Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking - Light Heavyweight
23-09-2017, 01:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2017 01:21 PM przez Gogolius.)
Post: #41
RE: Ranking - Light Heavyweight
Hugo, argument o pasach do mnie nie przemawia. Parker w HW ma pas, a Ortiz nie. Stevenson w moich oczach nie jest lepszym mistrzem niż Nowozelandczyk. W innych wagach podobnych przykładów mistrzów grających we własnej (niższej lidze) jest sporo (Saunders).

Ranking oparty na fakty:

Stevenson to mistrz świata, mający w ostatnich trzech latach: Fonfara x2 (prosty boksersko, niezbyt odporny), Suchocki (po prostu przeciętniak), Bika (super średnia), Karpency (średniak co wygrał z past prime Dawsonem), Williams (jedna dobra walka z Rodriguezem, teraz chyba na równi pochyłej).
Dwa cenne skalpy Stevensona miały miejsce lata temu: Bellew i Chad Dawson.

Kowaliow - Caparello (cieniak jak większość przeciwników Stevensona), Hopkins (już by wystarczył dla tych porównań), Mohammedi (kolejny średniak), dwa razy Pascal (cenny skalp, szczególnie pierwsza walka gdzie JEan był na fali wznoszącej), Chillemba (kolejny bardzo dobry rywal, do tej pory będący w czołówce).

Półciężka to bardzo mocno obsadzona kategoria. W ostatnich trzech latach Stevenson nie walczył z nikim, kto jest w jej czołówce. Kowaliow nie dość że ma takiego kogoś (chillemba) to sam ubił Pascala i Hopkinsa, kiedy Adonis w tym samym czasie walczył z Suchockim i Williamsem.

Kowaliow stoczył w ciągu ostatnich trzech lat osiem pojedynków (z czego na tę statystykę negatywnie wpłynęło pół roku negocjacji z Wardem na temat rewanżu), Stevenson sześć.

Do tego Stevenson to taki "mistrz", który już chyba trzeci rok unika obowiązkowego pretendenta z ramienia WBC (nie mówiąc o tym, że jako jedyny nie dążył do żadnej unifikacji z cyklu bokserów: Kowaliow-Szumenow-Ward-Hopkins-Stevenson).

Tak jak mówię, nawet jeśli liczyć Kowaliowi dwie porażki z Wardem to w żaden sposób nie premiuje Stevensona, który boksuje raz na pół roku z przeciętniakami. Kowaliow miał przeciętniaków głównie z powodu obowiązkowych obron narzucanych przez federacje, a sam sięgał po większe wyzwania (Hopkins, Chillemba, Ward).

Jeśli ktoś widzi bardziej optymistycznie werdykty dla Kowaliowa w walkach z Wardem to w ogóle nie ma porównania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2017, 02:35 PM
Post: #42
RE: Ranking - Light Heavyweight
@Gogolius
Stare powiedzenie głosi:"Bokser jest tyle wart, co jego ostatnia walka". Oczywiście, jest to uproszczenie, bo przeszłość (do pewnego stopnia) też powinna być brana pod uwagę. Ostatnia walka Stevensona to zwycięstwo w pięknym stylu nad Fonfarą (teraz dla wszystkich słabiak, ale jeszcze niedawno kandydat do miana najlepszego polskiego boksera). Ostatnia walka Kowalowa to kompromitacja (niezależnie od skandalicznego sędziowania w ringu). Ortiz nie ma pasa, ale jest niepokonany i to nie jest adekwatne porównanie do Kowalowa.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2018, 04:25 PM
Post: #43
RE: Ranking - Light Heavyweight
1. Alvarez
2. Biwoł
3. Stevenson
4. Jack
5. Beterbijew
6. Kowalow
7. Hwozdyk
8. Barrera
9. Yarde
10. Chilemba
----------------
11. Michałkin
12. Browne
13. Smith Jr
14. Rodriguez
15. Oosthuizen
16. Valera
17. Prieto
18. Sałamow
19. Gonzalez
20. Miechoncew

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2018, 07:23 AM
Post: #44
RE: Ranking - Light Heavyweight
1.Alvarez
2. Stevenson
3. Jack
4.Kowaliow
5. Biwol
6. Beterbijew
7. Hwozdyk
8. Browne
9.Barrera
10. Smith jr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości