Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
12-01-2015, 08:34 PM
Post: #41
Bug RE: Muhammad Ali
Gogolius, ale czy ty naprawdę nie zauważyłeś, że islam nienawidzi wolności? Że islam nie spocznie dopóki nie nawróci, bądź nie wyrżnie wszystkich niewiernych? Nie! Pokojowe współistnienie Europejczyków i znacznych ilości muzułmanów nie jest realne. Z ich strony zawsze będą jakieś wąty. A to wyimaginowany rasizm, a to dyskryminacja, a to za małe zasiłki, a to patrole policji szariatu. Trzeba ocknąć się z politycznej poprawności i nazywać rzecz po imieniu. Islam jest zagrożeniem dla europejskiej kultury. Kto tego nie widzi, to w swoim czasie boleśnie się przekona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 09:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015 09:08 PM przez Martin.)
Post: #42
RE: Muhammad Ali
(12-01-2015 08:34 PM)Metzger napisał(a):  Islam jest zagrożeniem dla europejskiej kultury.

Dodałbym od siebie, że nie tylko europejskiej, ale całej kultury tzw świata Zachodu.

No dobra, ale to temat o Alim...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 09:16 PM
Post: #43
RE: Muhammad Ali
Ano, islam jest zagrożenie dla europejskiej kultury (czy tam chrześcijaństwa). Ale to raczej domena wszystkich religii. Chrześcijanie zaliczyli niechlubny rozdział związany z wyprawami krzyżowymi, walkami o Jerozolimę itd. Byli zagrożeniem dla bliskiego wschodu.

Wcześniej misjonarze przybyli z południa na tereny dzisiejszej Polski ze św. Wojciechem na czele (patron Polski) - przyszedł chrześcijanin z Czech nawracać Słowian wierzących w Światowida, wilkołaki i topielce.

To jest domena praktycznie wszystkich religii, że walczą o swoje wpływy, dusze zabłąkanych owieczek itd.
Nawet chyba najbardziej pokojowa ze wszystkich większych religii świata - buddyzm - w ostatnich miesiącach zaostrza retorykę w wypowiedziach znaczniejszych osób.

Nic co robią islamiści nie jest typowe dla islamu. Jest typowe dla religii jako takiej. Tyle że oni mają do dyspozycji granaty i moździerze, a krzyżowcy mieli miecze i pochodnie.

Oczywiście, że napływ imigrantów - muzułmanów, patrole policji obywatelskiej czy choćby motyw, że w Wielkiej Brytanii jest już osobny system bankowy dostosowany pod wierzenia mniejszości to zagrożenie.

Tak samo jak Żydzi, których w Polsce jest zdecydowana mniejszość, a którzy np. próbują walczyć z ustawą o zabijaniu zwierząt.
Nikt nie mówi, że narzucanie większości praw przez mniejszość jest fajne.

Ale zwalanie winy na islam to hipokryzja.

Z tym, że ta religia powstała 500-600 lat później niż chrześcijaństwo, więc teraz są na etapie, na którym ta religia była w średniowieczu.

I owszem, zwiększanie się mas muzułmańskich jak Turcy w Niemczech, czy to całe multi-kulti we Francji może być zagrożeniem dla Europejczyków. Ale to typowa walka o dominacje nad światem.


Właśnie chodzi mi o takie absolutne z góry generalizowanie.
Islam = Zło.
A to nieprawda. Jeden muzułmanin rozstrzela redakcję gazety która umieściła karykaturę Mahometa (i takie rozstrzeliwanie się tępi), a inny uratuje kilka osób chowając je przed właśnie takim muzułmaninem w chłodni swojego sklepu.

Generalizacja = Zło Wink Nie można napisać islamiści/fani boksu/biolodzy/blondyni to debile/geniusze/itd. Smile

Świat zawdzięcza wiele Islamowi/Muzułmanom, ciężko to zmierzyć, ale nie widzę powodów by jakoś dyskretydować jedno wyzwanie kosztem innego.


Co nie zmienia faktu, że wszelki terorryzm, to co robi IS i ogólna chęć przemocy i siania zniszczenia jest godne potępienia.
Ale tak samo godne potępienia są napady czarnych w Ameryce na białych, apartheid, itd. itp.

Potępiać zło - spoko.
Potępiać islam jako ogół - nie spoko.


IMO Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 09:46 PM
Post: #44
RE: Muhammad Ali
Jezu, znajomość historii w tym kraju woła o pomstę do nieba. Przed muslimską ekspansją Bliski Wschód ( tereny należące do Bizancjum i nie tylko) był zdominowany przez chrześcijan, z wyjątkiem państwa Sasanidów w którym wyznawany był zaratusztrianizm. Więc w jaki sposób chrześcijanie zagrażali tym terenom skoro byli ich rdzennymi mieszkańcami ? Wyprawy krzyżowe były próbą odzyskania ziem chrześcijańskich z rąk arabskich okupantów. Wyglądało to jak wyglądało, takie to były czasy.
Jak Polska przyjmowała chrzest to św. Wojciech był dzieciakiem. Jego zadaniem było chrystianizowanie Prusów, dla przypomnienia za co zapłacił życiem.
Zresztą próba zrównania chrystianizacji Słowian( wczesne średniowiecze) z metodami ISIS i reszty ciapaczy (XXI wiek) to jest kosmiczna beka.
Naczytałeś się twitterowych #muslimapologies i łyknąłeś to jak pelikan :v . Muzułmanie przypisują sobie sukcesy ludów przez nich podbitych, a niedouczeni ludzie dają się na to łapać :v

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 10:00 PM
Post: #45
Bug RE: Muhammad Ali
(12-01-2015 09:16 PM)Gogolius napisał(a):  Chrześcijanie zaliczyli niechlubny rozdział związany z wyprawami krzyżowymi, walkami o Jerozolimę itd. Byli zagrożeniem dla bliskiego wschodu.
Tak, ale ciemne średniowiecze już minęło. I trzeba to uświadomić również przyjezdnym. Właśnie po to działy się te wszystkie barbarzyństwa jak wojny krzyżowe, aby ludzkość wyciągnęła odpowiednie wnioski i uczyła się na błędach.

(12-01-2015 09:16 PM)Gogolius napisał(a):  To jest domena praktycznie wszystkich religii, że walczą o swoje wpływy, dusze zabłąkanych owieczek itd.
Ale czy to znaczy, że mamy biernie się temu poddać?

(12-01-2015 09:16 PM)Gogolius napisał(a):  Nic co robią islamiści nie jest typowe dla islamu. Jest typowe dla religii jako takiej.
Na tle całej historii - zgadzam się. Ale dzisiaj tylko muzułmanie są takimi dzikusami.

(12-01-2015 09:16 PM)Gogolius napisał(a):  Z tym, że ta religia powstała 500-600 lat później niż chrześcijaństwo, więc teraz są na etapie, na którym ta religia była w średniowieczu.
Czy to usprawiedliwia średniowieczne zachowanie?

(12-01-2015 09:16 PM)Gogolius napisał(a):  Świat zawdzięcza wiele Islamowi/Muzułmanom
Islam nie dał światu NIC. Mam na myśli nic pozytywnego, ba dał przecież rzesze sfanatyzowanych morderców w imię wiary, dał światu terroryzm. Islam produkuje tylko islam. I jeszcze więcej islamu. Zdobycze naukowe dawnych Arabów nie mają nic wspólnego z islamem. Zresztą od czasu islamu nikt już Arabów nie kojarzy ze zdobyczami w dziedzinie matematyki, medycyny czy astronomii, którymi kiedyś zawstydzali Europejczyków.

Summa summarum: islam = zagrożenie dla tożsamości Europy = zło. Poczytaj o islamskim podejściu praw kobiet (także przemocy wobec nich), pedofilii, apostatów, wolności słowa itd. Czy uważasz, że w Europie jest miejsce na praktykowanie takich poglądów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 10:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015 10:22 PM przez Gogolius.)
Post: #46
RE: Muhammad Ali
Nie mam twittera Tongue

Cytat:Więc w jaki sposób chrześcijanie zagrażali tym terenom skoro byli ich rdzennymi mieszkańcami ? Wyprawy krzyżowe były próbą odzyskania ziem chrześcijańskich z rąk arabskich okupantów.

No skoro jednak tam byli Arabowie, a wyprawy krzyżowe to był jawny najazd i prztykanie się z wojskami Saladyna, to jednak jakimś zagrożeniem byli, nie? A prawa do Jerozolimy nikt chyba nigdy jednoznacznie nie dał ani Arabom ani Chrześcijanom.

Cytat:Zresztą próba zrównania chrystianizacji Słowian( wczesne średniowiecze) z metodami ISIS i reszty ciapaczy (XXI wiek) to jest kosmiczna beka.
.
Czemu uważasz to za kosmiczną bekę? Przecież to pełna analogia. Chrześcijanie wysyłali rycerstwo na przeciwników by oblegać ich w fortach i wybijać na polu bitwy, a muzułmanie mają swoich samobójców i plutony egzekucyjne.
Ja nie wiem, we wczesnym średniowieczu arabskie kobiety i dzieci były lepiej traktowane niż teraz kobiety i dzieci w krajach zachodnich?
Gdzie jest ta różnica?

Bo widzisz...
Cytat:Wyglądało to jak wyglądało, takie to były czasy.
I teraz są inne czasy, inne możliwości.
Za 600 lat może sikhiści będą łamać nam firewalle w mózgach podpiętych to jednej wielkiej cybersieci i "nawracać" pozostałych niewiernych.

Cytat:Jak Polska przyjmowała chrzest to św. Wojciech był dzieciakiem. Jego zadaniem było chrystianizowanie Prusów, dla przypomnienia za co zapłacił życiem.
Tak, chrzest to jedno, Wojciech nawracał Prusy okej, za duży skrót myślowy.
Ale chodzi mi o całą ideę... czym się różni wysłanie św. Wojciecha na tereny Prus by nawracał (zmuszał, przekonywał itd.) tamtejszych ludzi na chrześcijaństwo od tego co robią np. muzułmanie, budujący meczety na zachodzie?

Przecież to jest idealna powtórka, tylko czasy i możliwości się zmieniają. A może poganie z Prus nie chcieli być nawracani tak jak teraz zachód nie chce być nawracany na islam i burzy się przeciwko rządom mniejszości?

Czy misjonarze wysyłani do Afryki by nawracać Afrykanów na chrześcijaństwo to nie była taka właśnie mniejszość, narzucająca swoje poglądy innym?

A Cortez, europejczyk, człowiek zachodu, ruszający do Ameryki Południowej?

Cytat: Muzułmanie przypisują sobie sukcesy ludów przez nich podbitych, a niedouczeni ludzie dają się na to łapać :v
Na przykład ocalenie Poetyki Arystotelesa, w czasach gdy Europa cofała się w porównaniu z miejscem, w którym była za czasów Etrusków, Greków i Rzymian?:>

Dla mnie to takie "Kali ukraść to dobrze, Kalemu ukraść to źle".

Perspektywa białego człowieka, który teraz odczuwa zagrożenie wobec islamu, a w przeszłości sam był takim zagrożeniem dla innych.
Dla mnie to ewidentna kalka tego co działo się wcześniej.
Jasne, że takie wpindalanie się w życie innych jest kijowe, ale czemu mamy ganić islamistów przy jednoczesnym chwaleniu (albo przemilczaniu) tego co robili misjonarze, ewidentnie wpidnalający się w życie innych.
Na świecie zawsze była wojna kultur/grup etnicznych itd. Wiadomo, że każdy chce dla "swoich" jak najlepiej. Ale kurde bez hipokryzji.
Oczywiście jak są jakieś różnice w tym wszystkim, argumenty itd. to chętnie poczytam.

A Sander, mógłbyś przerzucić te posty w bardziej pasujące miejsce Wink

Metgzer:


"Tak, ale ciemne średniowiecze już minęło. I trzeba to uświadomić również przyjezdnym. Właśnie po to działy się te wszystkie barbarzyństwa jak wojny krzyżowe, aby ludzkość wyciągnęła odpowiednie wnioski i uczyła się na błędach."

Absolutna pełna zgoda i pełne poparcie. Jasne.


"Na tle całej historii - zgadzam się. Ale dzisiaj tylko muzułmanie są takimi dzikusami." <- dzikusy Wink Ogółem tak, napisałem że są do tyłu o te kilkaset lat i mają taką a nie inną mentalność. Zgoda.

"Ale czy to znaczy, że mamy biernie się temu poddać?"

Nie, ja uważam że obrona przed dyktatem mniejszości oraz zapobieganie takim motywom jak ostatnie zamachy w Paryżu jest absolutnie konieczne. Ja tylko nie uważam, że takie rzeczy dzieją się bo islam jest zły. To jest generalizowanie.
I o tym piszę. Bo są muzułmanie, którzy są okej. Myslę że ludzie to zbyt skomplikowane byty, by sama przynależność religijna decydowała o tym czy są pokojowi czy agresywni.

A jak będziemy generalizować to zaraz dojdziemy do tego, że każdy terrorysta pije wodę. No skandal! Woda to zło!

"Czy to usprawiedliwia średniowieczne zachowanie?"
Oczywiście, że nic mordowania innych nie usprawiedliwia.

"Poczytaj o islamskim podejściu praw kobiet (także przemocy wobec nich), pedofilii, apostatów, wolności słowa itd. Czy uważasz, że w Europie jest miejsce na praktykowanie takich poglądów?" - czytałem czytałem.

Uważam, że nie ma miejsca w Europie na takie poglądy. Jest miejsce dla muzułmanów, ale tylko wtedy jeżeli się podporządkują prawom jakie panują w danym mieście.
Ja nie oczekuję, że mi podadzą wołowinę w Indiach i nie wejdę w niestosownym stroju do meczetu.
I też nie chcę, żeby grupka Żydów próbowała mi zmienić ustawę o uboju rytualnym "bo oni tak chcą".

". Zresztą od czasu islamu nikt już Arabów nie kojarzy ze zdobyczami w dziedzinie matematyki, medycyny czy astronomii, którymi kiedyś zawstydzali Europejczyków." - ale jednak zawstydzali, nie? Teraz będziemy dzielić ten sam lud na Arabów sprzed lat i muzułmanów?

Ludzie jak ludzie. Wśród Arabów byli debile i byli geniusze. To samo wśród muzułmanów. Nie generalizujemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 10:47 PM
Post: #47
Bug RE: Muhammad Ali
(12-01-2015 10:15 PM)Gogolius napisał(a):  Myslę że ludzie to zbyt skomplikowane byty, by sama przynależność religijna decydowała o tym czy są pokojowi czy agresywni.
Oczywiście, że nie sama przynależność religijna tworzy morderców, którzy wysadzają się w tłumach ludzi. Są muzułmanie, którzy za żadne skarby nikogo nie zabiją. Ale na zamachowców typowane są konkretne jednostki posiadające takie czy inne (zwykle patologiczne) cechy, a "religia pokoju" tylko dokonuje przelania czary goryczy. Tak czy siak do dokonywania 99% aktów terroru popycha ludzi ISLAM. Gdyby nie islam, to o terroryzmie głównie czytalibyśmy w książkach historycznych. A więc islam jest złem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2015, 11:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015 11:49 PM przez Sander.)
Post: #48
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Zmieniłem nazwę tematu, by trochę się wpasował w dyskusję jaka się w nim zrodziła. Przenoszeni około 40 postów, kopiowanie treści i wrzucanie do off topu to duże wyzwanie na które się nie zdecyduję, proszę jednak o samowolne przejście do offtopu lub dyskusję przynajmniej w jakimś stopniu dotyczącą Muhammada.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 06:06 PM
Post: #49
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
@Gogolius

Ja pierdole.
Ty jesteś Arabem?

Albo zapytam inaczej ,aby nawiązać to treści tematu. {bo Sander już czuwa]

Czy Ty podobnie jak Muhammad Ali przeszedłeś albo masz zamiar przejść na Islam i stosować się do szariatu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2015, 07:02 PM
Post: #50
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Generalizując Islam jest bardziej zły niż dobry nie przypadkowo to akurat oni przeprowadzają ataki terrorystyczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości