Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
13-01-2015, 07:10 PM
Post: #51
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Ale jeżeli ktoś używa takich argumentów ,że to co w czasach średniowiecza wyprawiali chrześcijanie ma być rozgrzeszeniem i powodem dla aprobaty tego co obecnie wyprawia islam to ja w tej materii nie mam już nic do powiedzenia.


My żyjemy tu i teraz a średniowiecze było problem tych co wtedy żyli.

Obecnie każdy terrorysta jest wyznawcą islamu. Każdy. I to jest powodem negatywnej oceny Islamu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 07:41 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 07:44 PM przez redd.)
Post: #52
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Jeżeli chodzi o średniowiecze i teraźniejszość, czy po prostu symetryczne traktowanie epok, to dzisiaj słyszałem wypowiedź profesora zajmującego się metodologią historii, który powiedział, że nie da się porównywać etyki panującej dzisiaj, a etyki panującej w średniowieczu, czy w jakiejkolwiek innej epoce. Tutaj nie ma się nawet co zgadzać, czy nie zgadzać, bo jest to oczywista oczywistość. Człowiek średniowiecza, a człowiek XXI to ludzie podobni fizycznie, ale mentalnie różni o 180 stopni pod względem moralności, podejścia do wiary i życia społecznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 07:51 PM
Post: #53
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
(13-01-2015 07:10 PM)RSC-2 napisał(a):  Obecnie każdy terrorysta jest wyznawcą islamu. Każdy. I to jest powodem negatywnej oceny Islamu.
Nie wszyscy terroryści to muzułmanie, ale większość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:07 PM
Post: #54
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Obecnie wszyscy terroryści to muzułmanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:16 PM
Post: #55
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Pierwsze z brzegu nazwisko: Breivik. Muzulmanin? Nie, protestant (Kosciol Norwegii).Terrorysta? Tak.
100% terrorystow -1 =! wszyscy.
Na ogolnikach "kazdy" daleko sie nie zajedzie.

Nigdzie nie pisalem ze to co wyczyniali ludzie w sredniowieczu to usprawiedliwienie dla islamu, tylko ze agresja jest wlasciwa dla religii jako takiej a nie konkretnego wyznania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:25 PM
Post: #56
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Reakcja na terroryzm nie jest terroryzmem.

Chrześcijaństwo obecnie nie prowadzi agresji.

Obecnie każdy terrorysta jest islamistą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:31 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 08:43 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #57
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
RSC-2 jeżeli uważasz, że to nie był terroryzm to znaczy, że mentalnie niczym się nie różnisz od tych których krytykujesz i potępiasz za terroryzm. Przecież oni właśnie tak samo myślą, jak Ty, że to nie terroryzm!

Poza tym ostatnio są dość aktywni buddyści na Dalekim Wschodzie, którzy mordują muzułmanów i chrześcijan, dokonują również egzekucji poprzez obcinanie głów. W Indiach hinduiści również mordują nie hinduistów. Najczęściej ich ofiarami padają muzułmanie i chrześcijanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:33 PM
Post: #58
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
0_0

Padlem po pierwszym zdaniu...


To ja moze rzekne ze w karierze Alego zawsze brakowalo mi rewanzu z Foremanem, ktory po nauczce z pierwszej potyczki wygralby Big George.
Szkoda tez ze trzecia walka z Frazierem majacym idealny styl pod Alego odbyla sie w takim upale i ze trener Fraziera szybciej poddal Joe niz poddal sie sam Ali (ktory chcial to zrobic w tej samej chwili).

Ciekawy jest tez motyw traktowania sie tej wielkiej trojki. Foreman o Alim wypowiada sie z duzym szacunkiem, wprost kiedys powiedzial "Ali mnie osmieszyl". Frazier z kolei bardzo szanuje Foremana " zderzylem sie z ciezarowka, w zadnym momencie mojej kariery bym z nim nie wygral", ale samego Alego do konca zycia traktowal ostro "to Ali jest tym kim jest dzieki mnie, a nie ja dzieki niemu".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:44 PM
Post: #59
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Nie manipuluj .
Terroryzm islamski jest zjawiskiem globalnym.
Funkcjonuje w każdym kraju gdzie jest islam.
Jest problemem światowym a szczególnie krajów nie islamskich.

Podawanie jakiś pojedynczych przykładów niczego nie zmienia. To wyjątek potwierdzający regułę .
Breivik był Norwegiem.
Świat nie ma problemu z Norwegami . Świat ma problem z islamem. Z całym islamem .a nie z jakimś jednym islamistą.

Jak można nie rozumieć tak prostej sprawy.
Pojedyncze przykłady niczego nie zmieniają .
Każdy terrorysta jest islamistą bez względu czy jest to minus jeden, minus dwa, czy minus pięć.
Chodzi o skalę a nie o matematykę że minus jeden to już nie wszyscy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 08:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2015 08:49 PM przez Wietnam.)
Post: #60
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
uwielbiam cytaty Alego,! To moje trzy ulubione

,, Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej,
żebyś się obudził i przeprosił."

,, Nie jestem Największy; jestem podwójnie Naj­
większy. Nie tylko ich nokautuję, ale i wybieram
rundę."

,,Aby być wielkim mistrzem, musisz uwierzyć, że jes­
teś najlepszy. Jeżeli nie jesteś, udawaj, że jesteś."

ten ostatni dobrze odzwierćiedla,myśli w głowach Stiverna i Wildera, przed sobotnią walką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości