Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Tyson przed czasem
Tyson na punkty
Tom przed czasem
Tom na punkty
Będzie remis
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fury - Schwarz (15.06.2019)
01-04-2019, 11:43 AM
Post: #1
Fury - Schwarz (15.06.2019)
W Las Vegas swoją drugą walkę na amerykańskiej ziemi stoczy Tyson Fury. 15 czerwca wyjdzie naprzeciwko niego Tom Schwarz, który wygrał wszystkie 24 walki w tym 16 przed czasem, ale na rozkładzie nie ma nikogo znaczącego.

Rozpalający wyobraźnię pojedynek z Wilderem zawyżył oczekiwania chyba każdego kibica boksu: niestety zamiast rewanżu czy walki z innym czołowym pięściarzem, dostaniemy missmatch porównywalny z Fury-Pianeta. Wielka szkoda, ale trzeba się liczyć teraz z koszmarnym okresie wagi ciężkiej, gdzie czołowa trójka bokserów związana z różnymi środowiskami, będzie dobierała sobie rywali z wąskiego zakresu pięściarzy boksujących w tej samej telewizji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2019, 03:55 PM
Post: #2
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Brytyjczyk z Niemcem w USA. Niedawno Bułgar z Rumunem w USA. Pewnie niedługo Dąbrowski vs Talarek 4 też odbędzie się w Las Vegas. Jak to się kalkuluje, nie wiem, ale podejrzewam jakieś szwindle, a co najmniej pranie brudnych pieniędzy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2019, 10:30 AM
Post: #3
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
(01-04-2019 03:55 PM)Hugo napisał(a):  Brytyjczyk z Niemcem w USA. Niedawno Bułgar z Rumunem w USA. Pewnie niedługo Dąbrowski vs Talarek 4 też odbędzie się w Las Vegas. Jak to się kalkuluje, nie wiem, ale podejrzewam jakieś szwindle, a co najmniej pranie brudnych pieniędzy.
Walka Fury'ego se Sshwarzem organizowana w USA to raczej próba utrzymania zainteresowania Furym na rynku amerykańskim, w warunkach, kiedy wszyscy (dwaj) klasowi amerykańscy pięściarze są już za zabukowani. Oczywiście to starcie to mismatch, z drugiej strony Tyson nawet z czegoś takiego zrobi pewnie odpowiedni show, przeciwnik jakby nie było niepokonany... W ten sposób Fury otwiera też sobie drogę do potencjalnie najlepszych starć, niewiele przy tym ryzykując. Układ jest dosyć klarowny.

Wilder walczy teraz z Breazeale, oczywiście w USA. Ktokolwiek z nich nie wygra, jego kolejna walka również odbędzie się w Stanach. Kolejnym pojedynkiem będzie walka Millera i Joshuy. Jeśli wygra Joshua, następna walka na topie wagi ciężkiej musi rozegrać się w konfiguracji Joshua-Fury-Wilder, zapewne też w USA. Jeśli wygra Miller, następna jego walka zapewne też zorganizowana zostanie w Stanach. Więc tutaj nic dziwnego nie widzę.

Co do walki Puleva z Dinu, pranie nie jest wykluczone, ale byłoby to przedsięwzięcie dosyć ryzykowne. Być może chodziło raczej o ogólną wysokość podatków albo lokalne, bułgarskie i rumuńskie telewizje wprowadziły jakieś formy PPV a reklamodawcy połasili się na możliwość wystawienia banerów w USA, więc zorganizowanie tej walki w Stanach było bardziej opłacalne niż w Bułgarii albo Rumunii.

Jeśli chodzi o pranie jako takie, to najbardziej cuchnęła mi nim ta azjatycka szopka Rekowski-Takam, wraz z resztą tej kuriozalnej gali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2019, 10:46 PM
Post: #4
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Fury w UK zapewni każdy stadion, choćby walczył z szympansem. Schwarz nie jest wiele wart jako bokser, ale jako celebryta jest w Niemczech bardzo popularny. Więc naturalna wydaje mi się walka w UK np. na Wembley z transmisjami telewizyjnymi do Niemiec ( na pewno kilka milionów PPV tylko w tym kraju) i gdzie indziej. Jakim cudem Las Vegas jest to w stanie przebić? Biletami nie, bo więcej niż z 15 tysięcy nie sprzedadzą. Czyli wychodzi tak z 6 razy mniej wpływów z biletów, niż w UK. Wpływy z PPV? O Schwarzu nikt w USA nie słyszał, a Fury też nie jest tam jakąś megagwiazdą. Nie wiem ile Amerykanów i Meksykanów zapłaci PPV, ale na pewno kilkakrotnie mniej, niż gdyby walczył Canelo. Europa z kolei nie będzie skłonna do płacenia za oglądanie transmisji w niedzielę o 5 lub 6 rano, bo większość potencjalnych kibiców będzie wtedy spała po gorączce sobotniej nocy. Jak by nie kalkulować, to się po prostu nie opłaca w porównaniu z walką na Wembley.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 08:47 AM
Post: #5
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Ta walka się nie opłaca, ale Fext zwrócił uwagę na to, że prawdopodobnie wszystko co ważne w HW w niedalekiej przyszłości będzie się działo w stanach. Joshua nie przybywa walczyć z Millerem po to, żeby znów wrócić na trzy lata do UK.
Ew. rewanż Fury-Wilder odbędzie się prawie na pewno w Stanach.
Walka AJ z Wilderem także jest realna w Stanach.
Jedynie Fury-Joshua ma sens w UK. Bob Arum idzie w kierunku rewanżu z Wilderem w 2020 roku i ciągle powtarza, że zawodników trzeba lepiej poznać, żeby rewanż lepiej się sprzedał. Dlatego Wilder i Fury będą boksować przed Amerykanami, żeby tych Amerykanów zachęcić do oglądania.

W pojedynczym ujęciu walka ze Schwarzem w USA nie ma sensu, ale w kontekście 2-3 najbliższych walk Fury'ego, jeżeli ukoronowaniem tego ma być walka o pas w USA to sens jak najbardziej jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 02:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2019 02:03 PM przez Wietnam.)
Post: #6
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Ostania Gala Aruma na ESPN miała fatalną oglądalność
(Mowa o Pulew vs Dinu)
Ciężko będzie tam Furemu. Nie wiem do dziś skąd ten
wybór, jeśli chce walczyć z Joshuą to trzeba było podpisać
z DAZN, pierwsza walka z Briggsem i wielkie zainteresowanie
na konferencjach, oni by zrobili naprawdę mega show, wynik
sportowy to inna sprawa, a później Joshua, wszystko ładnie
na sky na DAZN, Wembleye nie Wembleye, a u Aruma
wszystko takie blade i mało kto to ogląda, jeszcze jako
tako widownię przyciągają walki Crawforda w Nebrasce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 04:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2019 05:04 PM przez Gogolius.)
Post: #7
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Ostatnia gala Aruma to już Gwozdyk i tam wyniki były ładne coś ponad 800 tys ludzi. Nie wiem czy DAZN może się równac z Eurosportem ale z drugiej strony dużo mniejsze Showtime skutecznie walczyło z HBO.
Co do kontraktu Tysona to wiesz,,, 100 milionów Hearn by mu nie dał Wink

Historia ich oceni, jak poza pierwsza walka Wilder Fury nie zobaczymy już żadnej potyczki w tej trójce to przegrani będą wszyscy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 07:36 PM
Post: #8
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
Nawet nie wiedziałem że Gwozdyk zrobił taką
widownię na ESPN . Ukraińcy napewno zrobili
oglądalność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 07:41 PM
Post: #9
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
To powinno być szybkie zwycięstwo Tysona Fury'ego. Mam nadzieję, że nie zlekceważy rywala, bo nie jestem gotowy na taką niespodziankę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2019, 08:45 PM
Post: #10
RE: Fury - Schwarz (15.06.2019)
[Obrazek: D84nk98UwAAPnRo.png:large]
[Obrazek: D84nqaJV4AAI3S_.png:large]
F2F już za nami. Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości