Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
11-04-2016, 10:29 AM
Post: #3201
RE: Piłka nożna ogólnie
"Ekstraklasa S.A przekazuje Państwu terminarz kolejek 31-37 (RUNDA FINAŁOWA) w sezonie 2015/2016 wraz z godzinami poszczególnych zawodów. Plan transmisyjny zostanie podany odrębnie.

Nabywca praw telewizyjnych nc+ zdecydował, że ze względów programowych mecze odbędą się w niżej wymienionych dniach i godzinach.

31. kolejka – 15-17 kwietnia

15 kwietnia:

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 18:00
Legia Warszawa - Lech Poznań, godz. 20:30

16 kwietnia:

Korona Kielce - Śląsk Wrocław, godz. 15:30
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk, godz. 18:00
Piast Gliwice - Cracovia, godz. 20:30

17 kwietnia:

Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, godz. 15:30
Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna, godz. 15:30
Wisła Kraków - Górnik Zabrze, godz. 18:00

32. kolejka – 19-20 kwietnia

19 kwietnia:

Lech Poznań - Piast Gliwice, godz. 18:00
Cracovia - Zagłębie Lubin, godz. 18:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa, godz. 20:30
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin, godz. 20:30

20 kwietnia:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce, godz. 18:00
Górnik Łęczna - Wisła Kraków, godz. 18:00
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, godz. 20:30
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, godz. 20:30

33. kolejka – 22-25 kwietnia

22 kwietnia:

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 18:00
Legia Warszawa - Cracovia, godz. 20:30

23 kwietnia:

Korona Kielce - Górnik Łęczna, godz. 15:30
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław, godz. 18:00
Pogoń Szczecin - Lech Poznań, godz. 20:30

24 kwietnia:

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, godz. 15:30
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk, godz. 18:00

25 kwietnia:

Wisła Kraków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, godz. 18:00

34. kolejka – 28 kwietnia - 1 maja

28 kwietnia:

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa, godz. 18:00
Lech Poznań - Lechia Gdańsk, godz. 18:00

29 kwietnia:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław, godz. 18:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia, godz. 20:30

30 kwietnia:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna, godz. 18:00
Korona Kielce - Wisła Kraków, godz. 20:30
1 maja:

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów, godz. 15:30
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin, godz. 18:00

35. kolejka – 6-8 maja

6 maja:

Ruch Chorzów - Korona Kielce, godz. 18:00
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, godz. 20:30

7 maja:

Śląsk Wrocław - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, godz. 15:30
Górnik Łęczna - Górnik Zabrze, godz. 18:00
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 20:30

8 maja:

Cracovia - Lech Poznań, godz. 15:30
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin, godz. 15:30
Legia Warszawa - Piast Gliwice, godz. 18:00

36. kolejka – 10-11 maja

10 maja:

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów, godz. 20:30
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, godz. 20:30
Górnik Zabrze - Korona Kielce, godz. 20:30
Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, godz. 20:30

11 maja:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, godz. 20:30
Pogoń Szczecin - Cracovia, godz. 20:30
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice, godz. 20:30
Zagłębie Lubin - Lech Poznań, godz. 20:30

37. kolejka – 14-15 maja

14 maja:

Ruch Chorzów - Wisła Kraków, godz. 15:30
Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna, godz. 15:30
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok, godz. 15:30
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze, godz. 15:30

15 maja:

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin, godz. 18:00
Cracovia - Lechia Gdańsk, godz. 18:00
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin, godz. 18:00
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 18:00

Uwaga! Terminarz może ulec zmianie w zależności od rozstrzygnięcia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl w sprawie dotyczącej Klubu Lechia Gdańsk S.A."

http://ekstraklasa.tv/terminarz-rundy-fi...asy/te197e


No to liga można powiedzieć zaczyna się "na nowo".
Jedni walczą o mistrzostwo i puchary, drudzy o utrzymanie.
Jak Ci biedni piłkarze wytrzymają takie intensywne tempo rozgrywek...Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2016, 12:04 PM
Post: #3202
RE: Piłka nożna ogólnie
Swoją drogą bajzel związany z ósmym miejscem, to jest coś nieprawdopodobnego. Dążymy do tego, aby nasza piłka kojarzona była z profesjonalizmem, zawodowstwem. PZPN robi wszystko, aby pozycję polskiej piłki ugruntować na arenie europejskiej. Puchar Polski wygląda jak z bajki, mam nadzieję, będzie wzrastał prestiż Superpucharu Polski, liga też wygląda coraz ciekawiej i obiektywnie mówiąc z każdym rokiem wydaje się być mocniejsza. Jedna debilna decyzja jednego człowieka w ogóle nie zaangażowanego w piłkę kładzie na to olbrzymi cień...

Co do terminarzu ciekawie wygląda. Dla mnie jednak sytuacja w wielu kwestiach jest jasna. Mistrz może być tylko jeden - Legia. Oczywiście, trudno mi mówić, abym się cieszył, ale jednak ja jestem przede wszystkim kibicem polskiej piłki i wychodzę z założenia, że jeśli majstra ma nie zdobyć Lech, to niech będzie nim Legia. Dużo ciekawsze będą eliminacje Ligi Mistrzów, bo obawiam się, że Piast byłby zagrożony w meczu z mistrzem Litwy czy innych Wysp Owczych. Legia, przy odrobinie szczęścia w losowaniu, może nawet do tej Champions League wejść. A dodajmy, że są spore szanse, aby była rozstawiona w każdej z trzech rund eliminacji, to spory handicap. Ja tam jestem tej Ligi Mistrzów mocno spragniony, co prawda byłem już na świecie jak nasze drużyny wojowały Europę, ba, nawet podobno oglądałem, ale z racji wieku niewiele pamiętam Wink

Ciekawsza może być walka o Ligę Europejską. Ja przyznam szczerze, nie jestem pewien, czy tak grający Lech będzie potrafił zająć miejsce w pierwszej czwórce, dlatego też nastawiam się głównie na finał Pucharu Polski. Zawsze to cenne trofeum, a i przepustka do Ligi Europejskiej w 90 minut. Oczywiście, dzisiejsza dysproporcja między Lechem a Legią jest olbrzymia i to zespół ze stolicy jest jak dla mnie 90% faworytem, jednak wiecie, to jeden mecz. 90 minut. Nawet Wisła potrafiła w tym czasie ograć Barcelonę. To może i Lechowi się uda Wink Poza tym liczę na Lechię Gdańsk. To jest zespół o odpowiednim potencjale. Oczywiście, wciąż mają swoje kłopoty i burdel tam niesamowity, ale kto ma większe szansę w Lidze Europejskiej choćby na przejście jednej rundy? Piast Gliwice bez Vacka czy Nespora, a może Lechia z Milą, Peszką, Chrapkiem czy braćmi Paixao? Odpowiedź może być tylko jedna. Jako czwartą drużynę w pucharach życzyłbym sobie Cracovię. Co prawda teraz przeżywają spory kryzys, ale jednak sądzę, że wstydu by nie przynieśli w początkowych rundach.

Co do grupy spadkowej, to sądzę, że Wisła, Śląsk, Jagiellonia i Ruch/Podbeskidzie utrzymają się bez problemu. Pierwsze trzy mają zwyczajnie za wysoki potencjał ludzki, a Ruch i PBB świetnych trenerów, którzy radzą sobie w spartańskich warunkach. Zostają więc Korona, Termalica, Łęczna i Zabrze. Moim zdaniem wykaraskają się Niecieczanie. Momentami grają naprawdę przyzwoity futbol, który dobrze się ogląda. Korona, przedsezonowy stuprocentowy kandydat do spadku też raczej się utrzyma. Nie ma tam za grosz umiejętności piłkarskich, ale chłopakom się chce, a momentami nawet przyjemnie się na to patrzy. Spadną więc, wg mnie, dwa Górniki. Skład Łęcznej to jest potencjał na środek tabeli I ligi. Szatałow długo utrzymywał tę ekipę na powierzchni, ale to się chyba skończy. Drugi Górnik gra bez trenera, do tego burdel jaki tam panuje jest niesamowity. Chciałbym, żeby zespół z takimi tradycjami się utrzymał, ale z drugiej strony może zimny prysznic w postaci wyjazdów do Kluczborka zadziałałby mobilizująco.

Podsumowując, obstawiam tak:
Mistrz: Legia Warszawa
Puchary: Lech Poznań (przez PP), Cracovia, Piast Gliwice (chciałbym Lechię Gdańsk)
Spadek: Górnik Łęczna, Górnik Zabrze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2016, 09:39 PM
Post: #3203
RE: Piłka nożna ogólnie
Adios Barcelona! Benfica również za burtą ale to było raczej zgodne z planem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2016, 09:46 PM
Post: #3204
RE: Piłka nożna ogólnie
Dla mnie niewielka niespodzianka, z resztą parę stron wcześniej pisalem ze Barcelona miała słabe losowanie i Atletico może napsuć jej krwi.
Bardziej mnie zdziwiła porażka PSG, no ale jak się ma taki szpital w zespole, a Zlatan zalicza słabszy mecz to się tak to kończy.
Będą jaja jak Real dogoni Barcę w lidze i jeszcze wygra LM Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 10:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016 10:04 PM przez Wietnam.)
Post: #3205
RE: Piłka nożna ogólnie
Kto nie oglądał rewanżu Liverpool - BvB w Le niech żałuję Smile i to srodzę,

4 bramki podopiecznych Kloppa w drugiej połowie, a byli już w czarnej dupie, 2:0 do przerwy przegrywali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 10:12 PM
Post: #3206
RE: Piłka nożna ogólnie
Dla mnie najlepszy mecz piłki nożnej jaki widziałem w swoim życiu. Pamiętny finał LM z 2005 roku był równie dramatyczny, jednak tutaj widowisko piłkarskie pod względem tempa, determinacji, a przede wszystkim GENIALNEJ atmosfery na stadionie, przebija tamto zdecydowanie. Zwyczajnie coś pięknego, choć jestem kibicem Borussii Dortmund od wielu lat. Taki mecz, za który kocha się ten sport.
Życzę Liverpoolowi zwycięstwa Ligi Europejskiej i udziału w Lidze Mistrzów. Ta drużyna i ten trener na to zasługują!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2016, 07:43 AM
Post: #3207
RE: Piłka nożna ogólnie
Widziałem tylko urywki, ale mecz był kosmiczny. Oglądając rozgrywki LM i LE w tv, jednocześnie chodząc na polską ligę to będąc na stadionie ma się wrażenie, że jest się na jakiejś innej dyscyplinie sportu Big Grin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2016, 11:11 AM
Post: #3208
RE: Piłka nożna ogólnie
Bo chodzisz na Śląsk... Gdybyś chodził na Lecha to co innego! CoolAngel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2016, 11:20 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2016 11:20 AM przez Martin.)
Post: #3209
RE: Piłka nożna ogólnie
(15-04-2016 11:11 AM)kubala1122331 napisał(a):  Bo chodzisz na Śląsk... Gdybyś chodził na Lecha to co innego! CoolAngel

Hehe dobre Smile



PARY 1/2 FINAŁU LIGI MISTRZÓW:

Manchester City (Anglia) - Real Madryt (Hiszpania)
Atletico Madryt (Hiszpania) - Bayern Monachium (Niemcy)

Tu już nie ma faworytów, w finale może zagrać każda z tych 4 drużyn.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2016, 11:29 AM
Post: #3210
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie zdziwi mnie powtórka z Madryckich derbów w finale i tak bym postawił, Real-Atletico.
Ale jest jak pisze Martin, Manchester - Bayern to nie będzie żadne zaskoczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 223 gości