Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
11-01-2015, 03:17 PM
Post: #21
RE: Muhammad Ali
Cytat:Błędna decyzja?
Przejście na islam
Co w tym błędnego? Od kiedy to jedna religia jest błędna, a inna nie?

Cytat:Kompromitacja?
Przynależność do NOI oraz późniejszy wyjazd do Iraku i pod przykrywką negocjacji spotkanie z Saddamem Husajnem co potwierdził odzew sprzeciwu bardzo patriotycznego społeczeństwa amerykańskiego

Ale, że co? Że zrobił coś co się nie spodobało społeczeństwu to się skompromitował? To na co dzień zdaje się, że kompromituje się całkiem sporo osób.

Cytat:Chamstwo?
To co zrobił w stosunku do Joe Fraziera i to co powiedział na temat tych którzy niby mu kibicują.

Hmmm...czyżby był bokserem boksującym na amerykańskim rynku i uprawiał trash-talk?
Cytat:A po co pisze się posty na forum?
Pewnie po to, żeby podyskutować, choć jak dla mnie to czysta prowokacja.

Cytat:Przyczyną napisania tego postu mogą też być ostatnie wydarzenia.

Śmiało, nie krępuj się! Rozwiń myśl.

Cytat: A PO CO Ty napisałeś tego posta?
Żebyś rozwinął swój hejterski, nietolerancyjny post Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 03:26 PM
Post: #22
RE: Muhammad Ali
Niczego nie będę rozwijał.
Bo to ja decyduję co napiszę i ile napiszę.
Jeżeli dla Ciebie on jest hejterski to każda krytyka jest hejtowaniem
Skoro zamiast odnosić się do tekstu Ty odnosisz się ciągle personalnie to jestem zmuszony zadać ci również personalne pytanie.

Czy ty masz jakiś problem emocjonalny lub na tle nerwowym?


Nie odnosisz się do tekstu a ciągle „szukasz tylko i wyłącznie adresata to napiszę Ci tak.

-Pisz na Berdyczów.
A jak nie chcesz na Berdyczów to „przyciśnij przycisk i pisz do moderatora. Tylko do tego co spełnia wszystkie zachcianki formowych denuncjatorów.
Tylko zaznacz mu wyraźnie ,że to ja Ciebie „naskoczyłem” pierwszy i nie był to wynik długotrwałej kłótni.. Wtedy będzie zgodnie z regulaminem.

Ja napisałem tekst. Tekst którego prawdziwość można sprawdzić w wielu źródłach . łącznie z Internetem.
I zamiast pisania na temat tego co jest w tym tekście zaczyna się personalna nagonka. Jak prawie zawsze w moim przypadku. Bo znowu naruszyłem jakiegoś idola jakąś świętą krowę
Od razu wielu na tym forum staje się lewackim cenzorem.
Czy ja napisałem coś pod czyimś adresem z tego forum?
Nie.
Napisałem to co nie jest żadną tajemnicą .
Więc o co Ci chodzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 04:47 PM
Post: #23
Bug RE: Muhammad Ali
(11-01-2015 03:17 PM)Gogolius napisał(a):  
Cytat:Błędna decyzja?
Przejście na islam
Co w tym błędnego? Od kiedy to jedna religia jest błędna, a inna nie?
Równie dobrze mógłbyś zapytać czemu wstępowanie do NSDAP było błędem, bo czemu jedna partia jest błędna, a inna nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 04:48 PM
Post: #24
RE: Muhammad Ali
Ciekawy i wart uwagi post RSC, faktem pozostaje że najwięcej krytyki Alego sprowadza się do wątków pozasportowych,Ja się z większością z nich zgadzam.Świetny bokser choć nigdy za nim nie przepadalem.Nie wiem Gogolius o co takie halo, po to jest forum żeby pisać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 05:04 PM
Post: #25
RE: Muhammad Ali
Ali był świetnym sportowcem i swoje miejsce w historii boksu zajął, ale to w czym na prawdę był dobry, beż żadnych "ale", to umiejętność sugestii, oddziaływania na ludzi, przekonywania ich do siebie i do wiary w to co mówił. Po prostu najzwyczajniej w świecie wmówił wszystkim, że jest najwspanialszym pięściarzem na świecie. Robił to tak skutecznie, że do dzisiaj dosłownie globalną zasadą jest stawianie go na pierwszym miejscu wszech czasów i nawet najbardziej szanowane w boksie osoby powtarzają to po dziś dzień, jakby wytresowani. Ktoś mógłby powiedzieć, że Ali zmarnował się w sporcie, bo z takimi umiejętnościami to byłby pewnie w stanie wmówić ludziom, że zstąpił z niebios i przybył władać światemBig Grin

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 05:16 PM
Post: #26
RE: Muhammad Ali
Nie znam dokładnie biografii Aliego, znam trochę faktów na jego temat, widziałem klika programów - mniej więcej tyle by wyrobić sobie zdanie na jego temat. Mam podobne zdanie do @Calafa - świetny był z niego bokser, ale nigdy za nim nie przepadałem.

Nigdy nie podobała mi się też narracja Aliego, którą niejednokrotnie podnosił pt. "świat białego człowieka to świat wyzysku czarnych" - dla mnie taki światopogląd jest światopoglądem ograniczonym i pełnym ignorancji. Świat białych to nie tylko Ameryka... To jest temat rzeka, bo nakładają się na niego takie wydarzenia jak chociażby wojna w Wietnamie, działalność ruchów wolnościowych w USA w tamtym czasie, czy po prostu funkcjonowania mediów.

Jeżeli chodzi o boks, to sędziowie w kilku walkach ratowali mu skórę - działała wtedy magia nazwiska i autorytetu Aliego. Także np, wyzywanie Fraziera (chyba jego rodzinie nawet się dostało), Listona, czy nazywanie Joe Louisa "wujem Tomem" - owszem może to były prowokacje, owszem może to były gry psychologiczne, ale niskich lotów i rodem spod budki z piwem. Nawet oglądałem kiedyś program, w którym Ali powiedział jakiemuś dzieciakowi, że nie jest tak głupi na jakiego wygląda - żenujące.

Owszem, Ali jest ikoną boksu, ale tylko boksu - nie żadnym mędrcem, ani autorytetem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 05:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015 05:19 PM przez RSC-2.)
Post: #27
RE: Muhammad Ali
Chciałem napisać nieco więcej na niektóry tematy.
Szczególnie wiele wątpliwości wzbudza misja Alego do Iraku.
Wiele na ten temat pisała w owym czasie amerykańska prasa.
Ciekawy jest także wątek w którym Ali zarzucał Frazierowi ,że wspomaga go Ku Klux Klan

Ale jak dostaję odpowiedzi:
-Co za denny post, [bez uzasadnienia]
-hejt na inną religię [religię miłości]
-A PO CO Ty napisałeś tego posta? [po goowno]
-hejterski, nietolerancyjny post [bez uzasadnienia]

To wolę odpuścić i napisać coś ciekawego na temat „wspaniałej obrony mejłetera” , oraz na temat tego czy w tym roku dojdzie do walki Mayweather-Pacquiao ,bo tego tematu jeszcze na tym forum nie było.
Czyli potwierdza się to co napisałem prywatnie na maila do wielu uczestników tego forum.
„Dyskusje na tym forum muszą być tylko w określonych tematach”

W takim razie idę do kościoła na 18:00
Pomodlę się za siebie [szczególnie] ale także za niektórych z tego forum.
Na razie dzieciaki.
[Czekam na decyzję Sandra]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 05:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015 05:45 PM przez KrychuTMT.)
Post: #28
RE: Muhammad Ali
Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu, imo jak ktoś jest TBE to Mayweather, a nie jakiś upośledzony muslim. ( nie chodzi mi o jego chorobę, żeby mi zaraz żaden lewak z tym nie wyjechał).
Skoro świat białych jest dla niego światem wyzysku, to dlaczego w nim został zamiast wypierdolić do czarnego świata, pieprzony hipokryta. #Afryka
Odwieczna beka z czarnych płaczków którzy do teraz wypominają niewolnictwo, a gdyby nie ono to do teraz by zdychali na ebole w Afryce :v :v .
PS. Nic się nie bierze bez powodu, gdybyśmy wszyscy byli równi( pozdro lewaczki) to "czarna" Afryka by nie zatrzymała się mentalnie/technologicznie na poziomie średniowiecza :v

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 05:53 PM
Post: #29
RE: Muhammad Ali
Redd
Nawet oglądałem
kiedyś program, w którym Ali
powiedział jakiemuś dzieciakowi,
że nie jest tak głupi na jakiego
wygląda - żenujące.
*
A nie było tak czasem w przypadku spotkania w studiu z Howardem Coselem?
Tam Howard mu właśnie powiedział:
-Nie jesteś głupim chłopakiem
a Ali na to:
-A ty nie jestes tak durny na jakiego wyglądasz. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2015, 06:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015 06:21 PM przez Matys.)
Post: #30
RE: Muhammad Ali
Ali był po prostu dość głupi, naiwny, a przez to łatwo ulegał wpływom innych osób. Nie wiem czy pisałem już kiedyś o tym w co dokładnie wierzył Cassius w tej swojej sekcie, ale to była niezła jazda xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: