Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozycja i główna ręka POMOCY
22-10-2013, 11:46 AM
Post: #1
Sad Pozycja i główna ręka POMOCY
Mam do was ważne dla mnie pytanie gdyż boksuje od jakiegos czasu i zastanawia mnie pewna sprawa trenuje bardzo duzo i ambitnie jestem praworęczny co wiąze sie z tym ze lewa jest zaczepna a glowna reka bije mocniej lecz tu pojawia sie problem mialem zlamany nadgarstek w 3 miejscach i przy tych najmocniejszych uderzeniach czuje lekki bol ktory staje sie z treningu na trening wiekszy czy polecacie abym wlasnie zmienil reke glowna? da sie tego wyuczyc czy to juz automatyczne.
Dzieki z góry za odpowiedzi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 02:05 PM
Post: #2
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Zmieniaj pozycje na odwrotna, nie ma co katowac reki... wielu bokserow potrafi takie sztuczki. Podobno Oscar De La Hoya to mankut, a jak wiadomo walczyl zawsze z pozycji klasycznej, przez co jego przednia-lewa-reka miala taka moc.
Co do historii z kontuzjami, to kiedys czytalem, ze dzieki urazowi prawej reki, Larry Holmes tak swietnie nauczyl sie operowac lewym. Legendarny jab Holmesa, to podobno efekt kontuzji, a ze Larry nie proznowal, to doskonalil zdrowa reke. Dzieki temu, jego lewy prosty jest przez wielu okreslany mianem "najlepszego lewego w historii HW". Ja rownierz jestem tego zdania... jab Holmesa, to najlepszy jab jaki widzialem w HW.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2013, 02:12 PM
Post: #3
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Dzieki wielkie od razu skierowałeś mnie do lektury tych Bokserów a co do ręki to wlasnie tez tak myslalem ze bedzie lepiej w moim przypadku walczyc z pozycji odwrotnejSmile oczywiscie tematu nie zamykamy chetnie przeczytam opinie innych na ten tematSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 06:49 PM
Post: #4
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Słyszałem, że podobno Miguel Cotto jest leworęczny a walczy w pozycji normalnej, czy ktoś może to potwierdzić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 06:53 PM
Post: #5
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Taaa, wydaje mie sie, ze Cotto rowniez jest mankutem.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2013, 11:30 PM
Post: #6
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Tak, Cotto ma fałszywą pozycję. Naprawdę jest mańkutem. To dosyć ciekawe rozwiązanie ale jak widać skuteczne. Było paru bokserów i Jerome Le Banner w K1, którzy w tej sposób walczyli i było to bardzo skuteczne. Jeżeli się nie boksuje zbyt długo to można się całkiem łatwo przestawić. Potem już nieco gorzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2013, 11:44 PM
Post: #7
RE: Pozycja i główna ręka POMOCY
Jak kiedyś ktoś napisał "Bóg dał ci znak, będziesz bokserem walczącym na dystans i używał głownie ciosów prostych" Tongue

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości