Forum - BOKSER.ORG
Najlepsze walki w historii - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Najlepsze walki w historii (/thread-131.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Najlepsze walki w historii - szansepromotions - 30-12-2011 02:17 PM

Wg was jaka była najlepsza walka w historii boksu?
Moim typem jest Hagler-Hearns , takiej dawki akcji i emocji może mu pozazdrościć każdy pojedynek


RE: Najlepsze walki w historii - redd - 30-12-2011 04:21 PM

W moim rankingu kilka walk jest na miejscu nr 1:
Arguello vs Pryor 1 - Wojna od pierwszej sekundy, do tego walczyło dwóch kozaków z absolutnego topu. Zwroty akcji, potężne ciosy i niewiarygodne tempo. Do tego całość podsycają jeszcze kontrowersje z "magiczną" buteleczką od Panamy Lewisa.
Corrales vs Castillo 1 - 9 rund nieprawdopodobnej wojny, kiedy zdawało się że już nic więcej nie może się stać, że optymalny scenariusz już jest grany stała się 10 runda. Wielka dramaturgia i jeden z największych zwrotów akcji w historii boksu. I też kontrowersje Wink Chico i wypluwanie ochraniacza. Chociaż moim zdaniem niewątpliwie pomogło mu to dojść do siebie, to i tak pokonanie takiego twardziela jak Castillo, będąc praktycznie półżywym, musi robić wrażenie. Do dziś mam dreszcze gdy oglądam tę walkę. Ale ciężko mi to oceniać, bo Corrales jest jednym z moich ulubionych pięściarzy
Barrera vs Morales 1 - Panowie się nie lubili i to bardzo. A, że byli też świetnymi bokserami to dali z siebie wszystko by dokopać temu drugiemu. Wyszła z tego wspaniała walka z kontrowersyjnym wynikiem (w moich oczach Barrera wygrał). Wymiany przy linach gdzie jeden i drugi zadają ciosy robią niesamowite wrażenie.
Duran vs Barkley - Wspaniały i wzruszający powrót legendy na szczyt. Miał być kolejnym wielkim do kolekcji dla Barkleya. Barkley po pokonaniu Hearnsa wydawał się faworytem na tle podstarzałego Durana. Ale Roberto po raz kolejny pokazał klasę i wielki serce. Walka była fantastyczna, padło wiele potężnych ciosów. Fantastyczny pojedynek.


RE: Najlepsze walki w historii - sowka - 30-12-2011 05:59 PM

Tak jak wyżej:
Corrales - Castillo
Barrera - Morales I, II, III
Ward - Gatti I, III
Morales - Pacquiao I
Ogólnie to lubię wojny, a wyżej wymienione walki wg mnie na takie miano zasługują.


RE: Najlepsze walki w historii - Elesshar - 06-01-2012 12:37 AM

Zdecydowanie Hagler vs Hearns i Castillo vs Corrales. Obie walki były kapitalne. Szkoda, że Hearns złamał tą rękę, ale cóż. Tak to w tym sporcie bywa.


RE: Najlepsze walki w historii - Gawlak - 06-01-2012 05:57 AM

Gatii vs Ward I,II,III
Hagler vs SRL
Foreman vs Ali


RE: Najlepsze walki w historii - PACMAN - 06-01-2012 04:23 PM

Gatti vs Ward I
Marquez vs Pacquiao I


RE: Najlepsze walki w historii - PACMAN - 07-01-2012 11:43 PM

http://www.youtube.com/watch?v=QStmwnL1J4o&feature=related


RE: Najlepsze walki w historii - Markoss - 21-01-2012 07:32 PM

Prochu nie wymyśle ale mozna tutaj dodać walke Taylor - Chavez technika szybkość i błysk kontra brutalna siła, w pamiec oprócz podanych zapadła mi jeszcze Bowe - Holyfield oraz Barrera - Marquez.


RE: Najlepsze walki w historii - Zioło-Pale-Niebywale - 21-01-2012 07:57 PM

No to ja podam te których nie podaliście,bo te oczywiście są klasykami.

Ortiz-Maidana
Lennox-Vit
Arce-Vazquez Jr.
Ali-Frazier 3
Taylor-Pavlik 1
Eubank-Benn(obie)


RE: Najlepsze walki w historii - Crumb - 26-01-2012 11:45 PM

Gołota vs Sanders - jak dla mnie to była WOJNA.
Lewis vs Kliczko
Lewis vs Grant - to też mi się podobało:)