Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mateusz Masternak
16-01-2018, 09:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2018 10:35 AM przez Hugo.)
Post: #401
RE: Mateusz Masternak
Ze zdziwieniem przeczytałem, że Masternak nie pojedzie do Soczi, gdzie miał wziąć udział w pojedynku rezerwowych w półfinale WBSS Gassijew - Dorticos, bo jest... nieprzygotowany. Jak to k.... nieprzygotowany? Wiedział o walce od dawna. Podobno błyszczał na sparringach z Usykiem. A teraz nieprzygotowany, bo zamiast Keitha Tapii wyznaczono mu za przeciwnika Maksima Własowa. Ja rozumiem, że Portorykańczykowi nie chciało się jechać na drugi koniec świata za skromne pieniądze, więc wzięli Własowa. Master powinien go znokautować, bo Rosjanin to dobry pięściarz, ale ze szklaną (a na pewno podejrzaną) szczęką. Moim zdaniem Mateuszowi kolejny raz zabrakło jaj.

Prawdopodobnie Głowacki też sobie odpuści walkę rezerwowych w drugim półfinale Usyk - Briedis. Trochę bardziej usprawiedliwiają go niezaleczone kontuzje i niewygodny stylowo rywal Noel Gevor. Całościowo to jednak można skwitować, że w turnieju WBSS polscy cruiserzy dali d....

Chyba coś poplątałem, a przede mną organizatorzy WBSS, bo wychodzi na to, że Masternak miałby walczyć z Własowem nie w Soczi, a w Rydze na półfinale Usyk - Briedis. Logiki turniejowej nie ma w tym żadnej, bo powinni tam boksować rezerwowy Usyka czyli Gevor z rezerwowym Briedisa czyli Głowackim. Tak czy owak, uważam że Masternak marnuje okazję do pokazania się z dobrej strony i pokonania Własowa, który jak najbardziej jest w zasięgu jego możliwości. Waga cruiser to jest kategoria wschodnioeuropejska i w niej trzeba się pokazywać nie w Las Vegas, ani w Nowym Jorku, ale w Moskwie, Rydze itp itd, bo to może skutkować przyszłymi walkami o pasy mistrzowskie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2018, 10:50 AM
Post: #402
RE: Mateusz Masternak
Ale mnie skołowali. Tę wiadomość o propozycji walki Masternak - Własow w Rydze podałem za ringpolska: http://www.ringpolska.pl/mateusz-mastern...-gali-wbss

Jednak w Boxrecu Własow figuruje w Soczi. Więc chyba jednak jest tak, jak sądziłem początkowo, czyli Własow za Tapię vs ktoś z łapanki za Masternaka. Kto wystąpi w Rydze nie chcę nawet zgadywać.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2018, 12:07 PM
Post: #403
RE: Mateusz Masternak
Myślę że jest tak jak przedstawia to obóz Polaka: dostali informację o walce z Własowem 2 tygodnie przed czasem i stwierdzili, że nie będą ryzykować.
Pasuje to do wypowiedzi Głowackiego na temat organizacji WBSS, gdzie czekał czekał i się nie doczekał informacji na temat tego że będzie rezerwowym (no chyba że to jedna wielka grupowa ściema Masternaka, Wasilewskiego, Łapina, Gmitruka i Głowackiego, ale nie chce mi się w to wierzyć).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2018, 02:03 PM
Post: #404
RE: Mateusz Masternak
Taka walka to byłoby coś wskazanego i w pełni naturalnego, jeśli chodzi o sport. Masternak i Własow to ta sama półka, dodatkowo prezentują podobne style bokserskie. Byłby to elegancki, techniczny pojedynek dwóch dobrze wyszkolonych pięściarzy. Chyba trudno w dzisiejszej CW o bardziej bliźniaczych bokserów: dobrze boksujących na dystans, ale niezbyt agresywnych. Jednak, by takie zestawienie miało sens, musi zostać zachowany jeden warunek - obydwaj powinni mieć równe szanse na przygotowanie optymalnej formy. Tym bardziej, że wygrany powinien zostać z automatu pretendentem do jednego z pasów (jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy). Masternak dobrze robi, nie jest journeymanem, ani desperatem; najprawdopodobniej jest w przyzwoitej formie, ale na pewno nie takiej, jak po przejściu całego obozu. To samo można napisać o Własowie.

A włodarze WBSS chyba nie bardzo ogarniają walki rezerwowe i skupiają się na głównym daniu.

Ps. Fajnie by było zobaczyć podczas finałowej gali pojedynki Master vs Własow i Głowacki vs ktoś z szerokiej czołówki, ale to takie moje marzenie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2018, 02:07 PM
Post: #405
RE: Mateusz Masternak
2 tygodnie przed walką to mogli się dowiedzieć, że rywalem będzie Własow. Natomiast o terminie gali wiedzieli od dawna i Masternak powinien być ogólnie przygotowany. Zresztą może i jest bałagan, bo cały ten turniej WBSS leci trochę "na wariackich papierach". W każdym razie nieobecni nie mają racji. Jeżeli np. Usyk wygra turniej, a potem zwakuje 3 pasy i pójdzie do HW (dość prawdopodobny scenariusz) to title shoty do wakatów dostaną zapewne pozostali uczestnicy półfinałów i wygrani rezerwowi z półfinałów. Niech potem nasi promotorzy nie płaczą, że title shota dostał Własow, a nie Masternak i Głowacki.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 10:47 AM
Post: #406
RE: Mateusz Masternak
W sumie to nie aż taki przeskok jakościowy z Tapji na Własowa,Masternak powinien brać,choć według mnie nie byłby faworytem patrząc na to jak morował się z
Sillahem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 04:00 PM
Post: #407
RE: Mateusz Masternak
Z Siłłachem się mordował, ale z Bujajem pokazał się z dobrej strony.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 09:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2018 09:59 PM przez Wietnam.)
Post: #408
RE: Mateusz Masternak
Masternak vs Kalenga II potwierdzone przez Polaka!
Walka odbędzie się 21 kwietnia podczas PBN!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2018, 08:36 AM
Post: #409
RE: Mateusz Masternak
No to będzie ciekawie. Okaże się czy Polak "dorósł" mentalnie do pojedynku z tym diabełkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2018, 10:53 AM
Post: #410
RE: Mateusz Masternak
Wreszcie wymagający rywal dla Masternaka i jednocześnie egzamin do zaliczenia. Jak przegra, to rękawice na kołek i szkoda czasu na dalsze uprawianie boksu. Jak wygra, to trzeba starać się o jakiegoś title shota w kolejnym pojedynku.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości