.

Ja się już pogodziłem z walką, dla mnie Pacquiao wygrał
i tyle. 7: 5 w rundach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2017, 06:58 PM
Post: #138
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
Wietnam drugi raz siejesz ferment i drugi raz Ci pisze ze nie bylo zadnego 116-112 tylko 2x 115-113.

Nie bylo walka w tym zakresie ze 115-113 jest dopuszczalne, dwoch sedziow tak widzialo i glupek od 117-111 nic nie zmienia.

Walka wypunktowana na zasadzie Floyd -Canelo gdzie jefen sedzia sie wyglupia, ale werdykt jest okej = nie m walka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 12:07 AM
Post: #139
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
@saliman1
To jest bardzo ciekawa rzecz, którą poruszyłeś. Ja zalogowałem się na to forum bardzo przypadkowo, szukając streamu do walki chyba Wawrzyka z Powietkinem. Dodałem jeden post, drugi i dzięki takim użytkownikom jak @Sander, @BMH, @Hugo, @Martin, @Gogolius, @Szakal czy @redd (było więcej chłopaków, których już nie pamiętam, bo długo ich z nami już nie ma) dużo głębiej wszedłem w światek boksu. Odbywały się tutaj merytoryczne dyskusje, które powodowały, że chciało się ten boks oglądać i się nim pasjonować. Zacząłem zwracać uwagę na rzeczy, których sam bym nie ogarnął. Dzisiaj wchodzę tu już praktycznie tylko z sentymentu, bo dzięki temu forum podłapałem pasję, która pewnie zostanie ze mną do końca życia. Odwiedzę temat o piłce nożnej, tematy o mniejszych galach czy mało znanych bataliach ringowych i to wszystko. W innych tematach jest przeważnie ten sam śmietnik, który mogę znaleźć na głównej czy na youtube. Ale np. kolega @RSC twierdzi, że takie coś jest fajne i potrzebne. OK, szanuję. Widać, pozmieniało się. Tylko, że to na dłuższą metę chyba nie dla mnie i spodziewam się, że za rok już o tym miejscu mogę zapomnieć.

Nie jest to żaden zarzut w kogokolwiek, takie ogólne moje nocne przemyślenia, sprowokowane postem @salimana. O nic nie wnoszę, nic nie chcę zmieniać, to nie mój prywatny folwark, zwyczajnie wyraziłem swoją opinię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2017, 10:06 AM
Post: #140
RE: Pacquiao - Horn (2.07.2017)
O pracy narożnika Manny'ego Pacquiao w czasie walki z Hornem:
- Co do cholery działo się w tym narożniku? Dlaczego Freddie Roach nie wrzeszczał na sędziego pomiędzy rundami. To jego robota! Do tego zamieszanie z różnymi językami. Buboy Fernandez (filipiński asystent trenera) i Miguel Diaz (cut man) drą się jak opętani. Freddie musi trzymać się blisko i dawać Manny'emu rady. Oni byli zbyt pewni siebie. Trener od przygotowania fizycznego mówił, że Pacquiao musiałby się przewrócić po drodze do ringu, żeby Horn wygrał. A mówiłem wszystkim, że Horn to silny i twardy chłopak, który może przyjąć. Nie sądziłem, że wygra, ale to nie był ten sam Manny - krytykował Arum.

- To trudna praca, kiedy Buboy wrzeszczy, a Miguel mówi mi, że musi wejść do środka, zająć się rozcięciami. Trudno wtedy coś przekazać Manny'emu. Miguel jest coraz starszy i ma kłopot z wchodzeniem i z wychodzeniem z ringu. Buboy się ekscytuje i ciężko jest kontrolować ten narożnik - przyznaje Roach.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości