Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
19-05-2016, 06:21 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2016 06:22 AM przez Metzger.)
Post: #551
Bug RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
(19-05-2016 01:30 AM)jerry_a_ napisał(a):  Dlaczego kuźwa Shumenov ma walczyć o WBA ???? :-o(tak na boxrecu jest).Skoro Kalenga w Paryżu walczy o ten pas ?

Tu jest wyjaśnienie: http://www.bokser.org/content/2016/05/18.../index.jsp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2016, 04:54 PM
Post: #552
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Swoją drogą jak widzicie jutrzejsze starcie Kalengi z Dorticosem?
Kubańczyk niby nie ma nikogo konkretnego na rozkładzie, ale prezentuje się jak maszyna do tłamszenia rywali. Kalenga walczy u siebie, jest silny, ale zaliczał już potknięcia. Szanse obu oceniane są podobnie, a walka zapowiada się smakowicie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 10:17 AM
Post: #553
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Cytat:Szumenow - Wright o zwykły a nie tymczasowy pas WBA

Jak informuje portal boxingscene.com, federacja WBA poniosła rangę sobotniej walki w Las Vegas pomiędzy Beibutem Szumenowem (16-2, 10 KO) i Juniorem Wrightem (15-1-1, 12 KO). Zwycięzca walki zostanie "zwykłym" a nie "tymczasowym" mistrzem WBA wagi junior ciężkiej.

Decyzja World Boxing Association związana jest faktem, że tego samego dnia w Moskwie obecny czempion WBA w limicie 91 kg Denis Lebiediew (28-2, 21 KO) spotka się w boju unifikacyjnym z mistrzem IBF Victorem Emilio Ramirezem (22-2-1, 17 KO).

Tytuł "tymczasowego" mistrza po Szumenowie odziedziczy lepszy w zakontraktowanym na dziś starciu Youri Kalenga (22-2, 15 KO) z Yunierem Dorticosem (20-0, 19 KO). źródło

Tak nie do końca to rozumiem. To jakim mistrzem będzie zwycięzca walki Lebiediew vs Ramirez? Po prostu zunifikowanym mistrzem WBA?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 11:01 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2016 11:07 AM przez jerry_a_.)
Post: #554
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Ja to tak rozumiem , że walka Lebiediew vs Ramirez jest o super champion WBA i IBF, Szumenov walczy z Wrightem o pas który posiadał Lebiediew , a Kalenga z Dorticosem o pas interim który posiadał Szumenov..... Ale powiem Wam , że tak poje.......... , że idzie się pogubić.Według mnie Kalenga bardziej zasłużył na pojedynek o ''zwykły'' pas , a nie Szumenov , który boi się walki z naszym Diablo.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 11:17 AM
Post: #555
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Trochę, jak stopniowanie przymiotników w języku polskim: dobry, lepszy, najlepszy a każdy jest mistrzem. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 11:17 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2016 11:18 AM przez Gogolius.)
Post: #556
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Dokładnie tak, jeśli oni wygrają to:
Lebedev będzie Super Czampionem WBA (jeden z dwóch Super Czempionów WBA to ten który unifikuje tytuły), Beibut Regular a Kalenga Interim Wink

Żeby dołozyć do pieca napiszę tylko, że może być aż dwóch super czempionów WBA w jednym limicie, jeden właśnie za unifikacje a drugi za dużą ilość obron pasa. Bodajże przez chwilę super czempionami jednocześnie byli Andre Ward i Carl Froch w super średniej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 11:19 AM
Post: #557
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Szaleńcy... Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 02:23 PM
Post: #558
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
(06-05-2016 10:21 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  Widział ktoś walkę Rudenko vs Mollo? Zakończyła się zwycięstwem Ukraińca ale po Technical Decision w 7 rundzie. Znowu było jakieś przypadkowe zderzenie głowami?
Myślałem, że już nie doczekam a jednak jest walka Mollo z Rudenką. Wink




Jedna konkluzja dotycząca Zimnocha. Przegrałby rewanż z takim bijokiem, jak Mollo. Gość jest za silny dla Krzyśka. Jeżeli chodzi o siłę to stoi ze dwie kategorie wyżej.

Druga sprawa to werdykt. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to, co odegrało się w ringu. Sędzia uznał, że rozbicie głowy Mike'a nastąpiło z winy Rudenko i przyznał mu ostrzeżenie? Mollo po tym zderzeniu głowami nie był zdolny do kontynuowania walki, a więc kto powinien przegrać? Chyba ten, który faulował? Choć, jak dla mnie to było przypadkowe zderzenie głowami ale wyglądało to tak, jakby sędzia przyznał za to ostrzeżenie Ukraińcowi. A więc tego nie rozumiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 01:18 PM
Post: #559
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Jeszcze trochę a Eric Molina będzie, jak Let's Go Champ. Wink Tym razem amerykański meksykanin ugania się za Haye.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2016, 10:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2016 10:16 PM przez redd.)
Post: #560
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Że tak zapytam: jak widzicie walkę Mosley vs Awanesjan?

Faworyta upatruję w Rosjaninie. Przyjrzałem mu się i jest to dosyć dobry bokser, choć też pewnego progu raczej nie przeskoczy. Awanesjan jest całkiem szybki i potrafi uderzać kombinacjami (rzuciło mi się, że sporo akcji kończy destrukcyjnym lewym hakiem na korpus), potrafi też skontrować. W jego rekordzie, poza zwycięstwami, widnieje też porażka (z 2 walki w karierze, z niezłym Klimowem) i remis (z Kozajewem, który jako swarmer stylowo nie pasował boxerowi Awanesjanowi). Najlepszym skalpem w rekordzie Rosjanina (rosyjskiego Ormianina?) jest silny (ale już trochę po przejściach) Kaizer Mabuza, czy średniak Navarro, więc jakiegoś szału nie ma.

Mosley - dziadek już raz mnie zaskoczył, gdy wypunktował przecież niezłego Cano. Jednak było to dawno (3 lata temu) i od tej pory raczej Shane nie stał się lepszy. W walce z Mayorgą wypadł nieźle, ale z takim Ricardo to i Jonak wyglądałby jak Mayweather. Ostatnio, podobno, solidnie męczył się z jakimś przeciętniakiem, co jakoś niespecjalnie dobrze wróży przed walką z Awanesjanem.

Jeśli chodzi o mnie, to stawiam na punktowe zwycięstwo Rosjanina. Nie sądzę, aby było stać Mosleya na konkurencyjny boks przez cały dystans. Raczej szybkość i świeżość jego przeciwnika wezmą górę nad doświadczeniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości