Ankieta: kto wygra walkę wieczoru?
Szpilka przed czasem
Szpilka na punkty
Chisora przed czasem
Chisora na punkty
będzie remis
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chisora - Szpilka (20.07.2019)
01-06-2019, 10:41 PM
Chisora - Szpilka (20.07.2019)
20 lipca 2019 roku karierę skończy Artur Szpilka. Benefis polskiego prospekta uświetni Derreck Chisora, który osobiście wybije boks Arturowi z głowy.

Wybaczcie ironiczną zapowiedź walki, ale zupełnie nie widzę Artura bez ciosu, jak zatrzymuje takiego dzika jak Chisora dążącego do półdystansu.

W sumie Szpilka zarobi trochę hajsu, a Chisora podtrzyma aktywność, wszyscy szczęśliwi.

No a jakby Artur to wygrał? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2019, 03:28 AM
RE: Chisora - Szpilka (20.07.2019)
Jak dla mnie to Chisora jest jedynym zawodnikiem z szerokiej czołówki, z którym Szpilka, przy korzystnym układzie gwiazd, może powalczyć o wygraną. Jestem w stanie sobie wyobrazić skoncentrowanego, dobrze pracującego na nogach Artura, który punktuje niezbyt dobrze pewnie przygotowanego Chisorę.

Ale nie ma co mówić, dużo bardziej jestem sobie w stanie wyobrazić opuszczone ręce Szpilki po pierwszym mocnym ciosie Chisory, ciężki nokaut i wyjazd z hali w karetce.
02-06-2019, 08:50 AM
Szpilka z mocno bijącym rywalem ? To koniec Szpilki. Nudny, kołkowaty Wach prawie go znokoutował, Kownacki się przejechał. Z Wilderem dał niezła walkę, ale wystarczy zobaczyć jak ona wyglądała. Chisora nie będie walczył jak Wilder tylko jak Kownacki, dla mnie łatwa robota anglika.
02-06-2019, 09:43 AM
Hmm... Trudno powiedzieć. Każdy, kto czyta moje wpisy na wątku poświęconym Arturowi wyraźnie widzi, że niemal za każdym razem "jadę po nim jak po burej suce", ale w tym wypadku nie odbierałbym mu szans na wygraną. Musiałyby jednak spełnić się dwie przesłanki równocześnie. Po pierwsze, do walki z Chisorą wychodzi dokładna kopia Szpilki z walki z Adamkiem, nie wdająca się w bijatykę i słuchająca trenera, który mądrze i nieustannie radzi walczyć na wstecznym i na dystans, po drugie, Chisora musiałby trochę odpuścić treningi i zlekceważyć rywala, co bardzo często mu się zdarza.

Jeśli na ring wyjdzie Chisora w wersji "Chisora-Whyte 2" i Szpilka w wersji "sprzed walki z Kownackim", to pozamiatane będzie już w drugiej rundzie. Anglik skróci ring, walnie jedną albo dwie kombinacje, zepchnie Artura na liny i tam nie dość że znokautuje, to jeszcze wywali z ringu, na stół sędziowski. Podsumowując, z punktu widzenia Szpilki walka niewątpliwie ciekawa, szczególnie finansowo, jednak uważam, że ze sportowego punktu widzenia mimo wszystko skończy się dla niego smutno. Po prostu nie wierzę, że Artur będzie w stanie utrzymać taką koncentrację przez całą walkę z groźnym przeciwnikiem o mocnym pojedynczym ciosie, nie wierzę również, że po przyjęciu takiego ciosu nie włączy mu się "tryb autodestrukcji".
02-06-2019, 12:18 PM
Pindera o walce: https://youtu.be/_-vsxQ5elbM

Oczywiście jest możliwy leniwy Chisora (który z resztą o walce ze Szpilką wypowiada się bez najmniejszego entuzjazmu), który na Polaka przygotuje się na pół gwizdka, a Szpilka da walkę życia. Ale tak to zawsze można przewidywać. Dla mnie to jest 90-10 Chisora, nie widzę Artura w tej walce. Już większe szanse dawałbym Arturowi z Parkerem niż Chisorą z definicji samego stylu.
02-06-2019, 02:03 PM
@szalonyAli
Tylko, że Chisora to trochę inne atuty niż Kownacki - inna intensywność, szybkość, nogi.

Ale ogólnie, wiadomo, 80/20 Chisora. Nie może być inaczej, jak pięściarz z szerokiej czołówki mierzy się z co najwyżej miernym rywalem. Niespodzianki w boksie się jednak zdarzają, szczególnie, jeśli underdog ma jakiekolwiek atuty.

Podsumowując, liczę na wygraną Derecka, ma wszystko w swoich rękach i głowie. Ale też ma problemy, które można wykorzystać.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości