Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe twarze światowego boksu
27-07-2015, 01:40 PM
Post: #11
RE: Nowe twarze światowego boksu
Dzisiaj dorzucam do listy boksera nie ze względu na jego dorobek na zawodowym ringu, lecz osiągnięcia amatorskie i koneksje rodzinne.

Michael Hunter (USA) - waga cruiser

Hunter jest synem bardzo dobrego boksera HW z lat 80/90 Mike'a Huntera. Jako amator boksował na wielkich imprezach i niewiele mu brakowało do zdobycia na nich medalu. Jako zawodowiec jest niepokonany, ale ma za sobą zaledwie 9 walk. Prezentuje się jednak bardzo dobrze i na pewno ma przed sobą ciekawą przyszłość. Hunter lubi boksować na dystans, dysponuje mocnym ciosem, niezłą techniką i motoryką (chociaż daleko mu pod tym względem do ojca).

Więcej na temat obydwu Hunterów, syna i ojca (w tym jego tragicznej śmierci z rąk policji) na http://www.bokserzy.cba.pl

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2015, 06:28 PM
Post: #12
RE: Nowe twarze światowego boksu
Czekałem na jakieś nagrania z walkami Huntera. Ma niezłe osiągnięcia amatorskie i wydawał się być pod tym względem jednym z ciekawszych bokserów HW w USA. Widziałem kilka jego sparringów, chyba nawet z Mayweather Gym, ale walczył tam z bardzo słabym pięściarzem. Obejrzałem właśnie jego pojedynek z Elamem i nie jestem zachwycony. Hunter wydaje się jakiś taki anemiczny, bije ciosy na granicy pchania. Dobrze, że kontynuuje karierę w CW, bo na HW nie ma warunków. Zobaczymy co z niego będzie, będę go obserwować, ale jak na razie nie olśnił mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 01:33 AM
Post: #13
RE: Nowe twarze światowego boksu
Luke Campbell (Wielka Brytania) - waga lekka

Campbell to jeden z największych talentów brytyjskiego boksu. Jako amator boksował w wadze koguciej i zdobył złote medale na olimpiadzie w Londynie oraz Mistrzostwach Europy, a także srebrny medal Mistrzostw Świata. Jako amator jest niepokonany i wczoraj na gali w Hull zdeklasował bardzo solidnego Tommy'ego Coyle'a. Campbell jest wysoki, długoręki i bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Przed wszystkim czuje się bardzo dobrze w walce na dystans, ale z bliska potrafi też bardzo groźnie uderzyć na korpus. W słabo obecnie obsadzonej wadze lekkiej otwierają się przed nim wspaniałe perspektywy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 07:36 AM
Post: #14
RE: Nowe twarze światowego boksu
(02-08-2015 01:33 AM)Hugo napisał(a):  Jako amator jest niepokonany i wczoraj na gali w Hull zdeklasował bardzo solidnego Tommy'ego Coyle'a.

Chodziło Ci Hugo zapewne, że jako zawodowiec jest niepokonany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 08:13 AM
Post: #15
RE: Nowe twarze światowego boksu
@Wilczek
Masz rację.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 09:11 AM
Post: #16
RE: Nowe twarze światowego boksu
Obserwuję Luke'a od dłuższego czasu i to prawda, że jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich bokserów. Nie wiem jednak jak poradzi sobie psychicznie podczas wielkich walki. Wczoraj Coyle był do zrobienia sporo szybciej, jednak było widać taką chaotyczność i nerwy w tych momentach, kiedy mógł to zrobić. Nie wiem, jakie to będzie miało przełożenie na dalszą część kariery, ale dość dobrze rzuciło mi się to wczoraj w oczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 10:47 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2015 11:15 AM przez Hugo.)
Post: #17
RE: Nowe twarze światowego boksu
Ja nie dostrzegłem słabej psychiki u Campbella. Walka z Coyle'em była dla niego trudna z paru powodów: rywal z tego samego miasta i podzielona sympatia kibiców, bardzo dużą ambicja i waleczność Coyle'a, wreszcie bardzo nieczysty sposób walki Coyle'a, któremu już w połowie walki należało się ostrzeżenie choćby za ofensywne klincze. Campbell poradził sobie z tym wszystkim całkiem dobrze. Poza 1 rundą wszystkie kolejne wygrywał zdecydowanie i spokojnie kontrolował przebieg walki, a w 10 rundzie po mistrzowsku wykorzystał zranienie rywala.

Prichard Colon (Puerto Rico) - waga super półśrednia

Ten młody bokser na pewno trafia na listę na wyrost. Jednak po jego efektownym wczorajszym zwycięstwie nad solidnym Michaelem Finneyem (który wytrzymał pełen dystans z tak silnie bijącymi rywalami, jak Jermall Charlo i Erickson Lubin) poszukałem w sieci opinii na jego temat i dowiedziałem się, że w Puerto Rico uważa się go za talent na miarę Miguela Cotto. Colon jest wysoki, szczupły i długoręki. Dobrze czuje się, walcząc na dystans. Dysponuje silnym ciosem i poprawną techniką, chociaż jego obrona bywa nieszczelna.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2015, 12:30 PM
Post: #18
RE: Nowe twarze światowego boksu
Campbell niespecjalnie mi wczoraj zaimponował. Moim zdaniem pozwalał na zbyt wiele przeciwnikowi, który przy nim wyglądał jak liliput. Chyba emocje udzieliły się Campbellowi, bo momentami podejmował wymiany z takim bijokiem jak Coyle. Mało przedniej ręki, wcale nie tam mało zebrał prawych na górę i ciosów na korpus, cios też wydaje się mieć przereklamowany względem rekordu. Owszem, ma warunki, jest dobrze wyszkolony, ale ciągle przed nim sporo pracy. Wydaje mi się, że ktoś twardszy i większy od Coyla, mógłby ostro przycisnąć Campbella. Choć pewne niedostatki Brytyjczyka mogą być maskowane, z racji takiego sobie poziomu w wadze lekkiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2015, 11:17 AM
Post: #19
RE: Nowe twarze światowego boksu
Rau'shee Warren (USA) - waga kogucia

Warren ma za sobą długą i udaną karierę amatorska z tytułem mistrza świata włącznie (Chicago 2007 w muszej). Jako zawodowiec już w 14 walce dostał title shota do pasów WBA Super i IBO, ale uległ niejednogłośnie po kontrowersyjnym werdykcie Juanowi Carlosowi Payano. Warren jest pięściarzem bardzo szybkim i dobrze wyszkolonym technicznie, lecz niezbyt silnym fizycznie. Najbliżej mu do stylu boxera.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2015, 12:09 PM
Post: #20
RE: Nowe twarze światowego boksu
Hugo
To w końcu bliska walka,około remisowa czy kontrowersyjny wynik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości