Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze walki w historii
30-12-2011, 02:17 PM
Post: #1
Najlepsze walki w historii
Wg was jaka była najlepsza walka w historii boksu?
Moim typem jest Hagler-Hearns , takiej dawki akcji i emocji może mu pozazdrościć każdy pojedynek

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 04:21 PM
Post: #2
RE: Najlepsze walki w historii
W moim rankingu kilka walk jest na miejscu nr 1:
Arguello vs Pryor 1 - Wojna od pierwszej sekundy, do tego walczyło dwóch kozaków z absolutnego topu. Zwroty akcji, potężne ciosy i niewiarygodne tempo. Do tego całość podsycają jeszcze kontrowersje z "magiczną" buteleczką od Panamy Lewisa.
Corrales vs Castillo 1 - 9 rund nieprawdopodobnej wojny, kiedy zdawało się że już nic więcej nie może się stać, że optymalny scenariusz już jest grany stała się 10 runda. Wielka dramaturgia i jeden z największych zwrotów akcji w historii boksu. I też kontrowersje Wink Chico i wypluwanie ochraniacza. Chociaż moim zdaniem niewątpliwie pomogło mu to dojść do siebie, to i tak pokonanie takiego twardziela jak Castillo, będąc praktycznie półżywym, musi robić wrażenie. Do dziś mam dreszcze gdy oglądam tę walkę. Ale ciężko mi to oceniać, bo Corrales jest jednym z moich ulubionych pięściarzy
Barrera vs Morales 1 - Panowie się nie lubili i to bardzo. A, że byli też świetnymi bokserami to dali z siebie wszystko by dokopać temu drugiemu. Wyszła z tego wspaniała walka z kontrowersyjnym wynikiem (w moich oczach Barrera wygrał). Wymiany przy linach gdzie jeden i drugi zadają ciosy robią niesamowite wrażenie.
Duran vs Barkley - Wspaniały i wzruszający powrót legendy na szczyt. Miał być kolejnym wielkim do kolekcji dla Barkleya. Barkley po pokonaniu Hearnsa wydawał się faworytem na tle podstarzałego Durana. Ale Roberto po raz kolejny pokazał klasę i wielki serce. Walka była fantastyczna, padło wiele potężnych ciosów. Fantastyczny pojedynek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 05:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2011 06:00 PM przez sowka.)
Post: #3
RE: Najlepsze walki w historii
Tak jak wyżej:
Corrales - Castillo
Barrera - Morales I, II, III
Ward - Gatti I, III
Morales - Pacquiao I
Ogólnie to lubię wojny, a wyżej wymienione walki wg mnie na takie miano zasługują.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 12:37 AM
Post: #4
RE: Najlepsze walki w historii
Zdecydowanie Hagler vs Hearns i Castillo vs Corrales. Obie walki były kapitalne. Szkoda, że Hearns złamał tą rękę, ale cóż. Tak to w tym sporcie bywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 05:57 AM
Post: #5
RE: Najlepsze walki w historii
Gatii vs Ward I,II,III
Hagler vs SRL
Foreman vs Ali
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2012, 04:23 PM
Post: #6
RE: Najlepsze walki w historii
Gatti vs Ward I
Marquez vs Pacquiao I
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2012, 11:43 PM
Post: #7
RE: Najlepsze walki w historii
http://www.youtube.com/watch?v=QStmwnL1J...re=related
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 07:32 PM
Post: #8
RE: Najlepsze walki w historii
Prochu nie wymyśle ale mozna tutaj dodać walke Taylor - Chavez technika szybkość i błysk kontra brutalna siła, w pamiec oprócz podanych zapadła mi jeszcze Bowe - Holyfield oraz Barrera - Marquez.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2012, 07:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2012 08:24 PM przez Zioło-Pale-Niebywale.)
Post: #9
RE: Najlepsze walki w historii
No to ja podam te których nie podaliście,bo te oczywiście są klasykami.

Ortiz-Maidana
Lennox-Vit
Arce-Vazquez Jr.
Ali-Frazier 3
Taylor-Pavlik 1
Eubank-Benn(obie)

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2012, 11:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2012 11:45 PM przez Crumb.)
Post: #10
RE: Najlepsze walki w historii
Gołota vs Sanders - jak dla mnie to była WOJNA.
Lewis vs Kliczko
Lewis vs Grant - to też mi się podobało:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości