Ankieta: Czy Artur Szpilka ma szanse zdobyc w przyszłosci poważny tytuł??
Nie, wręcz przeciwnie - pierwszy lepszy średniak go zleje i będzie po karierze.
Wątpię, nie ma umiejętności/jest źle prowadzony/jego przeszłość i charakter.
Ma szanse, ale jedynie na skalę Europejską.
Przyszły Polski mistrz świata w kategorii ciężkiej.
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 10 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artur Szpilka
15-12-2015, 07:43 PM
Post: #1161
RE: Artur Szpilka
(15-12-2015 03:54 PM)Terminator napisał(a):  Porównanie z Rousey zupełnie nie trafione, Ronda przegrała będąc zdecydowaną faworytką i największą gwiazdą tego sportu. W przypadku Szpilki jest zupełnie odwrotnie, będzie występował w roli underdoga i ewentualna przegrana z Wilderem nie przysporzy mu wstydu ani nie powinna odbić się na jego psychice. Z resztą przegrał już z niżej notowanym Jeningsem... i co, coś się stało? Wrócił jedynie silniejszy
Ronda przegrała, będąc największym pompowanym balonem tego sportu. Pompowano ją usilnie i przy entuzjastycznym udziale zawodniczki, gdyż zauważono że dzięki takiej postaci i takiemu pompowaniu w znaczącym stopniu wzrasta popularność kobiecego MMA w wykonaniu federacji UFC. Co przekładało się na coraz większą kasę oraz coraz większe fiu-bździu w głowie Rondy, która samą siebie zaczęła postrzegać jako jakąś boginię walk, wierząc w to głęboko. A potem została ośmieszona i zbita jak pies.

I tutaj można śmiało porównać ją ze Szpilką, który też mniemanie ma o sobie bardzo wysokie. Chyba że jest bardzo dobrym aktorem i tylko udaje. Do tego dochodzą takie aspekty, jak krucha budowa kośćca i biologicznie krucha szczęka. Tego się nie przeskoczy, bo przecież nie wzmocni jej sobie tytanem. Może się więc bardzo łatwo stać, że Wilder go brutalnie połamie, co będzie niezwykle bolesne fizycznie i dosyć druzgocące psychicznie. Mało jest w boksie całkiem niezłych, ale "rozbitych" bokserów, padających po byle obcierce?

Dlatego porównałem Szpilkę z Rondą i utrzymuję to twierdzenie, nie z powodu jakiejś niechęci do Artura, tylko wskutek obiektywnej oceny sytuacji. Jeśli się mylę i polski zawodnik mimo mojego sceptycyzmu zdobędzie mistrzowski pas, z nieukrywaną przyjemnością odwołam moje słowa. Na razie jednak sytuacja wygląda nieciekawie do tego stopnia, że postawię przeciw Szpilce okrągłą sumkę, podobnie jak zrobiłem to w walce z Jenningsem, gdzie obstawiałem KO na Arturze, bez wskazywania rundy. I teraz zrobię to samo, jeśli tylko kurs na taki wynik będzie powyżej 1,2, gdyż inaczej szkoda fatygi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 08:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2015 08:03 PM przez BMH.)
Post: #1162
RE: Artur Szpilka
(15-12-2015 07:43 PM)fext napisał(a):  I teraz zrobię to samo, jeśli tylko kurs na taki wynik będzie powyżej 1,2, gdyż inaczej szkoda fatygi.

Ile trzeba zainwestowac zeby odczuc jakikolwiek zarobek z kursu troche ponad powyzej 1.2?

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 08:14 PM
Post: #1163
RE: Artur Szpilka
Przecież to nie walka na śmierć i życie Arturowi nic się w tej walce nie stanie,choć prawdopodobnie przegra bo nic nie ma na Wildera.Mam tylko nadzieje że nie stanie się po tej potyczce journeymanem,tylko dostanie efektownie walczących średniaków z którymi zrobi dobre,ciekawe walki a przy okazji nieźle zarobi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 09:37 PM
Post: #1164
RE: Artur Szpilka
Powiedzcie mi jak można określić siłę uderzenia Artura? Albo jeszcze lepiej. W skali 1 do 5 to na ile byście określili jego uderzenie?

Co jest największymi atutami Artura, a co jego mankamentami?

Ja siłę Artura określiłbym na 3. Jego największe atuty to szybkość i ruchliwość. A mankamenty to obrona i słaba szczęka.

Czy można coś do tego dorzucić?

Pytam tylko dlatego, bo brat mnie zaskoczył tym, że będzie u buka stawiał na Szpilkę. A gdy zapytałem jakie argumenty widzi za wygraną z Wilderem to powiedział, że Szpila ma mega power w łapie. Jak to się mówi, ręce mi opadły ale mój brat jest jeszcze większym laikiem niż ja. Więc pytam, dlatego, że być może ja coś przeoczyłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 09:53 PM
Post: #1165
RE: Artur Szpilka
Niczego nie przeoczyłeś Smile Szpilka i puncher - dobre Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2015, 10:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2015 10:09 PM przez Krzych.)
Post: #1166
RE: Artur Szpilka
Puncherem to jest Oritz, który Jenningsa ranił nawet obcierkami. Szpilka od tego samego Jenningsa się odbijał i bił jak w ścianę. Z resztą o czym tu mówić, Twój brat chyba się zatrzymał na czasach gdy Szpilka wyszedł z więzienia jak Tyson i szedł po pas nokautując HadziaganovicówTongueBig Grin

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2015, 12:59 AM
Post: #1167
RE: Artur Szpilka
Mnie jako wieloletniego kibica boksu śmieszą buńczuczne zapowiedzi Szpilki czego to nie zrobi w ringu z Wilderem i jak go nie zbije.
Denotay Wilder na dobrowolną obrone wybiera sobie rywala którego,pokona przed czasem i łatwo.Artur Szpilka nie ma żadnych argumentów na detronizacje Wildera bo już stylowo będzie mięsem armatnim dla Amerykanina.
Wilder -Slugger ofensywny vs Szpilka-naturalny swarmer.Wynik jest oczywisty Wilder przez KO.
Szpilka to prawdopodobnie rozgrzewka przed Povietkinem którego, w moim przekonaniu Wilder też pokona przed czasem tyle że sporo się napracuje w tym przypadku.

[Obrazek: joe-louis-photo-01.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2015, 01:21 AM
Post: #1168
RE: Artur Szpilka
Wczoraj w rozmowie telefonicznej z Borkiem,(roz.pr Puncher)
Szpilka powiedział takie coś:

No jestem podniecony już nie mogę się doczekać, sparuje z Ericem Moliną
na którego trzeba bardziej się wyśilić , on bardziej myśli w ringu niż Wilder,
trenerowi się to podoba jak bije na sparingach, mòwi że jak tak
będę boksował to na pewno wygram, Wink Wink

Trzeba było widzieć minę Pindery Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2015, 08:13 AM
Post: #1169
RE: Artur Szpilka
Szpilka puncherem nie jest, ale też nie jest tak, że ma watę w łapie. Potrafi mocno uderzyć, kiedyś na ten temat wypowiadał się bodajże Oquendo albo Johnson, którzy sparowali z Arturem i ocenili jego siłę ciosu na 6,5 w 10-stopniowej skali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-12-2015, 09:20 AM
Post: #1170
RE: Artur Szpilka
Zaletą Szpilki jest fakt, że dobre uderzenie z obu rąk. Boksuje w odwrotnej pozycji, ale ta teoretycznie słabsza, prawa ręka, też potrafi mocno przywalić. Tylko, że to uderzenie jest po prostu solidne. Szpilka nie przewróci wielu czołowych ciężkich, większości z nich nawet nie zrani więc musi punktować. Ale ciężko jest punktować zawodników naturalnie silniejszych, wyższych, z dłuższym zasięgiem ramion.
Może jak zacznie się wyginać i imitować Fury'ego to Wilder zgłupieje jak Władimir?:>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości