Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działy forum
20-12-2013, 09:15 AM
Post: #21
RE: Działy forum
Dobra, tak sie zbieram z tym postem od paru tygodni. Chcialbym obgadac jedna kwestie zwiazana z ogolna struktura forum - najwyzej mnie zbesztacie : P

Offtop...
Nie chodzi mi tu o jakies bzdurki typu "gadamy w temacie o Brewsterze a gadka schodzi na Michalczewskiego co pocisnal Golocie cisnac Brewsterowi" ale o sama budowe forum.
Pierwsza rzecz ktora rzuca mi sie w oczy to dublowanie i rozjezdzanie sie dyskusji o bokserach. Mamy temat o Szpilce jako bokserze. Mamy temat o Szpilka vs Jennings w galach i Szpilka vs Zimnoch w bodajze aktualnosciach. I tak wszedzie po trochu gada sie o Szpilce w kazdym temacie, czesto dyskutujax w temacie o danej walce tylko i wylacznie o bokserze.
Tu jest dosc spory problem bo sami wymuszamy sytuacje majac temat o bokserze i i jego (kilku walkach). Ale mam wrazenie ze tworzymy byty ponad potrzebe: opcje dla Diablo, Haye konczy kariere itd. to wszystko mozna pisac w watkach o tych bokserach (a przez tworzenie nowych tematow stare watki pokrywa kurz).
Oczywiscie nie krytykuje autorow tych nowych watkow bo dzieki nim mozna pogadac na aktualne i ciekawe tematy - problem raczej wynika z przyjetych zwyczajow itd.

Druga kwestia to caly dzial Aktualnosci: wiekszosc watkow tyczy sie bokserow, tylko niektore tematy (szczegolnie od Hugo) o ciosach w tyl glowy czy smierci boksera to typowe aktualnosci. A tak to znowu mamy Kliczko w liczbach, kadencja braci trwa a gdzie indziej HW reaktywacja ; ) No i to co wyzej pisalem: kto dla Moneya, Haye konczy kariere itd.

Boks na swiecie w mare spoko ale klincze czy wlasnie ta reaktywacja pasuja tam jak piesc do nosa.

Tak samo opinie, pomysly, zapytaj nas - daloby sie to wrzucic dojednego worka, jak nie do jednego tematu to do jednego dzialu.

Mysle ze te problemy biora sie z niskiej aktywnosci moderatorow na forum: ludziki zakladaja rozne tematy o pokrewnych watkach i sprawa sie dubluje.
I znowu: nie jest to ani przytyk do moderatorow ktorzy maja prawo do wlasnego zycia itd ani do osob zakladajacych nowe tematy bo nikt im nie pokaze gdzie maja gadac.

Wiec ogolnie mysle ze przydalby sie tu moderator czesto bywajacy ( mysle ze srednio raz dziennie to rozsadne minimum), ktory moglby poogarniac dyskusje itd.

Siedze na kilku innych forach o zupelnie innej tematyce i w teorii tutejsze forum powinno pograzyc sie w chaosie, ale broni go jedna kwestia - stosunkowo maly ruch i mala ilosc uzytkownikow. Tu nie ma setek ludzi ktorych musi pilnowac pietnastu moderatorow.
Z tego faktu wychodza dwa ostatnie wnioski:- mozemy o tym pogadac wszyscy na forum bo dyskusja nie zamieni sie w chaos
- mozemy zostawic wszystko jak jest bo jako maly organizm, forum sie samo bedzie regulowalo i sie nie zapcha (ale jakby cop zaczal pisac na forum ciagnac za soba dziesiatki userow z glownej to wtedy w trzy tygodnie robi sie bajzel ze hej ; ) )


No, to takie male wnioski osoby siedzacej tu od kilku miesiecy ; )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2013, 09:24 AM
Post: #22
RE: Działy forum
Ja myślę, że nie da się pisać w wątkach TYLKO NA TEMAT. Zawsze gdzieś tam dyskusja zejdzie na boczny i tylko ocierający się o główny temat tor.
I tak według mnie jest lepiej niż parę miesięcy temu. A jak ktoś zaczyna walić off topem to posty są usuwane lub przenoszone.
Co od moderatorów to hmmm... Temat był już poruszany - ostatnio BESTIA mało aktywny, Szakal to całkowicie zniknął z radarów choć pewnie zaraz napisze, że na forum jest codziennie - tylko co z tego wynika? Smile
Mi struktura forum raczej odpowiada a to, że jakiś temat znajduje się w nie do końca pasującym dziale to żaden problem chyba...
Dla mnie jest oka - FORUM.BOKSER.ORG PRIDE OF POLAND Big Grin

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2013, 09:51 AM
Post: #23
RE: Działy forum
No ja wiem ze NIEKTORZY lubia zboczyc z tematu Tongue
Raczej chodzi mi o fakt, ze topic z Brewsterem nie siedzi w bokserach tylko w historii boksu bodajze. I takie odbijanie od tematu jest spoko. Nie mam nic przeciwko jak w temacie o Haye'u gadamy o jego kontuzji bez potrzeby zakladania nowego tematu, a podczas rozmowy dyskusja schodzi na budowe ludzkiego barku i osiagniecia wspolczesnej medycyny ; )

No ale dzieki za opinie Smile Mam nadzieje ze sypnie sie ich wiecej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2013, 10:00 AM
Post: #24
RE: Działy forum
Brewster to postać historyczna więc w historii boksu go dałem Smile Jak mawiał Tomasz Hajto "to są właśnie te detale" Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2013, 01:48 PM
Post: #25
RE: Działy forum
Cytując Szerszenia ,Jest dobrze i cześć'.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 08:37 PM
Post: #26
Bug RE: Działy forum
Dział Offtop. Poddział Polityka.
W tym dziale pisze się w zasadzie tylko w jednym zbiorczym temacie, który dopiero teraz przemianowano na "Polityka ogólnie". Wszystkie wątki polityczne są wrzucane do tego tematu. Zatem po cholerę nam cały poddział Polityka skoro z niego nie korzystamy?
Moje propozycje:
A - Zamknąć temat Polityka Ogólnie, i dla nowych tematów zakładać nowe wątki zamiast wrzucać wszystko do jednego wora.
B - Przenieść temat Polityka Ogólnie do poddziału Inne, a poddział Polityka usunąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 08:40 PM
Post: #27
RE: Działy forum
Myślę też, że kolumnę z działami "Zapytaj nas", "Regulaminy", "Pomysły i opinie" itd można by spokojnie zastąpić jednym zbiorczym tematem dotyczącym spraw funkcjonowania forum.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 08:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2014 08:50 PM przez Martin.)
Post: #28
RE: Działy forum
(04-06-2014 08:37 PM)Metzger napisał(a):  Moje propozycje:
A - Zamknąć temat Polityka Ogólnie, i dla nowych tematów zakładać nowe wątki zamiast wrzucać wszystko do jednego wora.
B - Przenieść temat Polityka Ogólnie do poddziału Inne, a poddział Polityka usunąć.

Opcja B wydaje mi się sensowniejsza.

(04-06-2014 08:40 PM)Sander napisał(a):  Myślę też, że kolumnę z działami "Zapytaj nas", "Regulaminy", "Pomysły i opinie" itd można by spokojnie zastąpić jednym zbiorczym tematem dotyczącym spraw funkcjonowania forum.

Popieram. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2014, 09:15 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2014 09:19 AM przez BESTIA.)
Post: #29
RE: Działy forum
Panowie z takimi tematami to do offtopu, lub stwórzcie temat o żywieniu.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości