Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking - Light Heavyweight
18-12-2016, 10:24 PM
Post: #21
RE: Ranking - Light Heavyweight
1. Andre Ward
2. Sergiej Kowaliow
3. Adonis Stevenson
4. Artur Beterbijew
5. Oleksandr Gvozdyk
6. Eleider Alvarez
7. Joe Smith jr
8. Sullivan Barrera
9. Nathan Cleverly
10. Andrzej Fonfara
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 02:28 AM
Post: #22
RE: Ranking - Light Heavyweight
Dobry ranking, poza miejscem Cleverego, którego na pewno nie dałbym wyżej od Fonfary skoro okazał się gorszy od niego w bezpośredniej walce

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 09:28 AM
Post: #23
RE: Ranking - Light Heavyweight
1.Sergey Kovalew/Andre Ward
3.Adonis Stevenson
4.Eleider Alvarez
5.Oleksandr Gvozdyk
6.Joe Smith Jr
7.Artur Baterbiev
8.Andrzej Fonfara
9.Nathan Cleverly
10.Sullivan Barrera
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2016, 10:25 AM
Post: #24
RE: Ranking - Light Heavyweight
Terminator
Kierowałem się tym ze ostatnią walkę Clev wygrał,przyczym zdobył pasek wba a Fonfara przegrał.Ich bezpośrednia walka była wyrównana i mogła iść w dwie strony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 01:46 PM
Post: #25
RE: Ranking - Light Heavyweight
Ranking kategorii półciężkiej na bazie poniższych zasad:
- w rankingu są bokserzy, którzy stoczyli co najmniej jedną walkę od stycznia 2016
- oceniam walki od stycznia 2015 do dnia dzisiejszego
- za pokonanie zawodnika klasy światowej daję 5 punktów, za dobrego zawodnika 4 punkty a za solidniaka/journeymana/prospekta 3 punkty. Pozostali 0 punktów.

1. Kowaliow - 16 pkt [ Pascal (4), Pascal (4), Mohammedi (0), Chilemba (3), Ward (5)]
2. Ward - 12 pkt [ Smith (3), Barrera (4), Brand (0), Kowaliow (5) ]
3. Stevenson - 9 pkt [Bika (3), Karpency (3), Williams Jr (3)]
3. Barrera - 9 pkt [Lacy (3), Zoulikha (0), Szabrański (3), Murat (3), Ward (porażka)]
3. Beterbijew - 9 pkt [Campillo (3), Prieto (3), Johnson (0), Maderna (3) ]
3. Gvozdyk - 9 pkt [cieniaki (0), Mohammedi (3), Karpency (3), Chilemba (3)]
7. Smith Jr - 8 pkt [Fonfara (4), Hopkins (4)]
8. Fonfara - 8 pkt [Chavez Jr (4), Cleverly (4), Smith Jr. (porażka)
9. Alvarez - 6 pkt [Dudczenko (0), Prieto (3), Chillemba (3), Berridge (0), Dąbrowski (0)]
10. Cleverly - 3 pkt [ Man (0), Fonfara (porażka), Breahmer (3)]

Omówienie:
- pierwsza kontrowersyjna sprawa to rozstrzygnięcie Ward-Kowaliow. Z jednej strony nie mogę z czystym sumieniem uznać jednego za lepszego od drugiego, a z drugiej dawanie im po zerze czy jakieś kreski osłabiają ich względem reszty rankingu. Myślę że przyznanie obu po (5) to dobre rozwiązanie: jeden jest w stanie pokonać drugiego (a na pewno boksuje na tym samym poziomie), ranking odzwierciedla przepaść między nimi a resztą, a liderowanie Rosjanina wynika z bogatszego resume niż Warda.

- ranking pokazuje też w dobry sposób wyrównaną stawkę w tej kategorii wagowej, choć nie ukrywam że tu już miałem problemy z wartością poszczególnych skalpów (szczególnie rywale Barrery i Beterbijewa).

- miłym zaskoczeniem dla mnie jest Gwozdyk, bokser którego nie śledziłem szczególnie a który na chłodno ma bardzo dobre resume

- Stevenson nisko jak na kilkuletniego mistrza, ale to wynika z jego częstotliwości i rywali

- Smith Jr mógłby tam pałętać sie z innymi dziewiątkami, ale ostatecznie stwierdziłem że Hopkins był wart (4) a nie (5).

- na końcu Clev, któremu Breahmera oceniłem na (3). Bardzo mocny, ale jednak tylko solidny bokser, uważam że od wszystkich (4) (czyli od praktycznie całego rankingu) dostaje wpierdziel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 03:11 PM
Post: #26
RE: Ranking - Light Heavyweight
Branda oceniłeś jako buma?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 03:48 PM
Post: #27
RE: Ranking - Light Heavyweight
Hopkins to zdecydowana 4-ka imo. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 03:58 PM
Post: #28
RE: Ranking - Light Heavyweight
Hopkins jak dla mnie nawet na 3 (na pewno nie ten poziom co Barrera), podobnie zresztą jak Chavez Jr

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 07:42 PM
Post: #29
RE: Ranking - Light Heavyweight
Kto to jest ku... Brand?! Big Grin

Nie no juz nie oslabiajmy tak Hopkinsa. Cztery to dobry kompromis. W sumie Chavez wystapil w pasujacym mu limicie, takie 3,8 z niego ale blizej do Barrery niz tego eee Branda Big Grin Kubala, jestem otwarty na argumenty

Zedytuje rankingi na dniach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 12:26 PM
Post: #30
RE: Ranking - Light Heavyweight
Brand to zawodnik o rekordzie 25-2-0. Przed Wardem przegrał jedynie z Badou Jackiem i to niejednogłośnie na punkty (moim skromnym zdaniem powinien był wygrać), a na zawodowych ringach pokonał m.in. niepokonanego Rosjanina Medzhida Bekterimova, który był swego czasu uważany za solidnego prospekta. To jest naprawdę bardzo solidny pięścirz, posiadający bardzo mocne uderzenie i wiele potrafiący. Kiedy w innych kategoriach punktujesz za [3] takiego Sprotta, który dostaje baty od Siwego, a oceniasz na [0] gościa, który dał równą walkę Jackowi i pokonał Bekterimova, to trochę... dziwne...

W ogóle ranking naciągany, byle Kowaliow wygrał Big Grin Big Grin Big Grin <no offence>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości