Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fantasy matchups
11-10-2013, 08:19 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2013 08:42 AM przez Sander.)
Post: #241
RE: Fanstasy matchups
@BMH
Jeśli chodzi o Briggsa to on był taki hmm.. Za słaby jak na tamte czasy by się na poważnie wybić, solidny średniak jak dla mnie. Haye przy swoim sprycie, szybkości, nucie wirtuozerii to by mógł trafiać Briggsa z łatwością. Pewnie przed czasem miałby ciężko bo Briggs miał twardy łeb ale na punkty Haye mógłby wygrywać. Warunki mają podobne więc tu nikt by nie miał przewagi. Myślę, że Haye posiada większe umiejętności niż Shannon. Briggs nie zawsze też robił dobrą formę na swoje walki jak np. w walce z Ibragimovem czy Foremanem gdzie 49 letni George ograł prime Briggsa. Z Liachowiczem też dostawał na punkty ale uratował się w ostatniej rundzie.. Sprytny, szybki, latający na nogach David to z Briggsem by się uporał, 7-3.
David bije z wielu płaszczyzn ma spory ofensywny repertuar a Briggs obrony za dobrej nie miał, przyjmował sporo (nawet Ray Mercer 44 letni mu nawsadzał ciosów zanim sam się znokautował). No i praca nóg gdzie Shannon lubił postać w miejscu. Balans tułowiem i uniki miał jeszcze powiedzmy niezłe ale brakło nóg do tego. Tak, że jak dla mnie David Haye.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 10:25 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2013 10:45 AM przez BMH.)
Post: #242
RE: Fanstasy matchups
(11-10-2013 08:19 AM)Sander napisał(a):  Jeśli chodzi o Briggsa to on był taki hmm.. Za słaby jak na tamte czasy by się na poważnie wybić, solidny średniak jak dla mnie. Haye przy swoim sprycie, szybkości, nucie wirtuozerii to by mógł trafiać Briggsa z łatwością. Pewnie przed czasem miałby ciężko bo Briggs miał twardy łeb ale na punkty Haye mógłby wygrywać.

To jezeli Briggs byl solidnym sredniakiem, to tak samo mozna sklasyfikowac Golote, Bothe, Granta, Foremna('97), Johnsona, Tue, Bowe 96', czy kilku innych. Wychodzi na to, ze w latach 90tych bylo duzo solidnych sredniakow, calkiem jak dzis. Zgadzasz sie z tym? Czy tych dzis to nie mozna nazywac piesciarzy solidnymi, a jedynie sredniakami?Smile
Ja odbieram Shannon jako solidniaka, goscia z dynamitem w rekawicach, szybki, dynamiczny, dobry technicznie, obdarzony dobrymi warunkami i umiejacy pojsc za ciosem, a co wazne przyjac. To czyni go bardzo dobrym bokserem! Nie jest to poziom mistrzowski jezeli chodzi o lata '90, ale jednak ktos na kogo trzeba zawsze uwazac.
Briggs-Haye na punkty? Jezeli tak, to szanse Davida rosna, choc tez zachowalbym dystans. Ja spodziewalbym sie raczej czasowek jak zloto.Wink Briggs to nie wydygany Wowa, ktory ewidentnie narobil w gacie(jak przy Povetkinie) przed Haye i walczyl byleby tylko walczyc. Tu bylby woz, albo przewoz. Jako ze Briggs byl silniejszy, lepsze uderzenia z obydwu rak, mial przewage fizycznosci, to stawialbym na niego w pierwszej polowie walki. Mlody Shannon moglby powycierac ring W.Kliczko, wiec mniejszy Haye jak najbardziej w zasiegu.

(11-10-2013 08:19 AM)Sander napisał(a):  Myślę, że Haye posiada większe umiejętności niż Shannon. Briggs nie zawsze też robił dobrą formę na swoje walki jak np. w walce z Ibragimovem czy Foremanem gdzie 49 letni George ograł prime Briggsa.

Ja mysle, ze z tym umiejetnosciami to niekoniecznie. Doceniam Haye jako zawodnika, ma to cos, fajnie sie go oglada, ale kogo on pokonal z kim nie poradzilby sobie mlody Shannon? Z kim stoczyl fajna walke, kto mialby zblizona sile, czy umiejetnosci do Briggsa?
George-Briggs... styl robi walke Sander. Shannon to nie Byrd ktory balansuje i jest bardzo sliski, on nie dalby sie trafic staremu Georgowi. Briggs przyjal walke na zasadach Foremana, dal sobie narzucic styl walki i bylo jak bylo. Shannon ten z walki z LL, czy nawet Foremanem robi Brytola nokautem.
Foreman ten z walki z Briggsem, nawet mimo wieku to nadal czolg!! Gonilby Davida po ringu i albo by go trafil i znokautowal, albo po w miare rownej walce, gdzie Haye musialby non stop uciekac decydowaliby punktowi. Z Ibragimovem, to Briggs byl juz rzadki jak barszcz, ten Shannon to dostalby od Haye na 10 walk zdecydowna wiekszosc.

(11-10-2013 08:19 AM)Sander napisał(a):  Sprytny, szybki, latający na nogach David to z Briggsem by się uporał, 7-3.

Mogloby tak byc, nie pisze, ze nie.Wink Ja spodziewalbym sie raczej czasowek na Davidzie.Wink

(11-10-2013 08:19 AM)Sander napisał(a):  David bije z wielu płaszczyzn ma spory ofensywny repertuar a Briggs obrony za dobrej nie miał, przyjmował sporo (nawet Ray Mercer 44 letni mu nawsadzał ciosów zanim sam się znokautował).

Nie twierdze, ze Haye nie chodzi lepiej na nogach, czy nie wykorzystuje lepiej balansu. Jest to dwoch zawodnikow z zupelnie inna filozofia boksu/inne style. Od Lewisa, czy Bowe tez Haye lepiej balansuje i chodzi na nogach, tylko co z tego? Walka z Mercerem? Sander... Briggs byl rownie slaby jak z Ibragimovem, czy Liakhovich'em.

(11-10-2013 08:19 AM)Sander napisał(a):  Warunki mają podobne więc tu nikt by nie miał przewagi. . Z Liachowiczem też dostawał na punkty ale uratował się w ostatniej rundzie..
No i praca nóg gdzie Shannon lubił postać w miejscu. Balans tułowiem i uniki miał jeszcze powiedzmy niezłe ale brakło nóg do tego. Tak, że jak dla mnie David Haye.

Warunki w moim guscie dla Briggsa, szeroko rozumiana fizycznosc, sila ciosow, wzrost etc dla Amerykanina. David, bije z roznych plaszczyzn(jakbym czytal o mlodym Royu Jonesie, czy Byrdzie)... Jakies przyklady wyrwane z walk z HW gdzie Haye tak bryluje tym biciem z roznych plaszczyzn??
Najpierw niech Haye pobije kogo o zblizonej sile i potencjale do Briggsa, to moze zaczne go inaczej dobierac. Na dzis z tego co widzialem, to nawet wolny i wypalony Ruiz go trafial, a z Kliczko to taki czuli do siebie respekt, ze zastanawialem sie, czy byloby im najwygodniej przeboksowac calego dystansu nie robiac sobie krzywdy. Minimum ryzyka, choc David i tak duzo lepiej niz z Valujevem, gdzie wystep mozna smialo nazwac obustronna zenada.
Haye-Shannon... silniejszy, nie pie*dolacy sie w tancu Shannon... 1-9 do 3-7-czasowki.

Jak widzisz Haye w pozostalych zestawieniach? Na dziesiec walk, zakladajac optymalna dyspozycje:
Haye-Ibeabuchi
Haye-Lewis
Haye-Holyfield
Haye-Tyson
Haye-Hide
Haye-Byrd
Haye-McCall
Haye-Briggs tu juz wiem- 7-3
Haye-Golota
Haye-Bowe


Kubala, o ile przy Briggsie, Byrdzie, Golocie, czy Hide widze mozliwosc bardzo prawdopodobnej pomylki(nie mowie przeciez, ze nie)... tak przy Lewisie, Ibeabuchim, McCallu(moze na punty Haye raz, czy dwa cudem by wygral, choc nie sadze by przetrwal ciagle unikajac ciosow), Tysonie, czy Holyfieldzie juz nie. Te walki, to bylby teatr jednego aktora!! Kogo w HW Haye pokonal, kto moglby sie choc w stopniu minimlanym rownac z nimi? Ktora konkretnie walka ma swiadczyc, ze Brytol mialby szanse z tymi gigantami lat '90tych? Odpowiedz jest prosta... nikogo takiego Haye nie pokonal!! Wygarna z wyraznie past Ruizem, walka bez ciosow z prymitywem Valujevem to malo. Jak dla mnie David w HW jest malo sprawdzony z rywalami ktorzy maja jakies tam argumenty. Zobaczymy co David pokaze z Tysonem Fury. Ktos komu nie odbiera sie szans z wspomnianymi wyzej piesciarzami, to takiego Furego powinien jechac jeszcze wyrazniej niz "USS" Cunningham.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 11:10 AM
Post: #243
RE: Fanstasy matchups
@BMH

Cytat:To jezeli Briggs byl solidnym
sredniakiem, to tak samo mozna
sklasyfikowac Golote, Bothe,
Bruno, Granta, Foremna('97),
Johnsona, Tue, Bowe 96
Jasne, że tak. Gołota, Botha to jak dla mnie bez zagłębiania się w style tych pięściarzy poziom Briggsa. Solidni pięściarze z atutami lecz bez błysku pozwalającego stać się wybitnymi jednostkami.

Cytat:Ja mysle, ze z tym
umiejetnosciami to niekoniecznie.
Doceniam Haye jako zawodnika,
ma to cos, fajnie sie go oglada,
ale kogo on pokonal z kim nie
poradzilby sobie mlody
Shannon?
To zbytnio uprościłoby sprawę bo jak wiemy to styl robi walkę Wink A kogo takiego pokonał Briggs kto ograłby Haye'a z walk z
Ruizem czy Chisorą?

Cytat:Jakies przyklady
wyrwane z walk z HW gdzie
Haye tak bryluje tym biciem z
roznych plaszczyzn??
Haye ma ten swój śliski styl poparty świetną techniką tak poruszania tułowiem jak i rękoma. W tym względzie Briggs jest dużo czytelniejszy. David jest bardzo błyskotliwy w ofensywie.

Cytat:Jak widzisz Haye w pozostalych
zestawieniach? Na dziesiec walk,
zakladajac optymalna dyspozycje:
Haye-Ibeabuchi
Haye-Lewis
Haye-Holyfield
Haye-Tyson
Haye-Hide
Haye-Byrd
Haye-McCall
Haye-Briggs tu juz wiem- 7-3
Haye-Golota
Haye-Bowe
Ciekawiłaby mnie konfrontacja Haye vs Byrd choć momentami Chris w tej 'śliskości' przesadzał, oddawał rundy próbując tylko unikać ciosów i szalał przy linach. Ciosu też raczej nie miał ale był to świetny spryciarz. Głębszych analiz się teraz nie podejmę ale w walkach z Lewisem czy Tysonem to Haye'a nie widzę, to nie aż tak wysoki poziom.
Shannon Briggs był dobrym bokserem ale żeby robić Haye'a na luzie to według mnie nie. Haye to nieco wyższy poziom bokserskiego rzemiosła.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 12:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2013 12:55 PM przez BESTIA.)
Post: #244
RE: Fanstasy matchups
Gogolius
A co takiego miał Darek, czym mógłby zagrozić RJJ ? Lewy prosty? Kondycje?

Pyra90
"Prime Tyson nie ma żadnych szans z PRIME/PAST PRIME Foremanem 10 do 0 dla Georga
a tu dlaczego nie doszło do walki:
http://forum.bokser.org/thread-857.html"
Nie zgadzam się z Tobą.Walki Foremana z Morrisonem, Moorerem,Holyfieldem czy choćby z Axel Schulz pokazały że można skutecznie walczyć z Georgiem.Foreman byłby w tej walce faworytem,choć nie sądzę ze wygrałby 10-0.
Czytałem też Twój inny art- http://forum.bokser.org/thread-868.html
I nie zawsze jest tak Swarmer bije boksera Slugger bije Swarmera Boxer bije Sluggera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 01:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2013 02:21 PM przez BMH.)
Post: #245
RE: Fanstasy matchups
Prime Tyson-past prime Foreman, dla mnie zdecydowanym faworytem Tyson!!! Nie wiem jak mozna uwazac inaczej? Prime Tyson vs prime Foreman, bardzo nieznaczny faworyt George, ale jak to sie mowi, "gdzie drwa rabia tam wiory leca". Patrzac na walke z Lyle'm, to Mike moglby znokautowac Georga. Jednak gdyby sie tak dluzej zastanowic, to z biagiem czasu Mike-nawet po slabszym poczatku- moglby odrabiac. Dla mnie walka z rodzaju, "tu moze zdarzyc sie wszystko". Foreman-Tyson 55-45 dla Big Georga, choc jakby sie tak dlzu4ej zastanowic, to rownie dobrze mozna napisac 55-45 Tyson. George byl dziurawy, slaby technicznie, a Mike wrecz na odwrot... byl niesamowity technicznie i mial lepsza obrone.

Sander
Nie moge wyslac odp. zaczekam, az otworzy sie kolejna strona tematu, bo na tej nawet polowy nie moge wkleic. Fuck!

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 01:21 PM
Post: #246
RE: Fanstasy matchups
@BMH
To skróć a nie walisz takie poematy Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 01:25 PM
Post: #247
RE: Fanstasy matchups
Moze to przez sygnature, bo dodatkowo zajmuje miejsce? BESTIA, wiesz dlaczego tak moze sie robic?

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 01:30 PM
Post: #248
RE: Fanstasy matchups
Nie mam pojęcia BMH.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 01:59 PM
Post: #249
RE: Fanstasy matchups
Jak widziecie szanse Haye z zawodnikami z listy? Niech ktos napisze kilka zdan, to moze na nastepnej stronie bede mogl odpisac Sanderowi.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 02:02 PM
Post: #250
RE: Fanstasy matchups
Czekam - jedziesz Tongue
Za nisko tego Haye'a oceniasz.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości