Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piątek trzynastego
13-09-2019, 10:41 AM
Post: #1
Piątek trzynastego
Podobno w piątek trzynastego wszystko może się zdarzyć i lepiej takiego dnia nie wychodzić z domu. Jeszcze lepiej usiąść przed telewizorem lub komputerem i obejrzeć fajną galę boksu. Taka odbędzie się dzisiaj w Nowym Jorku. U nas będzie już po północy, więc można oglądać spokojnie bez obawy, że odbiornik nam wybuchnie.

Devin Haney vs Zaur Abdułłajew – lekka o pas interim WBC
Niespełna 21-letni Haney uchodzi nie bez podstaw za jeden z największych talentów bokserskich w USA. Doskonale spisywał się zarówno na ringach amatorskich, jak i zawodowych. Jego rywal z Rosji to bokser dobrej klasy, ale mało doświadczony i bez większych osiągnięć. Nie dysponuje raczej silnym ciosem, a więc praktycznie nie ma szans na zwycięstwo.
Michael Hunter vs Siergiej Kuźmin – ciężka
Dla mnie walka tygodnia. Pojedynek dwóch bokserów szerokiej czołówki HW, przy czym obydwaj są zdecydowanie „na fali wznoszącej”. Szczególnie Hunter wręcz brylował w ostatnich 4 walkach. Jest jednak raczej cruiserem, który walczy w ciężkiej, niż prawdziwym ciężkim. Doświadczony i utytułowany na amatorskich ringach Rosjanin będzie znacznie cięższy, co moim zdaniem czyni go nieznacznym faworytem pod warunkiem uczciwego sędziowania.
Murodżon Achmadalijew vs Wilner Soto - super kogucia
Utytułowany na amatorskich ringach Uzbek w swej 7 zawodowej walce miał pierwotnie boksować o pas IBF z Danielem Romanem. Nie wyszło, więc zmierzy się z kolumbijskim journeymanem i zapewne wygra przed czasem.
Danijar Jeleusinow vs Reshard Hicks - półśrednia
Kazach to amatorski mistrz olimpijski i mistrz świata, ale jego zawodowe walki na razie "dupy nie urywają". 34-letni Rysiek z Texasu to w zasadzie kompletny anonim, ale niepokonany w 13 walkach. A nóż widelec sprawi niespodziankę?
Magomedrasuł Medżidow vs Ed Fountain - ciężka
Spóźniony debiut trzykrotnego mistrza świata amatorów. Kiepskiej klasy rywal bez szans na przetrwanie zakontraktowanych 6 rund. Medżidow bije bardzo mocno, więc nie zdziwię się, jak Fountaina wyniosą. Oby nie nogami do przodu.

Transmisja w TVP Sport od 3.00, ale w programie chyba 2 główne walki + walka kobiet, która mnie nie interesuje. Żeby zobaczyć w akcji gwiazdy boksu z Azji Środkowej i Kaukazu trzeba złapać streama od 1.00
Ja liczę na : https://www.vipleague.bz/boxing-schedule...ming-links

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2019, 12:11 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2019 12:50 AM przez Hugo.)
Post: #2
RE: Piątek trzynastego
Walka Medżidowa nie była transmitowana. Doczytałem się, że wygrał przez TKO4, ale sam był wcześniej liczony w 2 rundzie. A więc debiut mizerny i niezbyt dobrze wróżący na przyszłość.

Achmadalijew na razie odstawia "taniec z gwiazdami" zamiast boksu. Zobaczymy, co sie z tego wyklaruje.

Uzbek jednak zaczął boksować i to dobrze, ale Soto na razie trzyma się nieźle.

Zjawiskowy boks Achmadalijewa zakończony TKO4. Może walka przerwana trochę za wcześnie, ale Uzbek to przyszła wielka gwiazda zawodowego boksu. Widziałem go pierwszy raz, ale jestem o tym przekonany.

Kapitalny występ Jeleusinowa. Demolka na Hicksie już w 1 rundzie. Przekonał mnie do siebie, bo w poprzednich walkach nie błyszczał. Jednak bardzo duży talent.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2019, 03:34 AM
Post: #3
RE: Piątek trzynastego
Zaskakująco łatwe zwycięstwo Huntera nad Kuźminem. Sędziowie punktowali 3 x 117:110, co było O.K. Rosjanin generalnie dał się rywalowi wypykać z dystansu i do tego był liczony w 5 rundzie. Dopiero w końcówce mocniej zaatakował i wtedy urwał parę rund. Hunter umiejętnie wykorzystał przewagę szybkości i zasięgu, podczas gdy Kuźmin nie wykorzystał przewagi siły fizycznej. Chyba brakowało mu też doświadczenia z mocnymi przeciwnikami na zawodowym ringu.

Hunter robi stałe postępy i chyba po tej walce zasłuży na miejsce na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki. Jest jednym z najszybszych i najlepszych technicznie pięściarzy HW, chociaż kiepskie gabaryty raczej nie pozwolą mu na zdobycie jakiegoś mistrzowskiego pasa. Kuźmin chyba wielkiej karieru nie zrobi. Jest materiałem na solidnego boksera zaplecza w rodzaju Takama, Hammera lub Chisory, ale raczej poniżej Pulewa.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2019, 04:55 AM
Post: #4
RE: Piątek trzynastego
Nie spodziewałem się, że walka Haneya z Abdullajewem będzie tak jednostronna. Wyglądało to jak typowy pojedynek prospekta z bumem. Rozbity Rosjanin poddał się po czwartej rundzie. Walka bez historii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2019, 05:38 AM
Post: #5
RE: Piątek trzynastego
Walka bez historii, ale sam Haney być może właśnie zaczął pisać swoją historię. Był faworytem, ale mało kto przewidywał tak jednostronne rozstrzygnięcie. Będzie sztos Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości