Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Wojna Światowa?
03-01-2012, 12:50 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2013 08:11 PM przez Maynard.)
Post: #1
III Wojna Światowa?
Jest to według mnie jeden z najciekawszych tematów o jakim można dyskutować - Trzecia Wojna Światowa !! Uwielbiam rozmawiać o tym wieczorkiem na ławce z kolegami.
Niedawno w pewnej gazecie wyczytałem artykuł "Czy trzecia wojna światowa rozegra się w internecie?" - bardzo ciekawy artykuł mówiący o świetnych hakerach pracujących dla rządów. Sieci amerykańskich zakładów zbrojeniowych były już atakowane wielokrotnie. Trzy lata temu hakerzy ukradli informacje na temat systemów obronnych jednego z najdroższych projektów wojskowych wszech czasów: samolotu myśliwskiego typu stealth F-35. Ponoć najgroźniejszych hakerów mają Chiny oraz Rosja. Iran zaś twierdzi, że dysponuje bronią cyfrową umożliwiającą sparaliżowanie infrastruktury wrogich sił. Trzecią wojnę światową rozpocznie nie huk ale kliknięcie lub ciche uderzenie palca o touchpad - przewidują eksperci. Możliwe jest i był już przypadek zhakowania systemu elektrowni atomowej, zrobił to Scott Lunsford i jak sam przyznał "Było to jedno z najłatwiejszych zadań hakerskich jakie kiedykolwiek wykonywałem" - nie miał jednak powodu by wysadzać nic w powietrze gdyż był pracownikiem a zleceniodawcą był sam zarządca elektrowni. Pod koniec ubiegłego roku opublikowano niepokojące wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 600 dyrektorów dużych zakładów technicznych z 14 krajów. Na pytanie czy ich firma była celem ataków hakerskich o dużym potencjale zniszczeń, ponad połowa odpowiedziała "Tak".
O internetowych wojnach pisze o wiele więcej, gdybyście chcieli mogę Wam kilka spraw jeszcze napisać z tej gazety. Naprawdę ciekawie jest tam wszystko opisane.

Jak myślicie CZY trzecia wojna światowa się odbędzie? jeśli tak to KIEDY? KTO ją zacznie, JAKIE państwo i O CO PÓJDZIE? Będzie to wojna przez internet, a może jakieś bronie biologiczne? Jakie państwo jest najmocniejsze? które jest potęgą? czy Polska będzie umiała się bronić?
Piszcie o wszystkim co wiecie, fakty, mity i legendy, CO O TYM MYŚLICIE?, Ciekawi Was ten temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 09:33 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2012 09:33 AM przez Gawlak.)
Post: #2
RE: III Wojna Światowa!
przywołam jeden ze swoich ulubionych cytatów
"nie wiem jaka broń będzie używana w 3 wojnie światowej,ale jestem pewien, że 4 bedzie toczona na maczugi i kamienie" A.Einstein Wink
ja w chuj się właśnie boje ,że 3 wojna zacznie się z "partyzanta"- nikt nie bedzie wiedzial kiedy i kto zaczał...a zacznie sie najpewniej od zhakowania jakichś( kurcza nie wiem wlasciwie czego) wyrzutni, czy bazy wojskowej i polecą bąbeczki Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 12:52 PM
Post: #3
RE: III Wojna Światowa!
Ja myślę ,że to może zacząć się od Korei Północnej która zaatakuje Koreę Południową, wkroczą amerykanie i inne państwa i sie zacznie. Najbardziej boję się bomby atomowej, możliwe, że Korea wystrzeli je na USA. Całkiem możliwe, że to się zacznie jeszcze w tym roku... Oby to wszystko polskę ominęło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 05:15 PM
Post: #4
RE: III Wojna Światowa!
Wojna Korea - USA jest dużo mniej możliwa, gdyż Stany Zjednoczone aktualnie rozważają wojnę z Iranem Smile Dziś poszła informacja, że jeśli amerykański lotniskowiec wróci na irańskie obszary, to zostanie zaatakowany Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 09:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2012 09:29 PM przez Crumb.)
Post: #5
RE: III Wojna Światowa!
Beryl
Chyba się mylisz wiesz:)? III wojna światowa będzie i to prawie pewne, mam takie wrażenie przynajmniej.
Przytoczę tekst z tej gazety
"Ile było dotąd wojen?? W całej historii ludzkości stoczono do tej pory blisko 14 500 wojen w wyniku których zginęło ok 3,5 mld ludzi. Czas, w którym panował pokój na całym świecie, oszacowano zaledwie na 300 lat."
300 lat...to przecież bardzo mało... wojny są, były i będą. Nasze pokolenie jest nieprzyzwyczajone, wręcz boimy się tego typu myśli w ogóle a co dopiero samych wojen. Siedzimy przy komputerze, mamy jedzenia pod dostatkiem, mamy dach nad głową, mamy gdzie spać i nikt do nas nie strzela... Obawiam się, że gdyby wybuchła wojna bylibyśmy kompletnie nieporadni.

Kuba
"Radzę, rekomenduję i ostrzegam Amerykanów w sprawie powrotu tego lotniskowca na wody Zatoki Perskiej, ponieważ nie mamy w zwyczaju ostrzegać dwa razy" -miał powiedzieć Salehi, cytowany przez półoficjalną irańską agencję Fars.
Pewnie będzie wojna. USA zrobią wszystko żeby mieć pretekst do wywołania wojny gdyż Iran ma duże złoża ropy a jak wiadomo USA ponoć jest już bankrutem i muszą okradać inne państwa aby wszystko spłacać w tym chociażby swoje wojska

wrzeluk
Tak też może być gdyż Rosja żyje w zgodzie z Koreą Północną, natomiast USA żyje w zgodzie z Koreą Południową. Wystarczy, że Korea Płn zaatakuje Koreę Płd i wybuchnie konflikt na całym świecie. Prezydent Stanów Zjednoczonych Obama powie "Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam. Każdy się wystraszy, w tym Polska i już mamy załatwioną wojnę z Rosją i ich sojusznikami, tak to widzę a jeśli nie tak to 100 innych sposobów i powodów mają politycy i rządy danych krajów do rozpętania porządnej wojny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2012, 12:11 AM
Post: #6
RE: III Wojna Światowa!
Beryl
100% racji. Iran, czy KRLD w posiadaniu broni masowego rażenia ,t owielkie zagrożenie.
Amerykanie moim zdaniem gdzie nie polecą z misją , to tylko po to , żeby zarobić. Robić porządek, to tylko przykrywka B-)
mimo wszystko , ja najbardziej się obawiam Chin ...oni coś kurna odpierdzielą jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2012, 12:32 AM
Post: #7
RE: III Wojna Światowa!
Chiny to chyba całkiem spokojny naród, są najbogatsi i jest ich najwięcej więc nawet gdyby dać im same patyki to by załatwili kraje w których żołnierze mieliby czołgi, granaty i karabiny;d
Swoją drogą śmieję się czasami z kolegami, że Polska to pewnie jeden z najmniej rozwiniętych narodów jeśli chodzi o siły zbrojne i mój kolega mówi, że Polacy mają pewnie 2 pistolety, jeden moździerz i pół karabinu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2012, 01:02 AM
Post: #8
RE: III Wojna Światowa!
bez jaj...jakby doszło do jakiegolwiek konfliktu zbrojnego :O powiedzmy, że z Czechami. Pewnie katastrofa by była Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2012, 08:55 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2012 08:56 AM przez Adammobp.)
Post: #9
RE: III Wojna Światowa!
(04-01-2012 12:32 AM)Crumb napisał(a):  Swoją drogą śmieję się czasami z kolegami, że Polska to pewnie jeden z najmniej rozwiniętych narodów jeśli chodzi o siły zbrojne i mój kolega mówi, że Polacy mają pewnie 2 pistolety, jeden moździerz i pół karabinu
I tu się mylisz i to bardzo. Akurat w naszym regionie Europy to jesteśmy pod tym względem liderem. Zresztą, pod względem potencjału zbrojnego przewyższamy niektóre bardziej rozwinięte, lecz mające mniej ludności państwa Europy. Co nie zmienia faktu, że z naszą armią mogłoby być znacznie lepiej, do europejskich potęg nam daleko.

A teoretycznie gwarancją naszej obronności jest członkostwo w NATO. W teorii - bo jak dotąd z tego nie korzystaliśmy, a jedynie sami tracimy ludzi.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2012, 07:38 PM
Post: #10
RE: III Wojna Światowa!
Wojny były, są, i będą.
Nie należy pytać "czy, ale: jak, kiedy, na jaką skalę.

Wojna będzie wtedy, kiedy będzie to dla kogoś opłacalne. Banalny przykład - kiedy połowa świata zostanie zniszczona... to połowa świata będzie chciała się odbudować, wówczas druga połowa się wzbogaci. Kiedy sąsiad ma wielki sad i żywi się tylko owocami z tego sadu, a ja mu go zniszczę, to będzie musiał kupować ode mnie.

Mówienie, że wojny nie będzie bo jest to nieopłacalne to jedynie propaganda żeby uwierzyć, że już zawsze będzie cukierkowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości